H U R A G A N
  Aktualności
  Wyniki
  Tabela
  Kadra
  O klubie
  Stadion
H I S T O R I A
  Klub
  Wyniki
  Zawodnicy
  Władze
K I B I C E
  Klub Kibica
  
  Liga Kibiców HP
  Piłkarz Meczu
  Flagi
  Bilety
G A L E R I E
  Mecze
  Wydarzenia
M Ł O D Z I E Ż
  Juniorzy
  Trampkarze
  Młodsi
21.06.2012 - Nowy trener drużyny seniorów
Krzysztof Pancewicz trenerem Huraganu
     Po kilku spotkaniach i rozmowach z różnymi trenerami zarząd klubu postanowił, że trenerem pierwszego zespołu od 1 lipca zostanie Krzysztof Pancewicz posiadający tytuł trenera I klasy (UEFA A).
     Celem nowego szkoleniowca będzie oczywiście walka o najwyższe miejsca premiowane awansem do IV ligi w nadchodzącym sezonie 2012/2013.
     Krzysztof Pancewicz to wychowanek SKS 13 Poznań i zawodnik m.in. Lecha Poznań, Obry Kościan i Warty Śrem grający na pozycji bramkarza. Karierę trenerską rozpoczynał w czwartoligowej Warcie Śrem, a później w latach 2000 i 2001 pracował w trzecioligowej Warcie Poznań u boku Wojciecha Wąsikiewicza.
     Ponadto pracował w klubach grających w IV lidze kolejno Promieniu Remes Opalenica, Białym Orle Koźmin, Sokole Rakoniewice oraz Lechii Kostrzyn z którymi zajmował czołowe miejsca w lidze. Ostatnio przez pół roku był trenerem Stelli Luboń z którą szczęśliwe udało utrzymać się w klasie okręgowej.
     Nowy trener przeprowadził już kilka jednostek treningowych w których przyjrzał się obecnej kadrze seniorskiej oraz wyróżniającym się juniorom, a dokładnie od 4 lipca rozpocznie przygotowania do rundy jesiennej sezonu 2012/2013. Życzymy powodzenia! (gkrawczyk)
18.06.2012 - Obchody 75. lecia powstania Huraganu
Świętowanie czas zacząć!
     Już w najbliższą sobotę 23 czerwca od godziny 12. na Stadionie Miejskim w Pobiedziskach Zarząd MGKS Huragan organizuje Rodzinny Piknik Piłkarski z okazji 75. lecia powstania naszego klubu. Będzie to pierwsza z kilku okazji do świętowania jubileuszu w tym roku.
     Dokładny przebieg pikniku można zobaczyć na plakatach, ulotkach rozdystrybuowanych na terenie miasta i gminy oraz tutaj.
     Zarząd chce również zorganizować dwa turnieje dla amatorów z terenu miasta i gminy Pobiedziska. Pierwszy odbędzie się 14 lipca. Więcej informacji wkrótce.
     Punkt kulminacyjny obchodów planowany jest na drugie półrocze tego roku. Jaka to będzie atrakcja dowiemy się już niedługo!
     Weź udział w wydarzeniu na facebook.com i pojaw się na stadionie! (gkrawczyk)
18.06.2012 - Oferta reklamowo-promocyjna dla firm i instytucji
Nowe wyzwania, nowe nadzieje - Nowa oferta!
     W myśl zasady, że "kto się nie rozwija ten się cofa..." mamy przyjemność przedstawić aktualną, poszerzoną ofertę promocyjną.
     Usystematyzowano w niej hierarchię zaproszeń na imprezy związane z życiem klubu. Dodano nowości, które zapewnić mają dodatkowe wspólne emocjonowanie się rozgrywkami min. w postaci prestiżowej "Ligi VIP-ów", która na stałe zagościć ma życiu seniorskiej pobiedziskiej piłki.
     Wszystkie podejmowane działania zarządu i przyjaciół HP sprzyjać mają jednoczeniu się wokół pracy z młodzieżą i może kto wie... doczekamy się wychowanków na miarę naszych marzeń...
     Więcej informacji w zakładce po prawej >>> DZIĘKI NIM GRAMY lub bezpośrednio tutaj. (PKrawiec)
17.06.2012 - Baraże o awans do IV ligi grupy północnej
Świt lepszy od Kotwicy
     W nowym sezonie na IV- ligowych boiskach prezentowała się będzie drużyna Świtu Piotrowo. W decydującym meczu baraży drużyna z Piotrowa pokonała naszego ligowego rywala Kotwicę Kórnik 4:1.
     W pierwszym meczu rozegranym w Piotrowie, Kotwica pokonała Koronę Stróżewo 2:1, w drugim w Kórniku Świt wygrał z Koroną 4:0. Kotwica Kórnik tym samym poznała gorycz barażowej porażki, której to rok temu doznali Huraganiści przegrywając ze Spartą Złotów. (gkrawczyk)
17.06.2012 - HURAGAN - Warta II Poznań 0:4 (0:1)
Czas na wakacje
     W ostatnim meczu sezonu 2011/12 Huraganiści przegrali na własnym obiekcie z Wartą II Poznań 0:4.
     Przed nowym trenerem, którego nazwisko oficjalnie poznamy w przyszłym tygodniu zaprezentowało się 24. zawodników w tym 4. z drużyny juniorów. W pierwszych 45. minutach gra była wyrównana i swoje okazje mieli również gospodarze, kolejno Witaszyk oraz Sobkowicz. Druga odsłona to już dominacja Warciarzy czego powodem na pewno była duża ilość zmian.
     Huraganiści do treningów wrócą 4 lipca. Od 9 do 15 lipca zespół weźmie udział w obozie dochodzeniowym, który odbędzie się na obiektach w Pobiedziskach. Pierwszym przeciwnikiem 9 lipca w serii meczów kontrolnych będzie Victoria Września. Przypomnijmy, że na 18-19 sierpnia planowana jest pierwsza kolejka poznańskiej klasy okręgowej. (gkrawczyk)
15.06.2012 - "Liga VIP-ów" Huraganu Pobiedziska
Wik-Mar na szczycie 1. edycji!
    Liga VIP-ów zakończyła swoje rozgrywki w ślad za piłkarzami. Zaledwie 9 punktów wystarczyło Pani Agnieszce Merdzie do pokonania rywali. Warto zauważyć, że pani Agnieszka reprezentująca budownictwo drogowe "Wik-Mar" z Pobiedzisk nie oddała prowadzenia już od 4. kolejki tej wiosny.
    Tuż za placami lidera znaleźli się inni przyjaciele pobiedziskiej piłki: pan Jacek Masiota, Radosław Skrodzki reprezentujący firmę ochroniarską "Sezam" wraz z wiceburmistrzem, byłym zawodnikiem "HP" Ireneuszem Antkowiakiem. Piąte miejsce błyskotliwym finiszem zapewnił sobie pan Marian Mroczkowski (Kruszgeo - Wielkopolskie Kopalnie Sp. z o.o.).
    Wraz z nowym sezonem rozpoczynamy druga edycję zabawy i mamy nadzieję, że grono uczestników będzie równie duże jak tej wiosny.
     Cała tabela z wykazem trafień w zakładce po lewej lub bezpośrednio: KIBICE >>> LKHP >>> Liga VIP-ów (PKrawiec)
12.06.2012 - Powstanie klasa sportowa o profilu piłki nożnej
Stawiamy na swoich!
     Miło jest nam poinformować, że od przyszłego roku szkolnego w Zespole Szkół im. Kazimierza Odnowiciela w Pobiedziskach zainauguruję zajęcia klasa sportowa o profilu piłki nożnej, która funkcjonować będzie pod patronatem naszego klubu.
     Jest to kolejny krok w rozwoju najmłodszego pokolenia piłkarskiego w Pobiedziskach w którym swój udział będzie miał również Huragan. Warto zaznaczyć, że dzieci, które rozpoczną edukację w klasie sportowej (pierwsza klasa gimnazjum) będą miały aż 10 godzin wychowania fizycznego w tygodniu w tym 6 godzin zajęć z piłki nożnej.
     Spotkanie organizacyjne z rodzicami odbędzie się w najbliższy piątek tj. 15. czerwca o godzinie 17.30 w Auli Kompleksu Edukacyjno Sportowego przy ulicy Kostrzyńskiej. Uczestnikom zebrania przedstawione zostaną wszystkie niezbędne informacje dotyczące przystąpienia oraz uczestnictwa w sportowej klasie. (gkrawczyk)
12.06.2012 - Zapowiedź - Niedziela, 17 czerwca - godz. 11.00, Huragan - Warta II Poznań
Z myślą o nowym sezonie
     W najbliższą niedzielę o godzinie 11. na własnym stadionie w ostatnim meczu sezonu Huragan rozegra towarzyskie spotkanie z drużyną Warty II Poznań, która przygotowuje się już do rozgrywek IV ligi północnej w której wystąpi w nowym sezonie.
     Mecz z rezerwami Warty Poznań prowadzonej przez Pana Andrzeja Żurawskiego będzie okazją do zaprezentowania się zawodników nowemu trenerowi seniorów, który oficjalnie obejmie drużynę 1 lipca.
     W meczu towarzyskim pokazać się mogę również wszyscy zawodnicy chętni do reprezentowania barw Huraganu w nowym sezonie i walce o awans do IV ligi. Zainteresowanych prosimy o kontakt pod nr telefonu 691 150 501. (gkrawczyk)
12.06.2012 - Wyniki młodzieży i dzieci
Bezkonkurencyjni Huraganiści!
     Efektownie przypieczętowali pierwsze miejsce w ligowej tabeli orliki, którzy pokonali przed własną publicznością OKSiR Witkowo aż 7:1. Łupem bramkowym podzieli się kolejno Marcin Jesionkowski (2), Mateusz Kozłowski (2), Ryszard Wierzbiński, Krzysztof Szafrański oraz Adam Ostajewski.
     Również na pierwszym miejscu ligowe zmagania zakończyła drużyna młodzików. W ostatnim meczu sezonu nasza drużyna pokonała Piast Kobylnica 2:1, a obie bramki zdobył... etatowy bramkarz Bartosz Łaganowski, który tym razem zaprezentował swoje umiejętności w polu.
     Trampkarze z kolei nie dali szans MKS Trzemeszno aplikując rywalom cztery gole tracąc jednego. Bramki zdobywali Patryk Bąkowski, Wojciech Tymczyszyn, Dawid Karpiński oraz Maurycy Szumiński.
     Na najwyższym stopniu podium rundę zakończyli także juniorzy, którzy pewnie pokonali na wyjeździe Vitcovię Witkowo 3:1 po bramkach Łukasza Piechockiego (2) oraz Macieja Szymkowiaka.
     Podsumowanie sezonu wśród drużyn młodzieżowych wkrótce! (gkrawczyk)
07.06.2012 - Wielkopolska Komorniki - HURAGAN 1:0 (0:0)
Organizacyjnie w "klasie C"...
     Mecz ostatniej XXVI kolejki poznańskiej klasy okręgowej w Komornikach, gdzie Huraganiści gościli po raz pierwszy w swojej historii gier nie był czysto sportowym widowiskiem lecz w dużej części obnażył braki organizacyjne gospodarzy.
     Organizacja właśnie, a raczej jej brak w Komornikach powinna zostać zauważona przez Wydział Dyscypliny WZPN.
     W trakcie meczu osoby siedzące na trybunach rzucały w kierunku naszej ławki rezerwowych hukowe petardy, a w 55. min. sędzia musiał przerwać mecz z powodu odpalonych rac. Jedna z nich poleciała w kierunku bramki strzeżonej przez Kamińskiego. Nie obyło się również od prostackich, wulgarnych epitetów nie tylko w kierunku sędziów, gości ale również w kierunku własnych zawodników (!!!).
     Przed meczem, w przerwie jak i po nim po murawie między rozgrzewającymi zawodnikami przemykały nietrzeźwe osoby z butelkami piwa w dłoniach, a jakichkolwiek służb porządkowych po prostu nie było.
     Po meczu cały stadion, piłkarze oraz sędziowie wspólnie schodzili przez plac gry do budynku klubowego w którym spotkali się gospodarze, goście, sędziowie... oraz wspomniani "kibice".
     Jeśli chodzi o czysto sportowe fakty, mecz nie był porywającym widowiskiem. Zaznaczyć należy, że od pierwszego gwizdka sędziego na ławce usiedli Raszewski, Andersz, Jóźwiak, Witaszyk, a z powodu kontuzji nie zagrał Napieralski.
     W pierwszej odsłonie Huraganiści kontrolowali przebieg meczu i starali się zaskoczyć rywali strzałami z dystansu. Bliscy szczęście byli m.in. Damian Gocałek oraz Patryk Cieśla. Wielkopolska z kolei próbowała gry z kontry sporadycznie zagrażając bramce Huraganu.
     Po przerwie w seniorskim zespole zadebiutowali Oskar Włodarczyk oraz Mateusz Powałowski. Ten drugi przy odrobinie szczęście mógł dać prowadzenie naszej drużynie lecz naciskany przez obrońcę i bramkarza nie dał rady skierować piłki do siatki gospodarzy.
     Gol na 0:1 padł w 72. minucie spotkania. Drużyna z Komornik "rozklepała" naszą defensywę i dała sobie tym samym utrzymanie w lidze.
     Niestety zabrakło klarownych sytuacji bramkowych, co odzwierciedla wynik tego spotkania. Był to ostatni mecz w tym sezonie, który miał dać nam upragniony awans... Ale co się odwlecze... (Abc)
04.06.2012 - Wyniki młodzieży i dzieci
Nadzieja w młodzieży!
     Drużyna orlików pokonała na wyjeździe Mieszko II Gniezno aż 8:2. Zwycięstwo to przypieczętowało pierwsze miejsce w ligowej tabeli naszej drużyny. Bramki w meczu z Mieszkiem zdobywali kolejno Marcin Jesionkowski (4), Szymon Zieliński (2) oraz Wojciech Bissinger i Krystian Szczebiot.
     Na miejscu lidera umocnił się również zespół młodzików, który podobnie jak orliki pokonał Mieszko II Gniezno 2:0 po bramkach Huberta Rogowskiego oraz Igora Watrasa.
     Trampkarze w mocno osłabionym składzie nie dali rady Grunwaldowi Gniezno i ulegli na boisku rywala 2:4. Na listę strzelców wpisał się Maurycy Szumiński oraz Mikołaj Mućka.
     W dziewiątej serii spotkań pauzowała drużyna juniorów, która za tydzień w ostatniej kolejce zmierzy się na wyjeździe z ekipą Vitcovii Witkowo. W przypadku zwycięstwa w tym spotkaniu juniorzy również mają szansę zakończyć rundę na pierwszej pozycji. (gkrawczyk)
03.06.2012 - HURAGAN - KS 1999 Łopuchowo 2:2 (1:1)
Koniec marzeń
     W ostatnim meczu przed własną publicznością w tym sezonie Huraganiści zremisowali z walczącym o utrzymanie KS Łopuchowo 2:2. Tym samym nasza drużyna straciła już definitywnie szansę na awans. Po remisie Kotwicy Kórnik z Piastem Kobylnica 1:1 i zwycięstwie 5:0 Sparty Oborniki w Śremie z tamtejszą Wartą to oborniczanie są praktycznie w IV lidze bo trudno liczyć na to, że w ostatniej kolejce nie pokonają u siebie TPS Winogrady.
     Nasz mecz z rywalem z Łopuchowa stał na średnim poziomie. Żadnej z drużyn nie można odmówić waleczności lecz widowisko nie porywało zgromadzonych na stadionie kibiców. Na pewno na taki obrót sprawy miały wpływ warunki atmosferyczne (silny wiatr oraz przelotne opady).
     Autorami bramek dla HP byli kolejno Mikołaj Witaszyk, który w 38. min. wykorzystał podanie Przemy- sława Andrusieczki oraz Radosław Sobkowicz, który w 76 min. dobił strzał Dawida Leszczyńskiego.
     Huragan dwa razy wychodził na prowadzenie ale goście w 40. i 84. minucie wyrównywali stan meczu po dośrodkowaniach z rzutów rożnych.
     Ostatnia kolejka poznańskiej klasy okręgowej rozegrana zostanie w czwartek 7 czerwca. Rywalem Huraganistów będzie również walcząca do końca o byt w lidze drużyna Wielkopolski Komorniki. Początek meczu o godzinie 16.
     Fotorelacja dostępna na facebook.com (gkrawczyk)
31.05.2012 - Zapowiedź - Sobota, 2 czerwca - godz. 16.00, Huragan - 1999 Łopuchowo
Nowi juniorzy w kadrze seniorów!
    Miło nam poinformować, że na ostatnie dwa spotkania do kadry zgłoszonych zostało dwóch wyróżniających się juniorów. Są to pomocnik - Oskar Włodarczyk oraz napastnik - Mateusz Pawłowski. Nie zagrają z Łopuchowem: Patryk Cegielski oraz kontuzjowany Adam Napieralski.
    O awansie marzą już tylko niepoprawni optymiści. Trudno liczyć na dwie przegrane Kotwicy lub tylko punkt w dwóch meczach dla Sparty... To istne "sience-fiction", tym bardziej, że to my musimy jeszcze pokonać dwie ekipy broniące sie przed spadkiem! Ale dopóki piłka w grze wszystko jest możliwe!
    Zapraszamy widzów a w szczególności uczestników Ligi Kibiców HP oraz kibicowskiego Rycerza Wiosny. Laureatom wręczymy pamiątkowe wyróżnienia i puchary.
     Weź udział w wydarzeniu na facebook.com i pojaw się na stadionie! (PKrawiec)
30.05.2012 - Wyniki młodzieży i dzieci
Zgaszony Płomień
     Jedynym młodzieżowym zespołem, który nie wygrał swojego meczu w minionej kolejce była ekipa orlików. Remisem 3:3 zakończyła się potyczka z Orkanem Działyń.
     Pomimo remisu najmłodsi adepci futbolu w Pobiedziskach nadal zajmują najwyższe miejsce w lidze. Bramki dla Huraganistów strzelali Marcin Jesionkowski, Adam Ostajewski oraz Mateusz Kozłowski.
     Pozycja lidera w ligowej tabeli nadal należy do młodzików, którzy rozgromili w ostatni weekend Płomień Nekla aż 7:0. Łupem bramkowym podzieli się kolejno Dawid Hamera, Hubert Rogowski oraz Kamil Grzybowski po dwie, a jedno trafienie dołożył Grzegorz Karasiewicz.
     Trampkarze pewnie pokonali zespół Pelikana Niechanowo 4:0 po dwóch bramkach Maurycego Szumińskego oraz golach Patryka Bąkowskiego i Wojciecha Tymczyszyna. Tym samym przełamali oni złą passe trzech meczów bez zwycięstwa.
     Drużyna juniorów po sobotnim zwycięstwie 4:0 nad rywalem zza miedzy Lechią oraz przyznaniem walkowera na naszą korzyść za pierwsze spotkanie z drużyną z Kostrzyna zajmuję podobnie jak orliki i młodziki pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Bramki w meczu z Lechią strzelali: Oskar Włodarczyk, Tomasz Jakubowski, Dariusz Borowik oraz Łukasz Piechocki. (gkrawczyk)
26.05.2012 - Sparta Oborniki - HURAGAN 0:0
Waleczni Huraganiści
     Remisem zakończyła się potyczka Huraganu ze Spartą Oborniki. Pomimo podziału punktów, który nie pomaga żadnemu zespołowi należy zaznaczyć, że to piłkarskie widowisko mogło się podobać.
     Spotkanie toczyło się w środku pola. Oba zespoły zagrały bardzo mądrze taktycznie. Gospodarze stworzyli więcej groźnych sytuacji podbramkowych lecz Raszewski nie dał się ani razu zaskoczyć.
     Doskonała płyta boiska w Obornikach pozwalała na ładne dla oka kibica rozgrywanie piłki i grę kombinacyjną w której świetnie czuli się tego dnia nasi pomocnicy. Jóźwiak, Andrusieczko, Gocałek oraz Cieśla kilkukrotnie "rozklepali" gospodarzy, lecz w decydujących momentach górą byli oborniczanie.
     Na pochwałę zasługuje cała drużyna Huraganu, a przede wszystkim formacja defensywna z bramkarzem Robertem Raszewskim na czele, który kilkukrotnie fenomenalnie uratował naszą drużynę przed stratą gola. Warto przypomnieć, że w kadrze na ten mecz zabrakło trzech na ogół podstawowych graczy: Sobkowicza, Napieralskiego oraz Cegielskiego.
     Po porażce Kotwicy w Murowanej Goślinie (0:2) na prowadzeniu nadal drużyna z Kórnika, która zgromadziła tyle samo punktów co Sparta. Huragan traci do wspomnianej dwójki pięć punktów.
     Szczegóły statystyczne wkrótce. (gkrawczyk)
24.05.2012 - Zapowiedź - 26 maja (sobota), godz. 17.00; Sparta Oborniki - HURAGAN
Powalczyć ze Spartą!
    Najtrudniejszy mecz sezonu przed nami. Sparta na dziesięć kolejek tej rundy tylko raz zremisowała, by wygrać pozostałe mecze. Jej pościg za Kotwicą i Huraganem okazał się skuteczny.
    Jak trudno gra się Pobiedziszczanom w Obornikach pokazuje czerwona czcionka w tabeli obok. Nawet w sezonie 99/00 w którym to bez porażki wywalczyliśmy awans do III ligi tylko zremisowaliśmy po bramce Łukasza Pachulicza.
    Na domiar złego w sobotę zabraknie Radosława Sobkowicza, Patryka Cegielskiego oraz Adama Napieralskiego, którego nie zobaczmy już do końca obecnego sezonu z powodu kontuzji stawu skokowego.
    Warto jednak podkreślić, że ostatniej przegranej Sparta doznała właśnie z Huraganem. W Pobiedziskach było 1:0 po bramce Patryka Cieśli. (PKrawiec)
Maj 2012 - Zmiany w sztabie szkoleniowym
Kto następcą?
    Zarząd MGKS Huragan jest w trakcie rozmów z potencjalnymi następcami trenera drużyny seniorów.
    Przedstawiciele klubu chętnie spotkają się również ze szkoleniowcami, którzy sami zgłoszą swój akces do prowadzenia zespołu z Pobiedzisk.
    Kandydatury prosimy zgłaszać e-mailowo na adres huraganpobiedziska@op.pl lub telefonicznie u prezesa klubu 691 150 501. (Zarząd MGKS Huragan)
23.05.2012 - Finał Ligi Kibiców Huraganu Pobiedziska
Mamy Króla kibiców!
    Pan Andrzej Osak z Pobiedzisk został laureatem Ligi Kibiców. Ostatnia kolejka i wysokie zwycięstwo ze Stellą było niespodzianką dla wszystkich, nawet czołówki, która solidarnie otrzymała trzy punkty. Drugie miejsce przypadło według regulaminu Grzegorzowi Krawczykowi (prezesowi klubu) a trzecie Błażejowi Grempce również z Pobiedzisk. Oficjalnie zabawę rozstrzygniemy w przerwie meczu 2. czerwca, kiedy to wręczymy wyróżnienia dla pierwszej "11" fanów czerwowo-czarnych.
    Laureat dołączył do grona zwycięzców, którymi w poprzednich edycjach byli kolejno panowie Michał Pilarczyk (2004/05), Paweł Gierzycki (05/06) oraz Jerzy Słomka (06/07). Gratulujemy!
     Tabela w zakładce po lewej lub bezpośrednio: KIBICE >>> LKHP >>> Liga Kibiców HP (PKrawiec)
kwiecień, maj 2012 - Szkółki Piłkarskie Nivea
Głosuj na Huragan, wspomóż naszą młodzież!
    Zachęcamy do głosowania na piłkarską szkółkę Huraganu Pobie- dziska w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez firmę Nivea.
    Dla pierwszych jedenastu szkółek, które zgromadzą do 7. maja najwięcej głosów do wygrania atrakcyjne nagrody m.in.: roczny program treningowy, sprzęt sportowy oraz szkolenie dla trenerów! Więcej informacji tutaj. Głosuj codziennie na HP! (gkrawczyk)
22.05.2012 - Wyniki młodzieży i dzieci
Orliki i młodziki liderami
     Po trudnym meczu w Gnieźnie z Mieszkiem pozycję lidera obronił zespół orlików. Pewne zwycięstwo 4:1 po golach Szymona Zielińskiego (2), Marcina Jesionkowskiego oraz Wojciecha Bissingera przybliżyło podopiecznych Włodzimierza Watrasa do triumfu w swojej lidze.
     Piąte zwycięstwo w siódmym spotkaniu odnotowała drużyna młodzików. Po bramce Huberta Rogowskiego nasz zespół pokonał w Trzemesznie tamtejszy MKS 1:0 i podobnie jak orliki, młodziki zajmuję w tabeli pozycję lidera. Trampkarze z kolei na wyjeździe ulegli drużynie Mieszka Gniezno 0:3.
     Juniorzy w czwartym meczu tej rundy po raz trzeci podzielili się punktami z rywalami. Tym razem remisem 1:1 zakończyła się potyczka z Mieszkiem w Gnieźnie. Autorem bramki dla HP Łukasz Piechocki dla którego było to piąte trafienie w sezonie. (gkrawczyk)
21.05.2012 - Piłkarz meczu ze Stellą Luboń
Generał Anders(z)!
    Jak nasz osławiony generał w wojnie polsko-bolszewickiej z 1920 roku, dowódca "15. Pułku Ułanów Poznańskich", tak Tomasz Andersz dowodził pobiedziskimi siłami w potyczce z lubonianami. W efekcie to jego kawaleria na własnych nogach dokopała rywalom i w pół godziny po pierwszym gwizdku było jasne, że obronimy naszą twierdzę.
    Tuż za kapitanem uplasował się wyborowy asystent Radosław Sobkowicz a za nim Patryk Jóźwiak. Mieliśmy tym razem nadmiar bogactwa, co nie sprawiło chyba nikomu przykrości...
     Wyniki głosowania w zakładce po lewej: KIBICE >>> Piłkarz Meczu (PKrawiec)
21.05.2012 - "Liga VIP-ów" Huraganu Pobiedziska
Na górze bez zmian
    Liga VIP-ów nie przynosi nagłych zwrotów i roszad w czołówce. Najbliższy niemałego wyczynu był Marcin Kryśkiewicz (MK Style - Galeria Różana), który obstawił w meczu ze Stellą, uwaga... 6:1! Brakująca bramka dałaby 3. miejsce w klasyfikacji generalnej.
    Do zebrania jeszcze dziewięć oczek, czyli tyle ile posiada lider - niezawodna Agnieszka Merda reprezentująca Budownictwo drogowe Wik-Mar z Pobiedzisk. Co ciekawe, według pani Agnieszki Huragan wygra pozostałe trzy mecze...
     Tabele i regulamin w zakładce po lewej lub bezpośrednio: KIBICE >>> LKHP >>> Liga VIP-ów (PKrawiec)
20.05.2012 - HURAGAN - Stella Luboń 5:1 (5:1)
Sześć bramek do przerwy
     Mecz został już rozstrzygnięty po 30. minutach. Huraganiści zaaplikowali rywalom w tym czasie aż pięć goli. Festiwal strzelecki w 4. min. rozpoczął kapitan i tymczasowy trener w jednym Tomasz Andersz strzelając gola głową po rzucie wolnym wykonywanym przez Damiana Gocałka.
     Autorem drugiego i czwartego trafienia w 11. i 28. min. był nie kto inny jak najskuteczniejszy zawodnik w zespole Mikołaj Witaszyk. Najpierw wykorzystał zamieszanie i niepewną interwencję bramkarza gości po strzale Radka Sobkowicza, a później perfekcyjnie obsłużony przez Bartka Kwiatkowskiego nie dał szans defensorom Stelli.
     Trzeci gol to kolejna asysta Sobkowicza po którego dośrodkowaniu do własnej bramki piłkę skierował zdezorientowany obrońca Stelli.
     Na 5:0 podwyższył Damian Gocałek, który wykorzystał dogranie nie kogo innego jak Sobkowicza i ładnym strzałem w prawy róg bramki zdobył kolejnego gola dla Huraganistów.
     Honorowe trafienie dla Stelli Luboń padło w 40. minucie spotkania. Krzysztof Boruń idealnie przymierzył z ok. 14 metrów i pokonał bezradnego przy tej sytuacji Raszewskiego.
     Druga połowa meczu nie porwała ok. 150. kibiców zgromadzonych na wreszcie "kompletnym" stadionie przy Kiszkowskiej. Duży wpływ na taki obrót sprawy miała pogoda. Blisko 30. stopniowy upał nie ułatwiał zespołom gry. Przy odrobinie szczęścia wynik mógł podwyższyć jeszcze wprowadzony w 58. minucie Napieralski lecz w decydujących momentach zabrakło zdecydowania.
     Po zwycięstwach Kotwicy oraz Sparty sytuacja w tabeli nadal się nie zmienia. Do lidera z Kórnika tracimy aż sześć punktów, a drużyny z Obornik pięć.
     Fotorelacja dostępna na facebook.com
     Szczegóły statystyczne wkrótce. (gkrawczyk)
17.05.2012 - Zapowiedź - Niedziela, 20 maja - godz. 17.00, Huragan - Stella Luboń
Wyjątkowo o 17.
    Podopieczni trenera Krzysztofa Pancewicza przyjeżdżają do Pobiedzisk walczyć o cenne punkty w perspektywie walki o utrzymanie przewagi nad Wielkopolską Komorniki i Vitcovią. W Luboniu na jesieni Stella uległa Huraganowi aż 0:4, ale w ubiegłym sezonie to czerwono-czarni przegrali u siebie ze Stellą niespodziewanie aż 1:3.
    Aby marzyć jeszcze o barażach musimy pewnie wygrać ten mecz i liczyć na potknięcie Sparty w Łopuchowie, bo tamtejszy KS bywa drużyną nieobliczalną.
    Dla widzów to już ostatnie starcie w Lidze Kibiców oraz Rycerzu Wiosny... Wszystko jest jeszcze możliwe. Zapraszamy wyjątkowo na godz. 17. (PKrawiec)
15.05.2012 - Wyniki młodzieży i dzieci
Zwycięstwo, remis, porażka
     Tylko drużyna orlików w ostatni weekend zainkasowała komplet punktów wygrywając z Wełnianką Kiszkowo 4:0. Bramki zdobywali: 2x Marcin Jesionkowski, Szymon Zieliński oraz jedno trafienie samobójcze.
     Remisem zakończyła się z kolei potyczka młodzików. U siebie zremisowali oni z faworyzowanym zespołem Unii Swarzędz 0:0.
     Z Unią zmierzyli się również trampkarze. Po bardzo zaciętym i ostrym meczu minimalnie lepsi okazali się rywale wygrywając 1:0.
     W minionej kolejce spotkań na boisku z powodu pauzy nie pojawiła się drużyna juniorów. (gkrawczyk)
12.05.2012 - Vitcovia Witkowo - HURAGAN 0:0
Remis dobry... dla rywali
     Nie udało się naszym piłkarzom pokonać walczącej o utrzymanie Vitcovii. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Tymczasem nasi rywale w walce o awans pokonali swoich rywali. Ewentualne baraże stanęły tym samym pod wielkim znakiem zapytania. Do zakończenia rozgrywek pozostały jeszcze 4. mecze.
     Spotkanie w Witkowie stało na dobrym poziomie. Obie drużyny zaprezentowały bardzo ofensywny styl gry czego efektem było po kilka dogodnych okazji do zdobycia bramek.
     Dla naszego zespołu bramki mogły paść po strzałach m.in. Andersza głową z rzutu rożnego, Gocałka, Witaszyka, Cieśli oraz wprowadzonego po przerwie Sobkowicza. Niestety w decydujących momentach brakowało szczęścia oraz precyzji.
     Od 82 minuty po drugiej żółtej kartce dla Arkadiusza Powałowskiego Huragan grał w osłabieniu. W końcówce bliscy zdobycia gola byli gospodarze, którzy wyprowadzili szybki kontratak lecz bez zarzutu w tej sytuacji zachował się Robert Raszewski.
     Szczegóły statystyczne wkrótce. (gkrawczyk)
10.05.2012 - Zapowiedź - 12 maja (sobota), godz. 16.00; Vitcovia Witkowo - HURAGAN
O szanse!
    Tradycją jest, że z Vitcovią gramy zawsze (!) w końcówce sezonu i przeważnie wiosną to my gościmy w Witkowie. Sobotni mecz ma też inny smaczek. Obie drużyny będą walczyły by podtrzymać swoje szanse... na awans w przypadku Huraganu i na utrzymanie dla gospodarzy. Sytuacja Vitcovii jest trudna, bo aż 4. punkty straty do przedostatniego Łopuchowa to tyle samo co nasza strata do Kotwicy... Remis nie ucieszy zatem żadnej z drużyn. (PKrawiec)
09.05.2012 - Zmiany w sztabie szkoleniowym
Koniec współpracy z trenerem seniorów
    Dnia 9 maja br. ostatni trening z zespołem poprowadził Włodzimierz Watras. Po rozmowach z grającym trenerem, decyzją Zarządu strony zakończyły współpracę .
    Trener Watras prowadził seniorski zespół Huraganu od stycznia 2008 roku kiedy to zastąpił na tym stanowisku Andrzej Ostańskiego.
    Zarząd, kibice oraz piłkarze serdecznie dziękują za prace w roli trenera oraz bramki i występy w czerwono czarnych brawach.
    Do momentu nominacji następcy zespół poprowadzi dwójka doświadczonych zawodników Tomasz Andersz oraz Robert Raszewski. (Zarząd MGKS Huragan)
08.05.2012 - Wyniki młodzieży i dzieci
Juniorzy na piątkę
     W ostatni weekend na boiskach o ligowe punkty powalczyła tylko drużyna juniorów. Orliki, młodziki oraz trampkarze wrócą do gry już w najbliższą sobotę i niedzielę.
     Wspomniany zespół juniorów pokonał w sobotę na własnym terenie Vitcovię Witkowo 5:3 (2:2). Bramki dla podopiecznych Tadeusza Stręka strzelali Dariusz Borowik, Łukasz Piechocki, Maciej Szymkowiak, Mateusz Pawłowski oraz Oskar Włodarczyk z karnego. (gkrawczyk)
08.05.2012 - Liga Kibiców Huraganu Pobiedziska
Typowanie życzeniowe...
    Zagęściło się w czubie tabeli. Dzięki bramce Damiana Gocałka pan Andrzej Osak z Pobiedzisk dogonił lidera. Jednak realne szanse na zwycięstwo ma jeszcze nawet szósty Krzysztof Flisiak. Strata trzech punktów przy obecnej huśtawce wynikowej piłkarzy Huraganu wydaje się możliwa do odrobienia...
     Tabela w zakładce po lewej lub bezpośrednio: KIBICE >>> LKHP >>> Liga Kibiców HP (PKrawiec)
08.05.2012 - "Rycerz Wiosny" kibiców Huraganu Pobiedziska
Przedostatnie rozdanie za nami
    Czwórka graczy z dziewięcioma punktami przewodzi stawce (nie licząc prowadzącego prezesa Huraganu). Analogicznie do LKHP stratę trzech punktów mają zawodnicy aż do 25. miejsca w tabeli. Tutaj więc wszystko się może jeszcze wydarzyć. Wystarczy trafić "szóstkę"!
     Tabela w zakładce po lewej lub bezpośrednio: KIBICE >>> LKHP >>> Rycerz Wiosny (PKrawiec)
08.05.2012 - Piłkarz meczu z Wełną Rogoźno
Nie raz zakwita na wiosnę!
    Można by wysunąć tezę, że Bartosz Kwiatkowski jest wybierany wtedy, gdy nie idzie i gdy czerwono-czarni przegrywają... Tak ułożyło się również w meczu z Kłosem (również 1:2), ale czy to prawda?
    Otóż zdecydowanie nie! Bartek, poza dwoma przegranymi meczami nagrodzony został również za mecz przeciwko Błękitnym Owińska (V runda OPP) na jesieni. A jego postawa, tj. nieustępliwość, sportowa złość i szczególnie ofiarna postawa nie mogła zostać niezauważona przez uważnych obserwatorów piłki kopanej w Pobiedizskach.
     Wyniki głosowania w zakładce po lewej: KIBICE >>> Piłkarz Meczu (PKrawiec)
06.04.2012 - HURAGAN - Wełna Rogoźno 1:2 (1:1)
Głową w mur
     Identyczny przebieg miał mecz Wełną cztery lata temu. Wówczas również prowadzenie zapewnił Damian Gocałek. Do przerwy było 1:1, a mecz zakończył się przegraną 1:2...
     Zaczęło się zgodnie z planem... i na tym skończyły się pozytywne akcenty tego nieprzyjemnego meteorologicznie popołudnia. Już w 12. min. strzał w krótki róg bramki dał radość wiceliderowi.
     Kiedy wydawało się, że następne bramki będą kwestią czasu, jeszcze w 1. połowie padło wyrównanie. Niefrasobliwość obrony i strzał z kilku metrów napastnika gości wprawiły w zakłopotanie miejscowych.
     Najgorsze miało jednak zdarzyć się po przerwie. Huragan wyraźnie przyspieszył próbując raz po raz zbliżyć się do bramki gości, ale to właśnie rogoźnianie objęli prowadzenie... Déja vu z Kórnika przeżył Marcin Kamiński i sympatycy piłki nożnej z Pobiedzisk. Piłka po jednym z dwóch strzałów oddanych w sumie przez gości w drugich 45. minutach wpadła tuż przy jego lewym słupku...
     Pozostałe 20. minut to nieporadne ataki Huraganu. Ambitnie, jednak bez pomysłu na pokonanie bardzo dobrze zorganizowanej defensywy Wełny. Ci zaś grali bardzo agresywnie i walecznie, jakby chcieli pomóc sąsiadom z Obornik, co w konsekwencji w pełni im się udało.
     Szkoda, bo to nasz ósmy mecz wiosny i czwarta (!!!) przegrana. Niczym Legia w ekstraklasie... Tak nie wygrywa się ligi...
     Skład oraz przebieg meczu w pliku PDF w zakładce Huragan >>> Wyniki
     Aktualne statystyki zawodników w zakładce Huragan >>> Kadra (PKrawiec)
04.05.2012 - Zapowiedź - Niedziela, 6 maja - godz. 15.00, Huragan - Wełna Rogoźno
7 zwycięstw i 2. porażki
    Wełna jest drużyną środka tabeli, jej wyniki są trudne do przewi-dzenia. To oni pomogli nam awansować w końcówce jesieni na 1. miejsce dzięki wygranej 3:2 w Kórniku... by na wiosnę przegrać ze słabą Vitcovią.
    Ostatni mecz w Pobiedziskach pomiędzy naszymi drużynami to aż 3:0 dla Huraganu, choć przyznać trzeba, iż był to dziwny mecz... W pierwszych 15. minutach Wełna mogła zdobyć wtedy minimum dwie bramki... Wtedy szczęście było po naszej stronie. Oby nie było nam potrzebne tym razem, tym bardziej, że do gry wraca Mikołaj Witaszyk, Adam Napieralski oraz Radosław Sobkowicz.
     A nasi rywale w walce o IV ligę? Sparta podejmie w Obornikach Stellę i trudno liczyć na niespodziankę a Kotwica Kórnik zagra z bezkompromisowym u siebie Lechitą. Chcielibyśmy aby "moc była" z kłeckowianami!
     Weź udział w wydarzeniu na facebook.com i pojaw się na stadionie! (PKrawiec)
01.05.2012 - "Liga VIP-ów" Huraganu Pobiedziska
Nie jest łatwo!
    Co prawda zdecydowana większość naszych przyjaciół optymistycznie i trafnie przewidziała komplet punktów w ostatnich dwóch meczach, ale wytypowaniem dokładnego wyniku pochwalić się może tylko dwoje uczestników. Pan Jacek Masiota za dzisiejsze 3:0 z Piastem oraz pan Adam Stachowiak, właściciel firmy Elza - Fabryki Kosmetyków i Chemii Gospodarczej z Łubowa. Producent Huraganowego żelu do włosów "urwał" 3. punkty dzięki sobotniemu 4:1 z Concordią.
     Dlaczego urwał? Tak należy bowiem interpretować szczęśliwą bramkę Adama Napieralskiego z 91. minuty, dzięki której kolejny komplet punktów nie trafił do lidera. Pani Agnieszka Merda - Budownictwo drogowe "Wik-Mar" z wynikiem 3:1 mogła wtedy zdecydowanie uciec rywalom.
     Tabele i regulamin w zakładce po lewej lub bezpośrednio: KIBICE >>> LKHP >>> Liga VIP-ów (PKrawiec)
01.05.2012 - Piast Kobylnica - HURAGAN 0:3 (0:2)
Święto po dobrze wykonanej pracy
     Perfekcyjnie przebiega rozpoczęty w ubiegłą sobotę meczowy maraton przez naszych zawodników. Po zwycięstwie z Concordią Murowana Goślina tym razem Huraganiści pewnie pokonali na boisku rywala Piast Kobylnica.
     Mecz rozpoczął się od ataków gospodarzy, którzy z animuszem ruszali na bramkę Marcina Kamińskiego. Nie stworzyli jednak żadnej dogodnej sytuacji do zdobycia gola.
     Sił drużynie Piasta starczyło jednak tylko do 30. minuty. Wtedy to na prowadzenie wyprowadził nasz zespół Arkadiusz Powałowski. W stylu nowoczesnego obrońcy - po podaniu od Patryka Cieśli oddał pewny strzał w lewy róg bramki i pokonał bramkarza z Kobylnicy. Na 2:0 podwyższył cztery minuty później Dawid Leszczyński, a asystą popisał się Przemysław Andrusieczko. "Leszczu" w 50. min. dołożył drugie trafienie po dośrodkowaniu Patryka Cegielskiego i "ustawił" mecz.
     Później gra toczyła się w środku pola, a słońce i upał nie ułatwiały walki obu zespołom. Swoje sytuacje do zdobycia gola mieli jeszcze min. Patryk Jóźwiak oraz Patryk Cieśla, lecz grupa ok. 40. kibiców Huraganu nie ujrzała już więcej bramek.
     Z powodu kartek nie zobaczyliśmy Mikołaja Witaszyka, a z grypą żołądkową przegrał Adam Napieralski.
     Skład oraz przebieg meczu w pliku PDF w zakładce Huragan >>> Wyniki
     Aktualne statystyki zawodników w zakładce Huragan >>> Kadra (gkrawczyk)
30.04.2012 - Zapowiedź - 1 maja (wtorek), godz. 11.00; Piast Kobylnica - HURAGAN
Remisy i zwycięstwa
    Liga przyspiesza aby zdążyć przed Euro 2012.
    Piast w tym sezonie jest okrutny na "swoim" boisku w Gruszczynie. Wystarczy nadmienić, iż jedyny raz uległ i to niestety obornickiej Sparcie w stosunku 1:3. Potrafił za to pokonać Kotwicę 3:2, co dla nas było nieosiągalne...
    Wiosna jest w Kobylnicy jednak słaba. Piast jedyny raz tylko zdobył trzy punkty w meczu z Vitcovią.
    W meczu zabraknie za kartki Mikołaja Witaszyka. Liczymy jednak, że przebudowana linia ataku przy wsparciu kolegów ze skrzydeł zrobi "huragan" w Gruszczynie i przywieje punkty do Pobiedzisk! (PKrawiec)
29.04.2012 - "Rycerz Wiosny" kibiców Huraganu Pobiedziska
Prezes wie wszystko!?
    Psuje nam trochę zabawę prezes Huraganu pan Grzegorz Krawczyk. Jako jedyny trafił "szóstkę" i jeszcze bardziej oddalił się od reszty kibiców. Mało tego, dzięki sobotniej "czwórce" Pawła Krawczyka wicelider również "obsadzony" jest członkiem zarządu... Na szczęście Casio WS-300 trafi w ręce pierwszego w kolejce kibica spoza władz MGKS-u. Tam na razie 16. graczy z 7. punktami... i tylko dwa typowania przed nami! Regulamin nie przewidywał takiego rozstrzygnięcia. W krytycznej sytuacji przeprowadzimy komisyjne losowanie!
     Tabela w zakładce po lewej lub bezpośrednio: KIBICE >>> LKHP >>> Rycerz Wiosny (PKrawiec)
29.04.2012 - Liga Kibiców Huraganu Pobiedziska
Błażej Grempka już nie sam...
    Wyczyn prezesa Grzegorza Krawczyka spowodował, że dogonił on lidera. Obecnie obaj panowie mają na koncie 32 punkty. Trzeci w tabeli jest pan Andrzej Osak. W praktyce zajmuje on drugie miejsce jeśli chodzi o nagrody rzeczowe, jako że członkowie zarządu nie otrzymają takowych. Kolejny na liście jest Pan Jerzy Słomka - było, nie było mistrz ostatniej niedokończonej edycji z sezonu 2006/2007.
     Tabela w zakładce po lewej lub bezpośrednio: KIBICE >>> LKHP >>> Liga Kibiców HP (PKrawiec)
29.04.2012 - Piłkarz meczu z Concordią
Damian Go(l)całek i było z górki
    Damian Gocałek przyzwyczaił nas do dobrych występów w ostatnich meczach, pomimo, że nie szło najlepiej całej naszej drużynie.
    Tym razem wskazanie na młodszego z braci Gocałków było ułatwione. Zdobył gola już w 4. minucie meczu pewnie wykańczając ładną akcję i podanie Patryka Cieśli. Za Damianem (aż 41% głosów) uplasowali się kolejno Marcin Kamiński (22%) i Mikołaj Witaszyk (12%).
     Wyniki głosowania w zakładce po lewej: KIBICE >>> Piłkarz Meczu (PKrawiec)
28.04.2012 - HURAGAN - Concordia Murowana Goślina 4:1 (1:0)
Przełamanie
     Po serii dwóch porażek z rzędu nadeszło wyczekiwane przełamanie. Po trudnym meczu rozgrywanym w bardzo wysokiej temperaturze Huraganiści pokonali Concordię Murowana Goślina 4:1. Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo. Na uwagę i pochwałę zasługuje skuteczność naszej drużyny w tym spotkaniu.
     W 4. minucie stało się to, co powinno w poprzednich meczach, a przede wszystkim w konfrontacji z Kłosem. Już pierwsza okazja do zdobycia bramki zakończyła się celnym strzałem w okienko gości. Wynik otworzył będący ostatnio w dobrej formie Damian Gocałek.
     W 34. minuie po faulu Powałowskiego w polu karnym sędzia wskazał na 11. metr. Kiedy przyjezdni czekali na wyrównanie swój błąd z Kórnika odkupił Marcin Kamiński i obronił jedenastkę.
     Po przerwie gra się wyrównała ale to nasz zespól zdobył kolejnego gola. Tym razem w 52. minucie trafienie zaliczył Mikołaj Witaszyk. Niestety sześć minut później bramkę kontaktową zdobyli goście, którzy rzucili się do odrabiania strat lecz nie stwarzali sobie groźnych sytuacji.
     W 73 minucie na boisku pojawił się junior, osiemnastoletni Dariusz Borowik dla którego był to pierwszy oficjalny występ w czerwono czarnych barwach.
     Na cztery minuty przed końcem na 3:1 podwyższył strzałem głową po rzucie rożnym Tomasz Andersz, a wynik w pierwszej minucie doliczonego czasu gry ustalił Adam Napieralski.
     Po zwycięstwach Kotwicy Kórnik oraz Sparty Oborniki tabela pozostaje bez zmian. Huragan nadal zajmuje 2. lokatę tracąc do lidera z Kórnika cztery punkty.
     Fotorelacja dostępna na facebook.com
     Skład oraz przebieg meczu w pliku PDF w zakładce Huragan >>> Wyniki
     Aktualne statystyki zawodników w zakładce Huragan >>> Kadra (gkrawczyk)
26.04.2012 - Zapowiedź - Sobota, 28 kwietnia - godz. 16.00, Huragan - Concordia Murowana Goślina
Wyjątkowo w sobotę
    Ostatni mecz z Concordią u siebie w lidze rozegraliśmy w 1994 roku. Był dokładnie 4. września, kiedy to przegraliśmy 0:1 w ramach rozgrywek poznańskiej klasy A. Później było już tylko lepiej. W 2006 roku w Pucharze Polski pokonaliśmy Concordię w Murowanej Goslinie 2:0 by na jesieni ubiegłego roku wygrać w takim samym stosunku.
    Goście nie błyszczą tej wiosny, podobnie jak my. Nie pozostaje nam nic innego jak zapomnieć o ostatnich meczach i zagrać swoje, bez presji. Wszyscy wiemy, że grać potrafimy i nie przypadkiem grupa miejscowych chłopaków wspartych rodzynkami z Poznania walczy już drugi sezon o upragniony awans do IV ligi.
     Weź udział w wydarzeniu na facebook.com i pojaw się na stadionie! (PKrawiec)
24.04.2012 - Wyniki młodzieży i dzieci
25 bramek w 4. meczach!
     Orliki w IV kolejce spotkań pokonały na własnym terenie ekipę Mieszka II Gniezno 7:2 (4:1). Bramki dla HP strzelali: Daniel Przybylski oraz Szymon Zieliński po 2, Ryszard Wierzbiński, Marcin Jesionkowski oraz Mateusz Kozłowski po 1. Szersza relacja z meczu orlików oraz zdjęcia na oficjalnej stronie drużyny tutaj.
     Młodziki podobnie jak orliki zmierzyli się z Mieszkiem II i również pokonali swojego rywala bardzo wysoko 5:1 po dwóch golach Dawida Hamery oraz bramkach Radosława Kowalczyka, Mikołaja Kistowskiego i Huberta Rogowskiego.
     Aż 10 bramek zaaplikowali swoim przeciwnikom trampkarze. Podopieczni Andrzej Rittera rozbili przed własną publicznością Grunwald Poznań 10:2 (2:0). Gole dla Huraganistów zdobyli: Jan Paczyński 3, Maurycy Szumiński oraz Dawid Karpiński po 2, Jędrzej Brust, Wojciech Tymczyszyn oraz Patryk Bąkowski po 1.
     Tylko drużyna juniorów w ostatni weekend nie zeszła z boiska zwycięska. Mecz z rywalem zza miedzy Lechią Kostrzyn zakończył się remisem 3:3. Autorami bramek byli Dariusz Borowik 2. oraz Oskar Włodarczyk. (gkrawczyk)
21.04.2012 - Kotwica Kórnik - HURAGAN 3:0 (0:0)
A to piłka właśnie...
     Jest 52. minuta meczu, idealna wrzutka Gocałka wprost pod nogi wbiegającego Andrusieczki, tez zamiast od razu strzelać z siedmiu metrów przekłada futbolówkę na lewą nogę. W efekcie piłka po jego strzale trafia tylko w poprzeczkę.
     Sześć minut później idealnie obsłużony Witaszyk wpada w pole karne i naciskany przez obrońcę staje oko w oko z bramkarzem. Jego zbyt wysokie uderzenie ponownie rozczarowuje licznych fanów przybyłych z Pobiedzisk, którym towarzyszyli rubasznie zachowujący się miejscowi kibice.
     Jak okrutna jest piłka przekonaliśmy się już w 70. minucie. Jeden z niewielu ataków gospodarzy i bodaj trzeci celny strzał Kotwicy przyniósł liderowi prowadzenie. Jedenaście minut później Kamińskiego zaskoczył dość przypadkowy strzał, po którym piłka wylądowała przy jego lewym słupku. Zaskoczony był chyba sam strzelec tego gola. Czerwono-czarni po stracie bramki nie potrafili stworzyć 100% sytuacji, choć swoją szansę miał min. rezerwowy Napieralski. Piłka po jego akcji i strzale z 10. metrów minęła jednak słupek.
     Gospodarzom bramki dodawały skrzydeł a próba frontalnego ataku zdesperowanych Huraganistów zakończyła się w 93. minucie stratą trzeciego gola po kompletnie nieudanej pułapce ofsajdowej.
      Żal, złość i smutek w szatni gości jest zrozumiały. Kotwica uciekła nam już na 4. punkty. Do końca pozostało jeszcze aż 8. kolejek, wszystko jest zatem jeszcze możliwe.
      Szczęście sprzyja lepszym, to prawda. Mimo wszystko limit szczęścia kórniczan został przekroczony już dawno. Chyba, że lider jest naprawdę aż tak silny!?
     Skład oraz przebieg meczu w pliku PDF w zakładce Huragan >>> Wyniki
     Aktualne statystyki zawodników w zakładce Huragan >>> Kadra (PKrawiec)
19.04.2012 - Zapowiedź - 21 kwietnia (sobota), godz. 16.00; Kotwica Kórnik - HURAGAN
Trzy remisy
i przegrana

    Już w sobotę a Kórniku odbędzie się to szlagierowe spotkanie w grupie wschodniej poznańskiej klasy okręgowej.
    Po niespodziewanym potknięciu Huraganu i bardzo szczęśliwym zwycięstwie Kotwicy w Łopuchowie to czerwono-czarni będą atakować lidera na jego terenie. Kotwica przegrała jedyny raz u siebie z Wełną Rogoźno, a my w pamięci mamy jesienną przegraną z gospodarzami w Pobiedziskach po... jak to ma w zwyczaju drużyna z Kórnika golu z 92. minuty meczu...
    Czy nie za dużo szczęścia mają kórniczanie w tym sezonie? Pora zatem na rewanż i zamianę miejsc w tabeli! Oby tak się stało. (PKrawiec)
17.04.2012 - "Rycerz Wiosny" kibiców Huraganu Pobiedziska
50. graczy w rycerskiej puli
    Na czele bez zmian. Ośmiu nowych graczy włączyło się do gry i nie są oni bez szans na zwycięstwo. Ten mecz pokazał, że nawet udział w przyszłych trzech meczach i dobre typy mogą wywrócić tabelę do góry nogami. Zachęcamy tym samym niezdecydowanych do udziału w następnym typowaniu podczas meczu w Pobiedziskach z Concordią Murowana Goślina. Grzegorz Krawczyk cały czas na czele, a za nim równo 22. graczy z czterema punktami.
     Tabela w zakładce po lewej lub bezpośrednio: KIBICE >>> LKHP >>> Rycerz Wiosny (PKrawiec)
17.04.2012 - Liga Kibiców Huraganu Pobiedziska
Obecność nagrodzona!
    Pan Błażej Grempka ciągle utrzymuje fotel lidera. Wszyscy bez wyjątku zainkasowali tylko po jednym punkcie. Optymizm kibiców być może wyrażał zgubną pewność siebie z jaką podeszli sami zawodnicy Huraganu do tego pojedynku...
    Po raz drugi gola premiowanego punktem zdobył Dawid Leszczyński ale, że był on rezerwowym... nikomu nie przyszło do głowy, że pojawi się na boisku jeszcze w pierwszej połowie przy stanie 0:2.
     Tabela w zakładce po lewej lub bezpośrednio: KIBICE >>> LKHP >>> Liga Kibiców HP (PKrawiec)
16.04.2012 - Piłkarz meczu z Kłosem Zaniemyśl
Kwiatek na deszczu
    Zawsze to trudne zadanie dla kibiców. Ale, że tych prawdziwych nie brakuje, złożyli oni swoje głosy na Bartosza Kwiatkowskiego. Laureat z zębem i olbrzymią wolą walki próbował pomóc drużynie w tych trudnych okolicznościach.
    Pozostali wyróżnieni to pomocnicy Damian Gocałek (30%), który przegrał minimalnie z Kwiatkowskim oraz Patryk Jóźwiak (10%).
    Warto zauważyć, że Bartek dołączył w tym sezonie do podwójnie nagrodzonych w ten sposób Mikołaja Witaszyka i Przemka Andrusieczki.
     Wyniki głosowania w zakładce po lewej: KIBICE >>> Piłkarz Meczu (PKrawiec)
15.04.2012 - HURAGAN - Kłos Zaniemyśl 1:2 (0:2)
Antyniespodzianka
     Tak słabego meczu w wykonaniu gospodarzy nie widzieliśmy już dawno. Spotkanie znów nie ułożyło się po naszej myśli, podobnie jak w Kłecku. Tam jednak udało się po zmianie stron odwrócić jego losy. Tym razem nie było pomysłu i wystarczającej agresji w grze.
     Robert Raszewski został pokonany już w 15. minucie strzałem z siedmiu metrów. Zdołał odbić piłkę, która znalazła jednak drogę do siatki. W 30. min. było 0:2. Strzał spoza "16-tki" ponownie zaskoczył Rasę.
     Druga połowa to w dalszym ciągu padający deszcz ale i iskierka nadziei dla kibiców, którzy usiedli pod trybuną krytą obok budynku klubowego. Dwukrotnie faulowany na skrzydle Witaszyk dał nam przewagę zawodnika w efekcie dwóch żółtych kartek dla zawodnika gości. Kilka minut później było 1:2. Wprowadzony w 1. połowie Dawid Leszczyński w 61. min. skierował do siatki piłkę głową dając radość miejscowym.
     Pomimo liczebnej przewagi Huragan nie zdołał stworzyć sobie dogodnej, 100% sytuacji do wyrównania. Niespodziewane, również dla samych gości prowadzenie zadecydowało o "zamurowaniu" własnej bramki i czyhaniu na kontrataki. Dość powiedzieć, że Kłos miał w sumie poza golami jeszcze dwa słupki i poprzeczkę!
     Trzeba jednak oddać sprawiedliwości, że gdyby w pierwszych pięciu minutach swoje okazje wykorzystali kolejno Mikołaj Witaszyk i Dawid Gocałek... mecz wyglądałby zupełnie inaczej.
     Składy oraz przebieg meczu w pliku PDF w zakładce Huragan >>> Wyniki
     Aktualne statystyki zawodników w zakładce Huragan >>> Kadra (PKrawiec)
13.04.2012 - Najnowszy Bezpłatny Informator Kibica dostępny na naszej stronie
10. pytań do prezesa
    Po blisko siedmiu latach przerwy na meczu inaugurującym wiosnę w Pobiedziskach ukazała się dobrze znana kibicom gazetka. "Nie samym internetem żyje człowiek..." i miło jest chyba poczytać coś czasem na papierze. Znaleźć tam można między innymi wywiad z prezesem Grzegorzem Krawczykiem oraz krótką rozmowę z trenerem drużyny seniorów Włodzimierzem Watrsaem.
     Cały numer 44. najnowszego Bezpłatnego Informatora Kibica w zakładce KIBICE >>> Archiwum BIK lub bezpośrednio tutaj. (PKrawiec)
12.04.2012 - Zapowiedź - 15 kwietnia (niedziela), godz. 15.00 HURAGAN - Kłos Zaniemyśl
Na wyjazdach grają lepiej
    Bez kontuzjowanych Włodzimierza Watrasa i Patryka Cieśli zagra Huragan przeciwko Kłosowi. Nie wykluczone, że zabraknie również narzekającego na uraz Przemysława Andrusieczki. Dwaj ostatni trafili poprzedniej wiosny do siatki Kłosa w Pobiedziskach...
    Goście przegrali na wyjazdach zaledwie dwa razy na osiem rozegranych spotkań! Patrząc w historię ostatnich zmagań życzylibyśmy sobie po raz trzeci 3:0, ale zdajemy sobie sprawę, że będzie to trudne.
    W przerwie jedną z kilku nagród losowania będzie 100-złotowy bon do wykorzystania w hurtowni budowlanej Max-Bud pana Łukasza Śledzińskiego. Zapraszamy również min. do walki o tytuł "Rycerza Wiosny" wśród kibiców.
     Weź udział w wydarzeniu na facebook.com i pojaw się na stadionie! (PKrawiec)
11.04.2012 - Powiadamianie sms o meczach!
"Tak.pz12ks" na numer 661 000 112
    Przypominamy, że nasz Urząd Miasta i Gminy wprowadził nową, nieodpłatną usługę SiSMS polegającą na informowaniu mieszkańców o lokalnych wydarzeniach.
    W szerokiej gamie tematycznej znalazło się ku naszej uciesze miejsce na sport. Wysyłając sms o treści "Tak.pz12ks" na numer 661 000 112 (koszt wg taryfy) aktywujecie Państwo powiadamianie o wydarzeniach sportowych i kulturalnych, w tym oczywiście o każdym meczu seniorów Huraganu.
    Zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą darmowych usług na stronie UMiG. Zapraszamy! (PKrawiec)
10.04.2012 - Wyniki młodzieży i dzieci
Druga kolejka za nami
     W drugiej serii spotkań rozegranych w ubiegły czwartek drużyna orlików poległa przed własną publiczności w konfrontacji z Mieszkiem Gniezno 1:5. Honorowe trafienie dla czerwono czarnych zaliczył Szymon Zieliński. Więcej informacji na temat drużyny na orlików oficjalnej stronie drużyny tutaj.
     Pierwsze trzy punkty wiosną zainkasowali reprezentanci drużyny młodzików. U siebie nasz zespół pokonał MKS Trzemeszno 4:1 po bramkach 2x Mikołaja Kistowskiego, Huberta Rogowskiego oraz Radosława Kowalczyka.
     Trampkarze z kolei przegrali 2:3 z Mieszkiem Gniezno. Premierowe trafienia w barwach Huraganu w tym meczu zaliczył Wojciech Tymczyszyn.
     Juniorzy, podopieczni Tadeusza Stręka cały czas czekają na inaugurację. Pierwsze spotkanie tego roku planowane jest na 14. kwietnia, kiedy to zagrają u siebie z ekipą Mieszka Gniezno.
     Fotorelacje z meczów młodzików dostępna na facebook.com (gkrawczyk)
09.04.2012 - "Liga VIP-ów" Huraganu Pobiedziska
Samodzielny lider!
    Marek Szczepański reprezentujący dobrze znany mieszkańcom Pobiedzisk i okolicy "Skład Handlowy Szczepańscy" zaatakował z 29. pozycji i jako jedyny "rozbił bank" wynikiem 4:1 dla Huraganu. Wystarczyło to aby przeskoczyć wszystkich. Nie mamy nic przeciwko aby Pan Marek znów trafił "za trzy", bo już w niedzielę mecz z Kłosem Zaniemyśl, a lider obstawił tam aż 3:0 dla Huraganu. Tym razem identycznie typowali jeszcze czterej gracze!
     Tabele i regulamin w zakładce po lewej lub bezpośrednio: KIBICE >>> LKHP >>> Liga VIP-ów (PKrawiec)
07.04.2012 - Lechita Kłecko - HURAGAN 1:4 (1:0)
Wielka Sobota!
     W kolejnym meczu tej wiosny Huragan w obecności blisko 40. swoich kibiców pokonał na wyjeździe Lechitę Kłecko 4:1. Dzięki tej wygranej podopieczni Włodzimierza Watrasa awansowali na pierwsze miejsce w ligowej tabeli.
     Spotkanie rozgrywane było w niezbyt sprzyjających warunkach atmosferycznych. Silny wiatr utrudniał zawodnikom rozgrywanie piłki. Wiele do życzenia pozostawiała również płyta boiska. Od 13. minuty prowadzili gospodarze bo błędzie pobiedziskiej defensywy. W 38. minucie na domiar złego rzutu karnego nie wykorzystał Tomasz Andersz i do przerwy Huraganiści przegrywali na boisku rywala 0:1.
     Druga odsłona jednak to już tylko ataki naszej drużyny. Wyrównanie padło w 54. min. po strzale Mikołaja Witaszyka, który najprzytomniej zachował się w polu karnym i trafił do siatki rywala.
     W 58. i 70. minucie swojego czwartego i piątego gola dla czerwono czarnych zdobył Radosław Sobkowicz, który zaraz po meczu udał się w drogę do rodzinnego Mińska Mazowieckiego. Najpierw "Radziu" zdobył gola strzałem z linii pola karnego, a później idealnie przymierzył z rzutu wolnego!
     Bramkę ustalającą wynik spotkania w 77. min. strzelił po ładnej wymianie piłki z Witaszykiem Przemysław Andrusieczko.
     W najbardziej interesującym nas meczu XVI kolejki Kotwica Kórnik zremisowała przed własną publicznością 0:0 ze Spartą Oborniki. Tym samym Huragan z przewagą dwóch punktów nad Kotwicą prowadzi w poznańskiej klasie okręgowej.
     Skład oraz przebieg meczu w pliku PDF w zakładce Huragan >>> Wyniki
     Aktualne statystyki zawodników w zakładce Huragan >>> Kadra
     Fotorelacja dostępna na facebook.com (gkrawczyk)
05.04.2012 - Zapowiedź - 7 kwietnia (sobota), godz. 16.00 - Lechita Kłecko - HURAGAN
W Kłecku bez porażki
    W ostatniej dekadzie jedyna przegrana na wyjeździe miała miejsce ... w Trzemesznie. Wtedy bardzo mocny Lechita walczył w czołóce IV ligi przy wsparciu "armii zaciężnej" w postaci sporej ilości graczy spoza Kłecka.
    Po roku rywal również spadł do "okręgówki" a wraz z nim powróciła seria dwóch zwycięstw i remis. U siebie kłeckowianie grają nieźle ale z ekipami z czołówki jak Sparta i Concordia przegrali po 0:2... (PKrawiec)
04.04.2012 - "Liga VIP-ów" Huraganu Pobiedziska
28. liderów ex aequo...
    Sponsorzy, prezes i przyjaciele klubu otrzymali przed rundą rewanżową możliwość sprawdzenia się w roli graczy przewidujących wyniki naszej drużyny we wszystkich meczach wiosennych z góry.
    Po dwóch "rozdaniach" zwarta grupa nie wyłoniła lidera ale przekonani jesteśmy, że będzie bardzo ciekawie. Zostało przecież jeszcze jedenaście meczów!
     Tabele i regulamin w zakładce po lewej lub bezpośrednio: KIBICE >>> LKHP >>> Liga VIP-ów (PKrawiec)
03.04.2012 - Wyniki młodzieży i dzieci
Festiwal strzelecki orlików
     Drużyna orlików w pierwszym oficjalnym meczu tego roku rozgromiła na boisku rywala Wełniankę Kiszkowo 13:0! Łupem bramkowym podzieliła się piątka zawodników: 5. goli - Mateusz Kozłowski, po 3. Ryszard Wierzbiński oraz Marcin Jesionkowski, po 1. Szymon Zieliński i Jakub Maciejewski. Szersza relacja z meczu orlików oraz zdjęcia na oficjalnej stronie drużyny tutaj.
     Bezbramkowym remisem z kolei zakończyła się potyczka mło- dzików. Mecz z rówieśnikami ze Swarzędza stał na wysokim poziomie ale kibice nie obejrzeli żadnych goli.
     Trampkarze na wyjeździe ulegli wysoko bo aż 1:7 Unii Swarzędz, a honorowe trafienie zaliczył Jan Paczyński dla którego było to dziewiąte trafienie w obecnym sezonie.
     Niestety swojego meczu nie rozegrali juniorzy, ponieważ przeciwnik, drużyna Mikołaja Dominowa tuż przed rozpoczęciem rudny wycofała się z rozgrywek. Podopieczni Tadeusza Stręka na inaugurację poczekają aż do 14. kwietnia, kiedy to zagrają u siebie z ekipą Mieszka Gniezno. (gkrawczyk)
03.04.2012 - Piłkarz meczu z TPS Winogrady Poznań
Wejście "Karmelowego" smoka!
    Można powiedzieć, że zdrowa, sportowa rywalizacja w linii ataku wyłoniła najlepszego zawodnika meczu Adama Napieralskiego, który w 45. minucie zmienił swojego kolegę Dawida Leszczyńskiego.
    "Karmel" miał udział przy wszystkich trzech golach strzelonych w drugiej połowie co głównie przyczyniło się do zdobycia pierwszego w sezonie tytułu PM.
    Drugie miejsce przypadło młodszemu z braci Gocałków Damianowi, który otrzymał 20% oddanych głosów, a na podium załapał się jeszcze Patryk Cieśla (15%).
     Wyniki głosowania w zakładce po lewej: KIBICE >>> Piłkarz Meczu (gkrawczyk)
01.04.2012 - "Rycerz Wiosny" kibiców Huraganu Pobiedziska
Stawka łeb w łeb!
    Historycznym, pierwszym liderem "Rycerza Wiosny" kibiców HP został... prezes Huraganu Grzegorz Krawczyk, który jako jedyny w stawce 42. graczy obstawił strzelcem 1. bramki Dawida Leszczyńskiego.
    Pozostali gracze oprócz pewnego zwycięstwa HP w większości wybierali Mikołaja Witaszyka, a na uwagę zasługują debiutanci w stawce kibiców spoza Pobiedzisk. Panowie Łukasz Kaczyński ze Szczytna (woj. warmińsko-mazurskie) oraz Robert Bil z Gorzowa Wlkp. nie spisali się gorzej od reszty doświadczonej stawki... Czy pojawią się na kolejnych meczach?
     Tabela w zakładce po lewej lub bezpośrednio: KIBICE >>> LKHP >>> Rycerz Wiosny (PKrawiec)
01.04.2012 - Liga Kibiców Huraganu Pobiedziska
Peleton mknie dalej
    Pan Błażej Grempka utrzymał pozycję lidera, jednak przewaga zaledwie jednego punktu nie pozwala na zbyt duży optymizm. Wszak do końca rywalizacji jeszcze cztery typowania i do zdobycia aż 24. punkty, a dotychczasowi triumfatorzy wcześniejszych edycji (kolejno Michał Pilarczyk, Paweł Gierzycki i Jerzy Słomka) są ciągle tuż, tuż!
    Trwa walka o pierwszą "11" w stawce, która poza nagrodami i dyplomami pozwoli na udział w meczu przeciwko samemu Huraganowi na płycie stadionu miejskiego!
     Tabela w zakładce po lewej lub bezpośrednio: KIBICE >>> LKHP >>> Liga Kibiców HP (PKrawiec)
01.04.2012 - HURAGAN - TPS Winogrady Poznań 5:0 (2:0)
Pewne i ważne trzy punkty!
     W pierwszym tegorocznym spotkaniu przed własną publicznością Huragan gładko pokonał TPS Winogrady 5:0. Huraganiści po wpadce w Śremie pokazali prawdziwą sportową złość, która udokumentowana została aż pięcioma trafieniami!
     Po 15. min. powinno być już 2:0. Doskonałych sytuacji nie wykorzystał Dawid Leszczyński, który nie zdołał pokonać golkipera gości m.in. w sytuacji sam na sam. W 27. minucie jednak Leszczyński się już przełamał i ładnym strzałem z ok. 20. metrów umieścił piłkę w siatce rywali. Było to debiutanckie trafienie w barwach Huraganu tego zawodnika.
     Na 2:0 w 36. min. podwyższył drugi z napastników - Mikołaj Witaszyk pokonując z bliska bramkarza TPS po zamieszaniu w polu karnym.
     W drugiej odsłonie podobnie jak w pierwszej to nasz zespół dyktował warunki na boisku czego efektem były kolejne bramki. Dwa trafienia w 54. i 65. minucie dołożył wprowadzony po przerwie w miejsce Leszczyńskiego Adam Napieralski a dzieła zniszczenia dopełnił kapitan Tomasz Andersz pewnie wykorzystując rzut karny podyktowany po faulu na Napieralskim.
     Okazji do kolejnych goli było jeszcze kilka lecz wynik nie uległ już zmianie. Drużyna z Poznania przez całe spotkanie praktycznie ani razu poważnie nie zagroziła bramce strzeżonej przez Raszewskiego.
     Swój mecz w XV kolejce spotkań przegrała Kotwica Kórnik zajmująca pierwszą pozycję w ligowej tabeli, tak więc nasza drużyna po raz kolejny ma tyle samo punktów co liderująca Kotwica.
     Skład oraz przebieg meczu w pliku PDF w zakładce Huragan >>> Wyniki
     Aktualne statystyki zawodników w zakładce Huragan >>> Kadra
     Fotorelacja dostępna na facebook.com (gkrawczyk)
30.03.2012 - "Liga VIP-ów" Huraganu Pobiedziska
Będzie się działo!
     Głównie z myślą o sponsorach i dla sponsorów stworzyliśmy Ligę VIP-ów HP! Jej zakres zahacza również wyróżnionych sympatyków klubu oraz prezesa. Mamy 31. uczestników w tym aż osiem kobiet!
     Zadanie jakie czeka naszych przyjaciół jest bardzo trudne. Otóż wytypowali oni dokładne wyniki wszystkich meczów jeszcze przed rozpoczęciem rundy rewanżowej.
     Co oczywiste, trudniej jest przewidzieć formę czerowono-czarnych na przestrzeni trzynastu meczów. Na przykładzie potyczki inauguracyjnej widać jak trudne to zadanie. Nastawienie sympatyków jest oczywiście bardziej optymistyczne... Po analizie wszystkich wyników sądzić można, że Huragan w cuglach awansuje do IV ligi... Czyży wszyscy mieli się mylić? Tego nie wiemy ale na chwilę obecną gracze mają solidarnie po zero punktów!
     Tabela w zakładce po lewej lub bezpośrednio: KIBICE >>> LKHP >>> Liga VIP-ów (PKrawiec)
29.03.2012 - 1 kwietnia (niedziela) - godz. 15.00: HURAGAN - TPS Winogrady Poznań
Po falstacie... będzie sprint?
    Końcówkę 2011 roku goście mieli piorunującą. W trzech meczach siedem punktów w tym remis z mocną Spartą Oborniki.
    Wiosenny debiut ligowy wypadł jednak równie słabo jak nam i TPS uległ niespodziewanie u siebie drużynie z Łopuchowa dla której było to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo.
    Huragan podrażniony po przegranej w Śremie i odpadnięciu z Pucharu Polski będzie chciał otworzyć wreszcie konto bramkowe w oficjalnym meczu tego roku.
    Przypominamy o losowaniu upominków w przerwie meczu. Przyjdź, wytypuj wynik... i wygraj nagrody w "Rycerzu Wiosny" dla typujących od tego meczu oraz w trwającej cały sezon Lidze Kibiców.
     Weź udział w wydarzeniu na facebook.com i pojaw się na stadionie! (PKrawiec)
24.03.2012 - Warta Śrem - HURAGAN 1:0 (0:0)
Falstart...
     W meczu inaugurującym rundę rewanżową Huragan przegrał w Śremie z tamtejszą Wartą 0:1. Po zwycięstwie Kotwicy 4:0 z Vitcovią Witkowo to kórniczanie objęli samodzielne prowadzenie w poznańskiej klasie okręgowej.
     Pierwsza odsłona była wyrównana. Walka w środku pola oraz dużo błędów z obu stron - tak można scharakteryzować pierwsze 45 minut. Na uwagę zasługują dwie sytuacje. Strzał Napieralskiego bardzo dobrze obroniony przez bramkarza gospodarzy oraz słupek w 45 minucie po strzale Damiana Gocałka.
     Bramka dla Warty padła w 58 minucie po akcji prawą stroną boiska i strzale z ok. 15 metrów obok bezradnego w przy tym uderzeniu Raszewskiego. Po stracie gola, gospodarze cofnęli się praktycznie całym zespołem do defensywy.
     Niestety 30 minut ciągłych ataków na bramkę Warty nie przyniosły wyrównującego gola. Klarowne sytuacje do zdobycia gola mieli kolejno Witaszyk oraz Napieralski lecz niestety nie zdołali pokonać golkipera ze Śremu.
     W 91 minucie wyrównać mógł wprowadzony w drugiej połowie Piotr Król lecz jego bardzo dobry strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego fantastycznie obronił bramkarz gospodarzy, który w pierwszej połowie w kilku sytuacjach w bramce zachowywał się jakby pierwszy raz stanął między słupkami...
     Skład oraz przebieg meczu w pliku PDF w zakładce Huragan >>> Wyniki
     Aktualne statystyki zawodników w zakładce Huragan >>> Kadra (gkrawczyk)
22.03.2012 - Zapowiedź - 24 marca (sobota) - godz. 15.00: KS Warta Śrem - HURAGAN
Rozpocząć wygraną!
    Sądząc po wynikach jakie funduje nam historia potyczek z Wartą nie będzie podziału punktów. Jedyny remis przytrafił się w sezonie, kiedy to Warta awansowała do III ligi a Huragan walczył w czołówce IV frontu. Pamiętamy wówczas wyjazd kibiców autokarem Huty Szkła na ten pojedynek, a w przerwie meczu gospodarze zafundowali kibicom nawet pokaz żużlowy...
    Dziś liga nie ta i nie te cele dla obu drużyn ale to my właśnie walczymy o promocję na wyższy poziom. Śremianie na ten sezon mają zgoła inny cel do realizacji... (PKrawiec)
21.03.2012 - "Rycerz Wiosny" kibiców Huraganu Pobiedziska
Wszyscy na start!
    Pora również przedstawić i zaprosić do nowości jaką jest zdublowanie Ligi Kibiców i osobna punktacja tylko dla meczów wiosennych.
    Nie chodziłeś na mecze? Bywałeś ale nie obstawiałeś? A może chodziłeś ale... wydaje Ci się, że nie masz już szans na wygraną w LKHP? Nic straconego. Walka o zegarek Casio WS-300 rozpoczyna się dla wszystkich. Punktowanie będzie identyczne jak w klasycznej LKHP. Serdecznie zapraszamy!
     Tabela w zakładce po lewej lub bezpośrednio: KIBICE >>> LKHP >>> Rycerz Wiosny (PKrawiec)
21.03.2012 - Liga Kibiców Huraganu Pobiedziska
Liga Kibiców powraca
    Przypominamy, że już podczas pierwszego meczu w Pobiedziskach, czyli 1. kwietnia wracają do rywalizacji kibice. Walka o pierwszych 11 miejsc wydaje się pasjonująca bo zostało do rozegrania tylko sześć meczów u siebie. Zostało więc pięć obstawień i rozstrzygnięcie w przerwie ostatniego meczu na którym już nie typujemy... W czołówce panowie: Błażej Grempka, Andrzej Osak (obaj z Pobiedzisk) i Michał Pilarczyk z Poznania ale tuż za nimi jest ciasno i łatwo będzie o przetasowania!
     Tabela w zakładce po lewej lub bezpośrednio: KIBICE >>> LKHP >>> Liga Kibiców HP (PKrawiec)
21.03.2012 - Oficjalny serwis informacyjny drużyny orlików
W nowy rok z własną stroną www
    Już od dziś najświeższe informacje dotyczące drużyny orlików śledzić można na oficjalnej stronie najmłodszych adeptów futbolu w Huraganie! Strona powstała z inicjatywy Pana Marcina Bissingera, ojca jednego z zawodników.
    Warto przy tej okazji zaznaczyć i podziękować wszystkim zaangażowanym rodzicom orlików, którzy perfekcyjnie dbają o organizację oraz atmosferę w drużynie.
    Przypomnijmy, że orliki zainaugurują rozgrywki 31 marca o godzinie 14. meczem wyjazdowym z Wełnianką Kiszkowo. Na stronie pojawiać się będą wyniki, składy, zdjęcia oraz wszystkie informacje związane z organizacją drużyny.
     Bezpośredni link do strony tutaj. (gkrawczyk)
20.03.2012 - Fotorelacja z 1/16 OPP
     Z małym opóźnieniem ale udało się zamieścić fotorelacje ze spotkania przeciwko GKS Dopiewo w ramach zmagań 1/16 Okręgowego Pucharu Polski. Blisko 80 zdjęć zobaczy można za pośrednictwem portalu społecznościowego. Zapraszamy do oglądania.
     Fotorelacja dostępna na facebook.com (gkrawczyk)
20.03.2012 - Sparingi młodzieży
Wygrane juniorów i młodzików
     Swoje mecze kontrolne rozgrywa również nasza młodzież. Juniorzy pokonali na wyjeździe pewnie Mieszko Gniezno 3:1 prowadząc już do przerwy 3:0 po bramkach Mateusza Pawłowskiego, Dariusza Borowika oraz Macieja Szymkowiaka.
     Drużyna młodzików z kolei pokonała w Poznaniu zespół Piasta Kobylnica 4:0. Gola w tym spotkaniu zdobywali 2x Mikołaj Kistowski,
Igor Watras oraz Kamil Grzybowski.
     Dokładny terminarz rozgrywek wszystkich drużyn w zakładkach poświęconych drużynom młodzieżowym w lewej dolnej części strony. (gkrawczyk)
18.03.2012 - Sparing: Błękitni Wronki - HURAGAN 2:3 (2:2)
Zwycięstwo przed ligą
    W ostatnim meczu kontrolnym przed ligowymi zmaganiami Huragan pokonał w Popowie Błękitnych Wronki (klasa okr. - zachód, 4 m-ce) 3:2.
    Trener Watras w tym spotkaniu nie mógł skorzystać z usług pięciu kontuzjowanych graczy m.in. Sobkowicza oraz Cieśli. Bramki dla Huraganistów zdobyli kolejno Witaszyk, Napieralski oraz Damian Gocałek z rzutu wolnego.
     Skład oraz przebieg meczu w pliku PDF w zakładce Huragan >>> Wyniki (gkrawczyk)
13.03.2012 - Terminarze drużyn młodzieżowych
Początek 31. marca
     Tydzień po seniorach do rywalizacji o ligowe punkty przystąpią zespoły młodzieżowe Huraganu. Orliki, młodziki, trampkarze i juniorzy swoje pierwsze spotkania rozegrają 31 marca na wyjeździe.
     Na dzień dzisiejszy Wielkopolski Związek Piłki Nożnej podał tylko godziny rozegrania meczów drużyn juniorskich. Pozostałe prawdopodobnie pojawią się już za kilka dni.
     Ligowe zmagania zakończą się 9 czerwca. Więcej informacji w zakładkach poświęconych drużynom młodzieżowym w lewej dolnej części strony. (gkrawczyk)
13.03.2012 - Piłkarz pucharowego meczu z GKS Dopiewo
Kamiński po raz pierwszy!
    Inauguracja, pomimo wpuszczenia dwóch bramek, najlepiej wypadła dla młodego golkipera Huraganu. Oba gole nie były spowodowane jego błędami, choć przy drugim golu mógł być może zachować się odrobinę lepiej...
    Ponadto, na wyróżnienie kibiców szczególnie zapracowali tego dnia pracowity w środku pola Przemysław Andrusieczko oraz waleczny na połowie rywala Mikołaj Witaszyk. Trudno wybiera się najlepszych w takim meczu. Na szczęście liga rusza już 24. marca meczem w Śremie a na Kiszkowską piłkarze zawitają 1. kwietnia w niedzielę, kiedy to Huragan podejmie TPS Winogrady Poznań.
     Wyniki głosowania w zakładce po lewej: KIBICE >>> Piłkarz Meczu (PKrawiec)
11.03.2012 - HURAGAN - GKS Dopiewo (III liga) 0:2 (0:2)
Nie dla nas ćwierćfinał OPP
     Pierwszy tegoroczny oficjalny mecz zakończył się przegraną z III-ligowcem 0:2 w ramach Okręgowego Pucharu Polski.
     Już w 4. minucie meczu po błędzie obrony Marcina Kamińskiego pokonał napastnik gości. Pół godziny później było 0:2, kiedy to swój rajd prawą stroną boiska celnym strzałem w długi róg bramki zakończył Mikołaj Lasek.
     Różnica dwóch lig była dziś aż nadto widoczna. Sytuacji bramkowych Huraganu było jak na lekarstwo. Jedną z najgroźniejszych był strzał z rzutu wolnego zza linii pola karnego w wykonaniu Przemysława Andrusieczki w 90.min meczu...
     Biorąc pod uwagę trwające przygotowania do najważniejszego, czyli boju o IV ligę mecz ten możemy potraktować jako poważne przetarcie i sprawdzian aktualnej formy naszych graczy a ten nie wypadł najgorzej. Nie zabrakło walki a rywal z racji swojej obecnej siły nie pozwolił tego dnia na więcej.
     Skład w pliku PDF w zakładce Huragan >>> Wyniki (PKrawiec)
07.03.2012 - Niedziela, 11 marca - godz. 14.00, HURAGAN - GKS Dopiewo
Rozpoczynamy Pucharem Polski!
     Po zwycięstwach nad czwartoligowcami z Trzemeszna i Owińsk już w VI rundzie Okręgowego PP Huragan zmierzy się III-ligowym GKS-em Dopiewo.
     Ciekawi jesteśmy jaką formę zaprezentują nasi po bardzo intensywnych, ale jednak niespodziewanie skróconych przygotowaniach.
     W Pobiedziskach z ówczesną ekipą TS 1999 Dopiewo dwa razy przegrywaliśmy, kolejno 1:3 (2005) i 1:2 (2006). W obu meczach gole strzelał Radosław Borykin. Mamy nadzieję, iż obecna różnica lig nie będzie w niedzielę aż nadto widoczna i to czerwowno-czarni powalczą o awans.
     Podczas meczu wybieramy Piłkarza Meczu a na Ligę Kibiców czekamy do pierwszego meczu ligowego już tydzień później. Serdecznie zapraszamy!
     Weź udział w wydarzeniu na facebook.com i pojaw się na stadionie! (PKrawiec)
06.03.2012 - Rozgrywki ligowe
Kolejne zmiany w terminarzu
    Spore niespodzianki funduje klubom Wielkopolski Związek Piłki Nożnej. Ze względu na EURO 2012 rozgrywki ligowe rozpoczną się tydzień wcześniej.
    I tak meczem u siebie z KS 1999 Łopuchowo, a nie wyjazdem do Śremu zainaugurują Huraganiści rundę wiosenną. Początek meczu z drużyną z Łopuchowa w niedzielę 18 marca o godzinie 15.!
    Zmiany nastąpiły również w końcowej części terminarza. Ostatni mecz nasza drużyna zagra nie w Komornikach, a w Obornikach 26 maja z tamtejszą Spartą. Spotkanie z Wielkopolską Komorniki rozegrane zostanie w środę 25 maja o godzinie 17.
     Przypomnijmy, że już w najbliższą niedzielę o godzinie 14. w Pobiedziskach Huragan zmierzy się z GKS Dopiewo (III liga). Stawką meczu będzie awans do VII rundy Okręgowego Pucharu Polski.
     Dokładny terminarz w zakładce Huragan >>> Wyniki (gkrawczyk)
05.03.2012 - Kadra seniorów - wiosna 2012
Dawid Leszczyński nowym nabytkiem
    Na niecały tydzień przed pierwszym oficjalnym spotkaniem w 2012 roku prezentujemy państwu kadrę na nadchodzącą wielkimi krokami rundę wiosenną sezonu 2011/12. W zespole mamy dziś 21. zawodników.
    Nowym, jedynym nabytkiem jest młodzieżowiec, 21 letni Dawid Leszczyński, który na zasadzie półrocznego wypożyczenie trafił do ekipy czerwono-czarnych z TPS Winogrady Poznań.
    Leszczyński jest napastnikiem mogącym grać również na lewej stronie pomocy. Jest wychowankiem SKS 13 Poznań w którym grał w latach 2004-07. Następnie trafił do TPS, a od lutego 2012 będzie reprezentował Huragan.
    Przejście do HP Leszczyńskiego zwiększy konkurencję w napadzie, co na pewno przyniesie tylko korzyści naszej drużynie. W okresie przygotowawczym swoich sił w Huraganie próbowało jeszcze kilku zawodników lecz nie zyskali oni uznania w oczach trenera Watrasa.
    Do szerokiej kadry dołączył ponownie Mateusz Kosmaczewski, który po ciężkim urazie kolana powrócił do treningów po blisko rocznej przerwie.
    Z kolei w drugą stroną podążyli: Dariusz Tomczak, który po półrocznym wypożyczeniu, zostaje w Wełniance Kiszkowo na stałe oraz Dawid Kostrzewa, który zrezygnował z treningów po kilku miesiącach.
    W okresie zimowym doszło również do zmiany na stanowisku kierownika drużyny seniorów. Jakuba Bąkowskiego zastąpił Krzysztof Kurczalski.
     Aktualna kadra na rundę wiosenną w zakładce Huragan >>> Kadra (gkrawczyk)
03.03.2012 - Sparing: Lechia Kostrzyn - HURAGAN 1:1 (0:0)
Remis na koniec przygotowań
    W ostatnim spotkaniu sprawdzającym formę naszych piłkarzy przed pucharową potyczką Huragan zremisował z IV ligową Lechią Kostrzyn (4 miejsce) 1:1. Niestety z różnych powodów (m.in. choroby, zajęcia na uczelni) w składzie na to spotkanie zabrakło aż 8 zawodników!
    Pierwsza odsłona ze wskazaniem na drużynę Lechii. Drużyna z Kostrzyna wysokim presingiem nie pozwalała na dużo naszej ekipie. W kilku sytuacjach dobrze interweniowali obrońcy i bramkarz naszej drużyny.
    Podkreślić należy, że w między słupkami bramki HP bardzo udany debiut zaliczył 15 letni Norbert Zieliński, który w kilku sytuacjach, również 100% zachował się bez zarzutów. W przyszłość Huragan może mieć dużą pociechę z golkipera drużyny juniorów.
    W drugiej połowie Huraganiści radzili sobie już dużo lepiej. Jednak bramkę zdobyli przeciwnicy. Po rzucie rożnym i niezdecydowaniu defensywy piłkę głową do bramki "wepchnął" napastnik rywala.
    Przy małej ilości zmian w porównaniu do rywali nasi zawodnicy pokazali, że pod względem kondycyjnym są przygotowani perfekcyjnie. Wyrównanie po podaniu Patryka Jóźwiaka padło za sprawą Mikołaja Witaszyka w 72 minucie, który bez problemów wykorzystał sytuację sam na sam. Kilka stworzonych sytuacji m.in. Napieralskiego mogło jeszcze zakończyć się zdobyciem kolejnych goli.
     Przypomnijmy, że w niedzielę 11 marca o godzinie 14. Huragan rozegra spotkanie w ramach VI rundy Okręgowego Pucharu Polski. Przeciwnikiem będzie drużyna GKS Dopiewo (13 m-ce - III liga kujawsko-pomorsko-wielkopolska). Serdecznie zapraszamy!
     Skład w pliku PDF w zakładce Huragan >>> Wyniki (gkrawczyk)
02.03.2012 - Walne Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze Członków Klubu
Nowy "stary" Zarząd
    2 marca 2012 roku w siedzibie Miejsko Gminnego Klub Sportowego Huragan Pobiedziska odbyły się wybory nowych władz klubu. Kadencja nowego Zarządu potrwa do 2 marca 2016 roku.
    Wśród zaproszonych gości na zebraniu pojawili się Burmistrz MiG Pobiedziska Pan Michał Podsada oraz jego Zastępca Pan Ireneusz Antkowiak.
    Na początku spotkania kończący kadencję Zarząd przedstawił sprawozdanie z działalności za rok 2011, a komisja rewizyjna po sprawdzeniu i odczytaniu protokołu wnioskowała o udzielenie absolutorium Prezesowi oraz całemu Zarządowi. Członkowie Klubu jednogłośnie udzielili wymaganego absolutorium.
    Następnie odbyły się wybory do Zarządu na kolejną 4 letnią kadencję. I tak w skład nowego Zarządu wchodzą: Prezes - Grzegorz Krawczyk (23 lata), Wiceprezes - Robert Raszewski (37), Sekretarz - Michał Walkowiak (33), Skarbnik - Andrzej Ritter (53) oraz czterech Członków: Paweł Krawczyk (33), Zbigniew Bąkowski (47), Paweł Konieczny (45) i Andrzej Cegielski (45).
     Warto zaznaczyć, że w takim sładzie Zarząd pracował już od 11 marca ubiegłego roku. Kończąca się kadencja nakładała jednak obwiązek nowych wyborów.
     Na koniec części oficjalnej Prezes przedstawił zgromadzonym na sali perspektywy działania klubu na rok 2012. Głównymi tematami wystąpienia były sprawy związane z inwestycjami w młodzież oraz cel na najbliższe półrocze, czyli awans do IV ligi drużyny seniorów.
     Zarząd przedstawił również hasło promocyjne klubu, które brzmi: "Stawiamy na swoich!" Huragan ma być zespołem złożonym głównie z zawodników z gminy Pobiedziska, co nie znaczy, że w drużynie nie może być kilku zawodników z zewnątrz, którzy swoimi umiejętnościami zasługiwać będą na występy w czerwono czarnych barwach.
     Krótka fotorelacja z zebrania na facebook.com (Zarząd MGKS Huragan)
02.03.2012 - Okręgowy Puchar Polski
Zmiana terminu meczu
    Nie 18, a 11 marca Huragan zmierzy się w VI rundzie Okręgowego Pucharu Polski z III ligowym GKS Dopiewo. Niedzielne spotkanie (godzina 14.) będzie pierwszym oficjalnym meczem naszego zespołu w tym roku.
    Tym samym odwołany został sparing z Victorią Września, a na pierwotny termin rozegrania OPP zaplanowano ostatni mecz sparingowy przed rozpoczęciem ligi prawdopodobnie z drużyną Błękitnych Wronki (klasa okręgowa zachód - 4 miejsce).
    Przypomnijmy, że rundę rewanżową Huragan zainauguruję 23 marca o godz. 15. w Śremie gdzie zagra z miejscową Wartą. Pierwsze ligowe spotkanie na własnym obiekcie tydzień później z TPS Winogrady.
     Dokładny terminarz w zakładce Huragan >>> Wyniki (gkrawczyk)
29.02.2012 - Sparing: Stella Luboń - HURAGAN 0:6 (0:2)
Postrzelali!
    W środowym sparingu Huragan pokonał ligowego rywala Stellę Luboń 6:0. Był to już siódmy test-mecz naszego zespołu w okresie przygotowawczym do zbliżającej się rundy wiosennej. Nasz zespół pomimo dość szczupłej kadry na to spotkanie bez większych problemów poradził sobie z teoretycznie słabszym rywalem.
    Warto zaznaczyć, że gdyby Huraganiści wykorzystali wszystkie dogodne okazje do zdobycia gola to wynik spotkania mógłby być znacznie wyższy. Huragan przewyższał rywala w każdym elemencie gry co doskonale oddaje wynik spotkania.
    Łupem bramkowym podzielili się kolejno Adam Napieralski i Mikołaj Witaszyk po dwie oraz Dawid Leszczyński i Damian Gocałek po jednej. Przy trzech bramkach doskonałymi asystami popisał się prawoskrzydłowy Radosław Sobkowicz.
     Skład w pliku PDF w zakładce Huragan >>> Wyniki (gkrawczyk)
29.02.2012 - Promuj Klub!
Nowe Huraganowe gadżety!
    Od połowy grudnia ubiegłego roku posiadamy spory asortyment gadżetów zarówno kolekcjonerskich jak i praktycznych. W chwili obecnej mamy ich już blisko dwadzieścia!
    Każdy kibic czerwono-czarnych już dziś może nabyć m.in. smycz, kubek, samochodową koszulkę, długopisy, zapalniczki, samochodowe szaliki, czapkę oraz zimowe rękawiczki. Wszystko z logo HP!
    Od 25. lutego w sprzedaży są również karnety na rundę wiosenną. Posiadacz wejściówki oczywiście bierze udział w losowaniu nagród oraz w Lidze Kibiców HP. Cena karnetu to 25 zł (min. 7 meczów). Umożliwia on wstęp na trybunę otwartą i krytą.
    Niebawem dostępny będzie Huraganowy żel do włosów (!) z limitowanej serii firmy "Elza". Będzie to na pewno nie lada gratka dla wszystkich stylistów własnych fryzur!
    Wszystkie Huraganowe gadżety oraz karnet nabyć można w sklepie MK Style w Galerii Różana (przy Polo Markecie) codziennie w godzinach 8-19 oraz podczas wszystkich spotkań Huraganu. Całość wpływów ze sprzedaży przeznaczany jest wyłącznie na działalność statutową klubu. Promuj Huragan i Ty!
     Więcej o gadżetach w zakładce Kup nasze gadżety >>> Sklep (gkrawczyk)
28.02.2012 - Juniorzy: Tarnovia Tarnowo Podgórne - HURAGAN 7:4 (1:3)
Sparing juniorów na koniec obozu
    Na zakończenie obozu dochodzeniowego juniorzy Huraganu przegrali w Tarnowie Podgórnym z juniorami miejscowej Tarnovii 4:7. Do 40 minuty to jednak młodzi Huraganiści prowadzili 3:0 i byli dużo lepszy zespołem.
    Niestety w drugiej odsłonie meczu podopieczni Tadeusza Stręka odpuścili pola rywalom. Powodem takiego obrotu sprawy były na pewno ciężkie treningi w czasie obozu. Zawodnicy trenowali po dwa razy dziennie i po prostu w końcówce meczu zabrakło im świeżości. Bramki zdobyli: 2x Oskar Włodarczyk, Łukasz Piechocki oraz Mateusz Pawłowski.
    Skład: Zieliński (br) - Konieczny, Balicki, Drabarz, Weber - Owocki, Włodarczyk, Piechocki, Szymkowiak, Borowik - Pawłowski. Ponadto zagrali: Szmytke, Włodarczyk, Ratajczak. (gkrawczyk)
25.02.2012 - Sparing: Luboński KS - HURAGAN 3:0 (0:0)
Silny rywal wygrywa
    W sobotnim meczu kontrolnym z liderem IV ligi północnej Lubońskim Klubem Sportowym Huragan przegrał 0:3.
    Do momentu straty pierwszego gola tj. do 68 minuty Huraganiści walczyli z ekipą z Lubonia jak równy z równym. Niestety po stracie bramki coś w zespole pękło i gra nie układała się tak jak powinna. Bramki dla faworytów w walce o III ligą w obecnym sezonie padły w 68, 79 i 86 minucie.
    Przy odrobinie szczęścia mogliśmy objąć prowadzenie w 21 minucie kiedy to 100% sytuacji nie wykorzystał Radosław Sobkowicz. Okazję do zdobycia gola miał również Adam Napieralski lecz jego strzał z 56 min. z linii wybił obrońca drużyny przeciwnej. W 62 min. strzał Damiana Gocałka bramkarz Lubońskiego sparował na poprzeczkę.
    Kolejnym rywalem naszego zespołu będzie Stella Luboń. Mecz odbędzie się w środę 29 lutego o godzinie 21 w Poznaniu.
     Skład w pliku PDF w zakładce Huragan >>> Wyniki (gkrawczyk)
22.02.2012 - Sparing: Mieszko Gniezno - HURAGAN 1:0 (0:0)
Pierwsza porażka w nowym roku
    W piątym test meczu nasz zespół przegrał z IV ligowym Mieszkiem Gniezno 1:0. Ostatnio w roli pokonanych piłkarze Huraganu schodzili z boiska 8.X.2011 roku w ligowym meczu z Wełną w Rogoźnie (0:1).
    Po spotkaniu z czwartoligowcem pozostał jednak pewien niedosyt bo to Huragan stworzył sobie więcej bramkowych sytuacji.
    Rywale w chwili obecnej są na zupełnie innym etapie przygotowań. Dla piłkarzy Mieszka był to pierwszy sparing w tym roku. Nasi zawodnicy, co jest zrozumiałem odczuwają dużą ilość rozegranych meczów kontrolnych, ciężkie treningi oraz odbyty obóz.
    Huragan mógł jednak prowadzić po strzałach Andersza i Andrusieczki lecz uderzenia obu zatrzymały się na poprzeczce. Jedyną bramkę spotkania gnieźnianie zdobyli w 72 minucie po rzucie rożnym i błędzie naszych obrońców, którzy pozostawili bez krycia zawodnika Mieszka. Była to tak naprawdę jedyna klarowna sytuacja, którą stworzyli sobie rywale.
    Pięć minut przed końcem wyrównać mógł Dawid Gocałek lecz w sytuacji sam na sam nie zdołał pokonać bramkarza. Do końca spotkania nasze ataki nie przyniosły wyrównania i mecz zakończył się porażką 0:1.
    Już w najbliższą sobotę o godzinie 18. również w Poznaniu Huragan zmierzy się z liderem północnej IV ligi drużyną Lubońskiego KS. Latem w sparingu obu ekip padł remis 0:0.
     Skład w pliku PDF w zakładce Huragan >>> Wyniki (gkrawczyk)
21.02.2012 - Obóz dochodzeniowy juniorów
Trenują juniorzy
    Od środy 22 lutego zawodnicy drużyny juniorów wezmą udział w obozie dochodzeniowym, który odbędzie się na obiektach w Pobiedziskach. Obóz potrwa pięć dni.
    Młodzi Huraganiści trenować będą dwa razy dziennie na orliku oraz w hali. Między treningami stołować się będą w Hotelu Bachus oraz korzystać z odnowy biologicznej (sauna, masażystka).
    Punktem kulminacyjnym przygotowań będzie mecz kontrolny z Tarnovią Tarnowo Podgórne rozegrany na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Mecz odbędzie w niedzielę o godzinie 12. na boisku rywala.
    W okresie przygotowawczym juniorzy zagrają jeszcze sparingi m.in. z Szturmem Junikowo (B klasa) oraz juniorami Lechii Kostrzyn, Polonii Środa oraz Mieszka Gniezno.
    Zarząd ma nadzieję, że tego typu inicjatywy pozwolą na zachęcenie młodych adeptów do treningów i wpłyną pozytywnie na wyszkolenie juniorów, którzy w niedalekiej przyszłości stanowić będą o sile seniorskiej drużyny. (gkrawczyk)
19.02.2012 - Sparing: Warta Poznań (juniorzy) - HURAGAN 1:1 (0:1)
Remis z Wartą Poznań
    W czwartym meczu kontrolnym Huragan zremisował z juniorami starszymi Warty Poznań 1:1. Pierwotnie nasz zespół miał zmierzyć się z liderem A klasy Maratończykiem Brzeźno lecz ostatecznie udało się rozegrać sparing z bardzo wymagającą młodzieżową drużyną Warty, która jest bezpośrednim zapleczem seniorskiej drużyny z Poznania.
    Od 11 minuty Huraganiści prowadzili 1:0. Po strzale Patryka Cieśli i niepewnej interwencji bramkarza gospodarzy w polu karnym przytomnie zachował się Damian Gocałek, który silnym strzałem zdobył gola. W pierwszej jak i w drugiej połowie widać było duże zaangażowanie oraz ambitną walkę obu zespołów czego efektem była walka w środku pola.
    W drugiej odsłonie jednak optyczną przewagę osiągnął zespół Warty co w 68 minucie przyniosło wyrównanie. Huragan często groźnie kontratakował lecz ostatecznie nie udało się zdobyć zwycięskiej bramki i spotkanie zakończyło się sprawiedliwym remisem.
    W najbliższą środę w kolejnym test meczu rywalem Huraganu będzie IV ligowe Mieszko Gniezno. Mecz zostanie rozegrany w Poznaniu, początek godzina 21. (gkrawczyk)
17.02.2012 - Nadzwyczajne Walne Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze Członków Klubu
     Powołując się na statut Miejsko Gminnego Klubu Sportowego Huragan Pobiedziska, Zarząd Klubu zawiadamia, że 2 marca (piątek) bieżącego roku o godzinie 19.00 w budynku klubowym mieszczącym się przy ulicy Kiszkowskiej 7 odbędzie się Nadzwyczajne Walne Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze Członków Klubu.
     W przypadku braku kworum w I terminie tj. 2 marca o godzinie 19. ogłoszony zostanie II termin Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Członków Klubu wyznaczony na godzinę 19.15 tego samego dnia.
     Zapraszamy również wszystkich kibiców Huraganu do udziału w spotkaniu podczas którego wybrane zostaną władze klubu na kolejną czteroletnią kadencję. (Zarząd MGKS Huragan)
14.02.2012 - Profil klubu na kolejnym portalu społecznościowym
Huragan na twitter.com
    Od dziś informacje dotyczące naszego klubu można śledzić również na portalu twitter.com. Przypomnijmy, że Huragan ma już swoje profile na facebok.com, nk.pl oraz youtube.com.
    Twitter jest to serwis społecznościowy umożliwiający użytkownikom wysyłanie i odbieranie tzw. tweetów. Tweet to krótka, nieprzekra- czająca 140 znaków wiadomość tekstowa wyświetlana na stronie użytkownika oraz dostarczana pozostałym użytkownikom, którzy obserwują dany profil.
    Obecności Huraganu na portalach społecznościowych ma na celu dotarcie do jak największej grupy odbiorców, sympatyków MGKS. W profilu umieszczone będą na bieżąco informacje dotyczące Huraganu.
     Bezpośredni link do profilu Huraganu na twiiter.com tutaj. (gkrawczyk)
13.02.2012 - Juniorzy: Turniej Halowy o Puchar Prezesa KKS 1922 Lechia Kostrzyn
Juniorzy triumfują!
    W halowym turnieju rozegranym w niedzielę 12 lutego w Kostrzynie nasza drużyna okazała się najlepsza wygrywając w drodze do finału wszystkie spotkania. W składzie na zawody znalazło się 9 zawodników, którzy na tle pozostałych zespołów zaprezentowali się wyśmienicie!
    W meczu otwarcia nasi zawodnicy pokonali gospodarzy turnieju Lechię Kostrzyn I 4:0, następnie Vitcovią Witkowo 5:1 oraz Lechię II (zastąpiła Polonię Środa, która nie dojechała) 2:1 i tym samym Huraganiści awansowali do półfinału.
    Ostatnim krokiem do gry o pierwsze miejsce w zawodach było pokonanie Wielkopolski Komorniki 2:0 po bardzo ostrym i zaciętym pojedynku.
    W finale Huraganiści kierowani wyjątkowo tego dnia przez Grzegorza Krawczyka pokonali po serii rzutów karnych drużynę KS 1920 Mosina 8:7. W regulaminowym czasie padł remis 2:2. Dwie jedenastki świetnie wybronił Norbert Zieliński, a decydującego o zwycięstwie karnego zdobył Patryk Owocki.
    Bramki dla HP zdobywali: 5 Dariusz Borowik, 4 Mateusz Pawłowski, 2 Oskar Włodarczyk, po 1 Tomasz Jakubowski, Maciej Szymkowiak, Filip Weber oraz Łukasz Piechocki. Nagrodę dla najlepszego zawodnika naszej drużyny odebrał kapitan zespołu Mateusz Pawłowski.
    W drugim tygodniu ferii drużyna juniorów weźmie udział w obozie dochodzeniowym (2 treningi dziennie, obiady, odnowa biologiczna), który odbędzie się na obiektach w Pobiedziskach. Na zakończenie ciężkich treningów 26 lutego rozegrany zostanie mecz sparingowy z juniorami Tarnovii Tarnowo Podgórne.
12.02.2012 - Sparing: PKS Racot - HURAGAN 1:3 (0:0)
Zwycięstwo na zakończenie obozu
    W blisko 20 stopniowym mrozie przyszło rywalizować zawodnikom w sparingu kończącym obóz dochodzeniowy. Huraganiści pokonali trzeci zespół leszczyńskiej okręgówki PKS Racot 3:1.
    Pomimo ciężkich treningów w ostatnich pięciu dniach to nasza drużyna przeważała w całym spotkaniu. W pierwszej odsłownie brakowało jednak skuteczności i szczęścia.
    Pierwsza bramka padła w 53 minucie. Po zagraniu Dawida Gocałka gola zdobył Adam Napieralski. Podobnie było trzynaście minut później. Tym razem jednak to Napieralski podawał, a bramkę strzelił Gocałek. W 79 min. z kolei do Napieralskiego zagrywa drugi z braci Gocałków Damian i "Karmel" strzela drugiego gola - 3:0.
    Honorowe trafienie dla zawodników PKS padło w 81 min po strzale z rzutu wolnego. Okazji na kolejne bramki dla HP było kilka ale ostatecznie nie udało się zwiększyć dorobku bramkowego.
     Skład w pliku PDF w zakładce Huragan >>> Wyniki (gkrawczyk)
08.02.2012 - Sparing: Tarnovia Tarnowo Podgórne - HURAGAN 2:2 (2:2)
    W drugim test meczu Huragan zremisował w Baranowie z IV ligową Tarnovią Tarnowo Podgórne 2:2. Wynik spotkania ustalony został w pierwszych 45 minutach.
    Po kwadransie nasz zespół prowadził już 2:0. W 1 min. bramkę po podaniu Kwiatkowskiego zdobył Dawid Leszczyński, a w 15 min. po uderzeniu Sobkowicza i dobitce Witaszyka było 2:0. Gospodarze wyrównali po golach w 35 i 45 minucie.
     Skład w pliku PDF w zakładce Huragan >>> Wyniki (gkrawczyk)
07.02.2012 - Obóz dochodzeniowy seniorów
Raport treningowy
    Za nami drugi dzień treningów trwającego właśnie obozu dochodzeniowego drużyny seniorów. W zajęciach bierze udział ok. 20 zawodników. W tym gronie jest dwójka graczy testowanych (Ceferkowski i Leszczyński), kilku juniorów oraz powracający po poważnej kontuzji kolana Mateusz Kosmaczewski.
    W czasie porannych zajęć trener Watras skupił się na pracy nad wytrzymałością, z kolei wieczorny trening nastawiony jest na budowanie siły fizycznej Huraganistów.
    Z zespołem nie trenuje niestety Marcin Kamiński, który z powodu choroby opuści cały tydzień przygotowań oraz Adrian Miążek dla którego przerwa w grze może potrwać dłużej. Powód - skręcenie stawu skokowego.
     Już jutro Huragan zmierzy się z IV ligową Tarnovią Tarnowo Podgórne, która na półmetku rozgrywek plasuję się na 7 miejscu w ligowej tabeli. Mecz odbędzie się w Baranowie, początek godzina 20.
     Krótka fotorelacja z obozu dostępna na facebook.com
     Plan przygotowań Huraganistów do rundy wiosennej w zakładce Huragan >>> Wyniki (gkrawczyk)
04.02.2012 - Obóz dochodzeniowy seniorów
Tydzień na pełnych obrotach
    Od poniedziałku podopieczni Włodzimierza Watrasa rozpoczną tygodniowy obóz dochodzeniowy. Zawodnicy będą pracować głównie nad motoryką oraz kondycją fizyczną.
    Poranne zajęcia odbywać się będą w terenie oraz na orliku, a wieczorne na hali w ZS w Pobiedziskach. Poza tym w Restauracji Pensjonacie Ostoja piłkarze spożywać będą posiłki regeneracyjne, a po wieczornych treningach korzystać z odnowy biologicznej (m.in. sauna, masażystka). W środę Huragan zagra sparing z IV ligową Tarnovią Tarnowo Podgórne. Mecz odbędzie się w Baranowie. Początek godzina 20.
    Z zespołem oprócz kilku juniorów trenować będzie dwójka zawodników testowanych. Mikołaj Cyferkowski, pomocnik grający ostatnio w Błękitnych Owińska oraz Dawid Leszczyński, napastnik - ostatnio TPS Winogrady Poznań.
     Plan przygotowań Huraganistów do rundy wiosennej w zakładce Huragan >>> Wyniki (gkrawczyk)
04.02.2012 - II Huragan Cup 2012
Puchar dla HP!
    W drugiej edycji turnieju młodzików rozegranego w hali Kompleksu Edukacyjno Sportowego zaprezentowało się osiem zespołów.
    Zawodnicy rocznika 1999/2000 rozegrali w sumie 15 spotkań, które stały momentami na bardzo wysokim poziomie.
    Pierwsze miejsce przypadło drugiej ekipie Huraganu, która w finale pokonała faworyzowany zespół Poznaniaka Poznań 1:0. Nagrodę zwycięzcom "II Huragan Cup 2012" wręczył Członek Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej Pan Jacek Masiota.
    Huragan I z kolei w meczu o 3 miejsce wygrał z Unia I Swarzędz 2:0. Kolejne miejsca przypadły drużynom Unii II, Piasta Kobylnica, Stoperowi Poznań oraz Mieszka Gniezno.
    Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano zawodnika Huraganu Dawida Hamerę, najlepszym bramkarzem Wojciech Olesiński, a najlepszym strzelcem został Dawid Kaczmarek. Obaj reprezentowali barwy Poznaniaka Poznań.
    Po zakończeniu turniejowych zmagań wszyscy zawodnicy wzięli udział w konkursie rzutów karnych. Pierwsza szóstka rywalizacji otrzymała nagrody. Zabawę sprawnie poprowadzili piłkarze seniorskiej drużyny Huraganu Włodzimierz Watras, Radosław Sobkowicz oraz Robert Raszewski.
    Zarząd MGKS Huragan pragnie serdecznie podziękować rodzicom oraz wszystkim społecznikom za pomoc w organizacji turnieju z cyklu "Huragan Cup".
     Fotorelacja dostępna na facebook.com (gkrawczyk)
03.02.2012 - Sparing: Obra Kościan - HURAGAN
Mecz odwołany
    Zaplanowany na sobotę 4 lutego na godzinę 20. mecz kontrolny z IV ligową Obrą Kościan został odwołany. Drużyna Obry zrezygnowała z rozegrania meczu.
    Powodem takiej decyzji są złe warunki atmosferyczne. Według prognoz pogody temperatura o tej porze dnia może spać do -20'C.
    Zespoły ustaliły nowy termin rozegrania spotkania. Będzie to środa 22 lutego. Mecz rozegrany zostanie jak zaplanowano wcześniej w Poznaniu przy ul. Armii Poznań.
     Plan przygotowań Huraganistów do rundy wiosennej w zakładce Huragan >>> Wyniki (gkrawczyk)
02.02.2012 - Turniej halowy młodzików
"II Huragan Cup 2012"
    Już w najbliższą sobotę 4 lutego w hali Kompleksu Edukacyjno Sportowego w Pobiedziskach odbędzie się druga edycja turnieju "Huragan Cup" w którym zaprezentują się zawodnicy z roczników 1999/2000.
    Początek zmagań młodzików planowany jest na godzinę 9. W turnieju obok dwóch ekip Huraganu zaprezentuję się jeszcze 6 zespołów m.in. Mieszko Gniezno, Unia Swarzędz oraz Poznaniak Poznań.
    Zapraszamy serdecznie i zachęcamy do kibicowania młodym adeptom futbolu! (gkrawczyk)
29.01.2012 - Turniej halowy orlkiów
Grają również orliki
    W sobotę 28 stycznia w hali Kompleksu Edukacyjno Sportowego w Pobiedziskach odbył się turniej w którym zaprezentowało się osiem ekip orlików. Huragan do zmagań delegował dwie drużyny.
    Huragan I rywalizował w grupie A, gdzie po zwycięstwie ze Stoperem II Poznań, remisie z Karolinką Koziegłowy i porażce z Przemysławem Poznań awansował do grupy złotej w której po pechowej przegranej 0:1 z Concordią Murowana Goślina uplasował się na 4 miejscu w całym turnieju.
    Z kolei Huragan II wystąpił w grupie B lecz niestety nie miał tego dnia szczęścia. Trzy remisy kolejno z Jurandem Koziegłowy, dwóch ze Stoperem I Poznań i cztery porażki m.in. z Concordią i Jurandem pozwoliły na zajęcie dopiero 7 miejsca w końcowej klasyfikacji.
    Bramki dla Huraganistów zdobywali: 4 Marcin Jesionkowski, 2 Radosław Jednachowski oraz 1 Jakub Maciejewski.
    Pierwsze miejsce przypadło ekipie Przemysława Poznań, która w meczu o pierwsze miejsce pokonała zespół Concordii Murowana Goślina. (gkrawczyk)
29.01.2012 - Turniej Halowy o Puchar Burmistrza Nekli
1. MGKS Huragan Pobiedziska
    Świetna postawa zawodników pierwszego zespołu oraz wyróżniających się juniorów dała podopiecznym Tadeusza Stręka triumf w halowym turnieju rozegranym w Nekli. Rok temu nasz zespół uplasował się tuż za podium.
    W pierwszym spotkaniu grupowym minimalnie lepszy okazał się zespół miejscowy wygrywając 3:2. Kolejne spotkania to 3:0 ze Spartą Orzechowo i 5:5 z Maratończykiem Brzeźno co pozwoliło na grę w dalszej części zmagań.
    Półfinał to zwycięstwo z 1:0 z faworyzowaną drużyną Vitcovii Witkowo. W finale nasi zawodnicy pokonali po serii rzutów karnych Czarnych Czerniejewo i tym samym w całych zawodach zajęli 1 miejsce.
    Najlepszym bramkarzem turnieju wybrany został Marcin Kamiński, który w finałowym pojedynku obronił decydującego o naszym zwycięstwie karnego.
    Huraganiści wystąpili w składzie: Kamiński (br), Kwiatkowski, Damian Gocałek, Napieralski, Pawłowski, Darzecki, Szymkowiak, Włodarczyk, Piechocki, Borowik.
    Bramki dla naszego zespołu zdobywali: 5 Damian Gocałek, 3 Oskar Włodarczyk i Adam Napieralski oraz 2 Mateusz Pawłowski. (gkrawczyk)
28.01.2012 - Sparing: Mawit Lwówek - HURAGAN 0:4 (0:2)
Mocny początek
    W pierwszym spotkaniu sparingowym w nowym roku Huragan pokonał Mawit Lwówek 4:0. Na półmetku rozgrywek drużyna z Lwówka plasuję się na ósmej pozycji w zachodniej poznańskiej klasie okręgowej.
    Huragan na prowadzenie wyszedł już w 3 minucie. Dośrodkowanie z prawej strony Sobkowicza zamknął testowany Dawid Leszczyński, który z bliska pokonał bramkarza przeciwników. Od samego początku to nasz zespół był stroną przeważającą i gdyby większą skutecznością popisali się m.in. Napieralski i Dawid Gocałek wynik mógłby być znacznie wyższy.
    Swoje szansę mieli również przeciwnicy, którzy nie zdołali pokonać w kilku dogodnych sytuacjach dobrze dysponowanego Marcina Kamińskiego.
    Drugie trafienie z rzutu wolnego dołożył w 26 minucie Patryk Jóźwiak. W 59 min. bramkę na 3:0 zdobył wprowadzony po przerwie Witaszyk, a na 4:0 podwyższył ponownie Leszczyński, który popisał się indywidualną akcją zakończoną silnym strzałem po poprzeczkę bramki Mawitu.
    W 86 minucie po faulu na Watrasie, karnego nie wykorzystał sam poszkodowany, który trafił w słupek a przy próbie dobitki sędzia prawidłowo odgwizdał rzut wolny pośredni.
     Kolejny mecz kontrolny Huraganiści rozegrają za tydzień o godzinie 20. również w Poznaniu przy ulicy Armii Poznań. Rywalem będzie IV ligowa Obra Kościan, która po rundzie jesiennej zajmuję 4 miejsce w ligowej tabeli.
     Krótka fotorelacja dostępna na facebook.com
     Skład w pliku PDF w zakładce Huragan >>> Wyniki (gkrawczyk)
24.01.2012 - I Bal Piłkarza Huraganu Pobiedziska
Huraganowy karnawał!
     19. stycznia w gościnnych progach Restauracji Pensjonatu Ostoja w Pobie- dziskach odbył się I Bal Piłkarza Huraganu Pobiedziska. Impreza miała na celu integrację środowiska piłkarskiego w gminie Pobiedziska. Tym samym Zarząd Klubu chciał podziękować sponsorom oraz piłkarzom za pracę na rzecz Huraganu w roku 2011. W balu wzięło udział blisko 90 osób.
     Spośród zaproszonych gości z UMiG na balu pojawiła się tylko Przewodnicząca Rady Gminy Pobiedziska Pani Dorota Nowacka.
     Wszyscy goście rozmawiali i bawili się do białego rana. O oprawę muzyczną zadbał DJ, a uczestnicy mogli wziąć udział w loterii fantowej w której można było wygrać m.in. klubowe gadżety oraz nagrody ufundowane przez samych sponsorów.
     Zarząd MGKS Huragan chciałby serdecznie podziękować wszystkim darczyńcom za ciągłe wsparcie i pomoc w roku 2011. W szczególności Pani Dorocie Tomczyk - Restauracja Pensjonat "Ostoja", Pani Nataszy Łakomy i Panu Jerzemu Cegłowskiemu z firmy "DROGMEL" oraz Sieci Cukierni "Grzeczka" Pana Jacka Grzeczki za pomoc w organizacji balu. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy!
     Fotorelacja z balu dostępna na facebook.com (gkrawczyk)
23.01.2012 - XIII Turniej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września
Tuż za podium
    Czwarte miejsce przypadło naszej drużynie w turnieju halowym rozegranym we Wrześni. Pierwsze trzy miejsca zajęły drużyny miejscowe, a za Huraganem uplasowali się czwartoligowcy: Lechia Kostrzyn oraz Błękitni Owińska.
    O meczu otwarcia z gospodarzami należałoby szybko zapomnieć. Na szczęście porażka zmobilizowała Huraganistów i w drugim spotkaniu nasz zespół pokonał Lechię Kostrzyn 6:3 (5x Damian Gocałek, Patryk Jóźwiak).
    W meczu o trzecie miejsce Huragan dość pechowo uległ Wrzesińskiemu Towarzystwu Piłki Nożnej na co dzień występującemu w lidze halowej futsalu 3:5, prowadząc przez większość meczu i tracąc dwie bramki w ostatniej minucie spotkania. Bramki z WTPN zdobyli: 2x Patryk Cieśla oraz Włodzimierz Watras.
    Pierwszy test mecz na powietrzu zaplanowany został na przyszłą sobotę na godzinę 10. Mecz odbędzie się w Poznaniu, a przeciwnikiem będzie Mawit Lwówek.
    Turniejowa kadra HP: Raszewski (br), Watras, Cegielski, Powałowski, Damian Gocałek, Cieśla, Jóźwiak, Andrusieczko, Król.
     Plan przygotowań Huraganistów do rundy wiosennej w zakładce Huragan >>> Wyniki (gkrawczyk)
18.01.2012 - Huraganiści wznowili treningi
Pierwszy trening za nami
    W poniedziałek 16 stycznia zajęcia po zimowej przerwie wznowili seniorzy Huraganu. Na treningu inaugurującym przygotowania do rundy wiosennej pojawiło się 20 zawodników.
    Pierwsze zajęcia odbyły się na hali przy zespole szkół w Pobiedziskach. Do 6 lutego kiedy to rozpocznie się obóz dochodzeniowy nasi piłkarze trenować będą 3 razy w tygodniu. Pierwszy test mecz zaplanowano na 28 stycznia. Rywalem będzie Mawit Lwówek. Mecz rozegrany zostanie w Poznaniu przy ulicy Armii Poznań. Początek godzina 10.
    Wśród dwudziestu zawodników, którzy wzięli udział w zajęciach było kilku wyróżniających się juniorów m.in. Oskar Włodarczyk oraz Dariusz Borowik. Z zespołem trenował również Dawid Leszczyński, napastnik występujący ostatnio w TPS Winogrady, którego dobrze pamięta Robert Raszewski (przelobowany przez Leszczyńskiego z połowy boiska w ostatnim meczu z TPS) oraz Mikołaj Cyferkowski, pomocnik reprezentujący ostatnio barwy Błękitnych Owińska.
     Plan przygotowań Huraganistów do rundy wiosennej w zakładce Huragan >>> Wyniki (gkrawczyk)
17.01.2012 - Turniej halowy w Kicinie
Drugie miejsce trampkarzy
    Dobry występ zaliczyła drużyna trampkarzy, która 6 stycznia rywalizowała w halowym turnieju w Kicinie. Podopieczni Andrzeja Rittera zajęli w końcowej klasyfikacji 2 lokatę.
    Awans do drugiej części turniejowych zmagań dało m.in. zwycięstwo z drużyną Sucharów Suchy Las 2:0. W półfinale nasz zespół zmierzył się z Kotwicą Kórnik. Po bardzo dobrej i mądrej grze trampkarze pokonali pewnych zwycięstwa rywali 3:2 i tym samym awansował do finału.
    Mecz finałowy z UKS Luboń zakończył się minimalną porażką 0:1 co dało piłkarzom Huraganu drugie miejsce w całych rozgrywkach. Wyróżnienie dla najlepszgo strzelca turnieju przypadło Huraganiście, Mikołajowi Kidawie, który zdobył 5 goli.
    Skład Huraganistów: Mizgajski, Paczyński, Góralski, Kidawa, Szumiński, Włodarczak, E.Kowalczyk, Brust, Karwala. (ARitter)
16.01.2012 - Jardersport.pl
Umowa z patronem medialnym
    Od 16 stycznia Huragan ma oficjalnego patrona medialnego. Został nim serwis Jardersport.pl - Wielkopolski Futbol. Umowa została zawarta na pół roku.
    Od dziś wszystkie ważne informacje dotyczące naszego klubu publikowane będą na stronie serwisu oraz na profilu facebook.com. Jardersport.pl będzie również przeprowadzał wywiady z zawodnikami i promował Huragan w Wielkopolsce. (gkrawczyk)
12.01.2012 - Spotkanie w UMiG
Powiało optymizmem
    W środę 12. stycznie doszło do spotkania pomiędzy władzami miasta, a przedstawicielami zarządu naszego klubu.
    W spotkaniu udział wzięli Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Pan Ireneusz Antkowiak, Sekretarz Gminy Pobiedziska Pani Iwona Tomaszewska- Kujawa ze strony UMiG oraz Grzegorz Krawczyk, Robert Raszewski, Paweł Krawczyk i Michał Walkowiak ze strony MGKS.
    Tematem przewodnim spotkania była wysokość przeznaczonej dotacji na statutową działalność Huraganu na rok 2012. Przypomnijmy, że zgodnie z rozstrzygniętym konkursem nasz klub otrzymał 65 000 zł na utrzymanie 5 zespołów (ok. 120 zawodników). Aby funkcjonować po tzw. "najniższej linii oporu" potrzeba ok. 110 000 zł co wynika tylko i wyłącznie z kosztów takich jak m.in. paliwo, opłaty sędziowskie czy wynagrodzenia dla trenerów.
    Zarząd otrzymał zapewnienie o dodatkowej pomocy, która pozwoli na poprawę obecnej sytuacji, a co za tym idzie promocję miasta i gminy oraz naszego klubu. W blisko 2,5 godzinnych rozmowach padło wiele konkretów, które mamy dużą nadzieję będą miały realne przełożenie na rzeczywistość. (Zarząd MGKS Huragan)
10.01.2012 - Dotacja z UMiG na rok 2012
Rozstrzygnięcie konkursu
    Niestety jak widać po wynikach konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań Gminy Pobiedziska w dziedzinie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu na nic zdały całe ubiegłoroczne starania Klubu choćby o utrzymanie budżetu z roku poprzedniego. W roku 2012 Huragan na swoją działalność otrzyma z Urzędu Miasta i Gminy Pobiedziska tylko 65 000 zł.
    Przy stale rosnących kosztach paliwa i wzra- stającej z roku na rok inflacji suma ta nie pozwala na całoroczne funkcjonowanie Klubu.
    Jak widać z zamieszczonego powyżej wykresu suma dotacji z roku na rok drastycznie spada co w obecnych czasach stawia Klub w bardzo ciężkiej sytuacji. Przypomnijmy, że aby MGKS Huragan mógł prowadzić zajęcia i uczestniczyć w rozgrywkach potrzebuję rocznie ok. 110 000 zł...
    Zarząd MGKS Huragan jednak nie składa broni i będzie starał się z całych sił aby blisko 120 dzieci i młodzieży mogło brać udział w zajęciach i uczestniczyć w rozgrywkach Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.
    Dla porównania warto wspomnieć, że nasz sąsiad zza miedzy, Lechia Kostrzyn z dotacji otrzymuje ok. 190 000 zł. Trzeba zaznaczyć, że cała ta kwota przeznaczona jest na działalność statutową Klubu. (Zarząd MGKS Huragan)
09.01.2012 - Klubowe gadżety
Promuj Huragan!
    Od połowy grudnia ubiegłego roku nasz klub posiada dość spory asortyment gadżetów zarówno kolekcjonerskich jak i praktycznych. W swojej bazie w tej chwili mamy ich aż 11!
    Każdy kibic czerwono czarnych już dziś może nabyć m.in. smycz, kubek czy samochodową koszulkę. Może również śledzić jak przebiega rok 2012 na klubowym kalendarzu. Zimy za oknami nie widać ale szalik i czapka Huraganu zawsze powinna być w gotowości!
    W najbliższym czasie ilość Huraganowych gadżetów zwiększy się do 14! Długopisy, zapalniczki oraz szaliki samochodowe to nowości, które na pewno pozwolą na dalszą promocję naszego Huraganu.
    Gadżety nabyć można w sklepie MK Style, który mieści się w Galerii Różana (przy Polo Markecie) przy ulicy Królowej Jadwigi 4 codziennie w godzinach 8-19. Cały wpływ ze sprzedaży przeznaczany jest na działalność statutową naszego klubu. Promuj Huragan i Ty!
     Więcej o gadżetach w zakładce Kup nasze gadżety >>> Sklep (gkrawczyk)
06.01.2012 - XIII Turniej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września
Mecz otwarcia z gospodarzem
    21 stycznia w hali Wrzesińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji o godzinie 14. rozpocznie się halowy turniej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września. Huraganiści zagrają w meczu otwarcia, a rywalem będzie Victoria Września.
    Nasz zespół rywalizował będzie w grupie "A" i oprócz meczu z gospodarzami zagra jeszcze z sąsiadem zza miedzy - Lechią Kostrzyn. W grupie "B" powalczą SKP Słupca, Błękitni Owińska oraz Wrzesińskie Towarzystwo Piłki Pięcioosobowej.
    Zwycięscy grup zmierzą się w finale, a pozostałe ekipy zagrają o miejsca III i V. Finał, miejmy nadzieję z udziałem Huraganu przewidziany jest na godzinie 18.30.
     Plan przygotowań Huraganistów do rundy wiosennej w zakładce Huragan >>> Wyniki (gkrawczyk)
06.01.2012 - III Event Cup Buk 2011
Zabrakło szczęścia
    Mocnym akcentem zakończyli rundę jesienną piłkarze drużyny młodzików, którzy zajęli 2. miejsce w halowym turnieju "III Event Cup Buk 2011". Impreza odbyła się 10. grudnia ubiegłego już roku, a w rozgrywkach rywalizowało 10 zespołów.
    W grupie najlepszy okazał się nasz zespół, który trzy mecze wygrał i jeden zremisował. W meczu półfinałowym pokonaliśmy ekipę UKS Skórzewo 1:0, natomiast w drugim półfinale Kania Gostyń pokonał Helios Bucz 2:0.
    Finał pomiędzy Huraganem, a Kanią był rewanżem za potyczkę grupową. Chociaż w meczu to nasza drużyna stworzyła więcej sytuacji strzeleckich, spotkanie zakończyło się wynikiem bezbramkowym i o zwycięstwie w turnieju musiały zdecydować rzuty karne. W tym elemencie nasi rywale okazali się od nas lepsi i to Gostyianie zostali mistrzem "III Event Cup Buk 2011".
    Najlepszym strzelcem turnieju w Buku został Piłkarz Roku 2011 Huraganu w kategorii młodzików Hubert Rogowski, który zdobył 6 goli. Dodatkowo wyróżnienia w postaci medali dostała najlepsza "5" turnieju, w której również znalazł się Hubert.
    Skład Huraganistów: Łaganowski (br), Łakomy (br), Hamera, Karasiewicz, Stasiak, Grzybowski, Kowalczyk, Rogowski, Watras, Szymański.
    Dobrym występem w turnieju halowym młodzi piłkarze Huraganu potwierdzili swoje niemałe umiejętności piłkarskie. Liczmy na podobne wyniki w roku 2012! (ARitter)
Właśnie się tworzy historia...Dziękujemy za odwiedziny nr:
Stronę współtworzą: Paweł Krawczyk i Grzegorz Krawczyk