H U R A G A N
  Aktualności
  Wyniki
  Tabela
  Kadra
  O klubie
  Stadion
H I S T O R I A
  Klub
  Wyniki
  Zawodnicy
  Władze
K I B I C E
  Klub Kibica
  
  Liga Kibiców HP
  Piłkarz Meczu
  Flagi
  Bilety
G A L E R I E
  Mecze
  Wydarzenia
M Ł O D Z I E Ż
  Juniorzy
  Trampkarze
  Młodsi
23.07.2011 - Podsumowanie sezonu - młodziki
     Bardzo dobrze w minionym sezonie zaprezentowała się drużyna z rocznika 1999-2000, występująca w rozgrywkach klasy młodzików D2, która wygrała rywalizację w grupie I. W 10 rozegranych meczach odniosła 7 zwycięstw, 2 remisy i 1 porażkę. Strzelcy ligowych bramek: 8- Kistowski, 5- Rogowski, 3- Grzybowski, 3- Karasiewcz, 2- Kowalczyk, 1- Borowik, 1- Kaniewski.
     Swoje duże możliwoŚci młodzi piłkarze Huraganu Pobiedziska potwierdzili Świetnym występem w ogólnopolskim turnieju piłki nożnej rozgrywanym 18 czerwca w Murowanej GoŚlinie. W rywalizacji z drużynami złożonymi z chłopców starszych o rok wywalczyli 2 miejsce, przegrywając w finale 0:1 z Unią Swarzędz. Piłkarz naszej drużyny Hubert Rogowski został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju.
     W dniach od 27 lipca do 5 sierpnia zespół młodzików przebywać będzie na obozie sportowym do Pobierowie, gdzie przygotowywać się będzie do rundy jesiennej sezonu 2001/2012.
     Wszystkich chętnych, którzy chcieliby trenować w drużynach trampkarzy lub młodzików zapraszamy na trening na boisko Orlik w dniu 10 sierpnia na godzinę 10:00 - młodzicy (rocznik 1999 i młodsi), godzina 11:30 - trampkarze (rocznik 1997 i 1998).
     Szeroka kadra drużyny: Bartosz Łaganowski, Dawid Hamera, Grzegorz Karasiewicz, Bartosz Stasiak, Bartosz Kaniewski, Jan Masiota, Kamil Grzybowski, Hubert Rogowski, Radek Kowalczyk, Hubert Szymański, Mikołaj Kistowski, Igor Watras, Mateusz Borowik, Mateusz Majchrzak, Kacper Marczak, Tomasz Stanisławski, Kuba Treumann. (A. Ritter)
27.06.2011 - Świt Piotrowo - HURAGAN 1:1 (1:1)
Marcin Kamiński Show
     W ostatnim meczu sezonu Huraganiści zremisowali w Złotowie ze Świtem Piotrowo 1:1. Mecz barażowy, który dla zawodników Włodzimierza Watrasa nie miał większego znaczenia okazał się dobrym widowiskiem sportowym. Bohaterem zawodów bezapelacyjnie został junior Marcin Kamiński zastępujący w bramce Raszewskiego.
     Perfekcyjnie mecz rozpoczęli Pobedziszczanie: druga minuta gry, dokładne dośrodkowanie Watrasa do wbiegającego Patryka Cieśli a ten mocnym strzałem pakuję piłkę pod poprzeczkę obok bezradnego bramkarza Świtu. Szybko zdobyta bramka podcięła skrzydła rywalom, którzy od tego momentu grali bardzo nerwowo próbując za wszelką cenę pokonać doskonale dysponowanego tego dnia Kamińskiego. Idealnie wykonany rzut wolny z ok. 20 metrów dał wyrównanie w 32 minucie. Swoje szanse w pierwszej odsłonie miały oba zespoły. Kilkoma efektownymi paradami popisał się Kamiński a sytuacji sam na sam nie wykorzystał Witaszyk.
     Po przerwie nadal atakowała drużyna Świtu, Huragan z kolei wyprowadzał groźne kontrataki. W dogodnych sytuacjach znaleźli się kolejno Andrusieczko i Napieralski ale na posterunku był bramkarz z Piotrowa. Zaznaczyć należy znów, że w co najmniej dwóch sytuacjach Kamiński uratował nasz zespół przed stratą gola.
     Prawdziwy popis swoich umiejętności dał nasz młody golkiper w konkursie karnych, który zgodnie z regulaminem musiał się odbyć. Huragan wygrał 4:1 a Kamiński obronił aż cztery jedenastki!!!
     Skład: Kamiński - B. Kwiatkowski, Andersz, Powałowski, Darzecki (46' Król) - Cieśla, P. Jóźwiak, Andrusieczko (72' Miążek), Watras, Gocałek - Witaszyk (46' Napieralski). (gkrawczyk)
25.06.2011 - Niedziela, 26 czerwca - godz. 17.00, Świt Piotrowo - HURAGAN w Złotowie
Ostatni akord
    Jak już pisaliśmy nie ma nic gorszego niż mecze bez stawki. Ta ostania jest wręcz podwójna dla rywala, któremu zapewnić może historyczny sukces.
    Ze Świtem nie graliśmy dotąd nigdy. To dla nas dość egzotyczny rywal, nie posiadający nawet własnego zaplecza - rozgrywa swoje mecze na specyficznym, małym boisku we Wróblewie k. Wronek. Klub ten założony został w 2000 r.
    W Złotowie na pewno nie zobaczymy podstawowego bramkarza Roberta Raszewskiego. Prawdopodobnie obecny na meczu będzie jednak grający trener Włodzimierz Watras.
    Kibice Sparty z pewnością tym razem trzymać będą kciuki za graczy z Pobiedzisk. To w dużej mierze od formy naszych piłkarzy zależy w której lidze zagrają gospodarze niedzielnego meczu. Miejmy nadzieję, że tradycyjnie pokażemy swój huraganowy charakter. (PKrawiec)
24.06.2011 - Jarmark Piastowski
     W sobotę 25 czerwca o godzinie 17.30 na stadionie miejskim rozegrany zostanie mecz pokazowy pomiędzy Legendami Huraganu a Reprezentacją Wielkopolskiego Kolegium Sędziów.
     Spotkanie będzie jedną z atrakcji odbywającego się tego dnia Jarmarku Piastowskiego. Przypomnijmy, że gwiazdą wieczoru będzie Budka Suflera. Serdecznie zapraszamy na oba wydarzenia! (gkrawczyk)
23.06.2011 - Świt Piotrowo - Sparta Złotów 1:1 (1:1)
Blisko było szczęścia...
     Pierwsze 20 min. zminimalizowało nadzieje kibicom Huraganu na podtrzymanie szansy awansu. Przypomnijmy, że tylko zwycięstwo piłkarzy z Piotrowa było na rękę Pobiedziszczanom. Każdy innny wynik pozbawiał nas nadziei. W 18 minucie Sparta udokumentowała swoją przewagę i zdobyła prowadzenie przy Kiszkowskiej.
      Końcówka pierwszej połowy przyniosła niespodziewany remis. Po ładnej akcji Świtu piłka wylądowała w siatce pustej bramki Sparty. Był to dopiero początek emocji. Druga odsłona rozgrzała fanów z Piotrowa, liczną grupę ze Złotowa a także płkarzy i kibiców Huraganu. Okazało się, że niedoceniany Świt ruszył do ataku i bliższy był przechylanie szali na swoją i... naszą stronę. Dwukrotnie bramkarz Sparty okazał się lepszy w pojedynku jeden ne jeden.
     Przed nami ostatni mecz barażowy w Złotowie ze świtem. Huragan musi zmotywować się i zagrać o honor. Będzie to trudne, gdyż planowane urlopy zawodników połączone z brakiem realnej szansy na awans powodują, iż konieczne jest ew. wsparcie zawodnikami z drużyny juniorów aby spompletować jedenastkę.
     Trzeba w tym momencie zapytać władze WZPN, czy baraże w tym kształcie mają sens? Jedno, to miejsca rozgrywania meczów bez możliwości rewanżów, drugie, to brak motywacji drużyny która straciła szanse na awans a musi rozegrać trzeci pojedynek... Reasumując, oczywiście cieszymy się z możlwości jaką dał nam regulamin ale mimo wszystko może należoałoby zmienić formułę? (PKrawiec)
22.06.2011 - Czwartek, Boże Ciało, 23 czerwca - godz. 17.00, Sparta Złotów - Świt Piotrowo
Świt nadziei na IV ligę...?
    Rzadko zdarza się przy Kiszkowskiej oglądać pojedynki bez udziału Huraganu a jednak... z naszym udziałem. Na pewno na trybunach poza kibicami z Piotrowa i Złotowa zasiądą piłkarze, trener i wszyscy, którym zależy na dobrych wynikach naszego Klubu.
    Po przegranej w Piotrowie ze Spartą pozostaje nam życzyć sobie aby Świt pokonał drużynę ze Złotowa. Tylko takie rozstrzygnięcie przedłuża nasze sny o awansie. Każdy inny wynik wyklucza możliwoŚć zajęcia 1. miejsca w barażowej tabeli.
    Wszystko wyjaśni się już jutro ok. godz. 18.45. Mamy nadzieję obejrzeć dobre widowisko na remontowanym obecnie stadionie miejskim. (PKrawiec)
18.06.2011 - Sparta Złotów - HURAGAN 2:1 (0:1)
Sparta za silna
     Pierwszy groźny strzał w wewnętrzną część słupka oddała Sparta już w pierwszej minucie meczu. Ale to Huragan schodził na przerwę z prowadzeniem 1:0. Dobitkę z rzutu wolnego po strzale Patryka Cieśli na bramkę zamienił Mikołaj Witaszyk.
     W drugiej połowie zdecydowanie przeważali zawodnicy ze Złotowa i już trzy minuty po wznowieniu wyrównali wynik. Najgorsze stało się w 70 min. gry. Lekko zasłnięty Raszewski nie zdołał obronić strzału z 20. metrów i to Sparta wywiozła z Wróblewa komplet punktów w pierwszym meczu barażowym. Żal ostatniej akcji meczu kiedy to Witaszyk nie zdołał pokonać bramkarza Sparty w dość dogodnej sytuacji bramkowej.
     W rzutach karnych, które niezależnie od wyniku przewidywał regulamin Huragan uległ 3:4.
     Trzeba dodać, iż małostkowe zachowanie grupki kibiców ze Złotowa, skąd inąd miasta powiatowego, wywoływało uśmiech na twarzach miejscowych i kibiców Huraganu. Niestety marne to dla nas pocieszenie...
     Skład: Raszewski - D. Kosmaczewski (79' B. Kwiatkowski), Andersz, Powałowski, Darzecki - Cieśla, P. Jóźwiak (61' Andrusieczko), Watras, Gocałek - Napieralski, Witaszyk (ż/k). Nie zagrali: Tomczak (br), Miążek, Król, Cegielski.
     Fotorelacja dostępna na facebook.com (PKrawiec)
17.06.2011 - Sobota, 18 czerwca - godz. 17.00, zapraszamy na baraż ze Spartą Złotów
    Ze Spartą potykaliśmy się czterokrotnie. Zarówno przed awansem do III ligi jak i po powrocie do ligi niżej. W obu sezonach znacznie górowaliśmy poziomem piłkarskim, co widać doskonale w wynikach. Patrząc jednak na dzisiejsze tebele końcowe lig okręgowych trudno jednoznacznie wskazać która z jedenastek jest silniejsza.
    Wydawać się może, iż to Sparta matematycznie jest górą, gdyż nie musiała drżeć jak Huragan do samego końca o miejsce premiowane barażami. Aspiracje naszego rywala są jak się dowiedzieliśmy duże i to On być może jest faworytem zbliżającego się "trójmeczu"...
     Na spotkanie do Wróblewa organizowany jest wyjazd autokarem. Koszt to ok. 30 złotych.
Więcej informacji pod numerami: +48 500 789 937, +48 691 150 501
.
(PKrawiec)
17.06.2011 - Przeżyjmy to jeszcze raz! HURAGAN - Zawisza Bydgoszcz (17.06.2001)
    Ostatnie punkty zdobyte walkowerem nie dały utrzymania. III liga sezonu 2000/2001 była wówczas jak już pisaliśmy bardzo silna. Ani wcześniej ani później (w dzisiejszej II lidze) nie grało w jednej grupie aż 21 drużyn... Udało się wyprzedzić tylko cztery ekipy... a do utrzymania zabrakły zaledwie dwa punkty...
    Prasa pisała o meczu: Historia >>> Wyniki >>> Sezon 2000/01 >>> Wyniki >>> Szczegóły (PKrawiec)
15.06.2011 - Baraże o awans do IV ligi - terminy spotkań
     Znamy terminy i kolejność rozgrywania spotkań barażowych. Już w najbliższą sobotę piłkarze Huraganu zmierzą się na boisku we Wróblewie z ekipą Sparty Złotów. 26 czerwca w Złotowie z kolei zagramy ze Świtem Piotrowo.
     Miejmy nadzieję, że po ostanim gwizdku w Złotowie będziemy cieszyć się z awansu do IV ligi. Poniżej prezentujemy dokładny terminarz spotkań:
     18 czerwiec (sobota), godzina 17. HURAGAN - Sparta Złotów - we Wróblewie.
     23 czerwiec (czwartek), godzina 17. Świt Piotrowo - Sparta Złotów - w Pobiedziskach.
     26 czerwiec (niedziela), godzina 17. HURAGAN - Świt Piotrowo - w Złotowie.
     Na spotkanie do Wróblewa organizowany jest wyjazd autokarem. Koszt to ok. 30 złotych.
Więcej informacji pod numerami: +48 500 789 937, +48 691 150 501
.
(gkrawczyk)
13.06.2011 - Baraże o awans do IV ligi - losowanie terminów
     W środę 15 czerwca o godzinie 12. w siedzibie Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej odbędzie się spotkanie organizacyjne dotyczące baraży. Wiemy już, że mecze rozegrane zostaną w trzech terminach 18, 23 i 26 czerwca.
     O kolejności oraz dokładnych godzinach rozgrywania maczów poinformujemy zaraz po zakończeniu spotkania. (gkrawczyk)
12.06.2011 - Baraże o awans do IV ligi
Trzech się bije - jeden skorzysta!
     Ostatni mecz barażowy nomen omen również o awans do IV ligi z udziałem Huraganu to zwycięstwo 3:0 z Sokołem Rakoniewice 9 sierpnia 1997 r. na boisku przy stadionie Olimpii Poznań. Po golach Skrzypińskiego, Ostańskiego i Bartnickiego pokonaliśmy bez trudu Sokoła i rozpocząła się nasza najlepsza dekada w historii.
     Dziś nie marzymy o III ligowych przygodach w przyszłości ale awans do IV ligi i gra na tym poziomie byłyby przyjęte w Pobiedziskach na pewno z satysfakcją.
     Spośród trzech viceliderów okręgówek (dwóch poznańskich i pilskiej) po rozegraniu trzech meczów "każdy z każdym" na boisku trzeciego dowiemy się czy Huragan pokona Świt Piotrowo i Spartę Złotów w ostatecznym rozrachunku. O szczegółach terminarza poinformujemy wkrótce. (PKrawiec)
11.06.2011 - HURAGAN - Lechita Kłecko 0:0
Mamy baraże!!!
     Ostatni mecz w sezonie przyniósł więcej emocji ale raczej w sensie matematycznym i ostatecznych rozliczeń w czubie tabeli niźli samego piłkarskiego widowska. Nasz główny rywal Kłos Zaniemyśl grający w tym samym czasie z Błękitnymi Owińska już do przerwy rozprawił się z liderem 3:0. W tym samym czasie w Pobiedziskach było 0:0... i ten remis dawał nam upragnione baraże.
     Pomimo pełnej kontroli gry i niedopuszczaniu do groźnych sytuacji pod bramką , znający specyfikę i nieprzewidywalność futbolu mogli czuć się zanipokojeni... Na szczęście w końcówce nie wydarzyło się nic złego i po bardzo przeciętnym meczu z będącym ostatnio w formie Lechitą udało się dowieźć upragniony remis.
     Kłos ostatecznie pokonał świeżo upieczonego czwartoligowca aż 4:0 i przy równej liczbie punktów z Huraganem decydującym o naszej wyższości jest bilans bezpośrednich meczów (w Zaniemyślu wygraliśmy 1:0, u siebie 2:2).
     Skład: Raszewski - Darzecki, Andersz, Powałowski, D. Kosmaczewski - Cieśla, Jóźwiak, Watras (31' B. Kwiatkowski), Gocałek (71' Gocałek) - Napieralski (78' Król), Witaszyk. Nie zagrali: Tomczak (br), Andrusieczko. (PKrawiec)
08.06.2011 - Sobota, 11 czerwca - godz. 16.00, zapraszamy na mecz z Lechitą Kłecko
    Ostatnie starcie przed barażami o awans do IV ligi. Przsyługują one drugiej drużynie ligi i aby tak się stało nie możemy przegrać tego meczu! W odwodzie mamy jeszcze lidera podejmującego na wyjeździe groźnego jeszcze dla nas Kłosa Zaniemyśl. Życzymy Błękitnym konsekwencji w końcówce sezonu...
    Z mocnym Lechitą z sezonu 2006/07 nie udało się wywalczyć punktów. Później bywało tylko lepiej. Nie inaczej widzą kibice HP ostatnią kolejkę tego sezonu... "Mamy baraże, Huragan mamy baraże" zabrzmi w szatni po meczu ok. godz. 18??? Oby tak! (PKrawiec)
06.06.2011 - Przeżyjmy to jeszcze raz! HURAGAN - Arka Gdynia (06.06.2001)
    Spora grupa kibiców z Gdyni zasiadła na trybunach naszego stadionu. Obejrzała ona zwycięstwo swojej ekipy i tym samym przypięczętowanie degradacji Huraganu do IV ligi. Okazało się, że za cztery lata Arka zagra już na boiskach Ekstraklasy... a nasi w tym czasie wylądują w lidze okręgowej.
    Prasa pisała o meczu: Historia >>> Wyniki >>> Sezon 2000/01 >>> Wyniki >>> Szczegóły (PKrawiec)
04.06.2011 - Vitcovia Witkowo - HURAGAN 1:2 (0:0)
     W przedostatniej ligowej kolejce Huraganiści pokonali ekipę Vitcovii Witkowo 2:1. Po porażce w Owińskach Kotwicy 0:2 nasz zespół umocnił się na drugiej pozycji w tabeli. Do utrzymania tego miejsca wystarczy remis w ostatnim meczu z Lechitą Kłecko, który da nam możliwość walki w barażach o występy na czwartoligowych boiskach.
     Mecz na witkowskim "kartoflisku" stał na niskim poziomie. Upał sięgający blisko 30'C skutecznie przeszkadzał zawodnikom obu ekip. Z przebiegu całego spotkania to Huragan był stroną przeważająca i zasłużenie przywiózł z ciężkiego terenu ważne trzy punkty.
     W pierwszej odsłonie nie wydarzyło się nic co byłoby godne uwagi. Druga zaś przyniosła jakże upragnione bramki dla ok. 20 kibiców Huraganu zasiadających na trybunach. W 60 minucie Adam Napieralski po podaniu z głębi pola minął interweniującego poza polem karnym bramkarza i z linii pola karnego zdobył pierwszego gola. Klika minut później popularny "Karmel" mógł podwyższyć wynik spotkania ale zamiast strzelać z 5 metrów na bramkę podawał do Andrusieczki, który nie zdołał czysto uderzyć piłki. W tej sytuacji w starciu z obrońcą rywali ten ostatni opuści plac gry z powodu kontuzji.
     W 77 minucie przepięknego gola zdobył Patryk Jóźwiak. Uderzenie z ok. 25 metrów z pierwszej piłki wpadło obok bezradnego bramkarza gospodarzy w okienko bramki. Tuż po meczu tak skomentował swojego gola Jóźwiak: "Wszystko to, co się dzieje z piłką po uderzeniu jest uzależnione od ustawienia stopy, odpowiedniego ustawienia ciała oraz siły strzału. Najlepiej takie uderzenia ćwiczyć na treningu lecz do tego potrzebne jest dobre boisko, a nie takie jak w Witkowie". To już drugi gol w tej rundzie z cyklu "stadiony świata" w wykonaniu "Młodego Józka".
     Do 88 minuty wydawało się, że już nic złego stać się nie może. A jednak, najpierw fenomenalna interwencja Raszewskiego, który obronił strzał napastnika Vitcovii z 5 metrów, później bramka na 1:2 i nerwowa końcówka w której gospodarze za wszelką cenę dążyli do wyrównania.
     Skład: Raszewski - Andersz, Powałowski, D. Kosmaczewski, Darzecki - Watras, P. Jóźwiak (ż/k), Cieśla (79' Cegielski, ż/k), Gocałek (ż/k) - Napieralski, Andrusieczko (65' B. Kwiatkowski). Nie zagrali: Tomczak (br), Wala (ż/k). (gkrawczyk)
02.06.2011 - Dzień Dziecka w Zespole Szkół w Pobiedziskach
    Nie pierwszego, a drugiego czerwca w Zespole Szkół w Pobiedziskach świętowano Dzień Dziecka. Jak co roku odbył się przy tej okazji turniej piłkarski dla klas czwartych, piątych i szóstych.
    Z okazji święta najmłodszych Zarząd Klubu ufundował nagrody dla uczestników zawodów. Najlepsze klasy otrzymały piłki, a czterech najlepszych strzelców konkursu rzutów karnych podzieliło się gadżetami klubowymi.
    Najlepszy strzelec "jedenastek" wygrał piłkę z autografami wszystkich Huraganistów. (gkrawczyk)
02.06.2011 - Sobota, 4 czerwca - godz. 16.00, w Witkowie z Vitcovią
    Ciekawym jest, że z Vitcovią potykamy się na wyjazdach zawsze pod koniec sezonu, raz tylko graliśmy późną jesienią. Tak czy inaczej zawsze jest to końcówka rundy i duże zmęczenie w nogach zawodników.
    Jak widać z wyników nie udało się w ostatnich latach ani razu wywalczyć kompletu punktów, choć 15 listopada 2008 r. po golach Michała Kwiatkowskiego, Mikołaja Witaszyka i dwóch Tomasza Andersza wygraliśmy na boiku 4:1 to wydział gier WPZN zweryfikował wynik na korzyść gospodarzy za udział w naszej ekipie zawodnika z "nadmiarem" żółtych kartek... (PKrawiec)
02.06.2011 - Przeżyjmy to jeszcze raz! Astra Krotoszyn - HURAGAN (02.06.2001)
    Astra to druzyna, którą Huragan potraktował dwukrotnie dość surowo. Bilans dwóch meczów to sześć punktów i dziewięć strzelonych bramek... Nie licząc walkoweru z ostatniego meczu z Zawiszą Bysgoszcz było to ostatnie zwycięstwo wywalczone na zielonej muarwie w III lidze.
    Prasa pisała o meczu: Historia >>> Wyniki >>> Sezon 2000/01 >>> Wyniki >>> Szczegóły (PKrawiec)
29.05.2011 - HURAGAN - Polonia II Środa 4:0 (2:0)
     W XXIV ligowej kolejce piłkarze Huraganu pewnie pokonali drugą drużynę Polonii Środa 4:0 i utrzymali tym samym drugą pozycję w tabeli. Całe spotkanie toczyło się pod dyktando Huraganistów i taki wynik to dla przyjezdnych najniższy wymiar kary.
     Nasi zawodnicy mecz rozpoczęli z dużym animuszem i finezją. Dokładne zagrania tzw. klepką mogły się podobać publiczności zgromadzonej na trybunach. Początek spotkania zapowiadał, że zdobycze bramkowe są tylko kwestia czasu.
     W 17 minucie prowadzenie dla Huraganu dał regularnie zdobywający w ostatnich meczach bramki Adam Napieralski, który w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza Polonii. Trzy minuty później kopia akcji bramkowej i drugiego gola zdobył partner z ataku Napieralskiego, Mikołaj Witaszyk. Pomimo miażdżącej przewagi naszego zespołu goście w 43 minucie wyprowadzili kontratak po którym arbiter spotkania Łukasz Dorna podyktował "11". Na szczęście dla Huraganu zawodnik Polonii nie trafił w bramkę i do przerwy wynik się nie zmienił.
     Druga odsłona spotkania rozpoczęła się od mocnego uderzenia. Tuż po wznowieniu gry bramkę zdobył Damian Gocałek. Dalsza część meczu to festiwal dogodnych sytuacji stwarzanych przez Huraganistów. Tego dnia jednak skuteczność nie byłą mocną stroną zawodników trenera Watrasa. W 90 minucie czwartą bramkę dołożył wprowadzony w 57 minucie Przemysław Andrusieczko, który pięknym zagraniem piętą przelobował niefortunnie interweniującego bramkarza gości.
     Na uwagę zasługuję kolejne dobre spotkanie w czerwono czarnych barwach osiemnastoletniego Norberta Darzeckiego, który godnie zastąpił w tym meczu pauzującego za kartki Bartosza Kwiatkowskiego.
     Skład: Raszewski - Powałowski, Andersz, D. Kosmaczewski, Darzecki (70' Król) - Cieśla, Watras (57' Cegielski), Jóźwiak, Gocałek - Witaszyk, Napieralski (57' Andrusieczko). Nie zagrał: Tomczak (br).
     Fotorelacja dostępna na facebook.com (gkrawczyk)
27.05.2011 - Przeżyjmy to jeszcze raz! HURAGAN - Flota Świnoujście (27.05.2001)
    Blisko tysiąc osób stawiło się na Kiszkowiskiej by śledzić walkę Huraganu z ówczesnym viceliderem. Mecz ponownie był retransmitowany w PTV 3 i mamy go oczywiście w swoich archiwach... Zabrakło nam tylko bramek, choć jak pisali dziennikarze powinniśmy wtedy wygrać.
    Prasa pisała o meczu: Historia >>> Wyniki >>> Sezon 2000/01 >>> Wyniki >>> Szczegóły (PKrawiec)
26.05.2011 - Niedziela, 29 maja - godz. 15.00, HURAGAN - Polonia II Środa
    Huragan przystąpi do pojedynku ze Średzianami z pozycji vicelidera. Aby tak zostało do końca musimy wygrać ten i pozostałe jeszcze dwa mecze. Wydaje się to możliwe. Pierwsza drużyna Polonii podejmuję Wartę Międzychód o tej samej porze i to ten mecz jest w Środzie najważniejszy bo może pomóc w zapewnieniu awansu do III ligi. Na wiosnę pokonaliśmy Polonię II 2:0 a przepiękną bramkę zdobył wtedy grający trener Włodzimierz Watras.
    Lider z Owińsk może w najbliższy weekend zapewnić sobie awans, gdyż podejmuje w Poznaniu bardzo słabą ostatnio ekipę z Winograd.
    W przerwie meczu oczywiście losowane będą nagrody. Serdecznie zapraszamy. (PKrawiec)
19.05.2011 - Sobota, 21 maja - godz. 17.00, Walkower dla Huraganu!
    Tuż przed rundą rewanżową ekipa z Koziegłów wycofała pierwszą drużynę. Całą rundę jesienną grali na wyjazdach. W Pobiedziskach było skromne 1:0 ale co najważniejsze punkty zainkasował Huragan. Tak samo będzie i teraz.
    W tej kolejce wypada nam tylko uważnie przyglądać się poczynaniom rywali. Szczególnie interesuje nas jutrzejszy, piątkowy mecz bezpośrdnich rywali Kłosa i Kotwicy Kórnik w Zaniemyślu. (PKrawiec)
19.05.2011 - Przeżyjmy to jeszcze raz! Obra Kościan - HURAGAN (12.05.2001)
    Mecz który przerwał naszą piękną passę był nawet retransmitowany w PTV 3, gdzie można było zobaczyć jedyną bramkę dla gości w wykonanniu wychowanka Huraganu Macieja Koniecznego. Na kolejne wyrównanie zabrakło już czasu...
    Prasa pisała o meczu: Historia >>> Wyniki >>> Sezon 2000/01 >>> Wyniki >>> Szczegóły (PKrawiec)
16.05.2011 - Przeżyjmy to jeszcze raz! HURAGAN - Pomerania Police (16.05.2001)
    Trzecia pod rząd wygrana wywyindowała nas aż na 12. lokatę w tabeli (na 21 ekip). Takiej serii nie było ani wcześniej ani później. Mecz życia rozegrał tego dnia Marian Paczyński, który ustrzelił hat-tricka w pierwszej połowie. Tym razem nie było "powtórki z Goplanii".
    Prasa pisała o meczu: Historia >>> Wyniki >>> Sezon 2000/01 >>> Wyniki >>> Szczegóły (PKrawiec)
15.05.2011 - HURAGAN - Błękitni Owińska 1:2 (1:1)
     Pierwszej porażki na własnym obiekcie w tym roku doznali piłkarze Huraganu. Lepsza od podopiecznych Włodzimierza Watrasa okazała się ekipa Błękitnych Owińska, która tym samym umocniła się w tabeli na pozycji lidera. Najbardziej niestety boli strata punktu w ostatnich sekundach spotkania... Mecz vice lidera z liderem stał na dobrym poziomie. Kibice zgromadzenia na trybunach w liczbie ok. 250 osób obejrzeli ciekawe widowisko.
     Pierwsi groźnie zaatakowali Pobiedziszczanie. W 25 minucie po strzale Patryka Jóźwiaka piłka trafiła w słupek. Kilka minut później nie pomylił się już Adam Napieralski, który precyzyjnym strzałem z ok. 10 metrów pokonał bramkarza gości. Niestety radość Huraganistów nie trwała długo. Po rzucie rożnym bramkę wyrównującą zdobyli przeciwnicy. Najprzytomniej w polu karnym zachował się zawodnik z Owińsk i głową pokonał Tomczaka.
     W drugiej części spotkania widać było u obu ekip zmęczenie. Mniejszy pressing spowodował większe luki w środku pola i zespoły częściej dochodziły do sytuacji strzeleckich. Najdogodniejszą dla Huraganu zmarnował Napieralski, który z 5 metrów naciskany przez obrońcę Błękitnych nie trafił do bramki przeciwnika. Trzeba jednak obiektywnie przyznać, że to goście stworzyli więcej groźnych sytuacji. Bardzo dobrze w bramce spisywał się Dariusz Tomczak zastępujący kontuzjowanego Roberta Raszewskiego. Dobrą zmianę również dał Przemysław Andrusieczko, który wniósł dużo ożywienia w poczynaniach ofensywnych Huraganu.
     Niestety kiedy sędzia miał już praktycznie kończyć spotkanie, niezdecydowanie obrońców Huraganu wykorzystali goście i zdobyli bramkę rozstrzygającą mecz. Była to 3 minuta doliczonego czasu... Zabrakło koncentracji w końcówce spotkania, która dałaby realną szansę na zajęcia pierwszego miejsca w ostatecznym rozrachunku. Zaznaczyć należy, że było to czwarte zwycięstwo Błękitnych w tej rundzie po bramce strzelonej w ostatnich minutach spotkania.
     Skład: Tomczak - Powałowski, B. Kwiatkowski (ż/k), Andersz, Darzecki - Watras, Cieśla (46' Cegielski), Gocałek (85' Król), P. Jóźwiak - Napieralski (69 Miążek), Witaszyk (62' Andrusieczko)).
     Nie zagrali: Kamiński (br) Ł, Jóźwiak, D, Kosmaczewski.
     Fotorelacja dostępna na facebook.com (gkrawczyk)
14.05.2011 - III Ogólnopolski Edukacyjny Piknik Ekologiczny
     Podczas odbywającego się 14 maja w Pobiedziskach pikniku ekologicznego rozegrany został mecz pokazowy pomiędzy Reprezentacją Artystów Polskich a Reprezentacją Burmistrzów i Samorządowców, który zakończył się zwycięstwem tych pierwszych 5:4 (3:2).
     Do udziału w spotkaniu zaproszony przez władze miasta został Prezes Huraganu Grzegorz Krawczyk, który był autorem czwartej bramki dla ekipy RBiS.
     W zespole RAP wystąpili m.in. Marcin Mroczek, Jarosław Jakimowicz, Wiesław Tupaczewski oraz Grzegorz Skrzecz. Z kolei wśród Reprezentów Burmistrzów i Samorządowców zaprezentował się m.in. Zastępca Burmistrza Pobiedzisk Ireneusz Antkowiak oraz prezenter telewizji TVN Tomasz Zubilewicz.(gkrawczyk)
12.05.2011 - Niedziela, 15 maja - godz. 15.00, HURAGAN - Błękitni Owińska
    Lider wreszcie przyjeżdża do Pobiedzisk. Czas na mecz na szczycie!
    Choć wydawało się dwa tygodnie temu, że to Huragan przejął inicjatywę stało się inaczej. Błękitni zasłużenie wróclili na 1. miejsce po potknięciach czerwono-czarnych. Wypada wygrać, co konieczne jest aby marzyć o wygraniu ligi i bezpośrednim awansie do IV ligi. Goście przegrali na wyjazdach dwa razy więc wydaję się, że nie jest to niewykonalne i pozostaje tylko w nogach i głowach naszych piłkarzy.
    W przerwie meczu tradycyjnie losowane będą nagrody, tym razem rónież min. szlifierka kątowa firmy Modeco Expert oraz domowy zestaw kluczy i wkrętów. Serdecznie zapraszamy. (PKrawiec)
12.05.2011 - Przeżyjmy to jeszcze raz! Bałtyk Gdynia - HURAGAN (12.05.2001)
    Dwójka "eksportowa", czyli Marcos da Silva i Marcin Florek strzelali równo dziesięć lat temu dla Huraganu. Zwycięstwo nad Gdynianami pozwoliło wyjść ze strefy spadkowej... W Pobiedziskach był bezbramkowy remis więc wyjazd uznano jednogłośnie jako udany...
    Prasa pisała o meczu: Historia >>> Wyniki >>> Sezon 2000/01 >>> Wyniki >>> Szczegóły (PKrawiec)
08.05.2011 - Phytopharm Klęka - HURAGAN 1:2 (0:1)
     Po porażce z Kotwicą i remisie z Kłosem Huraganiści zgarnęli komplet punktów pokonując drużynę Phythoparmu 2:1. Bardzo ważne trzy punkty pozwoliły utrzymać naszej drużynie drugie miejsce w ligowej tabeli.
     Cały mecz stał na niezbyt wysokim poziomie. Bardzo ostra walka w środku pola oraz zagrania długich piłek w stronę naszej defensywy. Tak prezentowała się taktyka rywala, która w ostatecznym rozrachunku nie przynosiła zamierzonego celu. Z kolei Huragan próbował rozgrywać piłkę kombinacyjnie i konstruować swoje ataki po których mogłaby paść pierwsza bramka. Po jednej z takich akcji w 28 minucie prowadzenie strzałem głową po rzucie rożnym dał Mikołaj Witaszyk.
     Już na początku drugiej połowy wynik podwyższył ponownie Witaszyk i wszystkim podobnie jak w meczach z Kłosem i Kotwicą wydawało się, że Huragan odniesie pewne zwycięstwo. Niestety w 72 minucie gospodarze wykorzystali rzut karny i do samego końca nasi walczyć musieli o korzystny rezultat i uważać na niekiedy chamskie zachowania piłkarzy Phythoparmu.
     Miejmy nadzieję, że przełamanie w tym meczu da przysłowiowego "kopa" i mecz z Błękitnymi Owińska będzie kolejnym zwycięskim przystankiem w walce o upragniony cel - awans do IV ligi!
     Skład: Tomczak - Powałowski, B. Kwiatkowski, D. Kosmaczewski, Darzecki - Watras, Cieśla (64' Miążek), Gocałek, P. Jóźwiak - Napieralski (46' Andrusieczko), Witaszyk (75' Cegielski). Nie zagrał: Kamiński (br). (gkrawczyk)
06.05.2011 - Przeżyjmy to jeszcze raz! HURAGAN - Błękitni Stargard Szczeciński (06.05.2001)
    Jedyną bramkę w końcówce strzelił Marcin Florek. Wobec tego pełni udał się rewanż za przegraną w Stargardzie 1:2 jesienią. Po tym meczu apatety na szansę utrzymania nabrały bardziej realnych kształtów. Choćby bezpośrednio do Błękitnych zmniejszyliśmy przewagę do zaledwie dwóch punktów.
    Prasa pisała o meczu: Historia >>> Wyniki >>> Sezon 2000/01 >>> Wyniki >>> Szczegóły (PKrawiec)
05.05.2011 - Niedziela, 8 maja - godz. 13.00, w Klęce z Phytopharmem
    Ciężki i bardzo specyficzny teren. Poza sezonem bezpośrednio po spadku z IV ligi, kiedy to dość widowiskowo pokonaliśmy miejscowych na inaugurację (tabela obok) było już tylko gorzej. U siebie wygrywamy wszystko, w Klęce ostatnio 19. sierpnia 2007 r.
    Gospodarze niedzielnej konfrontacji w tym sezonie na własnym stadionie zdobyli komplet puktów tylko raz - w drugim meczu z wycofanym obecnie z rozgrywek Jurandem Koziegłowy. Zremisowili za to z Wartą, Polonią II, Piastem i Kotwicą. (PKrawiec)
03.05.2011 - HURAGAN - Kłos Zaniemyśl 2:2 (1:1)
     Nie było radości w szatni Huraganu po meczu. Niestety nasi nie zdołali pokonać innej drużyny z czołówki i przypiczętować tym samym swoich IV-ligowych aspiracji.
     W 14 minucie goście objęli prowadzenie po akcji lewą stroną. Podobnie jak w Kóniku niepilnowany zawodnik Kłosa wbiegł w pole karne i posyłając nisko piłkę pokonał Roberta Raszewskiego.
     Wyrównanie padło w 43 minucie kiedy to ładną akcję wykończył Przemysław Andrusieczko. Po 14 minutach drugiej połowy było już 2:1 dla miejscowych po ładnym golu Patryka Cieśli. Niestety w 63 min. znów na tablicy wyników remis. Po niefortunnej interwencji Roberta Raszewskiego, który nie zdołał złapać piłki, wpadła ona pod nogi rywala i zawodnik gości strzałem z 10 metrów ustalił końcowy wynik.
     Niepokoi, że w ostatnich trzech meczach rywale trafili do bramki Huraganu aż osiem razy! Czekamy na powrót kontuzjowanego stopera Tomasza Andersza. Strata do lidera z Owińsk (dziś wygrana w Śremie 2:1) wynosi już 4 punkty. Za nami Kotwica Kórnik i dzisiejszy rywal tylko o 2 oczka mniej...
     Skład: Raszewski (66' Tomczak) - M. Kwiatkowski, Powałowski, B. Kwiatkowski, D. Kosmaczewski - Watras, Cieśla, Gocałek (75' Cegielski), P. Jóźwiak - Napieralski (82' Miążek), Andrusieczko (59' Witaszyk).
     Fotorelacja dostępna na facebook.com (PKrawiec)
03.05.2011 - Przeżyjmy to jeszcze raz! KKS Kalisz - HURAGAN (03.05.2001)
    Choć Kaliszanie strzelili oba gole mecz zakończył się podziałem punktów.
    U nas na jesieni było 0:0 i w dmumeczu z reprezentantami najstarszego miasta Polski okazaliśmy się lepsi, choć finalnie to oni byli ostatnimi, którzy zapewnili sobie ligowy byt na następny sezon w ówczesnej bardzo silnej III lidze...
    Prasa pisała o meczu: Historia >>> Wyniki >>> Sezon 2000/01 >>> Wyniki >>> Szczegóły (PKrawiec)
01.05.2011 - Święto Konstytucji 3 maja, wtorek - godz. 16.00, HURAGAN - Kłos Zaniemyśl
    Wydaje się, że mamy patent na Kłosa... Trzeba przy tej okazji pamiętać o Kotwicy z którą do tej pory nie przegraliśmy a wczoraj stało się inaczej... Ciekawe, że w poprzednich sezonach zawsze podejmowaliśmy gości z Zaniemyśla jesienią... Tym razem wiosną i to nadzwyczaj odświętnie. Oby święto było w naszych domach również ok. godz. 18. Jest to arcyważny mecz, którego już raczej nie możemy przegrać, bo sytuacja w tabeli się mocno skomplikuje... Życzmy sobie powodzenia! (PKrawiec)
30.04.2011 - Kotwica Kórnik - HURAGAN 4:2 (2:2)
     Niedługo cieszyliśmy się w Pobiedziskach z pierwszego miejsca w ligowej tabeli. Już pierwsza gra w roli lidera zakończyła się przegraną. Równocześnie zamknęliśmy serial 19 meczów bez porażki (łącznie z wiosennymi sparingami), bo ostatnia przegrana z Lubońskim w Pucharze Polski miała miejsce 210 dni temu a ta w lidze 11 dni wcześniej...
     Co się dziś stało??? Zabrakło determinacji, odrobiny szczęścia i przede wszystkim skuteczności całemu blokowi defensywnemu łącznie z bramkarzem.
     Po dwóch golach Adama Napieralskiego z 21 i 39 minuty było 2:0 dla nas... i wydawało się, że będzie co najmniej dobrze... Wprawdzie Huragan nie dominował ale był skuteczny, czego brakowało gospodarzom. Od 41 minuty wyższość swą zaczęli udowadniać miejscowi. Jeszcze przed przerwą (!!!) doprowadzili do remisu, by w drugiej połowie przy biernej postawie naszych obrońców i skutecznym wykończeniu akcji lewą stroną boiska wyprowadzić Kotwicę na 4:2...
     Trudno pokusić się o zwycięstwo jeśli oddaje się trzy strzały na bramkę rywala... Trzeba też podkreślić klasę rywala, który nie bez przyczyny aspiruje do grona ekip walczących o awans...
     Skład: Raszewski - M. Kwiatkowski, Powałowski, B. Kwiatkowski (57' M. Kosmaczewski) (61' Miążek), D Kosmaczewski - Watras (46' Witaszyk), Cieśla, P. Jóźwiak, Cegielski - Napieralski, Andrusieczko.
Nie zagrał: Tomczak, Wala (br). (Pkrawiec)
30.04.2011 - itvppobiedziska
     Od rundy wiosennej wiadomości na temat drużyny seniorów cyklicznie pojawiają się w prowadzonej przez Urząd Miasta i Gminy telewizji internetowej.
      W pierwszym odcinku materiał poświęcony zmianą Zarządu, który ukazał się pod koniec marca. Bezpośredni link do nagrania tutaj. Informacje na temat HP od 5 min 20 sek.
      Drugi, najnowszy poświęcony jest obecnej sytuacji zespołu w rozgrywkach ligowych. Bezpośredni link do filmu tutaj. Również od 5 min 20 sek. (gkrawczyk)
29.04.2011 - Przeżyjmy to jeszcze raz! HURAGAN - Kaszubia Kościeżyna (29.04.2001)
    To, że Huragan gorzej grał u siebie w dzisiejszym odpowiedniku II ligi potwierdziło się w meczu z Kaszubami z Kościerzyny. Po wygranej na wyjeździe u siebie z "nożem na gardle" nie udało się już udowodnić wyższości i zdobyć choćby jednego gola... Na końcu w ligowej tabeli okaże się, że zabrakło nam właśnie dwóch punktów do utrzymania.
    Prasa pisała o meczu: Historia >>> Wyniki >>> Sezon 2000/01 >>> Wyniki >>> Szczegóły (PKrawiec)
28.04.2011 - Sobota, 30 kwietnia - godz. 16.30, w Kórniku z Kotwicą
    Festiwal remisów trwa na dobre. Jak widać mecze między naszymi drużynami w Kórniku w XXI wieku pozostają zawsze nierozstrzygnięte. Mało tego Huragan dwukrotnie okazał się lepszy w Pobiedziskach i... ani raz nie uległ. Jakże chcielibyśmy aby ten czas bez porażki trwał nadal. Kotwica u siebie ostatni raz została pokonana u siebie w listopadzie przez ówczesnego lidera z Owińsk... (PKrawiec)
26.04.2011 - Juniorzy >>> Huragan - Poznaniak 4:2 (1:1)
     Po długim okresie niepowodzeń młodzi Huraganiści nareszcie wygrali. Pierwsza połowa zaczęła się źle dla Pobiedziszczan, gdyż już w po 20 minutach gry przegrywali 0:1. Dopiero w końcówce pierwszej połowy indywidualnym rajdem popisał się Mateusz Pawłowski i doprowdził do remisu. Druga część meczu była już pod dyktando Huraganu, gdzie pomimo samobójczej bramki Macieja Drabaża zdołaliśmy zatrzymać trzy punkty w Pobiedziskach. Swoje dwa trafienia dołożył Marcinkowski i jedno M. Laskowski.
     Skład: Kamiński - Darzecki, F. Laskowski, Drabaż, M. Laskowski, Jakubowski (Szymkowiak), Włodarczyk, Pawłowski (Kuc), Owocki, Borowik, Piechocki (Owocki), Marcinkowski. (Dart)
26.04.2011 - Gol Patryka Jóźwiaka w meczu z TPS Winogrady - video
     W ostatnim spotkaniu z TPS Winogrady gola na 2:1 zdobył Patryk Jóźwiak. Bramka ta została uwieczniona przez kibica Huraganu Adama Dąbrowskiego, który przesłał na adres email klubu swoje działo. Zapraszamy do obejrzenia fenomenalnego uderzenia młodszego z braci Jóźwiaków.
     Zachęcamy również do przesyłania nam ciekawych filmików oraz zdjęć z meczów Huraganu na adres huraganpobiedziska@op.pl a Panu Adamowi gratulujemy "wyczucia" i czkamy na więcej!
     Bezpośredni link do minutowego filmu tutaj. Prosimy oglądać na powiększonym ekranie szczególnie od 45 sekundy.
     Więcej filmów z meczów i wydarzeń HP w prawej zakładce: Do Pobrania >>> Video (gkrawczyk)
25.04.2011 - Przeżyjmy to jeszcze raz! Unia Janikowo - HURAGAN (25.04.2001)
    Huraganisci równo 10 lat temu tym meczem rozpoczęli passę sześciu gier bez porażki. Dzięki temu uzyskali w tabeli aż 14 punktów... Po remisie z Unią u siebie wzięliśmy skuteczny rewanż i z naddatkiem wróciliśmy z ziemi kujawskiej do Pobiedzisk z kompeltem punktów.
    Prasa pisała o meczu: Historia >>> Wyniki >>> Sezon 2000/01 >>> Wyniki >>> Szczegóły (PKrawiec)
23.04.2011 - HURAGAN - TPS Winogrady Poznań 4:2 (2:1)
     "Mamy lidera, Huragan mamy lidera!" - tak po meczu śpiewali sympatycy i piłkarze Huraganu. Po zwycięstwie naszej ekipy z TPS Winogrady i porażce Błękitnych Owińska w Witkowie 0:2 podopieczni Włodzimierza Watrasa awansowali na pierwsze miejsce w ligowej tabeli!
     Pierwsza połowa podobnie jak druga toczona była pod dyktando Huraganu. Niestety to goście w 20 min. wyprowadzili zabójczy atak i prowadzili 1:0. Od tego momentu jednak na boisku brylowali już wyłącznie Huraganiści. Wyrównanie pięknym strzałem z rzutu wolnego dał Damian Gocałek a chwilę później jeszcze piękniejszą bombą z woleja wynik na 2:1 podwyższył Patryk Jóźwiak.
     Trzecią bramkę w drugiej odsłonie spotkania z rzutu karnego po faulu na Andrusieczce zdobył bardzo dobrze dysponowany w ostatnich spotkaniach Gocałek. W 75 minucie piękny, precyzyjny strzał głową w okienko bramki Adriana Miążek dał czwartego gola. Goście odpowiedzieli jeszcze jednym trafieniem i mecz zakończył się pewnym, kolejnym zwycięstwem Huraganu. Tak trzymać Panowie!
     Bramki: Gocałek 35', 72' (karny), P. Jóźwiak 40', Miążek 75'. Widzów: ok. 200.
     Skład: Raszewski - M. Kwiatkowski, Powałowski, B. Kwiatkowski, Cegielski - Watras (81' Wala), Cieśla (79' Ł. Jóźwiak), Gocałek, P. Jóźwiak - Napieralski (69' Andrusieczko), Witaszyk (60' Miążek).
Nie zagrał: Tomczak (br).
     Fotorelacja dostępna na facebook.com (gkrawczyk)
21.04.2011 - Przeżyjmy to jeszcze raz! Amica II Wronki - HURAGAN (21.04.2001)
    Rezerwy pierwszoligowca wsparte zawodnikami z Ekstraklasy poradziły sobie z Huraganem. Aż do 80 minuty był remis po golach Marcosa Da Silny i Macieja Koniecznego - konócwka jednak należała do Wronczan. Zabrakło może cwaniactwa i troszkę szczęścia...
    Prasa pisała o meczu: Historia >>> Wyniki >>> Sezon 2000/01 >>> Wyniki >>> Szczegóły (PKrawiec)
20.04.2011 - Wielka Sobota, 23 kwietnia - godz. 16.00, HURAGAN - Winogrady Poznań
    Z Winogradami gra się nam ciężko u siebie i na wyjeździe... W głowie mamy jeszcze potyczki z IV ligi i pogrom wraz ze strzeleckim hat-trickiem Jarosława Szuby.
    Pamiętać musimy, że to właśnie z TPS-em przegraliśmy ostatni mecz w lidze... Ewentualne zwycięstwo dałoby nam już 7. punktów przewagi nad Winogradami i dalszą pogoń za liderem z Owińsk, który o tej samej godzinie gra w Witkowie, gdzie ostatnio Vitcovia wygrała w październiku ubiegłego roku... (PKrawiec)
18.04.2011 - Przeżyjmy to jeszcze raz! HURAGAN - Chemik Bydgoszcz (18.04.2001)
    Znów zabrakło punktów u siebie. Bramka brazylijczyka Marcosa Da Silvy dała prowadzenie do przewry a potem... było już tylko gorzej. Walentowicz wyrównał na 2:2 by w tej samej minucie nasi stracili decydującą bramkę i kolejne punkty. W dwumeczu z Chemikiem zdbyliśmy zatem zaledwie punkt.
    Prasa pisała o meczu: Historia >>> Wyniki >>> Sezon 2000/01 >>> Wyniki >>> Szczegóły (PKrawiec)
16.04.2011 - Stella Luboń - HURAGAN 0:2 (0:1)
     Pierwsza połowa pod dyktando Huraganu. Pierwszą akcję gospodarzy odnotowaliśmy dopiero w 25 minucie! Wcześniej czerwono-czarni objęli prowadzenie. Już w 10 min. po ładnej serii podań akcję wykończył Damian Gocałek. W 40 minucie w efekcie drugiej żółtej kartki boisko opuścić musiał Dariusz Kosmaczewski.
     To ostatnie wydarzenie ustawiło grę po przerwie. Huragan zaczął bojaźliwie i w osłabieniu gra nie wyglądała najlepiej. Z opresji obronną reką wychodził jednak Dariusz Tomczak.
     Zwycięstwo przypieczętował Adam Napieralski w 67 min.; który wykończył sytuację wypracowaną przez Gocałka. Wcześniej ta sama para nie wykorzystała sytuacji "dwa na jeden" z bramkarzem Stelli.
     "Zagraliśmy dobre spotkannie, szybko strzelona bramka pozwoliła nam dyktować warunki i przeważać do momentu czerwonej kartki. Z przebiegu całego meczu wygraliśmy zasłużenie" powiedział nam tuż po meczu grający trener Włodzimierz Watras.
     Za szybko jeszcze nazywać naszych "rycarzami wiosny" ale wszystko na to wskazuje, że wiosną kontynuować będziemy passę zaczętą we wrześniu ubiegłego roku. Ostatnia przegrana w lidze to mecz z TPS-em u siebie 18 września 2010 r.!
     Skład: Tomczak - M. Kwiatkowski, B. Kwiatkowski, D. Kosmaczewski (46' 2xż/k ->cz), Powałowski - Cieśla (82' Wala), Watras (86' Miążek), P. Jóźwiak, Gocałek - Napieralski (69' Andrusieczko), Witaszyk (46' Cegielski). Nie zagrał: Raszewski (br). (PKrawiec)
13.04.2011 - Sobota, 16 kwietnia - godz. 10.45, mecz wyjazdowy ze Stellą Luboń
    Czas na rewanż ze Stellą za fatalną, jedyną u siebie porażkę z Pobiedzisk. Nikt nie spodziewał się łatwego zycięstwa gości jesienią. Dziś, kiedy bój o premiowane awansem baażowe mecze są w naszej perspektywnie czas wziąć rewanż... Będzie trudno, Stella to mocna ekipa również u siebie, choć ostatnio ulegli na własnym boisku Warcie Śrem 1:3 a wiosną zawodzą, zdobyli tylko jeden punkt w Kłecku na inaugurację wiosny... (PKrawiec)
11.04.2011 - Przeżyjmy to jeszcze raz! Kotwica Kołobrzeg - HURAGAN (11.04.2001)
    Kolejny wyjazd na polskie wybrzeże i kolejny remis. Cudem udało się wywieźć punkt grając przeciwko miejscowym i trójce sędziowskiej... Nawet rzut karny z 90 min. i dodatkowe 7 minut meczu nie pomogły broniącej sie przed spadkiem Kotwicy!!!
    Prasa pisała o meczu: Historia >>> Wyniki >>> Sezon 2000/01 >>> Wyniki >>> Szczegóły (PKrawiec)
09.04.2011 - Wełna Rogoźno - HURAGAN 0:0
     Huragan bezbramkowo zremisował w swoim pierwszym meczu wyjazdowym tej wiosny. Spotkanie rozgrywane było przy silnym wietrze, który uniemożliwiał konstruowanie akcji, tak więc bardzo przeciętne spotkanie w Rogoźnie zakończyło się sprawiedliwym podziałem punktów.
     Lepiej ten mecz rozpoczął zespół gospodarzy - częściej bywał przy piłce i próbował zagrozić bramce strzeżonej przez bramkarza Huraganu. O pierwszej połowie można byłoby zapomnieć gdyby nie sytuacja z 25 minuty. Po wybiciu Raszewskiego z piłką pięknie "zabrał się" Napieralski, minął rywala i dograł na 5 metr do wbiegającego Cieśli, który minimalnie przestrzelił. Była to jedyna klarowana sytuacja z pierwszej połowy zaprezentowana przez oba zespoły.
     Druga odsłona meczu rozpoczęła się od fatalnej w skutkach interwencji Mateusza Kosmaczewskiego, który nabawił się kontuzji kolana (podejrzenie urazu więzadeł). W 70 minucie Huragan powinien objąć prowadzenie. Kopia akcji z pierwszej połowy. Tym razem dogrania Cegielskiego nie wykorzystał Napieralski.
     Spotkanie poziomem piłkarskim nie zachwyciło - mecz walki zakończony sprawiedliwym remisem, żal jednak niewykorzystanych sytuacji. Docenić należy zaangażowanie piłkarzy, które było widoczne z przebiegu całego spotkania.
     Skład: Raszewski - M. Kwiatkowski, M. Kosmaczewski (64' Król), D. Kosmaczewski, Powałowski - Cieśla (ż/k), Watras, Andrusieczko (46' Gocałek), Cegielski - Napieralski, Witaszyk (77' Wala). Nie zagrał: Tomczak (br), Miążek. (gkrawczyk)
09.04.2011 - Juniorzy >>> MSP Szamotuły - Huragan 7:1 (3:0)
     Kolejna porażka drużyny juniorów. Tym razem Huraganiści grali w Szamotułach, gdzie ulegli gospodarzom aż 1:7. Jedyną bramkę dla HP strzelił Ziemowit Marcinkowski z rzutu karnego.
     Skład: Kamiński - Darzecki, F.Laskowski, M.Laskowski, Szymkowiak, Jakubowski, Włodarczyk, Owocki, Borowik, Piechocki, Marcinkowski. (Dart)
08.04.2011 - Przeżyjmy to jeszcze raz! HURAGAN - Warta Poznań (08.04.2001)
    Pierwsze lanie na własnym boisku. Dość niespodziewanie Huraganiści ulegli wysoko Mistrzowi Polski z 1949 roku. Po remisie w Poznaniu apetyty były spore. Drugi mecz z rzędu kiedy to traciliśmy u siebie aż trzy bramki.
    Prasa pisała o meczu: Historia >>> Wyniki >>> Sezon 2000/01 >>> Wyniki >>> Szczegóły (PKrawiec)
06.04.2011 - Zapowiedź meczu >>> Sobota, 9 kwietnia - godz. 16.00, w Rogoźnie z Wełną
    Wełna nie rozpoczęła najlepiej wiosny. Dwa mecze i tylko jeden punkt. Grała jednak u siebie z Piastem (1:1) i na wyjeździe z liderem (porażka tydzień temu 1:5).
    Bilans meczów w Rogoźnie jest korzystny dla gospodarzy. Spośród ostatnich czterech meczów tam rozegranych tylko raz do Pobiedzisk wróciły trzy punkty po golach Andersza i Michała Kwiatkowskiego. Tomasz Andersz na pewno w sobotę nie zagra (kontuzja) ale zadowoliłoby nas oczywiście choćby 1:0 i może znów wynik otworzy Michał Kwiatkowski? (PKrawiec)
03.04.2011 - HURAGAN - Piast Kobylnica 4:1 (1:1)
     Piękna seria meczów bez porażki trwa. Po przeciętnym meczu Huragan ostatecznie rozgromił Piasta aż 4:1. Ozdobą meczu były przepiękne gole rzadko widywane w Pobiedziskach. Goście wyrównali po atomowym strzale z linii pola karnego a Patryk Cieśla nie był dłużny i potężną bombą z 25 metrów "zdjął pajęczynę" podwyższając na 3:1.
     Ponadto bramkę na początku meczu zdobył Michał Kwiatkowski, na 2:1 podwyższył Przemysław Andrusieczko a wynik ustalił ponownie Cieśla po pięknej, filmowej akcji Damiana Gocałka. Patryk Cieśla rozegrał kolejne bardzo dobre spotkanie i staje się coraz ważniejszą postacią drużyny.
     Należy zaznaczyć, że Huragan do rywalizacji z Piastem przystąpił bez dwóch podstawowych zawodników: kontuzjowanego Andersza oraz pauzującego za żółte kartki Witaszyka.
     Skład: Raszewski - Powałowski, M. Kwiatkowski, Król (10' M. Kosmaczewski), D. Kosmaczewski - Cegielski, Watras (46' Gocałek), P. Jóźwiak (ż/k), Cieśla - Andrusieczko (ż/k) (70' Ł. Jóźwiak), Napieralski (75' Wala). Nie zagrał: Tomczak (br). Widzów: ok. 300.
     Bramki: 1:0 M. Kwiatkowski (4'), 1:1 (11'), 2:1 Andrusieczko (47'), 3:1 Cieśla (70'), 4:1 Cieśla (84').
     Fotorelacja dostępna na facebook.com (PKrawiec)
02.04.2011 - Juniorzy >>> HURAGAN - Calisia Kalisz 0:4 (0:3)
    Po jednostronnym meczu juniorzy ulegli dziś w Pobiedziskach drużynie Calisii Kalisz 0:4.
    Do przerwy drużyna z Kalisza schodziła do szatni mając na koncie aż trzy trafienia. Trzeba jednak podkreślić to, iż dwie bramki padły w dość kontrowersyjnych sytuacjach. Po przerwie, pomimo lepszej gry Huraganistów Calisia zdołała strzelić kolejną bramke pieczętując tym samym wynik meczu. Warto wyróżnić Marcina Kamińskiego, który poraz kolejny okazał się jednym z najlepszych zawodników naszej drużyny.
     Skład: Kamiński - Darzecki, F.Laskowski, Drabarz, Jakubowski (20' Szymkowiak), M.Laskowski, Włodarczyk, Owocki, Borowik, Pawłowski, Marcinkowski. (Dart)
01.04.2011 - Przeżyjmy to jeszcze raz! Gryf Wejherowo - HURAGAN (01.04.2001)
    Kolejne trafienia dla Huraganu zaliczył Marcin Florek, cztery bramki w dwóch ostatnich meczach... Niestety tuż po bramce dającej prowadzenie miejscowi wyrównali stan meczu i takim wynikiem zakończyła się ta konfrontacja.
    Prasa pisała o meczu: Historia >>> Wyniki >>> Sezon 2000/01 >>> Wyniki >>> Szczegóły (PKrawiec)
30.03.2011 - Niedziela, 3 kwietnia - godz. 15.00, Rywalem Piast z Kobylnicy - ZAPRASZAMY
    Jakże dobrze wyglądają wyniki ostatnich meczów z Piastem. Bramki Andrusieczki, Ł. Jóźwiaka, Witaszyka i Stachowiaka z meczu u siebie sprzed dwóch lat zostały zaliczone na poczet późniejszego walkoweru za udział nieuprawnienoego gracz a w drużynie gości. Ciekawym jest fakt, że w ostatnich latach gramy zawsze na inaugurację bądź w 2. kolejce przeciwko zawodnikom z Kobylnicy... (PKrawiec)
28.03.2011 - Przeżyjmy to jeszcze raz! HURAGAN - Goplania Inowrocław (28.03.2001)
    Ten mecz przeszedł do historii pobiedziskaiej piłki jako jeden z największych dramatów z finałem bez happy-endu. Nasi piłkarze potrafili roztrwonić trzybramkowe prowadzenie wypracowane w pierwszej częsci meczu...
    Prasa pisała o meczu: Historia >>> Wyniki >>> Sezon 2000/01 >>> Wyniki >>> Szczegóły (PKrawiec)
27.03.2011 - HURAGAN - Warta Śrem 1:0 (0:0)
     Udanie wiosnę zainaugurowali czerwono-czarni. Od zwycięstwa z Wartą, co zdarzyło się ostatnio siedem lat temu! Mecz nie należał do pięknych ale nie zabrakło w nim walki.
     W drugiej połowie był znacznie ciekawszy i bardziej emocjonujący. Już jedna z pierwszych akcji przyniosła bramkę zdobytą przez Napieralskiego, który wykorzystał dobre podanie, zwiódł obrońcę i uderzył w długi róg bramki. Ten sam zawodnik mógł podwyższyć na 2-0 ale nie wykorzystał sytuacji sam na sam z golkiperem gości. Jedynymi złymi informacjami są kontuzje Króla i Andersza. Tego ostatniego na pewno nie zobaczymy za tydzień.
     Skład: Raszewski - Andersz, Powałowski, M. Kwiatkowski, Król (80' D. Kosmaczewski (ż/k) - Cegielski (69' Gocałek), Watras, P. Jóźwiak, Cieśla - Witaszyk (ż/k) (82' Ł. Jóźwiak (ż/k), Miążek (46' Napieralski). Nie zagrali: Tomczak (br), M. Kosmaczewski, Wala.
     Bramka: 1:0 Napieralski (47').
     Fotorelacja dostępna na facebook.com (PKrawiec)
24.03.2011 - Spotkanie z Menedżerem Reprezentacji Polski Konradem Paśniewskim
     Wczoraj w Grodzisku Wlkp. doszło do spotkania przedstawiciela Zarządu Pawła Krawczyka z Konradem Paśniewskim, którego poproszono o przekazanie Ludovicowi Obraniakowi oficjalnego listu od wraz z materiałami dotyczącymi naszego Klubu oraz proporcem HP. Mamy nadzieję, że pismo z zaproszeniem do Pobiedzisk i innymi informacjami o Klubie w dwóch wersjach językowych trafiły do rąk pana Ludovica.
     Żałować wypada tylko, że pechowo nie doszło do bezpośredniego spotkania i rozmowy w której to pragnęliśmy ponowić zaproszenie (skierowane już przez Władze Pobiedzisk) do odwiedzenia rodzinnego miasta dziadka Reprezentanta Polski oraz spotaknia z młodymi piłkarzami z Pobiedzisk. (PKrawiec)
24.03.2011 - Przeżyjmy to jeszcze raz! Mień Lipno - HURAGAN (24.03.2001)
    Po przerwie dwukrotnie piłkę z bramki wyciągał bramkarz czerwowo-czarnych Michał Kokoszanek. Nie udał się zatem rewanż za jesienny bezbramkowy remis w Pobiedziskach, gdzie Huragan miał olbrzymią przewagę i powinienbył wysoko wygrać!
    Prasa pisała o meczu: Historia >>> Wyniki >>> Sezon 2000/01 >>> Wyniki >>> Szczegóły (PKrawiec)
22.03.2011 - Niedziela, 27 marca - godz. 15.00, inauguracja wiosny z Wartą Śrem - ZAPRASZAMY
    Ostatnie zwycięstwo ze Śremianami u siebie miało miejsce 12 września 2004 r. kiedy po golach Borykina, Paczyńskiego i Maćkowiaka odrobiliśmy straty z pierwszej połowy. W ostatnich latach tylko dwukrotnie Huragan ogrywał na Kiszkowskiej Wartę i oba te mecze rozegrane zostały jeszcze o mistrzostwo IV ligi... trudny rywal przed nami! (PKrawiec)
20.03.2011 - Polonia Poznań - HURAGAN 1:2 (0:2)
     Skład: Raszewski - Andersz, D. Kosmaczewski, M. Kwiatkowski, Król - Cegielski, Watras, P. Jóźwiak, Cieśla - Witaszyk, Napieralski. Ponadto zagrali: Tomczak (br), Miążek, Ł. Jóźwiak, M. Kosmaczewski, Andrusieczko, Gocałek, Powałowski, Wala.
     Bramki dla Huraganu zdobyli Napieralski i Cieśla. (gkrawczyk)
18.03.2011 - Przeżyjmy to jeszcze raz! HURAGAN - Lignomat Jankowy (18.03.2001)
    Było to dopiero trzecie (!!!) zwycięstwo na własnym boisku po wcześniejszych pogromach Kotwicy Kołobrzeg i Astry Krotoszyn w identycznym stosunku aż 5:1. Upragnionego gola zdobył na 3 min. przed końcem meczu Paweł Kaczmarek.
    Prasa pisała o meczu: Historia >>> Wyniki >>> Sezon 2000/01 >>> Wyniki >>> Szczegóły (PKrawiec)
16.03.2011 - Nowy Zarząd - osoby, cele i nasza wizja...     
     Szanowni Państwo!
     Mamy przyjemność poinformować, iż dnia 11 marca 2011 r. nastąpiła pokoleniowa zmiana w Zarządzie Miejsko Gminnego Klubu Sportowego Huragan Pobiedziska. Członkowie Klubu jednogłośnie poparli zmiany.
     Celem nowego Zarządu jest przede wszystkim nowoczesne zarządzanie powierzonymi nam zasobami z wykorzystaniem dostępnych możliwości i nabytego już doświadczenia. Pragniemy pracować w sposób w pełni transparentny stwarzając tym samym najlepsze możliwości zawodnikom wszystkich grup wiekowych. Realizacja powyższych celów przyczyni się z pewnością do popularyzacji piłki nożnej w Gminie i pozwoli w pełni wykorzystać rozwiniętą w ostatnim czasie bazę sportową gminy Pobiedziska.
     W skład nowego Zarządu Klubu wchodzą:

     1. Grzegorz Krawczyk - Prezes
22 lata. Najmłodszy z Zarządu. Student nauk społecznych III-go roku Uniwersytetu Przyrodniczego. Mieszkaniec Pobiedzisk. Sekretarz ostatniego Zarządu.
     2. Robert Raszewski - Vice Prezes
37 lat. Długoletni bramkarz Huraganu i innych wielkopolskich drużyn. Mieszkaniec Pobiedzisk. Zawodowo związany z miastem min. poprzez pracę w Schronisku dla Nieletnich.
     3. Michał Walkowiak - Sekretarz
32 lata. Absolwent Politechniki Poznańskiej, wydziału Budownictwa. Mieszkaniec Pobiedzisk. Zawodowo związany z branżą budowlaną.
     4. Paweł Krawczyk - Marketing-Finanse, Skarbnik
32 lata. Absolwent Politechniki Poznańskiej, wydziału Elektrotechniki. Mieszkaniec Pobiedzisk. Zawodowo związany z branży energetyczną.
     5. Zbigniew Bąkowski - Członek Zarządu
46 lat. Pobiedziski przedsiębiorca. Wieloletni sympatyk lokalnej piłki nożnej. Skarbnik poprzedniego Zarządu.
     6. Andrzej Cegielski - Członek Zarządu
44 lata. Mieszkaniec Pobiedzisk. Związany zawodowo z ratownictwem medycznym i przewozem osób. Członek poprzedniego Zarządu.
     7. Paweł Konieczny - Drużyny młodzieżowe
44 lata. Technik Mechanik, związany zawodowo z branżą ubezpieczeniową. Sympatyk piłki nożnej. Vice Prezes poprzedniego Zarządu.
     8. Andrzej Ritter - Drużyny młodzieżowe
52 lata. Absolwent Akademii Rolniczej i Studiów Podyplomowych Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Pracujący w Szkole Podstawowej w Pobiedziskach. Mieszkaniec Pobiedzisk. Od lat związany z miejscowym futbolem. Członek poprzedniego Zarządu.
     Powyższe osoby łączy nie tylko pasja jaką jest piłka nożna ale również lokalny patriotyzm, który jak wierzymy, pozwoli nam zbudować piłkarską rodzinę na miarę godną Pobiedzisk i tradycji sportu w naszej Gminie.

     Z poważaniem - W imieniu Zarządu - Grzegorz Krawczyk - Prezes MGKS Huragan Pobiedziska (PKrawiec)

13.03.2011 - Jurand Koziegłowy - HURAGAN 2:3 (0:1)
     Wyniki meczów kontrolnych mogą napawać optymizmem - pięć zwycięstw i remis to dorobek Huraganistów w trwającym nadal okresie przygotowawczym. Tym razem nasz zespół pokonał drużynę Juranda Koziegłowy 3:2 (1:0).
     Dobra, spokojna gra piłką w pierwszej część spotkania dawała w efekcie możliwości zdobywania bramek. W 17 minucie po prostopadłym podaniu Cieśli bramkę uzyskał Napieralski i do przerwy prowadziliśmy 1:0.
     Pierwsza akcja drugiej połowy dała remis gospodarzom tego spotkania. Składna akacja Juranda rozmontowała naszą defensywę i był remis 1:1. 62 minuta karny "z kapelusza" dla Juranda - 1:2. Od tego momentu grali już praktycznie tylko Huraganiści.
     W 76 minucie drugie trafienie zaliczył Napieralski a prowadzenie trzy minuty później dał Cieśla. Końcówka mogła przynieść jeszcze co najmniej dwie bramki ale dogodnej sytuacji nie wykorzystał Mateusz Kosmaczewski a po strzale Powałowskiego piłka trafiła w słupek.
     Ostatnim rywalem przed inauguracją z Wartą Śrem będzie A-klasowa Polonia Poznań. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 19 marca o godzinie 17. na sztucznej nawierzchni przy ulicy Armii Poznań w Poznaniu.
     Skład: Tomczak - Król, Andersz, Powałowski, M. Kwiatkowski - Ł. Jóźwiak, P. Jóźwiak, Watras,
Cieśla - Napieralski, Andrusieczko. Ponadto zagrali: M. Kosmaczewski, D. Kosmaczewski, Wala, Gocałek, Cegielski. (gkrawczyk)
12.03.2011 - Nowy Zarząd MGKS Huragan Pobiedziska!
     Wczoraj odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Klubu, na którym jednogłośnie powołano do życia nowy Zarząd z Prezesem Grzegorzem Krawczykiem.
     W skład Zarządu weszli kolejno: grająca "legenda" Huraganu Robert Raszewski (V-ce Prezes), Zbigniew Bąkowski, Andrzej Cegielski, Paweł Konieczny, Paweł Krawczyk (Marketing/Finanse, Skarbnik), Andrzej Ritter i Michał Walkowiak (Sekretarz). Statut Huraganu pozwala na maksymalnie ośmioosobową reprezentację Klubu z czego w pełni skorzystano.
      Podczas Zebrania przeprowadzono konieczne głosowania i omówiono sprawy formalne. Dalej w obecności Pana Burmistrza Michała Podsady, Przewodniczącej Rady Miasta Doroty Nowackiej, Radnego Józefa Czerniawskiego oraz sporej grupy sympatyków i kibiców zaprezentowano bieżącą sytuację sportową i finansową Klubu oraz plany i koncepcje związane z przyszłością.
      Podkreślono sukcesy poprzedniego Zarządu z Prezesem Stanisławem Kwiatkowskim na czele ze szczególnym uwzględnieniem uregulowania wszystkich (!) zobowiązań finansowych, jakie odziedziczył poprzedni Zarząd. Doceniono ogromny wkład pracy wniesiony przez Prezesa za co otrzymał wyrazy uznania również od Władz Samorządowych. Przypominamy, iż kadencja Zarządu trwała od 25 stycznia 2008 r.
      Po prezentacji w dyskusji o bieżących sprawach głos zabrał min. Burmistrz życząc owocnej pracy i spełnienia choćby części planów. Na zakończenie nowo powołany Prezes podziękował za przybycie i zaprosił na najbliższy mecz mistrzowski inaugurujący zmagania Klasy Okręgowej.
      Przy tej okazji pragniemy podziękować wszystkim przybyłym sympatykom i sprzymierzeńcom pobiedziskiego sportu za przybycie i troskę o naszą wspólną piłkarską przyszłość.
     Prezentacja w dziale: Galerie >>> Wydarzenia >>> Wybór Nowego Zarządu oraz bezpośrednio klikając w link tutaj. (PKrawiec)
10.03.2011 - Przeżyjmy to jeszcze raz! Sparta Brodnica - HURAGAN (10.03.2001)
    Sparta należała do grona nielicznych ekip, które dwukrotnie pokonały drużynę z Pobiedzisk. Na inaugurację było u siebie 1:3 a w Brodnicy bramka Robertaa Robińskiego również nie dała nam nawet remisu... A na szczycie tabeli Arka.
    Prasa pisała o meczu: Historia >>> Wyniki >>> Sezon 2000/01 >>> Wyniki >>> Szczegóły (PKrawiec)
08.03.2011 - Stella Luboń - HURAGAN 2:4 (0:3)
     W sparingu rozegranym w podpoznańskim Baranowie Huraganiści pokonali siódmy zespół okręgówki Stellę Luboń 4:2.
     Nasi piłkarze pokazali w tym spotkaniu dwa oblicza. Pierwsza połowa należała bezapelacyjnie do zawodników Huraganu. Gładkie 3:0 po dwóch bramkach Witaszyka oraz jednym trafieniu Watrasa dały rozluźnienie przed drugą odsłoną spotkania.
     Po przerwie obraz gry się wyrównał i do głosu zaczęli dochodzić rywale. Stella po dwóch "ciosach" doprowadziła do stanu 3:2 lecz ostatnie słowo należało do czerwono czarnych a konkretnie Piotra Wali, który ustalił wynik spotkania na 4:2.
     Skład: Tomczak - D. Kosmaczewski, Powałowski, Andersz, M. Kwiatkowski - Watras, P. Jóźwiak, Cieśla, Ł. Jóźwiak - Miążek, Witaszyk. Ponadto zagrali: Kamiński (br), Napieralski, Wala, Gocałek, Andrusieczko. (gkrawczyk)
03.03.2011 - Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Klubu - 11 marca (piatek)
     Przypominamy, że w dniu 11 marca (piątek) bieżącego roku o godzinie 19.00 w budynku klubowym mieszczącym się przy ulicy Kiszkowskiej 7 odbędzie się Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Klubu.
     W przypadku braku kworum w I terminie tj. 11 marca o godzinie 19. ogłoszony zostanie II termin Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Członków Klubu wyznaczony na godzinę 19.15 tego samego dnia.
     Porządek obrad określony jest w programie  spotkania. Zapraszamy wszystkich Sympatyków oraz Członków Klubu do czynnego udziału w zebraniu. (Zarząd MGKS Huragan)
01.03.2011 - Przeżyjmy to jeszcze raz! Ciąg dalszy...
    Wkrótce powracamy do III-ligowych meczów Hurganu (obecnie ten poziom zwany jest II ligą). Przypominamy potyczki w ich dokładnie 10. rocznicę. Staramy się umieścić komentarze i opis meczu wraz z aktualną wtedy tabelą... Dodatkowo w międzyczasie "odkopywać" będziemy ciekawe artykuły z prasowe o tamtym pamiętnym sezonie i nie tylko.
    Szczegóły i sukcesywnie umieszczane informacje o meczach w zakładce po lewej: Historia >>> Wyniki >>> Sezon 2000/01 >>> Wyniki (PKrawiec)
26.02.2011 - Concordia Murowana Goślina - HURAGAN 1:2 (1:0)
     Po pierwszej słabszej i bardziej wyrównanej połowie Huraganiści przyspieszyli w drugiej częście meczu. W wielkim skrócie informujemy, że po bramkach Króla i Witaszyka pokonaliśmy czwartoligowca 2:1.
     Więcej szczegółów wkrótce. (PKrawiec)
23.02.2011 - Zjednoczeni Trzemeszno - HURAGAN 1:1 (0:1)
     W rozegranym przy blisko 20 stopniowym mrozie meczu kontrolnym w Poznaniu, Huragan zremisował z siódmą drużyną IV ligi Zjednoczonymi Trzemeszno 1:1.
     Jedyną bramkę dla naszego zespołu zdobył z rzutu karnego Tomasz Andersz w 35 minucie. Zarówno pierwsza jak i druga część meczu była bardzo wyrównana. Oba zespoły stworzyły sobie kilka dogodnych okazji do zdobycia bramki. Wyrównanie padło w 88 minucie tym samym po dwóch sparingowych zwycięstwach przyszedł czas na remis.
     W drugiej części spotkania w barwach Huraganu zaprezentował się 22-letni Bartosz Malak. Napastnik grający ostatnio m.in. w juniorach Mieszka Gniezno, Zjednoczonych Trzemeszno oraz Sparcie Janowiec.
     Skład: Raszewski - M. Kosmaczewski, Andersz, D. Kosmaczewski, Król - Cegielski, Andrusieczko, Watras, Ł. Jóźwiak - Witaszyk, Napieralski. Ponadto zagrali: Tomczak (br), M. Kwiatkowski, B. Kwiatkowski, Gocałek, Wala, Cieśla, P. Jóźwiak, Miążek, Malak.
     W sobotę 26 lutego w Murowanej Goślinie kolejny sprawdzian z miejscową Concordią. Mecz rozpocznie się o godzinie 12. Drużyna Concordii na półmetku rozgrywek IV ligi zajmuję 11 pozycję. Przy okazji informujemy iż zapowiadany mecz kontrolny z liderem Klasy Okręgowej nie doszedł do skutku. (gkrawczyk)
23.02.2011 - Z cyklu: "Huraganiści w sieci"
    Dobrze przepracowany okres przygotowawczy ma to do siebie, że jest ciężką pracą, która później przynosi wymierne efekty. W zespole pełna mobilizacja przed wznowieniem rozgrywek?
    Michał Kwiatkowski: Zimowy okres przygotowawczy jest najważniejszy, ponieważ przerwa pomiędzy meczami o stawkę trwa ponad 4 miesiące. W związku z tym, ważne jest regularne uczestnictwo w treningach. Jesteśmy przecież vice liderami w ligowej tabeli wiec pełna mobilizacje jest bardzo ważna.
    Możemy spodziewać się, że runda wiosenna będzie lepsza od poprzedniej w Twoim wykonaniu? Zerowo konto bramkowe w 14 rozegranych spotkaniach trochę Cię nie martwi?
    Zobaczmy - wszystko przed nami! Oczywiście bardzo chciałbym strzelić kilka bramek w nadchodzącej rundzie. Jak było - każdy wie. W rundzie jesiennej grałem jako prawy obrońca. W ofensywie wystąpiłem tylko w jednym meczu (w Śremie) - który pechowo przegraliśmy 0:1. Nie ważne, kto będzie strzelał, najważniejsze, żeby piłka wpadała do bramki rywali.
    Według Ciebie jesteśmy na tyle silni piłkarsko by mieć nadzieję na powrót do IV ligi?
    Czeka nas wielki powrót! Uważam, że IV liga - to liga z której Huragan nigdy nie powinien spaść. Nasz zespół jest młody, wspierany przez starszych, doświadczonych zawodników. Wielu z nas grało przecież w wyższych ligach co pomaga nam na boisku i mam nadzieje pomoże w walce o awans!
    Na koniec powtarzające się pytanie w każdej kolejnej rozmowie: według Ciebie - Huragan jak za dawnych lat kiedy zaczynałeś z wieloma zawodnikami spoza Pobiedzisk, czy obecna formuła z graczami miejscowymi - która odpowiada Tobie bardziej? Gdzie czułeś się lepiej?
    Jeśli chodzi o mnie, potrafię się raczej dostosować do każdej formuły. Nie ukrywam, że bliższa mojemu sercu jest jednak drużyna składająca się z zawodników miejscowych ale oczywiście obecność dwóch aktualnych "poznaniaków" jest poza wszelką dyskusją!
    Już wkrótce krótka rozmowa z kolejnym Huraganistą. (gkrawczyk)
21.02.2011 - Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Klubu
     Powołując się na statut Miejsko Gminnego Klubu Sportowego Huragan Pobiedziska, Zarząd Klubu zawiadamia, że w dniu 11 marca (piątek) bieżącego roku o godzinie 19.00 w budynku klubowym mieszczącym się przy ulicy Kiszkowskiej 7 odbędzie się Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Klubu.
     W przypadku braku kworum w I terminie tj. 11 marca o godzinie 19. ogłoszony zostanie II termin Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Członków Klubu wyznaczony na godzinę 19.15 tego samego dnia.
     Porządek obrad określony jest w programie  spotkania. (Zarząd MGKS Huragan)
17.02.2011 - Zmiany w terminarzu gier kontrolnych
     Nie z Mieszkiem Gniezno a Błękitnymi Owińska zmierzą się Huraganiści w meczu kontrolnym w najbliższą sobotę. Drużyna z Gniezna odwołała wszystkie sparingi i prawdopodobnie nie przystąpi do rozgrywek III ligi. Mecz z liderem klasy okręgowej zostanie rozegrany w Poznaniu przy ulicy Armii Poznań o godzinie 17.
     Dodatkowo w najbliższą środę również w Poznaniu ale przy ulicy Gdyńskiej o godzinie 19.30 zagramy z drużyną Zjednoczonych Trzemeszno występującą na co dzień w IV lidze.
     Terminarz gier kontrolnych w dziale Huragan >>> Wyniki (gkrawczyk)
15.02.2011 - Turniej kibiców
     Po raz czwarty z rzędu RKHP (Reprezentacja Kibiców Huraganu Pobiedziska) reprezentowała klub oraz miasto na charytatywnym ogólnopolskim turnieju kibiców w Trzciance. Pod względem sportowym występ naszego zespołu nie należał do najlepszych aczkolwiek aspekt sportowy tej imprezy nie był najważniejszy.
     Celem turnieju była pomoc mieszkającej w Trzciance chorej na wodogłowie 14-letniej Sarze. Ekipy z całej Polski (Białystok, Warszawa, Olsztyn, Bydgoszcz, Gdańsk, Wrocław) przez dwa dni przy okazji zmagań sportowych brali udział w licytacjach oraz loteriach fantowych. Zebrano blisko 20 000 złotych, które przeznaczone zostaną na leczenie Sary. Warto zauważyć, że podarowany przez kibiców Huraganu proporczyk naszego klubu sprzedany został za blisko 100 złotych.
     RKHP trafiła do grupy B w której zmierzyła się kolejno z Górnikiem Zabrze, Czarnymi Nakło, Sokołem Pniewy oraz z Fanklub Polska Interu Mediolan. Zwycięzcami całego turnieju została ekipa Tęczy 34' Płońsk.
     Reprezentacja Kibiców Huraganu wystąpiła w składzie: Gierzycki - Pilarczyk, G. Krawczyk, Bąkowski, P. Krawczyk, Olszowy, Szymkowiak, Seifert. (gkrawczyk)
14.02.2011 - Wełna Rogoźno - HURAGAN 1:6 (0:1)
     Kolejne pewne zwycięstwo w meczu sparingowym zanotowała ekipa Huraganu. Tym razem podopieczni Włodzimierza Watrasa "zlali" rywala z ligowej tabeli Wełnę Rogoźno 6:1!
     Po dość wyrównanej pierwszej połowie przyszedł czas na drugą odsłonę, która to należała już bezapelacyjnie do Huraganistów. Bardzo dobrze w tym meczu spisała się defensywa, która nie tylko dobrze wywiązywała się ze swoich obowiązków ale również zdobywała bramki dla naszego zespołu.
     W najbliższą sobotę rywalem naszej drużyny będzie zespół juniorów Mieszka Gniezno, ponieważ drużyna seniorów tego klubu wycofała się z rozgrywek i odwołała wszystkie sparingi. Mecz ten rozegrany zostanie w Kiszkowie.
     Skład: Tomczak - M. Kwiatkowski, B. Kwiatkowski, Andersz, Powałowski - P. Jóźwiak, Król, Cegielski, Ł. Jóźwiak - Wala, Miążek. Ponadto zagrali: Raszewski, M. Kosmaczewski, Watras, Andrucieczko, Napieralski.
     Bramki: 2x M. Kosmaczewski, A. Powałowski, B. Kwiatkowski, M. Kwiatkowski, Ł. Jóźwiak. (gkrawczyk)
10.02.2011 - Z cyklu: "Huraganiści w sieci"
    Kiedy zaczynałeś grać w seniorach byłeś bocznym pomocnikiem - teraz najczęściej środek obrony. Co takiego stało się, że nastąpiła ta zmiana? Jesteś z tego zadowolony?
    Bartosz Kwiatkowski: Duży wpływ na taki obrót sprawy miała kontuzja Arka Powałowskiego. Taką decyzję podjął Trener i myślę, że z tego zadania wywiązałem się dobrze. Gram tam, gdzie jestem potrzebny, a w rundzie jesiennej najczęściej grałem na lewej stronie obrony.
    Z doświadczenia wiem, że mógłbym walczyć w każdej strefie boiska. Jedno jest pewne, że obojętnie na jakiej pozycji bym nie grał, dałbym z siebie wszystko albo nawet więcej!

    "Łysy" - lider klasyfikacji fair play - to chyba nie o Tobie? 6 żółtych i 1 czerwona kartka - w tym większość za dyskusję z sędziami. Będzie poprawa zachowania?
    To chyba nie o mnie - chociaż może... A tak naprawdę po prostu już taki jestem - jak większość z nas nie lubię przegrywać. Często moje zachowanie podyktowane jest "siłą wyższą" - wybieram mniejsze zło. Ktoś musi - kiedy już nie daję się inaczej. Ale nie czepiajmy się szczegółów.
    Tak sobie myślę, że dobrym sposobem na żółte kartki za dyskusję z sędziami byłoby przekazanie mi opaski kapitana, wtedy miałbym może trochę więcej możliwości (śmiech).

    Powszechnie wiadomo, że w Huraganie "gramy za darmo", z kolei w wielu okolicznych klubach w dużej mierze pieniądze są podstawą motywacji. Co w takim wypadku mobilizuję Ciebie do ciężkiej pracy i walki na boisku?
    Wszyscy się doskonale orientujemy jak ta kwestia wygląda w innych klubach. Mnie osobiście na pieniądzach nie zależy tak bardzo, jak na możliwości grania i satysfakcji z osiąganych wyników. Teraz dużą motywacją dla mnie jest realna szansa na awans do IV ligi.
    Chociaż, żeby nie być zbyt skromnym, wydaję mi się, że zastrzyk gotówki każdemu zrobiłby dobrze. Wolałbym jednak, żeby to nie była motywacja tylko uznanie.

    Na koniec powtarzające się pytanie w każdej kolejnej rozmowie: według Ciebie - Huragan jak za dawnych lat kiedy zaczynałeś, czyli wielu zawodników spoza Pobiedzisk, czy obecna formuła z zawodnikami miejscowymi - która odpowiada Tobie bardziej? Gdzie czułeś się lepiej?
    Myślę, że możemy mieć bardzo dobrą drużynę składającą się z zawodników miejscowych, w końcu znamy się wszyscy nie od dziś co na pewno pomaga w tworzeniu bardzo dobrej atmosfery w zespole.
    Według mnie obecny układ z dwoma zawodnikami spoza Pobiedzisk (Tomek Andersz i Adrian Miążek) to najlepsze rozwiązanie.

    Już wkrótce krótka rozmowa z kolejny Huraganistom - Michałem Kwiatkowskim. (gkrawczyk)
08.02.2011 - Złoci Złotkowo - HURAGAN 0:12 (0:2)
     Prawdziwy trening strzelecki urządzili sobie piłkarze Huraganu w pierwszym meczu kontrolnym przed zbliżającą się rundą wiosenną. Podopieczni Watrasa rozbili trzecią drużynę poznańskiej B-klasy Złotych Złotkowo 12:0.
     Przez całe spotkanie gra prowadzona była pod dyktando Huraganistów. Frontalne ataki zazwyczaj kończyły się bramką lub dogodną sytuacją nie wykorzystaną przez naszą ekipę.
     Zważywszy na to, iż był to pierwszy sprawdzian w tym roku należy cieszyć z ilości zdobytych bramek i czekać na podobne wyniki z dużo wyżej notowanymi rywalami. Okazja do tego nadarzy się już w najbliższą sobotę w Rogoźnie. Rywalem będzie miejscowa Wełna.
     Skład: Tomczak - M. Kosmaczewski, Powałowski, Andersz, Król - Cegielski, P. Jóźwiak, Watras, Cieśla - Napieralski, Miążek. Ponadto zagrali: Raszewski (br), M. Kwiatkowski, B. Kwiatkowski, Wala, D. Kosmaczewski, Ł. Jóźwiak, Gocałek.
     Bramki: 4x Wala, 3x Ł. Jóźwiak, 2x Gocałek, Napieralski, Watras, Miążek. (gkrawczyk)
07.02.2011 - IV Ogólnopolski Turniej Kibiców "Gramy z Sercem" w Trzciance
     Już w najbliższą sobotę 12 lutego rozpocznie się ogólnopolski turniej kibiców w którym po raz czwarty udział wezmą kibice Huraganu. Impreza organizowana jest co roku i ma na celu pomoc chorym dzieciom. Tym razem cały dochód z turnieju przeznaczony zostanie na leczenie 14-letniej Sary Wojciechowskiej - mieszkanki Trzcianki chorej na przepuklinę oponowo rdzeniową i wodogłowie.
     Podczas dwudniowych zmagań w hali sportowej w Trzciance zaprezentuję się ponad dwadzieścia zespołów z całej Polski m.in. Górnik Zabrze, Mazowsze Grójec, Czarni Nakło oraz Sokół Pniewy. Jednak trzon zespołów stanowić będą fankluby zachodnich drużyn zrzeszających ludzi z obszaru całego kraju m.in. Fan Club Barca Polska, Manchester United "Supporters Club Poland", Bayern Monachium "Einfach Die Besten".
     Za pośrednictwem strony allegro.pl prowadzone są aukcje z których całkowity dochód przeznaczony zostanie na leczenie chorej Sary. W tym roku KK Huraganu przekazał na aukcję internetową proporczyk naszego klubu. Zapraszamy do licytacji!
     Aukcja proporczyka HP: allegro.pl
     Wszystkie aukcje związane z turniejem: allegro.pl (gkrawczyk)
07.02.2011 - Dobre występy młodzików
     W sobotę 8 stycznia w nowej hali sportowej Zespołu Szkół w Pobiedziskach zorganizowany został halowy turniej młodzików, chłopców urodzonych w 1999 roku i młodszych. W imprezie udział wzięło 5 ekip: po 2 zespoły Huraganu Pobiedziska i Lechii Kostrzyn oraz Unia Swarzędz. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym.
     Po wyrównanej i zaciętej walce, toczonej w sportowej atmosferze, zwycięzcą turnieju okazał się pierwszy zespół Lechii Kostrzyn, który jako jedyny okazał się niepokonany. Drugie miejsce przypadło naszej ekipie, która w bezpośrednim pojedynku uległa rywalom z Kostrzyna 0:3. Na podium również zmagania w imprezie zakończyła Unia Swarzędz. Kolejne miejsca zajęły drużyny Huraganu II i Lechii Kostrzyn II.
     Po rozegraniu planowanych spotkań przeprowadzono konkurs rzutów karnych w którym udział wzięli wszyscy zawodnicy. Zwycięzcą został bramkarz drużyny Huraganu II Bartosz Łaganowski.
     Podczas uroczystego zakończenia turnieju, wszystkim drużynom wręczono pamiątkowe puchary i dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wręczał je wychowanek Huraganu a obecnie piłkarz Lecha Poznań - Bartosz Ślusarski, który przekazał nagrodę w postaci koszulki piłkarskiej swego poprzedniego klubu Cracovii Kraków. Tytuł króla strzelców turnieju wywalczyło 2 piłkarzy: Tomek Sitek z Lechii Kostrzyn oraz Grzegorz Karasiewicz z Huraganu, którzy zgromadzili na swoim koncie po 5 bramek
     Szczególne słowa podziękowania należą się Państwu Ewie i Romanowi Karasiewiczom, Wiolecie i Dariuszowi Stasiakom za pomoc w organizacji turnieju oraz Panu Maciejowi Kistowskiemu autoryzowanemu przedstawicielowi sieci Era - sponsorowi nagród rzeczowych. Osobne podziękowania dla Dyrektora Zespołu Szkół w Pobiedziskach Pana Macieja Krzywdzińskiego za udostępnienie hali sportowej.
     Kolejne drugie miejsce młodzików Huraganu wywalczone zostało w turnieju zorganizowanym przez Lechię Kostrzyn 30 stycznia. W imprezie udział wzięło 8 zespołów, które podzielono na 2 grupy. Nasi piłkarze zwyciężyli w grupie A gromadząc na swoim koncie 7 punktów (2 zwycięstwa i 1 remis).
     W zaciętym półfinale pokonali z SP 6 Poznań 3:0 a po dramatycznej walce w finale ulegli 2:3 drużynie Mieszka Gniezno. Drużynę reprezentowali: Łaganowski, Karasiewicz, Kistowski, Rogowski, Borowik, Kaniewski, Hamera, Stasiak, Grzybowski.
     Fotorelacja dostępna na facebook.com (A. Ritter)
30.01.2011 - Turniej halowy o Puchar Burmistrza Nekli
     Piłkarze Huraganu zajęli IV miejsce w turnieju halowym rozegranym w Nekli. Świetna postawa w meczach grupowych nie pomogła w dalszej części zmagań i zarówno w półfinale jak i meczu o 3 miejsce Huraganiści ulegli swoim rywalom.
     Nasz zespół trafił do grupy A. Wyniki: Maratończyk Brzeźno 6:0, bramki: 2x Jóźwiak, 2x Cieśla, Watras, B. Kwiatkowski; Płomień Nekla 3:1, bramki: 2x B. Kwiatkowski, Cieśla; Sparta Orzechowo 8:1, bramki: 2 x Watras, 2x Jóźwiak, 2x Cieśla, B. Kwiatkowski, Napieralski.
     W półfinale podopieczni Watrasa przegrali z Lechią Kostrzyn 0:3 a w meczu o 3 miejsce ulegli po rzutach karnych Victorii Września 1:3. Po regulaminowym czasie gry było 2:2 po bramkach Napieralskiego i Cieśli choć na 30 sekund przed końcem to Huragan prowadził 2:1.
     Pierwsze miejsce zajęła drużyna Lechii Kostrzyn, która pokonała w finale gospodarzy - Płomień Nekla 3:0. Bardzo dobrze w naszej bramce spisywał się Dariusz Tomczak, który wybrany został najlepszym bramkarzem turnieju.
     Huragan wystąpił w składzie: Tomczak (br), B. Kwiatkowski, M. Kosmaczewski, Watras, Napieralski, Jóźwiak, Cieśla.
     Fotorelacja dostępna na facebook.com (gkrawczyk)
23.01.2011 - Z cyklu: "Huraganiści w sieci"
    Dwie bramki w trzynastu spotkaniach. Okres przygotowawczy zapowiadał, że będzie ich więcej. Jesteś zadowolony?
    Damian Gocałek: Nie jestem zadowolony, myślę, że stać mnie na więcej. Rundę jesienną miałem wyjątkowo słabą - dwie bramki i przeciętna gra, szczerze mówiąc spodziewałem się czegoś więcej.
    Nie zawsze jestem obecny na treningu, a ciągła gra i kontakt z piłką to podstawa do utrzymania dobrej formy. Mam tylko nadzieję, że będzie lepiej.

    Kibice znają Cię z tego, że bardzo dobre mecze w których jesteś kluczową postacią, przeplatasz słabszymi. Co jest tego powodem? Brak koncentracji, motywacji?
    Każdemu zawodnikowi zdarzają się słabsze mecze. W ostatnim czasie nie należę do zawodników, którzy są stałymi bywalcami na treningach (praca, szkoła). Niska frekwencja na treningu ma później odzwierciedlenie na boisku, nie da się w ten sposób zbudować dobrej formy.
    W ostatniej rundzie przychodząc na mecz na 99% spodziewałem się gry w pierwszym składzie, a mała konkurencja nie jest dobrą motywacją.

    Według Ciebie - Huragan jak za dawnych lat kiedy zaczynałeś, czyli wielu zawodników spoza Pobiedzisk, czy obecna formuła z zawodnikami miejscowymi bardziej Tobie odpowiada? Gdzie czułeś się lepiej?
     Jeżeli chodzi o atmosferę to zdecydowanie teraz czuje się lepiej. Z większością osób gram już od wielu lat, dobrze się znamy. Mamy teraz szanse na awans, a dobre wyniki dają dobrą atmosferę.
    Pod względem piłkarskim parę lat wcześniej, gdy Huragan grał jeszcze w IV lidze to czułem, że się rozwijam. Moje umiejętności piłkarskie rosły w górę, mogłem się czegoś nauczyć od starszych kolegów.
    Dziś czuje, że jest wręcz odwrotnie, co było widać w tej rundzie. Uważam, że gram coraz słabiej, mam nadzieje, że szansa na awans zmotywuje mnie do ciężkiej pracy i lepszej gry.

     Myślisz, że Huragan jest w stanie powalczyć o pierwsze miejsce na koniec sezonu?
    Teraz czeka nas najważniejszy okres przygotowawczy. Jest długa przerwa i od tego jak się przygotujemy zależy to jak będziemy grać przez całą rundę. Jeżeli dobrze przepracujemy ten czas (duża frekwencja na treningach przede wszystkim) przy odrobinie szczęścia, większej skuteczności uważam, że mamy szanse.
    Huragan zasługuje, by grac w IV lidze. W poprzednich latach awansowały silne zespoły jak Lechia czy Polonia Środa, teraz czas na nas. Musimy zrobić wszystko, aby osiągnąć ten cel. Jak nie teraz to kiedy?!

    Kolejna rozmowa wkrótce. (gkrawczyk)
21.01.2011 - Przygotowania
     Od 15 stycznia piłkarze Huraganu przygotowują się do zbliżającej rundy wiosennej. Zajęcia na hali oraz przygotowania kondycyjne to podstawowe jednostki treningowe aplikowane przez trenera Włodzimierza Watrasa. Póki co kadra zespołu pozostaje niezmieniona.
     Pierwszym sprawdzianem Huraganistów będzie halowy turniej w Nekli, który odbędzie się 30 stycznia. Kolejnymi rywalami już na trawiastych boiskach jak informowaliśmy wcześniej będą kolejno: Złoci Złotkowo (3 m-ce, B klasa), Wełna Rogoźno (8 m-ce, Kl. Okręgowa), Mieszko Gniezno (14 m-ce, III liga), Concordia Murowana Goślina (11 m-ce, IV liga), Stella Luboń (7m-ce, Kl. Okręgowa), Jurand Koziegłowy (14 m-ce, Kl. Okręgowa) oraz Polonia Poznań (7m-ce, A-klasa).
     Szczegóły dotyczący dokładnych godzin oraz miejsc rozegrania spotkań kontrolnych na bieżąco na łamach naszego serwisu. Terminarz gier kontrolnych w dziale Huragan >>> Wyniki (gkrawczyk)
07.01.2011 - Z cyklu: "Huraganiści w sieci"
    8 bramek, 1172 minut na boisku (najwięcej z zespołu) - dobry wynik. Wiemy, że w poprzednich sezonach nie było tak kolorowo. Co wydarzyło się w tej rundzie, że stałeś się etatowym strzelcem oraz pewnym punktem zespołu?
    Mikołaj Witaszyk: Po prostu dobrze przepracowany okres przygotowawczy robi swoje. Jestem napastnikiem, który bazuje głównie na szybkości, nieustępliwości i ciągłej walce - by w pełni wykorzystać wyżej wymienione atuty należy wcześniej zbudować odpowiednią formę, a w poprzednich latach bywało z tym różnie. Poza tym czasami brakowało szczęścia, może trochę koncentracji, ale sądzę też, że nie jestem typowym środkowym napastnikiem wykańczającym akcję za akcją - często cofam się do pomocy, staram się pomóc w grze defensywnej, a przede wszystkim potrafię zaliczyć asystę. Jak brakowało bramek, zawsze były asysty.
    Spodziewałeś się tak dobrej rundy w wykonaniu naszego zespołu?
    Mamy zespół oparty na młodych perspektywicznych zawodnikach. Z drugiej strony wielu jest już ogranych, niektórzy grali w czwartej lidze. W końcu ta mieszanka młodości i doświadczenia musiała wypalić. Nasza liga w tym roku wydaje się być nieco słabsza niż było to w poprzednich sezonach, a na pewno bardziej wyrównana - nie ma jednego, zdecydowanego faworyta i praktycznie każdy może wygrać z każdym.
    My ze swej strony wychodzimy na murawę i staramy się zawsze dać z siebie wszystko i to przyniosło efekt. Może na początku rundy, gdy nasze wyniki nie były zbyt dobre nikt się nie spodziewał, że uda nam się na koniec rundy zająć drugie miejsce.
    Myślę, że przełomowym momentem dla nas był mecz z Kłosem - pojechało tam nas zaledwie trzynastu, a mimo to udało się wywieźć 3 punkty i co ważne zwycięską bramkę zdobyliśmy w doliczonym czasie gry. Każdy, kto grał w piłkę wie, jak bardzo takie zwycięstwa budują atmosferę i morale w drużynie, dzięki czemu można z optymizmem spojrzeć na czekające nas kolejne ligowe boje. I tak było w naszym przypadku.

    Od tego sezonu mamy praktycznie stałą dwójkę napastników - Witaszyk, Napieralski. Jak układa się współpraca z młodszym kolegą?
    Adam to chłopak, który w tej rundzie przebojem wszedł do zespołu seniorów. Po pół roku jego gry widać, że tkwi w nim spory potencjał i będziemy mieli z niego jeszcze sporo pożytku. Jego główną zaletą są spore umiejętności techniczne, świetny drybling oraz łatwość w dochodzeniu do sytuacji podbramkowych. Gramy ze sobą pół roku i sądzę, iż z meczu na mecz nasza współpraca na boisku układała się coraz lepiej. Ale musimy jeszcze sporo poprawić - przede wszystkim zbyt mało graliśmy ze sobą "klepką", z pierwszej piłki - w efekcie tak naprawdę mało goli wpadło po naszych wspólnych akcjach. Było tak tylko w meczu z Polonią Środa, a to za mało by mówić o wzorcowej współpracy.
    W każdym razie póki co, jeszcze się w grze nawzajem docieramy, ale myślę, że może być już tylko lepiej. Bez wątpienia by myśleć o awansie potrzebny jest nam jeszcze jeden napastnik - wysoki, silny na nogach, dobrze grający tyłem do bramki- taki, jakim był kiedyś w Huraganie Łukasz Skolasiński, kogoś takiego nam brakuje.

    Według Ciebie - Huragan jak za dawnych lat kiedy zaczynałeś, czyli wielu zawodników spoza Pobiedzisk, czy obecna formuła z zawodnikami miejscowymi bardziej Tobie odpowiada? Gdzie czułeś się lepiej?
    Są to dwa zupełnie inne zespoły - ten sprzed kilku lat i ten dzisiaj. Pod względem organizacyjnym stać nas było wtedy na zorganizowanie obozu przygotowawczego i jakieś drobne stypendia dla graczy. Dziś nie możemy nawet o tym marzyć, poza tym w Pobiedziskach grało naprawdę kilku niezłych grajków m. in. Radek Borykin, Jarek Szuba, Wojtek Weiss, Michał Garczyński - od których można było się czegoś nauczyć.
    Jeśli chodzi o atmosferę to zdecydowanie lepsza, zdrowsza jest w obecnej drużynie. Huragan jest klubem lokalnym, w którym z samej definicji powinno być jak najwięcej zawodników miejscowych. Tak jest teraz - każdy z nas zna się nie tylko z klubu, ale i podwórka, ze szkoły czy z pracy. Gdyby jeszcze poprawiły się nasze relacje z miejscową władzą i stopień ich zaangażowania w nasz klub - awans do wyższej klasy rozgrywkowej byłby na wyciągnięcie ręki.
    Mimo wszystko wierzę w końcowy sukces, ponieważ Pobiedziskom IV liga się po prostu należy. A jeżeli uda się nam osiągnąć zamierzony cel to na pewno nie dojdzie do czegoś w rodzaju rozpadu naszego zespołu tak jak kilka lat temu, ponieważ jest on budowany z myślą o przyszłości na zdecydowanie twardszych fundamentach aniżeli tylko pieniądze.
(gkrawczyk)
    Już wkrótce krótka rozmowa z kolejny Huraganistom - Damianem Gocałkiem.
05.01.2011 - Podsumowanie - część 2
     Na początku grudnia mogli państwo przeczytać na łamach naszego serwisu podsumowanie wyników drużyny w minionej rundzie. Dziś przedstawiamy kilka statystyk dotyczących wyłącznie zawodników naszego klubu. Czas gry, zmieniany, z ławki, ilość kartek czy bramek - te informacje zawarte zostały w sporządzonych statystykach.
     Najczęściej grającym zawodnikiem jest zarazem najlepszy strzelec Witaszyk, który spędził na boisku 1172 minuty. We wszystkich spotkaniach na boisku pojawił się również Napieralski (1128 minut) oraz Patryk Jóźwiak (1005), który z kolei wyróżnił się również tym, że był najczęściej zmienianym zawodnikiem w zespole - 9 razy.
     Andersz, Powałowski, Bartosz Kwiatkowski oraz Watras - to zawodnicy, którzy rozpoczynając mecz w wyjściowej "11" (w ich przypadku było tak ponad 10 razy) sporadycznie opuszczali pole gry przed końcowym gwizdkiem sędziego.
     Prawdziwymi dublerami okazali się Cegielski, Miążek oraz Mateusz Kosmaczewski, którzy kolejno 8 i po 7 razy wchodzili w na boisku z ławki rezerwowych często wprowadzając dużo ożywienia w poczynania zespołu.
     Nie można również zapomnieć o trójce golkiperów, którzy puścili łącznie 12 bramek. "Łupem" tym podzielili się równo, Raszewski i Kęcel. Najczęściej grającym był Raszewski 810 minut (9 spotkań).
    Na uwagę zasługuję fakt, że w piętnastu spotkaniach żaden z zawodników nie obejrzał bezpośrednio czerwonej kartki. W dwóch przypadkach jednak konsekwencja drugiej żółtej dawała wykluczanie Witaszkowi oraz liderowi tej klasyfikacji Bartoszowi Kwiatkowskiemu, który praktycznie, w co drugim spotkaniu oglądał żółty kartonik. W przyszłej rundzie liczmy na większe zdyscyplinowanie Panie Bartoszu!
     Statystki wszystkich zawodników, którzy wystąpili w brawach HP w minionej rundzie można zobaczyć w dolnej części strony Huragan >>> Kadra (gkrawczyk)
Właśnie się tworzy historia...Dziękujemy za odwiedziny nr:
Stronę współtworzą: Paweł Krawczyk, Grzegorz Krawczyk