H U R A G A N
  Aktualności
  Wyniki
  Tabela
  Kadra
  O klubie
  Stadion
H I S T O R I A
  Klub
  Wyniki
  Zawodnicy
  Władze
K I B I C E
  Klub Kibica
  
  Liga Kibiców HP
  Piłkarz Meczu
  Flagi
  Bilety
G A L E R I E
  Mecze
  Wydarzenia
M Ł O D Z I E Ż
  Juniorzy
  Trampkarze
  Młodsi
31.12.2010 - Poszukujemy Kroniki Klubu!
     Z uporem maniaka poszukujemy jakikolwiek ślad, gdzie można odnaleźć rzekomą Kronikę Huraganu. Z informacji od ludzi związanych w przeszłości z Klubem wiemy, że taka księga istniała.
     Bardzo dziwi, że taki dokument gdzieś zaginął i nikt nie potrafi powiedzieć gdzie jest... Naszym celem jest w przyszłości wydanie monografii Huraganu w formie książki, kronika ta byłaby bardzo cennym źródłem informacji.
     Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie... cokolwiek lub dysponuje innymi materiałami proszony jest o kontakt e-mailowy: tutaj Jesteśmy gotowi ustanowić prywatną nagrodę za pomoc! ;) (PKrawiec)
31.12.2010 - Już ponad 100 tys. wejść!!!
     Strona powstała w sierpniu 2005 r. Od tego czasu przeszła niemałą metamorfozę by dziś sprostać oczekiwaniom sympatykow naszego Klubu. Jest ona przedłużeniem działalności gazetki - Bezpłatnego Informatora Kibica, który ukazywał się swego czasu przed meczami i której wszystkie numery zostały oczywiście tutaj umieszczone.
     Jednak żadna, nawet najbardziej nowoczesna i profesjonalna strona internetowa ale nieaktualizowana traci sens i szybko umiera. Staramy się sprostać wyzwaniu i w miarę możliwości na bieżąco przekazaywać najnowsze informacje ale i odtwarzać historię zmagań Huraganu na przestrzeni lat.
     100 tys. w ciągu 5,5 lat daje średnią 50 wejść dziennie i liczba ta z pewnością rośnie z czego się bardzo cieszymy. (PKrawiec)
30.12.2010 - Plan przygotowań
     Drużyna seniorów powróci do treningów 15 stycznia. Okres przygotowawczy podzielono na 3 etapy: trening "z piłką" w hali, trening biegowy oraz zajęcia na siłowni.
     W sześciu zaplanowanych meczach kontrolnych Huragan zagra m.in. z Mieszkiem Gniezno, Stellą Luboń, Jurandem Koziegłowy oraz Wełną Rogoźno. Prawdopodobnie Huraganiści wystąpią również w jednym turnieju halowym.
     Więcej szczegółów wkrótce po ustaleniu szczegółów z przeciwnikami. (gkrawczyk)
30.12.2010 - Z cyklu: "Huraganiści w sieci"
    Jak z perspektywy zawodnika ocenić można minioną rundę?
    Arkadiusz Powałowski: Była bardzo udana w naszym wykonaniu, chociaż nie ustrzegliśmy się kilku błędów na początku zmagań. Mało kto spodziewał się drugiego miejsca w tabeli. Niestety jest w niej bardzo ciasno i musimy uważać na rywali. Mam wielką nadzieję, że kolejna część sezonu będzie podobna i przyniesie nam tyle samo radości co runda jesienna.
    11 goli straconych w 13 spotkaniach - na tle rywali to świetny wynik. Recepta na dobrze funkcjonujący blok defensywny?
    Rzeczywiście nie tracimy dużo bramek ale nie jest to tylko zasługa obrońców. Gra obronna zaczyna się od ataku, tak więc cała drużyna pracowała na tak dobry wynik.
    Według Ciebie - Huragan jak za dawnych lat kiedy zaczynałeś, czyli wielu zawodników spoza Pobiedzisk, czy obecna formuła z zawodnikami miejscowymi bardziej Tobie odpowiada? Gdzie czułeś się lepiej?
    W Huraganie zawsze czułem się znakomicie. Zarówno teraz, jak i kilka lat wstecz, gdzie nas, miejscowych można było policzyć na palcach jednej ręki. Atmosfera była, i cały czas jest świetna, wiec pod tym względem obie formuły mi odpowiadają.
    Nie da się ukryć, że w wieku 24 lat jesteś jednym z najbardziej doświadczonych zawodników oraz pewnym punktem zespołu. Myślałeś kiedyś aby spróbować swoich sił w wyższej lidze?
    Tak na poważnie nigdy się nad tym nie zastanawiałem. Uważam że IV liga to kres moich możliwości. Chciałbym w niej jeszcze pograć i to właśnie z Huraganem. W tej chwili jest na to duża szansa, tylko cały zespół musi wypracować formę podobną do tej z rundy jesiennej aby od początku dać z siebie wszystko. (gkrawczyk)
    Już wkrótce krótka rozmowa z kolejnym Huraganistom - Mikołajem Witaszykiem.
29.12.2010 - Snajperzy wystąp!
     Jako, że końcówka roku to czas podsumowań mamy przyjemność przedstawić czołówkę strzelców Huraganu na przestrzeni ostatnich 13 lat. Dokładnie od dezonu 97/98, bo od tego czasu dysponujemy skrupulatnymi danymi.
     Brakuje nam strzelców 15 bramek. Aż 14 z sezonu 97/98 i jedną z rozgrywek 99/00. Z obecnie grających w barwach HP (na zielono) wyraźnie guruje ciągle młody Mikołaj Witaszyk, który ma szansę dogonić Przysiudę. Trzeba zauważyć, że zarówno Witaszyk jak i Michał Kwiatkowski zaliczyli po jednym trafieniu w lidze więcej, ale na skutek gry nieuprawnionego zawodnika mecz zweryfikowano jako walkower dla Vitcovii. Podwójnie ukarany został jednak Tomasz Andersz (14 goli w HP), który zdobył w tym meczu aż 2 bramki, bo czerwono-czarni wygrali w Witkowie aż 4-1.
     Przy tej okazji prosimy o kontakt wszystkich, którzy mają informacje lub wiedzą gdzie odszukać możemy archiwalne dane: wyniki, tabele i strzelców z ubiegłych lat. Nasz adres: huraganpobiedziska@op.pl. (PKrawiec)

      Wszystkim gościom naszej strony, piłkarzom, kibicom i sympatykom Huraganu, życzymy spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku. Miejmy nadzieję, że rok 2011 będzie jeszcze lepszy od ubiegłego, pełen sukcesów sportowych oraz organizacyjnych.
                                                                                Administratorzy Strony
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

21.02.2010 - Rozmowa z grającym trenerem HP
    Jak oceniasz minioną rundę?
    Włodzimierz Watras: Myślę, że to drugie miejsce na półmetku rozgrywek należy traktować w kategoriach sukcesu tego zespołu.
    Teraz okiem trenera. Co takiego stało się, że od VI kolejki nie było praktycznie mocnych na Huragan? Czego zabrakło wcześniej?
    Po pierwsze, to terminarz ułożył się tak, że w pierwszej części rozgrywek graliśmy z wszystkimi silnymi zespołami, a potem z tymi teoretycznie słabszymi. Jednak analizując całą rundę i okres przygotowań, wydaje mi się, że na słabszą dyspozycję zespołu na początku, wpływ miało to, że nie odbyło się z różnych przyczyn kilka meczów kontrolnych. Doszło do nas kilku nowych zawodników co spowodowało, że zespół nie zdążył się skonsolidować i w Śremie (0:1) nie był jeszcze w optymalnej formie.
    Huragan jak widać po wynikach zaczyna grać dopiero w II części meczu. Praktycznie w każdym spotkaniu po przerwie oglądaliśmy zupełnie inny zespół. Co takiego dzieję się w przerwie meczu? Czyżby był to element taktyki?
     Taktykę dostosowuje się do przeciwnika i do możliwości własnego zespołu. Czasem faktycznie, założenia przedmeczowe są takie żeby zagrać pierwszą połowę bezpiecznie z tyłu i wtedy ustawiam zespół defensywnie, a w drugiej połowie robię korekty. Ale nie o to chodzi. My jesteśmy drużyną, która dużo biega, walczy do końca, preferuje grę z kontrataku a większość z nas to młodzi piłkarze o dużej wytrzymałości. Często bywa tak, że wychodzimy na mecz spięci, przez to popełniamy błędy i nie potrafimy złapać właściwego rytmu. Dopiero po przerwie, kiedy w szatni uspokoimy nerwy, porozmawiamy sobie i zaczynamy grać "naszą" piłkę, a że zazwyczaj przeciwnik nie wytrzymuje kondycyjnie, to potem jest już tylko łatwiej.
    Jako wicelider mamy 26 punktów - szósty w tabeli TPS ma ich 25. Jesteśmy w stanie utrzymać tą pozycję? A może nawet "atak na lidera"?
    Sytuacja organizacyjna i finansowa klubu jest taka, że nikt nie stawia przed nami żadnych celów. Gramy dla siebie, dla naszych kibiców no i może dla naszych dziewczyn. Przed meczem z liderem mającym na swoim koncie komplet zwycięstw postanowiliśmy sobie, że odbierzemy im punkty i tak się też stało. Na cztery kolejki przed zakończeniem rundy założyliśmy, że zdobędziemy 12 punktów i też się tak stało. Myślę, że na tydzień przed rozpoczęciem rundy wiosennej też usiądziemy sobie w szatni i też coś postanowimy.
    Skład HP od kilku sezonów praktycznie się nie zmienia, więc w teorii z roku na rok powinno być coraz lepiej. Czyżby właśnie teraz przyszła kulminacja zgrania zespołu?
    To tylko teoria. W każdym zespole potrzebna jest rotacja zawodników bo przysłowie mówi "jak woda nie płynie to gnije". Poprzedni sezon Huragan miał słabszy bo nikt nowy praktycznie nie doszedł a kilku chłopaków znalazło sobie nowe kluby (Wala, Grajczyk, Olszewski). Są za to młodzi zawodnicy: Adam Napieralski, Patryk Cegielski, Patryk Jóźwiak, jest Darek Kosmaczewski, jest Damian Kęcel - bramkarz. To nowa siła tego zespołu. Myślę, że w miarę upływu czasu to zgranie będzie jeszcze lepsze i wszyscy razem będziemy cieszyć się ze zwycięstw naszego klubu. (gkrawczyk)
14.12.2010 - Drugie miejsce
     Podobnie jak przed rokiem w halowym turnieju rozegranym w Kiszkowie Huragan zajął drugie miejsce. W finale lepszy okazał się Piast Kobylnica, który pokonał nasz zespół 2:1.
     Do gry trener oprócz Raszewskiego desygnował dwie "czwórki": Kwiatkowski, D. Kosmaczewski, Powałowski, Andrusieczko oraz B. Kwiatkowski, Napieralski, M. Kosmaczewski, Watras. Huraganiści zagrali w grupie A.
     Pierwsze spotkanie z KS Łopuchowo zakończyło się gładkim zwycięstwem 5:1 po bramkach Napieralskiego x2, Powałowskiego, Watrasa oraz M. Kwiatkowskiego. Kolejnym grupowym rywalem była drużyna KS Jadownik (bydgoska A-klasa). Po dramatycznym meczu wygrana 3:2. Bramki: Napieralski x2 i Powałowski. Pierwsze miejsce w grupie dał remis z Unią Wapno 0:0.
     W meczu finałowym po regulaminowych 15 minutach był wynik 1:1 (Napieralski). Dogrywka rozegrana została systemem w którym to co minutę plac gry opuszczał jeden zawodnik. Kiedy na boisku pozostało czterech graczy, za zagranie piłki ręką usunięty przez sędziego został Raszewski. Niestety sam Powałowski w walce z dwoma graczami Piasta nie był w stanie przechylić szali zwycięstwa na naszą korzyść.
     Najlepszym piłkarzem oraz strzelcem turnieju wybrano Adama Napieralskiego a najlepszym bramkarzem Roberta Raszewskiego.
     Fotorelacja dostępna na facebook.com. (gkrawczyk)
10.12.2010 - Huragan na facebook.com
     Od dziś tj. 10 grudnia informacje dotyczące naszego klubu ąledzić będzie można również na portalu społecznościowym www.facebook.com. Z witryny tej korzysta ponad 450 mln użytkowników na całym świecie.
     Promocja klubu, miasta oraz dynamiczny przepływ bieżących informacji - takie możliwości zapewnia popularny wśród nie tylko młodzieży portal. Zapraszamy do regularnych odwiedzin strony "www" Huraganu oraz konta na facebook.com. (gkrawczyk)
09.12.2010 - Turniej halowy
     W najbliższą niedzielę 12 grudnia w Kiszkowie odbędzie się turniej halowy w którym udział weźmie Huragan. Początek imprezy zaplanowano na godzinę 11.
     W zawodach oprócz naszej drużyny zobaczymy m.in. gospodarzy Wełniankę Kiszkowo, Lechitę Kłecko oraz Piasta Kobylnica.
     W poprzedniej edycji Huraganiści zajęli drugie miejsce przegrywając w finale z drużyną Unii Wapno 0:1.
     Wszystkich kibiców zapraszamy do Kiszkowa na ostatni występ w roku 2010 podopiecznych Włodzimierza Watrasa. (gkrawczyk)
08.12.2010 - Podsumowanie
     Runda jesienna sezonu 2010/11 dla naszych piłkarzy była bardzo udana. Na półmetku rozgrywek Huraganiści zajmują drugie miejsce w klasie okręgowej tracąc do lidera Błękitnych Owińska trzy punkty.
     Po dobrych wynikach w meczach kontrolnych (remis z Mieszkiem Gniezno czy zwycięstwo ze Spartą Oborniki) przyszedł czas na ligę. Niestety inauguracja w Śremie rozczarowała.
     Do VI kolejki graliśmy w kratkę - dwa ligowe zwycięstwa a po nich dwie porażki na własne życzenie. Przykładem mecze z Winogradami Poznań i Kotwicą Kórnik gdzie ilość zmarnowanych sytuacji w tych spotkaniach ciężko zliczyć i racjonalnie wytłumaczyć.
     Od VII kolejki zerwał się prawdziwy Huragan! 6 zwycięstw i remis z niepokonanym do tego momentu liderem wywindował nasz zespół na drugie miejsce w ligowej tabeli.
     Przygoda w OPP rozpoczęła się na Orkanie Działyń a skończyła w kolejnej rundzie na IV- ligowym Lubońskim po porażce w 90' minucie w której to straciliśmy bramkę.
     Po przeciętnym początku zmagań ligowych mało kto spodziewał się miejsca, które obecnie zajmujemy. W 21 spotkaniach (łącznie ze sparingami), Huragan odniósł 14 zwycięstw oraz zanotował 5 porażek i 3 remisy strzelając przy tym 41 bramek co daję średnią prawie dwóch bramek na mecz. Nasi bramkarze oraz defensywa również spisali się na medal - 19 bramek straconych z czego 11 w klasie okręgowej daję nam drugą defensywę ligi za Kotwicą Kórnik.
     W trzynastu kolejkach Huragan zdobył 23 bramki - stracił 11. Patrząc na wyniki z jakimi Huraganiści schodził do szatni rodzi się pytanie: co dzieję się w szatni, przerwie? W drugiej odsłonie meczu Huragan bramek praktycznie nie traci (3) tylko strzela (18)! Śmiało nasz zespół nazwać można mistrzem II części spotkania!
     Runda wiosenna zapowiada się więc ciekawie. Podstawą do osiągania godnych wyników będzie na pewno dobrze przepracowany okres przygotowawczy aby forma podobna do tej z drugiej części minionej rundy "eksplodowała" od pierwszego meczu z Wartą Śrem. Tego sobie wszyscy na pewno życzymy!
     Strzelcy ligowych bramek: 8 - Witaszyk, 4 - Napieralski, 2 - Andersz, Cegielski, Gocałek, Watras,
1 - D. Kosmaczewski, Miążek, Król.
     Komplet wyników rundy jesiennej HP w dziale Huragan >>> Wyniki (gkrawczyk)
19.11.2010 - Przeżyjmy to jeszcze raz! Zawisza Bydgoszcz - HURAGAN (19.11.2000)
     Końcówka rundy nie byłą dla nas dobra. Drugi raz z rzędu pokonał nas były "ligowiec". Ostatnie trafienie dla Huraganu zanotował wtedy Waldemar Przysiuda a było ich wszystkich w sumie 53 (IV i III liga). Pierwszą strzelił 14 marca 1998 r. w Kostrzynie n/Odrą w meczu z Celulozą, kiedy rozpoczynaliśmy długi i skuteczny marsz do III - obecnie nazywanej II-gą ligi!!!
    Prasa pisała o meczu: Historia >>> Wyniki >>> Sezon 2000/01 >>> Wyniki >>> Szczegóły (PKrawiec)
15.11.2010 - WYBORY SAMORZADOWE 2010
     Zbliżają się wybory samorządowe. 21 listopada wybierzemy ludzi, którzy będą decydowali o przyszłości naszej oraz naszego klubu. Wśród osób bezpośrednio związanych z Huragan mamy dwóch kandydatów na radnych startujących z Komitetu Wyborczego Wyborców "Moja Drużyna".
     Pierwszy z nich to Grzegorz Krawczyk (okręg wyborczy nr 2). Rodowity pobiedziszczanin. Najmłodszy w gminie kandydat na radnego (22 lata) - od 2009 roku sekretarz Huraganu, wcześniej zawodnik drużyn młodzieżowych. Inicjator petycji dotyczącej budowy boiska Orlik 2012 w Pobiedziskach.
     Drugi, 27-letni Piotr Wala (okręg wyborczy nr 1, zdjęcie po prawej) - zawodnik Huraganu, napastnik. Od urodzenia mieszkaniec Pobiedzisk- Letniska. Z klubem związanym od najmłodszych lat poprzez występy w wszystkich kategoriach wiekowych MGKS-u.
     Zachęcamy do udziału w wyborach i życzymy trafnych decyzji. (MGKS Huragan Pobiedziska)
07.11.2010 - Lechita Kłecko - HURAGAN 0:4 (0:0)
     W ostatnim meczu rundy jesiennej sezonu 20010/11 piłkarze Huraganu gładko pokonali Lechitę Kłecko 4:0. Po raz kolejny druga połowa była popisem naszej drużyny. Mecz toczył się w fatalnych warunkach atmosferycznych. Padający deszcz utrudniał obu zespołom grę a grząskie boisko Lechity po meczu wyglądało jak "przeorane pole".
     W kadrze HP na to spotkanie zabrakło: Andersza, Wali (kontuzje), D. Kosmaczewskigo (kartki) oraz Gocałka.
     Pierwsza połowa zdecydowanie na korzyść Huraganu. Ciągłe ataki kończyły się niecelnymi strzałami lub uderzeniami w mur po rzutach wolnych. W 27 minucie po składnej akcji naszej drużyny w poprzeczkę trafił Watras.
     Początek drugiej odsłony pokazał, że może być ciężko o jakże ważne tego dnia 3 punkty. Gospodarze coraz śmielej dochodzili do sytuacji strzeleckich, co zaowocowało zdobyciem bramki, której sędzia słusznie nie uznał. W 62 minucie było 1:0 dla HP. Pięknym mierzonym uderzeniem popisał się Król nie dając żadnych szans bramkarzowi Lechity. Kilka minut później powinno być 2:0, lecz sytuacji sam na sam nie wykorzystał Cegielski. Co się odwlecze to nie uciecze - 73 minuta, Cegielski i 2:0.
     Na koniec do głosu doszedł Witaszyk. W swoim "niekonwencjonalnym" stylu wykorzystał w 83 minucie błąd obrońcy i będąc sam na sam z bramkarzem podwyższył wynik na 3:0. Trzy minuty później najprzytomniej zachował się w polu karnym gospodarzy i wykorzystał nieporadność obrońców Lechity i ustalił wynik meczu na 4:0.
     Wszystko wskazuję na to, że Huragan "przezimuję" na pozycji wicelidera. Po stracie punktów przez TPS Winogrady (remis z Polonią II Środa) MGKS wyprzedził zespół z Poznania i ma nad nim punkt przewagi.
     Skład: Raszewski - M. Kwiatkowski, Powałowski, B. Kwiatkowski, Król (80' M. Kosmaczewski) - Cegielski, Andrusieczko (75' Ł Jóźwiak), Watras, Miążek (46' Cieśla) - Napieralski (60' P. Jóźwiak), Witaszyk. Nie zagrali: Kęcel (br).
     Wyniki rundy jesiennej HP w dziale Huragan >>> Wyniki (gkrawczyk)
10.11.2010 - Sobota, 13 listopada - godz. 13.00, ostatni mecz rundy w Kłecku
     Lechita słabo gra u siebie. Tylko dwie wygrane i aż pięć porażek. Ostatnia w ubiegłą sobotę z lokalnym rywalem Piastem aż 1:4. Zdecydowanie lepiej radzą sobie na obcym terenie. Huragan w Kłecku dawno nie przegrał. Choć pierwszy i ostatni pojedynek w IV lidze zakończył się srogim laniem... w Trzemesznie. Potem w Kłecku było juz tylko lepiej.(PKrawiec)
07.11.2010 - HURAGAN - Victovia Witkowo 3:1 (0:1)
     W dzisiejszym spotkaniu XII kolejki klasy okręgowej Huragan pokonał na własnym obiekcie drużynę Vitcovii Witkowo 3:1 (0:1).
     Pierwszą połowę należy przemilczeć. Słaba, momentami nieporadna gra nie napawała optymizmem przed rozpoczęciem drugiej odsłony - tym bardziej, że to goście od 7 minuty prowadzili 1:0.
     Na szczęście w piłce nożnej nie ważne jest jak się zaczyna ale jak kończy! Od 60 minuty kibice zgromadzeni na trybunach oglądali inny Huragan. Zaczęło się od dośrodkowania Gocałka i strzale głową Witaszyka, który z trudem obronił bramkarz Vitcovii. Chwilę później padło już wyrównanie za sprawą etatowego strzelca, aktywnego tego dnia Witaszyka.
     W 72 minucie stała się coś czego w tym momencie nie spodziewali się najstarsi kibice Huraganu. Bramkę po rzucie rożnym, głową zdobył "boiskowy twardziel" Dariusz Kosmaczewski (na zdjęciu z lewej). Była to pierwsza bramka "Beki" w oficjalnym meczu, który swój debiut w czerwono czarnych barwach zaliczył w spotkaniu z Wartą Śrem 11 sierpnia 2002 r.
     Trzy minuty później było już 3:1 za sprawą kolejnej premierowej bramki w barwach HP. Tym razem Patryka Cegielskiego (na zdjęciu z prawej), który precyzyjnym strzałem głową z ok. 12 metrów nie dał szans bramkarzowi z Witkowa. Osiemnastolatek pojawił się na boisku po przerwie i wniósł wiele ożywienia w grę zespołu. Mimo słabej pierwszej części spotkania dla całego zespołu należą się słowa uznania za walkę i pełne zaangażowanie, które można było podziwiać w drugiej części spotkania.
     Po piorunującej końcówce, Huragan pokonał Vitcovię i awansował na 3. miejsce w ligowej tabeli, ustępując tylko Błękitnym Owińska i TPS'owi Winogrady Poznań.
     Skład: Kęcel - M. Kwiatkowski (79' M. Kosmaczewski), D. Kosmaczewski, Powałowski, B. Kwiatkowski - P. Jóźwiak (79' Cieśla), Watras, Andrusieczko (46' Cegielski), Gocałek - Napieralski (46' Miążek), Witaszyk.
Nie zagrali: Raszewski (br), Ł. Jóźwiak.
     Wyniki oraz terminarz HP w dziale Huragan >>> Wyniki (gkrawczyk)
05.11.2010 - Niedziela, 7 listopada - godz. 14.00, z Victovią Witkowo
     Statystycznie rzecz biorąc Victovia nie powinna zagrozić gospodarzom. Jednak realia pokazał wczoraj Kolejorz, kiedy to rozmontował milionerów z Manchesteru i nie było za bardzo widać na boisku różnicy poziomów... Dlaczego? Chciałoby się powiedzieć: oto piłka właśnie... (PKrawiec)
05.11.2010 - Przeżyjmy to jeszcze raz! Arka Gdynia - HURAGAN (05.11.2000)
     Nieudana wyprawa do Gdyni. Nie było huraganu na morzu i arka zacumowała do brzegu z olbrzymim spokojem. "Po meczu" było już w 20 minucie przy stanie 3:0. Szkoda. W naszych kronikach ten wynik to rekordowa przegrana Huraganu w III lidze.
    Prasa pisała o meczu: Historia >>> Wyniki >>> Sezon 2000/01 >>> Wyniki >>> Szczegóły (PKrawiec)
02.11.2010 - Kadra HP w obiektywie - jesień 2010
  
31.10.2010 - Polonia II Środa - HURAGAN 0:2 (0:0)
     Kolejne ważne zwycięstwo odnotowali piłkarze Huraganu. Po wygranej w Środzie do drugiej Kotwicy Kórnik tracimy tylko dwa punkty a do lidera z Owińsk szeźć.
     W pierwszej odsłownie groźnie atakowali gospodarze lecz bardzo dobrze tego dnia dysponowany Kęcel bronił pewnie wszystkie strzały Polonistów. Jednak to Huragan powinien prowadzić. W 18 minucie górą jednak w sytuacji sam na sam z naszym zawodnikiem był bramkarz gospodarzy Mariusz Bekas.
     Druga połowa należała już do Huraganu. W 51 minucie fenomenalną bramkę zdobył Włodzimierz Watras. Grający trener naszego zespołu zdecydował się na uderzenie z ok. 25 metrów a futbolówka wpadła w samo okienko bramki gospodarzy. Stadiony świata! Kilka minut później było już 2:0 dla HP. Składną akcję naszej drużyny zakończył precyzyjnym strzałem w sytuacji sam na sam Adam Napieralski.
     Skład: Kęcel - M. Kosmaczewski (46' Miążek), D. Kosmaczewski, A. Powałowski, M. Kwiatkowski - Gocałek, Watras, Andrusieczko (80' Cieźla), B. Kwiatkowski - Witaszyk (65' P. Jóźwiak), Napieralski (77' Cegielski). Nie zagrał: Raszewski (br).
     Na stronie telewizji internetowej średzkiego zespołu można obejrzeć:
- skrót z tego meczu (szczególnie fragment od 2 min. 20 sek. - fenomenalny gol Watrasa): Zobacz
- wypowiedzi pomeczowe trenerów obu drużyn: Zobacz. (gkrawczyk)
29.10.2010 - Niedziela, 31 października - godz. 14.00, w Środzie z Polonią II
     Polonia uległa u siebie tylko Błękitnym Owińska 2:3 w IV kolejce. Od tego czasu rezerwy czawrtoligowca dwukrotnie wygrały i tylko raz podzeiliły się punktami w Środzie.
     Huragan za to, jeąli nie przegrywa do przerwy, to nie przegrywa meczu. Tak było w siedmiu z dziesięciu spotkań tego sezonu. Jakże chcielibyśmy dopisać sobie punkty po tym pojedynku. Wierzymy, że tak sie stanie. Powodzenia! (PKrawiec)
29.10.2010 - Przeżyjmy to jeszcze raz! HURAGAN - Astra Krotoszyn (29.10.2000)
     Dopiero drugie zwycięstwo u siebie i o ironio drugie w identycznym stosunku, czyli 5:1. Chciałoby się powiedzieć, że jak wygrywać to wygrywać... Jednak jak wiadomo to mało opłacalna taktyka... Tutaj przecież chodzi o punkty...
    Prasa pisała o meczu: Historia >>> Wyniki >>> Sezon 2000/01 >>> Wyniki >>> Szczegóły (PKrawiec)
24.10.2010 - HURAGAN - Jurand Koziegłowy 1:0 (0:0)
     W dzisiejszym trudnym dla podopiecznych Watrasa spotkaniu z Jurandem Koziegłowy Huraganiści zdobyli 3 punkty pokonując gości 1:0. Był to piąty kolejny mecz ligowy Huraganu bez porażki. Trzy punkty zostają w Pobiedziskach - plan wykonany.
     Spotkanie nazwać można - typowym "meczem walki". Pierwsza jak i druga połowa nie przysporzyła kibicom wielu wrażeń. Oba zespoły próbowały z całych sił lecz do 79 minuty nic ciekawego się na boisku nie działo. W tej to właśnie minucie "zakotłowało" się w polu karnym Juranda. Po dośrodkowaniu z prawej strony w polu karnym najprzytomniej z całej "gromady" zawodników zachował się Damian Gocałek i dosłownie wepchnął piłkę do bramki gości. Chwilę poźniej mogło być 2:0. Pięknym strzałem z ok. 25 metrów popisał się wprowadzony chwilę wcześniej Miążek lecz piłka po jego uderzeniu odbiła się od poprzeczki i wróciła na pole gry.
     W dzisiejszym spotkaniu z powodu kontuzji nie wystąpił filar defensywy Tomasz Andersz, który leczy uraz barku po meczu z Błękitnymi w Owińskach.
     Po X kolejkach drużyna Huraganu plasuję się na czwartej pozycji mając na swoim koncie 17 punktów - tyle samo co Piast Kobylnica. Do lidera z Owińsk tracimy 8 "oczek" a do drugiej Kotwicy Kórnik punktów 4.
     Skład: Raszewski - Król, Powałowski, D. Kosmaczewski, M. Kwiatkowski (ż/k) - Watras (ż/k), P. Jóźwiak (72' Cegielski), Gocałek, Napieralski (82' Kosmaczewski) - Witaszyk, Andrusieczko (78' Miążek). Nie zagrał: Kęcel (br).
     Wyniki oraz terminarz HP w dziale Huragan >>> Wyniki (gkrawczyk)
22.10.2010 - Niedziela, 24 października - godz. 15.00, przeciwnikiem Jurand Koziegłowy
     12. października 2008 r. odbyła się u nas ostatnia i jedyna z ostatnich lat (jeśli nie w historii) konfrontacja z Jurandem wtedy jeszcze z Bolechówka.
    Chyba za pewni siebie czerwono-czarni ulegli niespodziewanie 1:3. Jedyną bramkę zdobył w 20. min. Paweł Stachowiak. Wprawdzie na wyjeździe wiosną Huragan wygrał aż 5:0 ale... punkty z meczu u siebie uciekły. Prosimy o maksimum koncentracji bo perspektywy zakończenia rundy, żeby nie zapeszyć, są obiecujące! (PKrawiec)
22.10.2010 - Przeżyjmy to jeszcze raz! Flota Świnoujście - HURAGAN (22.10.2000)
     Bolesna przegrana jaką zawsze jest utrata decydującej bramki w ostatniej minucie meczu. Gwoli sprawiedliwości trzeba oddać, że to Flota była tego dnia lepsza i awansowała wówczas na fotel lidera III ligi Grupy 2.
    Prasa pisała o meczu: Historia >>> Wyniki >>> Sezon 2000/01 >>> Wyniki >>> Szczegóły (PKrawiec)
18.10.2010 - Przeżyjmy to jeszcze raz! HURAGAN - Obra Kościan (18.10.2000)
     Pierwsze takie lanie na tym pozimie rozgrywek. W 16. kolejce Huragan upokorzony został u siebie przez będącą "w gazie" Obrę. Środowe popołudnie rostrzygnięte zostało na Kiszkowksiej już do przerwy wynikiem 0:3.
    Prasa pisała o meczu: Historia >>> Wyniki >>> Sezon 2000/01 >>> Wyniki >>> Szczegóły (PKrawiec)
17.10.2010 - Błękitni Owińska - HURAGAN 1:1 (1:1)
     W IX kolejce spotkań Huragan zremisował z liderem klasy okręgowej Błękitnymi Owińska 1:1. Remis ten był pierwszą stratą punktową zespołu z Owińsk, który do dziś wygrał wszystkie mecze.
     Mecz rozpoczął się od minuty ciszy za zmarłego ojca braci Jóźwiaków, wiernego kibica naszegej drużyny. Z tego też powodu wszyscy piłkarze Huraganu zagrali z czarnym opaskami na ramieniu. Rodzinie oraz bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia i żalu.
     Piłkarze z Pobiedzisk zagrali w tym spotkaniu bardzo mądrze i odważnie. W pierwszej części gry podopieczni Watrasa radzili sobie z atakami gospodarzy bez problemów. Tym samym z każdą kolejną minutą coraz odważniej atakowali przeprowadzając bardzo składne akcje. Receptą na Błękitnych miał być długie piłki zagrywane na dobrego technicznie Napieralskiego oraz zawsze walecznego Witaszyka.
     W 36' minucie spotkania długą piłke posłaną z bloku defensywnego Huraganu w kierunku bramki drużyny z Owińsk wywalczył Witaszyk, który został sfaulowany w polu karnym. Do jedenastki podszedł niezawodny kapitan Tomasz Andersz i pewnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy.
     Kiedy wszyscy myśleli, że do szatni Huraganiści schodzić będę z jednobramkowym prowadzeniem, składną akcje w 46' minucie przeprowadzili gospodarze i doprowadzili do wyrównania.
     Druga połowa z lekkim wskazaniem na gospodarzy, lecz poza jednym strzałem, który znakomicie wybronił Raszewski nie zagrozili oni naszej bramce. Godne odnotowania jest to że oba zespoły kończyły mecz w dziesiątkę. W 62' minucie za drugą żółtą kartkę boisko opuścił obrońca Błękitnych a w 90' również za drugie napomnienie Bartosz Kwiatkowski.
     Skład: Raszewski - B. Kwiatkowski (90' 2x ż/k ->cz), Andersz (84' M. Kosmaczewski), Powałowski, D. Kosmaczewski (46' M. Kwiatkowski) - Watras, P. Jóźwiak (65' Cegielski), Gocałek (ż/k), Napieralski - Witaszyk, Andrusieczko (75' Miążek). Nie zagrali: Kęcel (br), Król.
     Wyniki oraz terminarz HP w dziale Huragan >>> Wyniki (gkrawczyk)
16.10.2010 - Niedziela, 17 października - godz. 15.00, w Owińskach z liderem
     Błękitni wygrali do tej pory wszystkie mecze, co musi robić wrażenie. Jednak ciekawostką jest, że nie grali jak do tej pory z drużynami teoretycznie mocniejszymi (poza nimi samymi) - czyli z miejsc 2-5 aktualnej tabeli. Huragan zagrał już z wszystkimi z pierwszej 8-mki... poza liderem.
     Rok temu czerwono-czarni ulegli wtedy dość niespodziewanie gospodarzom 0:2 (0:1). Wierzymy, że "huraganowy charakter" pozwoli powalczyć nawet o zwycięstwo! (PKrawiec)
14.10.2010 - Przeżyjmy to jeszcze raz! Pomerania Police - HURAGAN (14.10.2000)
     Na wyjazach w tym czasie Huragan radził sobie zdecydowanie lepiej. Raczej miłą niespodzianką było przywiezienie kompletu punktów z Polic. Mecz mogł zakończyć sie remisem jednak zimnej krwi zabrakło wtedy gospodarzom...
    Prasa pisała o meczu: Historia >>> Wyniki >>> Sezon 2000/01 >>> Wyniki >>> Szczegóły (PKrawiec)
10.10.2010 - HURAGAN - Phythoparm Klęka 2:0 (0:0)
     Skład: Raszewski - B. Kwiatkowski (63' Król), Andersz (ż/k), Powałowski, D. Kosmaczewski - Cegielski (46' M. Kwiatkowski), Watras, P. Jóźwiak, Gocałek (80' M. Kosmaczewski (ż/k) - Napieralski, Witaszyk (63' Andrusieczko). Nie zagrali: Kęcel (br), Miążek.
     Bramki: 56' Gocałek, 59' Witaszyk. (gkrawczyk)
09.10.2010 - Niedziela, 10 października - godz. 15.00 HURAGAN - Phythoparm Klęka
     Jakże byśmy chcieli dopisać sobie 3 punkty po tym meczu. Są ku temu przesłanki. Goście tylko dwa razy grali na wyjeździe a sumarycznie odneśli dopiero dwa zwycięstwa... z ostatnią i przedostatnią ekipą z tabeli. Potrzebna będzie na pewno maksymalna koncentracja! (PKrawiec)
08.10.2010 - Przeżyjmy to jeszcze raz! HURAGAN - Bałtyk Gdynia (08.10.2000)
     Trzeci pod rząd bezbramkowy remis u siebie. Outsider z Gdyni nie oddał jednak pola bez walki i okazało się to wystarczjące na nieporadnie grających czerwono-czarnych. Nawet nie pomogła czerwona kartka dla piłakarza Bałtyku...
    Prasa pisała o meczu: Historia >>> Wyniki >>> Sezon 2000/01 >>> Wyniki >>> Szczegóły (PKrawiec)
02.10.2010 - Kłosem Zaniemyśl - HURAGAN 0:1 (0:0)
     Huragan pokonał na wyjeździe drużynę Kłosa Zaniemyśl 1:0. Jedyną bramkę zdobył w 89 minucie spotkania po dośrodkowaniu Witaszyka powracający po kontuzji Adrian Miążek. W 90 minucie wspomniany Witaszyk po ujrzeniu drugiej żółtej kartki musiał opuścić boisku.
     Na mecz do Zaniemyśla piłkarze z Pobiedzisk pojechali w "ostro" okrojonym składzie. Zdolnych, zarazem uprawnionych do gry było tylko 13 zawodników trenera Watrasa, w tym bramkarz Damian Kęcel, który po niezbyt udanym meczu z Lubońskim tym razem zasiadł na ławce rezerwowych.
     Po dobrym meczu i bramcę w końcówce Huraganiści przywieźli do domu komplet punktów. Po siedmiu kolejkach plasujemy się na szóstej pozycji tracąc do lidera z Owińsk aż 11 punktów zaś drugi w tabeli TPS Winogrady zgromadził ich na swoim koncie 17.
     Skład: Raszewski - Powałowski, Andersz, B. Kwiatkowski, Król (62' Miążek) - Cegielski, Watras, P. Jóźwiak, Andrusieczko - Witaszyk, Napieralski. Nie zagrali: Kęcel (br). (gkrawczyk)
02.10.2010 - Sobota, 2 października - godz. 16.00 z Kłosem Zaniemyśl
    Kłos u siebie w tym sezonie jeszcze nie przegrał. Huragan za to na wyjeździe już raz okazał się lepszy. Kłos doznał pierwszej przegranej tydzień temu z Piastem Kobylnica z którym to nasi piłkarze właśnie wygrali w Kobylnicy... Oby dziś "moc" była stronie czerwono-czarnych! (PKrawiec)
01.10.2010 - Przeżyjmy to jeszcze raz! Błękitni Stargard Szcz. - HURAGAN (01.10.2000)
     Limit szczęścia nasi wykorzystali tydzień temu w Kościerzynie. Tym razem w meczu bez historii to Huragan stanowił tło dla wydarzeń na boisku. Kontaktowa bramka Koniecznego dała jeszcze odrobinę nadziei. Nic z tego jednak nie wsyszło.
    Prasa pisała o meczu: Historia >>> Wyniki >>> Sezon 2000/01 >>> Wyniki >>> Szczegóły (PKrawiec)
30.09.2010 - OPP IV runda: HURAGAN - KS Luboński 1:2 (0:0)
     Na IV rundzie zakończyli swoje zmagania piłkarze Huraganu w okręgowym Pucharze Polski. Pogromcą okazał się IV-ligowy KS Luboński Luboń.
     Pierwsi na prowadzenie w drugiej części gry wyszli goście pokonując niepewnie interwenijuącego Damiana Kęcla. Dobra gra Huraganu zaowocowała bramką wyrównująca, której autorem był Damian Gocałek. Niestety praktycznie ostatnia akacja meczu dała prowadzenie gościom i to oni chwilę przed ostatnim gwizdkiem sędziego strzelili drugą bramkę awansując tym samym do kolejnej rundy.
     Skład: Kęcel - B. Kwiatkowski, Andersz, M. Kosmaczewski, Powałowski - Gocałek, Watras, P. Jóźwiak, Król (46' M. Kwiatkowski) - Andrusieczko, Witaszyk (62' Napieralski). Nie zagrali: Raszewski (br). (gkrawczyk)
27.09.2010 - Przeżyjmy to jeszcze raz! HURAGAN - KKS Kalisz (27.09.2000)
     Festwial remisów u siebie trwał na dobre. Huragan był lepszy ale znów zabrakło do postawienia kropki nad "i". Pojedynek z beniaminkiem, który również jak burza przeszedł rozgrywki IV ligi pozostał nierostrzygnięty.
    Prasa pisała o meczu: Historia >>> Wyniki >>> Sezon 2000/01 >>> Wyniki >>> Szczegóły (PKrawiec)
26.09.2010 - HURAGAN - Kotwica Kórnik 1:1 (0:0)
     Spotkanie z Kotwicą było kolejną potyczką w której Huraganiści stracili punkty na własne życzenie. Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando Huraganu. Przyczyna zerowego konta bramkowego do przerwy - "wyjątkowo" nieskuteczność.
     W 59' minucie stało się to czego w przerwie obawiał się defensor HP Andersz: "Trzeba uważać, bo prowadzimy gre a oni zrobią jedną akcję, strzelą bramkę i dopiero się zacznie". Doświadczony stoper wiedział co mówi. Po niepewnych interwencjach w obronie goście wyszli na prowadzenie. Na szczęście już 3 minuty później było 1:1. Po dośrodkowaniu w pole karne piłkę po zamieszaniu przedłużył Witaszyk a ta wpadła do bramki obok bramkarza Kotwicy.
     Pomimo prób Gocałka, Napieralskiego czy ponownie Witaszyka wynik nie uległ zmianie i Huragan "wspaniałomyślnie" podzieli się punktami z drużyną z Kórnika.
     Po sześciu kolejkach piłkarze Huraganu plasują się na ósmym miejscu z siedmioma punktami na koncie. Liderem pozostaje drużyna Błękitnych Owińska, która dotychczas pozostaje niepokonana.
     Skład: Raszewski - Andersz, M. Kwiatkowski (69' Król), Powałowski, D. Kosmaczewski (ż/k) - P. Jóźwiak (80' P. Cegielski), Gocałek, Watras, Andrusieczko (64' M. Kosmaczewski) - Witaszyk, Napieralski (75' P. Wala). Nie zagrali: B. Kwiatkowski, Kęcel (br). (gkrawczyk)
24.09.2010 - Niedziela, 26 września - godz. 15.00 z Kotwicą Kórnik
     Kotwica zaczęła sezon imponująco, jednak ostatnio uległa u siebie Piastowi Kobylnica 0:2. U nas nie potrafili w ostatnich latach zdobyć gola, a Huragan mamy nadzieję podrażniony ostatnimi przegranymi zawalczy o dobry wynik. (PKrawiec)
23.09.2010 - Przeżyjmy to jeszcze raz! Kaszubia Kościerzyna - HURAGAN (23.09.2000)
     Sporo szczęscia miał tego dnia Huragan. Chciałoby się powiedzieć wreszcie! Tym razem fortuna była po naszej stronie i nieliczne akcje ofensywne zakończyły się dwukrotnie powodzeniem przy wyraźnym pechu gospodarzy...
    Prasa pisała o meczu: Historia >>> Wyniki >>> Sezon 2000/01 >>> Wyniki >>> Szczegóły (PKrawiec)
20.09.2010 - Przeżyjmy to jeszcze raz! HURAGAN - Amica II Wronki (20.09.2000)
     W Amice zagrali min. Dawidowski, Bieniuk, Dudka i Kukiełka. Jako, że mecz odbył się w terminie wolnym dla rozgrywek I ligi (środa) skład gości był na poły pierwszoligowy. Mimo to dobra i ciekawa gra Huraganu, jednak znów tylko remis.
    Prasa pisała o meczu: Historia >>> Wyniki >>> Sezon 2000/01 >>> Wyniki >>> Szczegóły (PKrawiec)
19.09.2010 - TPS Winogrady - HURAGAN 3:2 (2:1)
     W sobotnim meczu w Poznaniu Huragan przegrał z TPS Winogrady 2:3. Spotkanie na małym, nierównym boisku TPS'u było wyrównane lecz jak pokazuję wynik z lekkim wskazaniem na gospodarzy. Bramki dla Huraganu zdobyli w 12' minucie Tomasz Andersz doprowadzając do wyrównania oraz w 89' minucie Mikołaj Witaszyk na 2:3. Należy zaznaczyć, że w całym meczu Adam Napieralski nie wykorzystał co najmniej dwóch 100% sytuacji. Za każdym razem górą był bramkarz zespołu z Winograd.
     W 52 minucie groźnej kontuzji, drugiej w tym sezonie nabawił się Włodzimierz Watras, który w starciu z rywalem doznał rozcięcia nosa. Według obu zespołów na zbyt dużo pozwalał arbiter spotkania, który nie bardzo radził sobie z ostro grającym drużynami.
     Skład: Kęcel - Andersz, M. Kosmaczewski, Powałowski, D. Kosmaczewski (58' Ł. Jóźwiak), - P. Jóźwiak (70' Cegielski), Gocałek (80' B. Kwiatkowski), Watras (58' Andrusieczko), M. Kwiatkowski - Witaszyk, Napieralski. Nie zagrali: P. Wala, Raszewski (br). (gkrawczyk)
18.09.2010 - OPP III runda: Orkan Działyń - HURAGAN 0:2 (0:1)
     Skład: Kęcel - Andersz, M. Kosmaczewski, B. Kwiatkowski, Powałowski - Ł. Jóźwiak, P. Jóźwiak (39' Napieralski), Cegielski , M. Kwiatkowski, Gocałek - P. Wala (ż/k), Witaszyk. Nie zagrali: Watras, Raszewski (br).
     Bramki: 13' M. Kosmaczewski, 54' Witaszyk. (gkrawczyk)
17.09.2010 - Przeżyjmy to jeszcze raz! HURAGAN - Unia Janikowo (17.09.2000)
     Mecz u siebie i zamiast zwycięstwa tylko remis. Gol już początku nie spowodował pójscia Huraganu za ciosem. Po zmianie stron było już tylko gorzej. Wyrównanie, czerwona kartka dla Gajowieckiego i w efekcie podział punktów.
    Prasa pisała o meczu: Historia >>> Wyniki >>> Sezon 2000/01 >>> Wyniki >>> Szczegóły (PKrawiec)
13.09.2010 - HURAGAN - Stella Luboń 1:3 (0:2)
     Huragan niespodziewanie uległ w niedzielę Stelli 1:3. Już do przerwy Huraganiści postawili się w trudnej sytuacji i nie byli w stanie odrobić dwubramkowej straty. Tym bardziej, że od 30 min. grali w osłabieniu.
     Skład: Raszewski - Andersz, M. Kosmaczewski (46' Król), B. Kwiatkowski, D. Kosmaczewski, - P. Jóźwiak, Gocałek (52' Miążek), Watras, M. Kwiatkowski (65' P. Wala) - Witaszyk (46' Andrusieczko), Napieralski. Nie zagrali: Kęcel (br), Cegielski, J. Wala. (Pkrawiec)
10.09.2010 - Niedziela, 12 wrzesień - godz. 15.00, mecz ze Stellą Luboń
     Będzie to pierwsza od wielu lat potyczka ze Stellą o punkty. W meczu sparingowym przed sezonem wygraliśmy z beniaminkiem 1:0. Stella pokonała do tej pory tylko z Piasta z Kobylnicy 4:3 a w ubiegłą środę rozegrała zaległy mecz w Śremie przegrywając 1:2. Liczymy więc na 3 punkty! (PKrawiec)
09.09.2010 - Przeżyjmy to jeszcze raz! Chemik Bydgoszcz - HURAGAN (09.09.2000)
     Tylko dwóch minut zabrakło aby ze stolicy Kujawsko- Pomorskiego wywieźć komplet oczek. Waldemar Przysiuda wyrównał a na prowadzenie gości wysunął Maciej Konieczny. Szkoda, przecież zabrakło tak niewiele...
    Prasa pisała o meczu: Historia >>> Wyniki >>> Sezon 2000/01 >>> Wyniki >>> Szczegóły (PKrawiec)
05.09.2010 - HURAGAN - Wełna Rogoźno 3:0 (1:0)
     Huragan przerwał serię dwóch zwycięstw gości z Rogoźna w Pobiedziskach. Wynik może być jednak mylący i nie oddaje niestety w 100% rozkładu sił na boisku. Choć Wełna przystępowała do potyczki z zeroma punktami okazała się bardzo wymagającym przeciwniekiem. Mocni fizycznie i dobrze zorganizowani goście marnowali stworzone sytuacje ze szwajcarską precyzją - min. dwukrotnie stawali w sytuacji sam na sam z Tomczakiem.
     A Huragan? Zagrał bardzo mądrze, ambitnie, agresywnie i skutecznie! Do tego wykorzystał większość swoich sytuacji a hat-trickiem popisał się młody Napieralski. Dość kuriozalna była pierwsza bramka, kiedy to sędzia najpierw po konsultacji z asystentem nie uznał bramki orzekając spalony po czym zmienił decyzję po rozmowie z drugim (tym dalszym), który podpowiedział, że podawał obrońca Wełny.
    Skład: Tomczak - Andersz, M. Kosmaczewski, D. Kosmaczewski (59' B. Kwiatkowski), P. Jóźwiak (52' Król) - Watras, Ł. Jóźwiak (46' Miążek) , M. Kwiatkowski, Gocałek - Witaszyk (46' Andrusieczko), Napieralski. Nie zagrali: Raszewski (br), Cegielski, Wala. (Pkrawiec)
04.09.2010 - Niedziela, 5 września - godz. 15.00 debiut u siebie - z Wełną Rogoźno
     Wełna Rogoźno zdążyła już dwa razy przegrać w tym sezonie, rówenież z Piastem, którego pokonał Huragan. Ostatnie dwa mecze to przegrane a wcześniej sześć razy z rzędu pokonywaliśmy u siebie Rogoźnian. Biorąc pod uwagę fakt rozegrania dziś sparingu z pierwszą drużyną poznańskiego Lecha, tym bardziej nie wypada nie wykorzystać okazji i pokonać podmęczonego rywala przed własną publicznością. (PKrawiec)

03.09.2010 - Przeżyjmy to jeszcze raz! HURAGAN - Kotwica Kołobrzeg (03.09.2000)
     Co nie udało się z ekipą z Wejherowa przyszło "z nadwyżką" w meczu z inną ekipą z pomorza - tym razem zachodniego. Kotwica została rozbita a w Pobiedziskach żałowano, iż gole trzeba było rozłożyć na inne mecze - zbyt często remisowe.
    Prasa pisała o meczu: Historia >>> Wyniki >>> Sezon 2000/01 >>> Wyniki >>> Szczegóły (PKrawiec)
30.08.2010 - Przeżyjmy to jeszcze raz! Warta Poznań - HURAGAN (30.08.2000)
     Minuta, która wstrząsnęła Wartą. Właśnie w 70 minucie gry dwie akcje pod rząd doprowadziły do remisu z dwukrotnym mistrzem Polski (29 i 47 r.). Wielu kibiców z Pobiedzisk pamięta ten mecz rozegrany w kameralnym "ogródku" na Wildzie.
    Prasa pisała o meczu: Historia >>> Wyniki >>> Sezon 2000/01 >>> Wyniki >>> Szczegóły (PKrawiec)
29.08.2010 - Piast Kobylnica - HURAGAN 1:2 (1:2)
    W drugi meczu sezonu piłkarze Huraganu pokonali po dobrej grze na wyjeździe drużynę Piasta Kobylnica 2:1.
    Po szybko straconej bramce na początku spotkania do ataku zabrali się Huraganiści, co przyniosło oczekiwany rezultat. Bramki zdobyli Mikołaj Witaszyk i Włodzimierz Watras, którego występ w tym meczu stał do końca pod znakiem zapytania z powodu kontuzji, której nabawił się w Śremie. (gkrawczyk)
27.08.2010 - Przeżyjmy to jeszcze raz! HURAGAN - Gryf Wejherowo (27.08.2000)
     Jeden z najsłabszych meczów Huaraganu w III lidze. Trzecie podejście do zwycięstwa na własnm boisku i znów rozgoryczenie. Tym razem piłkarze znad morza w iście profesorskim stylu ograli "walących głową w mur" gospodarzy.
    Prasa pisała o meczu: Historia >>> Wyniki >>> Sezon 2000/01 >>> Wyniki >>> Szczegóły (PKrawiec)
24.08.2010 - Niedziela, 29 sierpnia - godz. 11.00, w Gruszczynie z Piastem Kobylnica
     Piast pokonał w pierwszym meczu Wełnę Rogoźno 2:1. Będzie to już ich drugi mecz "u siebie" w Gruszczynie. Jak dotąd w ostatnich latach nasi nie ulegli ani razu ekipie z Kobylnicy. Może być ciekawie, tym bardziej, że w Piaście zobaczymy byłych graczy Huraganu. (PKrawiec)

22.08.2010 - Warta Śrem - HURAGAN 1:0 (1:0)
    Od porażki 1:0 z Wartą Śrem rozpoczęli zmagania w poznańskiej klasie okręgowej piłkarze Huraganu. Podopieczni Włodzimierza Watrasa nie zachwycili i to gospodarze zdobyli komplet punktów w meczu inaugurującym sezon 2010/11.
    Bramka dla gospodarzy tego spotkania padła w drugiej akcji meczu. Po nieudanym ataku Huraganu, szybką kontrę wyprowadzili piłkarze Warty i po niezdecydowaniu naszych obrońców już w 40 sekundzie prowadzili 1:0. Można powiedzieć, że bramka ta "ustawiła" spotkanie. Pierwsza połowa jak cały mecz była bardzo wyrównana - Huraganiści próbowali atakować a zespół Warty mądrzę się bronił i wyprowadzał groźne kontry. Jedyna godna uwagi sytuacja dla Huraganu w pierwszej odsłownie meczu to strzał głową najniższego na boisku Adama Napieralskiego, który minimalnie minął bramkę gospodarzy. W 20 minucie nastąpiła wymuszona zmiana, kontuzjowanego Watrasa zastąpił Cegielski.
    W 75 minucie powinno paść wyrównanie za sprawą Napieralskiego. Po dośrodkowaniu z lewej strony futbolówka spadła na 4 metr bramki lecz snajper HP zamiast strzelać z pierwszej piłki, próbował ją przyjąć co zakończyło się stratą na rzecz golkipera Warty Śrem.
    Skład: Raszewski - Andersz, Powałowski (60' P. Wala), D. Kosmaczewski, B. Kwiatkowski - Watras (20' Cegielski), P. Jóźwiak (63' Król), M. Kwiatkowski (75' M. Kosmaczewski), Gocałek - Witaszyk, Napieralski. Nie zagrał: Tomczak (br).
    Fotorelacja w dziale: Galerie >>> Mecze (gkrawczyk)
21.08.2010 - Huragan w rozgrywkach Wlkp. Ligi Juniorów Starszych - Wydarzenia
     W swoim pierwszym meczu w Pobiedziskach w najwyższej klasie rozgrywek Huragan zdobył dziś pierwszy punkt remisując u siebie z Polonią Leszno 1:1 (0:0). Tydzień temu w Jarocinie młodzi gracze z Pobiedzisk ulegli Jarocie 0:3 choć do przerwy było bez bramek.
     Już w środę zawodnicy Tadeusza Stręka podejmą w Kaliszu Calisię a za tydzień o godz. 16. w sobotę u siebie zagrają z arcymocną ekipą MSP Szamotuły. Gratulujemy i życzymy sukcesów na miarę naszych możliwości. (PKrawiec)
20.08.2010 - Sobota, 21 sierpnia - godz. 17.00, mecz wyjazdowy z Wartą Śrem
     Pierwszy mecz, czyli wielka zagadka.
      Trudno oczekiwać najwyższej formy ale na pewno możemy życzyć sobie udanej inauguracji. Oby pozytywnie zacząć sezon... Powodzenia! (PKrawiec)

19.08.2010 - Przeżyjmy to jeszcze raz! Goplania Inowrocław - HURAGAN (19.08.2000)
     Po zaciętym i bardzo wyrównanym meczu czerwono-czarni zdołali wywalczyć punkt. Mecz obiftował w wiele nerwowych momentów, również pozasportowych. Trener gospodarzy wylądował na trybunach za swoje niewłaściwe zachowanie.
    Prasa pisała o meczu: Historia >>> Wyniki >>> Sezon 2000/01 >>> Wyniki >>> Szczegóły (PKrawiec)
16.08.2010 - Ostani sparing przed ligą
    HP - Jurnad Koziegłowy 1:2 (0:1). Bramka: 52' Gocałek.
    Skład: Raszewski - Andersz, Powałowski, Watras, B. Kwiatkowski - Gocałek, M. Kwiatkowski, P. Jóźwiak, Cegielski - Witaszyk, Napieralski. Ponadto zagrali: Król, Wala, D. Kosmaczewski, Andrusieczko, M. Kosmaczewski oraz testowany bramkrz z Lubońskiego Luboń.
    Komplet wyników w dziale: Huragan >>> Wyniki (gkrawczyk)
15.08.2010 - Przeżyjmy to jeszcze raz! HURAGAN - Mień Lipno (15.08.2000)
     Pierwszy z aż sześciu - jak się poźniej okazłao - meczów w których Huragan powinien wygrać u siebie a zakończyło się bezbramkowym remisem.. Wyraźnie słabsi tego dnia goście wyjechali jednak na ziemię dobrzyńską z jednym punktem.
    Prasa pisała o meczu: Historia >>> Wyniki >>> Sezon 2000/01 >>> Wyniki >>> Szczegóły (PKrawiec)
13.08.2010 - Sparingi - szczegóły
    HP - Stella Luboń 1:0 (1:0). Bramka: 26' Gocałek.
    Skład: Raszewski - Andersz, Powałowski, M. Kosmaczewski, M. Kwiatkowski - Gocałek, Wartas, P. Jóźwiak, Cegielski - Witaszyk, Napieralski. Ponadto zagrali: Król, Wala, Napieralski, D. Kosmaczewski, Andrusieczko.
    Wełnianka Kiszkowo - HP 0:7 (0:5). Bramki: 15' Miążek, 25', 30' Gocałek, 40'(k), 60'(k) Watras, 42' P. Jóźwiak, 50' Ł. Jóźwiak.
    Skład: Raszewski - Powałowski, M. Kosmaczewski, M. Kwiatkowski, B. Kwiatkowski - Gocałek, Wartas, P. Jóźwiak, Cegielski - Miążek, Andrusieczko. Ponadto zagrali: Ł. Jóźwiak, Król, Wala, Napieralski, D. Kosmaczewski.
    Sparta Oborniki - HP 1:2 (0:1). Bramki: 40' Napierlaski, 56' M. Kwiatkowski.
    Skład: Kamiński - Andersz, M. Kosmaczewski, M. Kwiatkowski, B. Kwiatkowski - Gocałek, Wartas, P. Jóźwiak, Cegielski - Napieralski, Andrusieczko. Ponadto zagrali: Ł. Jóźwiak, Miążek, Król.
    Komplet wyników w dziale: Huragan >>> Wyniki (gkrawczyk)
12.08.2010 - Przeżyjmy to jeszcze raz! Lignomat Jankowy - HURAGAN (12.08.2000)
     Druga kolejka pokazała, że Huragan będzie drużyną nieobliczalną. Lignomat w tych czasach przegrał po raz pierwszy u siebie w III lidze od bardzo dawna. "Słynne" gliniane boisko pod Kępnem zostało zdobyte ku radości fanów HP.
    Prasa pisała o meczu: Historia >>> Wyniki >>> Sezon 2000/01 >>> Wyniki >>> Szczegóły (PKrawiec)
09.08.2010 - Sparing w Kłecku odwołany
     Mecz nie odbył się z powodu zalania boiska. Komplet wyników: Huragan >>> Wyniki (PKrawiec)
08.08.2010 - Znamy terminarz - liga rusza 21. sierpnia!
     Na inaugurację podopieczni Włodzimierza Watrasa zmierzą się na wyjeździe w Śremie z Wartą. Będzie to drugi z rzędu mecz z tą drużyną, gdyż poprzedni sezon kończyliśmy ze Śremianami remisując w Pobiedziskch. Drugi mecz to również wyjazd tym razem do Kobylnicy na mecz z Piastem.
     Przed własnymi kibicami Huragan zaprezentuje się do piero w trzeciej kolejce (5. września) przeciwko Wełnie Rogoźno, następnie 12. września zagramy z beniaminkiem Stellą Luboń.
    Komplet meczów Huraganu umieścimy wkrótce w zakładce: Huragan >>> Wyniki (PKrawiec)
06.08.2010 - Przeżyjmy to jeszcze raz! HURAGAN - Sparta Brodnica (06.08.2000)
    Nie było fety na inaugurację a raczej sprowadzenie na ziemię i sygnał... że nie będzie tak łatwo o punkty jak w IV lidze. Waldemar Przysiuda okazał się strzelcem historycznej, pierwszej bramki dla HP w III lidze.
    Prasa pisała o meczu: Historia >>> Wyniki >>> Sezon 2000/01 >>> Wyniki >>> Szczegóły (PKrawiec)
04.08.2010 - "Nadprogramowy" mecz kontrolny: Wełnianka Kiszkowo - HURAGAN 0:7
     W kolejnym meczu przygotowawczym do sezonu Huragan ponownie pokonał na wyjeździe Wełnianką. Tym razem victoria była bardziej okazała, bo aż siedmiokrotnie piłkę z bramki wyciągał bramkarz gospodarzy. Składy i strzelców podamy wkrótce.
    Komplet wyników w dziale: Huragan >>> Wyniki (PKrawiec)
04.08.2010 - Przeżyjmy to jeszcze raz!
    Chcemy przypomnieć każdy III-ligowy mecz Hurganu, który odbył się dokładnie dekadę temu. W rocznicę meczu umieścimy komentarze i opis spotkania wraz z aktualną wtedy tabelą...
    Dodatkowo w międzyczasie "odkopywać" będziemy ciekawe artykuły z prasy, głównie z Przeglądu Sportowego, Gazety Wyborczej, Głosu Wielkopolskiego i Gazety Poznańskiej o tamtym pamiętnym sezonie i nie tylko.
    Szczegóły i sukcesywnie umieszczane informacje o meczach w zakładce po prawej:
Historia >>> Wyniki >>> Sezon 2000/01 >>> Wyniki
    Inne ciakawe artykuły dotyczące działalności klubu zamieścimy wkrótce w zakładce po prawej:
Do pobrania >>> Skany (PKrawiec)
29.07.2010 - Wełnianka Kiszkowo - HURAGAN 1:3 (0:0)
     W drugim sparingu tego lata, Huragan wygrał w Kiszkowie z tamtejszą Wełnianką 3:1. Mecz toczył się w niezbyt sprzyjających warunkach atmosferycznych, padającym deszczu i silnym wietrze.
     Spotkanie nie było porywającym widowiskiem. Pierwsza połowa co odzwierciedla wynik była wyrównana. Druga zaś ze zdecydowanym wskazaniem na Huragan, którego to zawodnicy nie wykorzystali wielu akcji do zdobycia gola. Przypadkowo stracona bramka, szybka odpowiedź Gocałka i trafienia Andrusieczki oraz Witaszyka pod koniec zakończyły mecz.
    Skład: Raszewski - Andersz, Darzecki, Watras, M. Kwiatkowski - Gocałek, Cieśla, P. Jóźwiak, B. Kwiatkowski - Napieralski, Andrusieczko. Ponadto zagrali: Tomczak (br), M. Kosmaczewski, Witaszyk, Cegielski, Król.
    Komplet wyników w dziale: Huragan >>> Wyniki (gkrawczyk)
26.07.2010 - Odwołany sparing
    Nie mają szczęścia piłkarze Huraganu w trwającym okresie przygotowawczym. Najpierw remont boiska, teraz ulewne deszcze uniemożliwiają rozegranie meczów kontrolnych. Sobotni mecz z Błękitnymi Owińska nie odbył się z powodu ulewy, która przeszła nad naszym regionem.
    W zastępstwie meczu z Błękitnymi rozegrany zostanie mecz z A-klasową Wełnianką Kiszkowo. Spotkanie to odbędzie się w najbliższą środę o godzinie 18. na boisku w Kiszkowie.
    Dokładny terminarz meczów kontrolnych w dziale: Huragan >>> Wyniki (gkrawczyk)
21.07.2010 - Klasa Okręgowa - grupa wschodnia
     Znamy już zespoły z jakimi będziemy rywalizować w sezonie 2010/11. We wschodniej klasie okręgowej w której rozgrywa swoje mecze Huragan występować będzie 14 zespołów.
     Nowe drużyny w szeregach "okręgówki" to beniaminkowie: Stella Luboń i Polonia II Środa oraz zespół Juranda Koziegłowy, który w poprzednim sezonie występował w grupie zachodniej klasy okregowej.
     Reszta to rywale znani z lat poprzednich: Błękitni Owińska, Kłos Zaniemyśl, Kotwica Kórnik, Lechita Kłecko, Phythoparm Klęka, Piast Kobylnica, TPS Winogrady Poznań, Warta Śrem, Wełna Rogoźno oraz Vitcovia Witkowo.
     Początek sezonu prawdopodobnie 21 sierpnia. (gkrawczyk)
21.07.2010 - HURAGAN - Mieszko Gniezno 1:1 (0:0)
     W pierwszym meczu kontrolnym rozegranym na boisku Wełnianki Kiszkowo, Huragan zremisował z występującym na co dzień w III lidze Mieszkiem Gniezno 1:1 (0:0).
     Widać, że dla obu zespołów jest to początek przygotowań do nadcho- dzącego sezonu. Mecz nie stał na wysokim poziomie choć ostatnie 15 minut mogło się podobać. Kilka groźnych akcji z obu stron kończyło się na dobrych interwencjach bramkarzy.
     W 87 minucie padła bramka dla Mieszka. Uderzenie z rzutu wolnego z ok 20 metrów zaskoczyło debiutanta w bramce Huraganu Sebastiana Szafrana i gnieźnianie wyszli na prowadzenie. Nie minęła minuta po wznowieniu gry i wyrównanie po ostrej walce w polu karnym dał Mikołaj Witaszyk.
     Z nowych twarzy w zespole oprócz wspomnianego Szafrana - bramkarza Wełnianki Kiszkowo, wystąpił je- szcze Dariusz Kosmaczewski znany dobrze kibicom Huraganu, który nosi się z zamiarem powrotu do drużyny.
    Skład: Raszewski - Andersz, M. Kosmaczewski, Watras, M. Kwiatkowski - Andrusieczko, Gocałek, Cieśla, P. Jóźwiak - Miążek, Witaszyk. Ponadto zagrali: Szafran (br), D. Kosmaczewski, Napieralski, Ł. Jóźwiak, Darzecki.
    Komplet wyników w dziale: Huragan >>> Wyniki (gkrawczyk)
18.07.2010 - Terminarz sparingów - zmiany
    Z powodu remontu płyty boiska przy ulicy Kiszkowskiej musiały ulec zmianie miejsca rozgrywania meczów kontrolnych. Tak więc spotkanie z Mieszkiem Gniezno zostanie rozegrane we wtorek o godzinie 18.30 w Kiszkowie. Do skutku nie doszedł natomiast mecz z Lubońskim, ponieważ goście ze zrozumiałych powodów nie zgodzili się rozegrać meczu na bocznej płycie Huraganu, która przez susze jest w fatalnym stanie.
    Na ostatni wolny termin, czyli 31 lipca dogadany został sparing ze spadkowiczem z III ligi - Spartą Oborniki. Mecz ten odbędzie się na boisku Sparty.
    Dokładny terminarz meczów kontrolnych w dziale: Huragan >>> Wyniki (gkrawczyk)
14.06.2010 - Zmarł Michał Zaporowski
    Z wielkim smutkiem informujemy, iż we wtorek 13 lipca 2010 roku po ciężkiej walce z chorobą zmarł Michał Zaporowski. Bliskim Michała składamy wyrazy głębokiego współczucia i żalu.
    Podczas seniorskiej kariery występował kolejno w Miedzi Legnica (w sezonie 98/98), Odrze Szczecin i Warcie Poznań (98/99), GKP Gorzów i Pomeranii Police (99/00), Mieszku Gniezno (2002-04) oraz holenderskim SV Zwauwen Wierden (2004-08).
    W Huraganie występował w sezonach 2000/01 i 2001/02. W III lidze strzelił 2. bramki (w meczach Kotwicą Kołobrzeg i Astrą Krotoszyn) natomiast w IV lidze uzyskał 7. trafień i tytuł vice króla strzelców drużyny.
    Msza św. pogrzebowa odbędzie się dnia 17 lipca 2010 roku o godzinie 11.00 w kościele św. Marcina w Swarzędzu.
(PKrawiec)
13.07.2010 - MŚ RPA 2010 zakończone - wspomnienie z meczu ME 2008: Austria - Polska
     Dokładnie dwa lata i miesiąc minęło w dniu wczorajszym od pamiętnego meczu na wiedeńskim Praterze, gdzie Polacy zremisowali z gospodarzami - reprezentacją Austrii 1:1. Kontrowersyjne decyzje Howarda Webba, czyli bramka Rogera ze spalonego i wyrównanie w doliczonym czasie gry z poblematycznego karnego...
     W tym roku nie było nam dane emocjonować się występami naszej kadry ale na szczęście mamy tą pewność co do imprezy za dwa lata.
     Mamy zamiar czymmie uczestniczyć w tym piłkarskim święcie, tak więc biało-czerwoni kibice Huraganu na pewno znajdą się na arenach EURO 2012!
    Zdjęcia dostępne w dziale: >>> Galerie >>> Wydarzenia (PKrawiec)
30.06.2010 - Terminarz sparingów
    Niecały miesiąc temu remisem z Wartą Śrem Huraganiści zakończyli zmagania na boiskach klasy okręgowej a już dziś czas pomyśleć o rundzie jesiennej sezonu 2010/11.
    Inauguracja nastąpi 17 lipca w Pobiedziskach meczem z IV-ligowym Lubońskim, który w zakończonym niedawno sezonie uplasował się na 6 pozycji. Cztery dni poźniej również w Pobiedziskach gościć będziemy III-ligowca z Gniezna. Mieszko Gniezno w ubiegłym sezonie zakończyło zmagania na 12 miejscu, tuż nad strefą spadkową.
     Kolejnymi rywalami w późniejszych terminach będą: Błękitni Owińska (w sezonie 2009/10, 2 m-ce - klasa okręgowa), Stella Luboń (1 m-ce, poznańska A-klasa), Lechita Kłecko (12 m-ce, klasa okręgowa) oraz Jurand Koziegłowy (9 m-ce, klasa okręgowa). 31 lipca jest terminem wolnym, więc jeśli znajdzię się ciekawy rywal sparing w tym dniu również się odbędzie.
    Terminarz meczów kontrolnych w dziale: Huragan >>> Wyniki (gkrawczyk)
23.06.2010 - Podsumowanie sezonu 2009/10. Zapraszamy do działu >>> Historia >>> Wyniki
     Do IV ligi awansował po rocznej banicji KS 1920 Mosina. Natomiast szeregi klasy okręgowej wschodniej opuszczają Wełnianka i prawdopodobnie Polonia Poznań.
     Przegląd ostatniego sezonu w wykonaniu Huraganu do wglądu w naszym archiwum, czyli tabela, wyniki, kadra, i strzelcy bramek. Przypominamy, że ciągle w przygotowaniu sezony z lat 70' i 80'. Ponawiamy prośbę o kontakt wszystkich mających jakiekolwiek materiały archiwalne (tabele, zdjęcia, notatki) dot. informacji z lat wcześniejszych . (PKrawiec)

Właśnie się tworzy historia...Dziękujemy za odwiedziny nr:
Stronę współtworzą: Paweł Krawczyk, Grzegorz Krawczyk