H U R A G A N
  Aktualności
  Wyniki
  Tabela
  Kadra
  O klubie
  Stadion
H I S T O R I A
  Klub
  Wyniki
  Zawodnicy
  Władze
K I B I C E
  Klub Kibica
  
  Liga Kibiców HP
  Piłkarz Meczu
  Flagi
  Bilety
G A L E R I E
  Mecze
  Wydarzenia
M Ł O D Z I E Ż
  Juniorzy
  Trampkarze
  Młodsi
24.12.2012 - Nominowani i zwycięzcy za rok 2012 podczas II Gali Huraganu Pobiedziska
Najlepsi A.D. 2012
    Jak już informowaliśmy kilka dni temu podczas II Gali piłkarskiej w Pobiedziskach, która odbyła się 16 grudnia podziękowano za walkę na boisku i wyróżniono najlepszych we wszystkich kategoriach wiekowych.
    Pierwsze tego typu wyróżnienia wręczaliśmy w roku 2004. Warto przy tej okazji przypomnieć sobie poprzednich laureatów...
    Nominacje i wyróżnienia seniorów za rok 2012 (w tym z lat ubiegłych) oraz fotorelacja do obejrzenia w dziale GALERIE >>> Wydarzenia (PKrawiec)
20.12.2012 - II Gala Piłkarska Huraganu Pobiedziska - podsumowanie roku 2012
Statuetki rozdane!
     W sobotę 15 grudnia w Auli Kompleksu Edukacyjno Sportowego odbyła się II Gala Piłkarska Huraganu Pobiedziska - podsumowanie roku 2012.
     W obecności ponad 200. osób Zarząd Huraganu w blisko dwugodzinnej prezentacji multimedialnej podsumował mijający rok, przedstawił perspektywy swojego działania na rok 2013 oraz wyróżnił pucharami 20 osób w kilku kategoriach. Na gali pojawili się goście, m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Pobiedziska Pan Michał Podsada oraz jego Zastępca Pan Ireneusz Antkowiak.
     Wyróżnienia wśród orlików otrzymali kolejno: Piotr Rzempała i Eryk Drożdżyński, młodzików Jakub Maciejewski i Kacper Naskręt, trampkarzy Mikołaj Kistowski i Hubert Rogowski, oraz juniorów Norbert Zieliński i Patryk Bąkowski.
     W kategorii orlików Piłkarzem Roku został Hubert Ostajewski, młodzików Wojciech Bissinger, trampkarzy Grzegorz Karasiewicz, a juniorów Łukasz Piechocki. O wyborze decydowali trenerzy.
     W ekipie seniorów statuetki powędrowały do: Defensor Roku - Bartosz Kwiatkowski, Pomocnik - Patryk Jóźwiak, Napastnik - Mikołaj Witaszyk, Odkrycie - Patryk Stawiarski, Młodzieżowiec - Oskar Włodarczyk. Piłkarzem Roku 2012 został 23-letni wychowanek Huraganu Damian Gocałek! Tutaj decydujący głos we wszystkich kategoriach mieli kibice czerwono-czarnych.
     Za wieloletnią pracę dla dobra klubu wyróżnienie otrzymał były członek zarządu, długoletni sponsor Huraganu Pan Jacek Grzeczka. Z kolei podziękowania za kilkuletnią pracę w klubie w roli trenera otrzymał Pan Tadeusz Stręk, który z końcem roku kończy pracę z zespołem juniorów.
     Dwadzieścia trzy "złote" medale otrzymali z rąk prezesa Grzegorza Krawczyka rodzice, którym tym samym zarząd chciał podziękować za pomoc oraz pracę na rzecz drużyn młodzieżowych.
     Prezentacja nominowanych seniorów dostępna będzie niebawem w zakładce Wydarzenia. Wkrótce również w internecie dostępny będzie skrót filmowy z tego sobotniego wieczoru oraz obszerna fotorelacja.
     Fotorelacja dostępna na facebook.com

      Wszystkim gościom naszej strony, piłkarzom, kibicom oraz sympatykom Huraganu, życzymy spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku. Miejmy nadzieję, że rok 2013 będzie jeszcze lepszy od ubiegłego, pełen sukcesów sportowych oraz organizacyjnych.
                                                                                Zarząd MGKS Huragan
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

11.12.2012 - II Gala Piłkarska Huraganu Pobiedziska


10.12.2012 - Z cyklu "Huraganiści w sieci"
Mateusz Pawłowski
    Wraz z Oskarem Włodarczykiem dołączyłeś przed sezonem do kadry I drużyny. Jak oceniasz swoje pierwsze pół roku w seniorskim futbolu? Czy w rundzie wiosennej możemy liczyć na Twoją grę w większym wymiarze czasowym?
    Swoje pierwsze pół roku oceniam dość dobrze, choć wiem, że stać mnie więcej. Dołożę wszelkich starań by w rudzie wiosennej przekonać trenera do częstszego dawania mi szans gry. Jak każdy chcę spędzać na murawie jak najwięcej czasu i dawać Huraganowi jak najwięcej od siebie... Więcej

30.11.2012 - Podsumowanie rundy drużyn młodzieżowych
Ze zmiennym szczęściem
     Minione pół roku w wykonaniu Huraganowej młodzieży było bardzo zróżnicowane. Najlepiej wśród czterech drużyn wypadła ekipa trampkarzy młodszych.
     Debiutancki sezon we wrześniu rozpoczęła drużyna orlików prowadzona podobnie jak trampkarze przez trenera Andrzeja Rittera. Z jedną wygraną najmłodsi zamykają ligową tabelę. Najlepszymi strzelcami (po 2 gole) są Wojciech Pilarczyk oraz Mikołaj Polcyn.
     Młodziki pod wodzą Włodzimierza Watrasa po dobrym początku musieli uznać wyższość MKS Trzemeszno oraz Lechii Kostrzyn. Najlepszym strzelcem z trzema trafieniami został Marcin Jesienkowski.
     Trampkarze po wygraniu swojej ligi w przyszłej rundzie zagrają w grupie mistrzowskiej m.in. z Lechem Poznań. Najwięcej goli dla zespołu bo aż dziesięć zdobył Mikołaj Kistowski.
     Poniżej oczekiwań wypadli juniorzy. Z czterema punktami zajęli przedostatnie miejsce w swojej grupie. Najskuteczniejszy wśród podopiecznych Tadeusza Stręka z siedmioma trafieniami został Dariusz Borowik.
     Podsumowując wyniki sportowe są one na poziomie średnim. Duża w tym zasługa trampkarzy oraz młodzików. Należy jednak pokreślić, że dla najmłodszych wynik sportowy nie odgrywa kluczowej roli. Ważna jest rywalizacja oraz stałe doskonalenie swoich umiejętności.
     Warto tutaj również zaapelować do rodziców aby karą dla dziecka nie był zakaz treningów, który w konsekwencji odbija się nie tylko na samym zawodniku, ale całej drużynie. Jesteśmy przekonani, że większą karą dla młodego człowieka będzie kilka dni bez komputera...
     Wyniki, tabele, strzelcy oraz zdjęcia drużyn w lewym dolnym rogu strony. (gkrawczyk)
29.11.2012 - 1/8 Okręgowego Pucharu Polski
Znamy rywala
     W 1/8 Okręgowego Pucharu Polski Huraganiści zmierzą się z czwartoligową Pogonią Lwówek. Spotkanie rozegrane zostanie 17 marca przyszłego roku o godzinie 14. w Pobiedziskach.
     Nasi rywale na półmetku rozgrywek zgromadzili na swoim koncie 19 punktów i zajmują obecnie 12 miejsce w ligowej tabeli.
     Oba zespoły w oficjalnym meczu ostatni raz spotkały się w IV lidze w sezonie 1999/2000 po którym to Huragan wywalczył historyczny awans do III ligi.
     Wykaz wiosennych gier kontrlonych w zakładce Huragan >>> Wyniki (gkrawczyk)
27.11.2012 - Z cyklu "Huraganiści w sieci"
Oskar Włodarczyk
    Jak oceniasz swoją debiutancką rundę w seniorskiej piłce? Jak zostałeś przyjęty w drużynie przez starszych kolegów? Zaaklimatyzowałeś się już w pełni?
    Uważam, że moja premierowa runda w seniorskiej piłce była udana, były lepsze i gorsze spotkania, ale to normalne w tej dyscyplinie sportu. Wydaję mi się, że z meczu na mecz powinienem grac coraz lepiej przez doświadczenie nabyte podczas treningów oraz spotkań z rundy jesiennej... Więcej

24.11.2012 - Podsumowanie roku drużyny młodzieżowej
Zakończenie młodzików
    W sobotę 17 listopada w budynku klubowym z inicjatywy rodziców naszych młodych adeptów futbolu odbyło się perfekcyjnie przygotowane zakończenie roku podopiecznych Włodzimierza Watrasa. Spotkanie miało charakter rekreacyjny.
    Nie obyło się również bez atrakcji sportowych. Rozegrano dwa mecze w których najpierw ojcowie zmierzyli się ze swoimi pociechami, a później stanęli naprzeciw drużynie seniorów naszego klubu, która stawiła się na pokazowym spotkaniu praktycznie w komplecie.
    Zarząd Huraganu pragnie jeszcze raz serdecznie podziękować za pomoc i zaangażowanie wszystkich rodziców, którzy mają swój wkład w rozwój naszych młodych piłkarzy oraz klubu.
     Kadra, foto oraz wyniki młodzików w zakładce Młodzież >>> Młodziki (gkrawczyk)
21.11.2012 - Z cyklu "Huraganiści w sieci"
Bartosz Żołądkiewicz
    Pomimo młodego wieku Twoja piłkarska przygoda trawa już dość długo. Nakreśl kibicom gdzie zaczynałeś grać i jak przebiegała do momentu przyjścia do Huraganu Twoja kariera.
    Tak, moja przygoda z piłką nożna rozpoczęła się dość wcześnie, bo miałem wtedy sześć lat. Pierwsze treningi zaczynałem w moim mieście jakim są Pobiedziska, a więc reprezentowałem barwy Huraganu. Następnie w trampkarzach starszych... Więcej

20.11.2012 - Podsumowanie rundy jesiennej
Huraganiści w liczbach
    Koniec roku oraz rundy jest okazją do krótkich rzeczowych podsumowań. Na początek podsumowanie minionej rundy.
    Drugie miejsce w ligowej tabeli, najwięcej strzelonych bramek (39), najmniej straconych (13). Daje nam to średnią meczową dokładanie 3:1.
    Huragan może również pochwalić się najdłuższą w lidze serią bez porażki. Zawodnicy Krzysztofa Pancewicza śrubują rekord 15 oficjalnych meczów bez porażki (w tym dwa pucharowe).
    Jeśli chodzi o indywidualne statystyki sprawa wygląda następująco. Zawodnikiem, który w minionym półroczu pojawiał się najczęściej na placu gry był kapitan Tomasz Andersz, który wystąpił we wszystkich 15. spotkaniach w pełnym wymiarze czasowym (w tym 2 PP). Łącznie na boisku spędził 1350 minut.
    Z kolei najczęściej zmienianym piłkarzem był Mikołaj Witaszyk, który z boiska schodził w 8. z 14. rozegranych meczów. Po 7 razy na plac wchodzili Adrian Miążek oraz Przemysław Andrusieczko, którzy tym samym zasłużyli na miano podstawowych zmienników.
    Najlepszym strzelcem rundy został najczęściej zmieniany, czyli Mikołaj Witaszyk, który ma na koncie aż 12 trafień (jedno pucharowe). Popularny "Kita" do bramki rywala trafiał średnio co 69 minut.
    Wśród asystentów prym wiedzie Patryk Jóźwiak. Po jego podaniach 8 razy koledzy zdobywali bramki. "Józek" z dwiema wygranymi lideruje również w klasyfikacji piłkarza meczu rozgrywanego u siebie.
    W kategorii kartek "prowadzi" Bartosz Kwiatkowski, który na swoim koncie zgromadził 5 "żółtek". Warto zaznaczyć, że nikt w zespole nie ujrzał czerwonego kartonika.
     Statystyki wszystkich zawodników na dole strony Huragan >>> Kadra (gkrawczyk)
16.11.2012 - Podsumowanie jesieni - rozmowa z trenerem seniorów Krzysztofem Pancewiczem
"Udana runda"
    Osiem zwycięstw, cztery remisy, tylko jedna porażka i dwie wygrane w OPP. Prosimy o ogólną ocenę zakończonej przed tygodniem rundy.
    Patrząc obiektywnie uważam, że była to naprawdę udana runda w naszym wykonaniu, jednak przed nami jeszcze mecze wiosenne więc z całkowitą oceną musimy się wstrzymać.
    Dla wielu kibiców porażka w Kłecku była bardzo dziwna...
Więcej

15.11.2012 - Plan przygotowań do rundy wiosennej
W kierunku wspólnego celu!
    Znamy już plan przygotowań, wstępne terminy meczu OPP i pierwszej kolejki rundy rewanżowej trwającego sezonu. Okres roztrenowania Huraganistów potrwa do 13 grudnia.
    Do treningów piłkarze wrócą 7 stycznia. W okresie przygotowawczym podopieczni Krzysztofa Pancewicza wezmą udział w tygodniowym obozie dochodzeniowym na obiektach w Pobiedziskach.
    Już 20 stycznia nasza drużyna będzie gospodarzem turnieju halowego, który odbędzie się w hali Zespołu Szkół w Pobiedziskach. Będzie to pierwsza tego typu impreza w historii klubu. Znamy już również terminy i siedmiu rywali gier kontrolnych. Wszystkie mecze rozegrane zostaną w sobotę (godz. 14. lub 16.) w Poznaniu przy ulicy Armii Poznań na boisku ze sztuczną trawą.
    Pierwszym rywalem 26 stycznia będzie Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski (A-klasa). W późniejszych sparingach Huragan zagra z trzecioligowcami Notecianką Pakość i Lubońskim KS oraz zespołami z czwartej ligi Gromem Plewiska (lider grupy północnej), Lechią Kostrzyn, Sokołem Pniewy oraz 1920 Mosina.
    Na 17 marca planowany jest termin rozegrania VII rundy Okręgowego Pucharu Polski. Rywala poznamy jeszcze w tym miesiącu. Będzie to prawdopodobnie drużyna grająca w III lidze więc mecz ten odbędzie się na pewno przy Kiszkowskiej.
    Rundę rewanżową zainaugurujemy 24 marca przed własną publiczności meczem z drużyną Lechity Kłecko, której to na pewno Huraganiści będę chcieli się zrewanżować za jedyną porażkę w minionej rundzie. Warto również podkreślić, że na dzień dzisiejszy praktycznie wszyscy zawodnicy zadeklarowali, że w przyszłym roku nadal bronić będą czerwono czarnych barw.
     Wykaz gier kontrlonych w zakładce Huragan >>> Wyniki (gkrawczyk)
14.11.2012 - Piłkarz Meczu z Piastem Kobylnica
Jako pierwszy po raz drugi!
    Patryk Jóźwiak z dużą przewagą głosów został wybrany na Piłkarza Meczu z Piastem. Miał udział przy każdym golu. Trzy razy asystował, a sam pewnie - jak dotąd nieomylny w meczach mistrzowskich - wykorzystał jedenastkę. Fani czerwono-czarnych wyróżnili też stojącego między słupkami Marcina Kamińskiego oraz najlepszego strzelca Huraganu Mikołaja Witaszyka. Warto podkreślić, iż w ubiegłą niedzielę oddano na wybór "PM" rekordową liczbę wskazań kibiców!
     Wyniki głosowania w zakładce po lewej: KIBICE >>> Piłkarz Meczu (PKrawiec)
13.11.2012 - Wyniki młodzieży i dzieci
Trampkarze w grupie mistrzowskiej!
     Żle ostatni mecz w rundzie wspominać będą orliki. W Śremie młodzi Huraganiści ulegli tamtejszej Szóstce aż 12:0.
     Młodziki z kolei rundę kończyli meczem w Działyniu z miejscowym Orkanem. Podopieczni Włodzimierza Watrasa ulegli 2:3. Autorami bramek Jakub Stachowiak oraz Wojciech Bissinger.
     Duży sukces odnieśli trampkarze pod wodzą Andrzej Rittera, którzy po zwycięstwie z Piastem Kobylnica 7:0 zapewnili sobie grę w grupie mistrzowskiej. Wiosną zagrają m.in. z Lechem Poznań, Błękitnymi Wronki oraz Pogonią Lwówek.
     Bramki w spotkaniu z Piastem zdobyli Radosław Kowalczyk (2), Dominik Wala (2), Mikołaj Kistowski (2) oraz Dawid Hamera. Juniorzy z kolei z powodu zbyt małej liczby zawodników (m.in. choroby) nie udali się na mecz do Kostrzyna i tym samym oddali mecz walkowerem.
     Komplet wszystkich wyników, strzelcy, zdjęcia oraz terminy treningów w okresie zimowym w hali dostępne w zakładkach poszczególnych grup wiekowych w lewym dolnym rogu strony. (gkrawczyk)
11.11.2012 - Liga Kibiców Huraganu Pobiedziska
Marek Sobka z kompletem!
    Po szóstce Zbigniewa Bąkowskiego sprzed dwóch tygodni, dziś również pełna pula została "wzięta". Choć jej trafienie jest o wiele prostsze niż w lotto... to jak widać z wyników zdarza się niezmiernie rzadko. W meczu z Piastem udało się to Markowi Sobce, który wdarł się tym samym do pierwszej jedenastki. Pan Marek był w czołówce tegorocznego Rycerza Wiosny, co jak widać, było zapowiedzią walki o tytuł Króla LKHP w następnym sezonie.
    Wiosną kontynuować będziemy tegoroczną edycję oraz, jak mówi sama nazwa, rozpocznie się równolegle walka o tytuł kibicowskiego Rycerza Wiosny.
     Tabela w zakładce po lewej lub bezpośrednio: KIBICE >>> LKHP >>> Liga Kibiców HP (PKrawiec)
11.11.2012 - HURAGAN - Piast Kobylnica 4:0 (1:0)
Cztery salwy z okazji Święta Niepodległości!
     Aura sprzyjała tej jesieni piłkarzom Huraganu w meczach u siebie, każdorazowo zapewniając ładną pogodę. Nie inaczej było w dzisiejsze świąteczne popołudnie, stąd ok. 250 osób oglądało zmagania na boisku. Huragan podejmował bardzo przeciętny zespół z Kobylnicy i pewnie wygrał 4:0.
     Mecz nie był porywającym widowiskiem. Jedynego gola w 1. połowie uzyskał Patryk Stawiarski w 30. minucie. Druga odsłona przyniosła jeszcze trzy bramki będące po kolei dziełem Damiana Gocałka (65 min.), Patryka Jóźwiaka (72 min.) oraz Adriana Miążka. Patryk Jóźwiak pewnie wykorzystał rzut karny, a gol Adriana Miążka był ostatnim akcentem tego meczu i sędzia nie wznowił już gry.
     Kibice otrzymali wraz z biletem formularz do corocznego plebiscytu na piłkarza roku oraz najlepszych z każdej formacji. W przerwie znów obejrzeliśmy występ Huragan Girls oraz tradycyjnie rozlosowano nagrody ufundowane przez sponsorów. Wypada tylko żałować, że był to już ostatni mecz tego roku.
     Składy oraz przebieg meczu w pliku PDF w zakładce Huragan >>> Wyniki
     Aktualne statystyki zawodników w zakładce Huragan >>> Kadra
     Fotorelacje dostępna na facebook.com (PKrawiec)
09.11.2012 - Zapowiedź - 11 listopada (niedziela), godz. 13.00; HURAGAN - Piast Kobylnica
Zawsze święto!
    Wszystkie przesłanki mówią, że w niedzielę Huragan powinien zwyciężyć. Po pierwsze, każdy z ostatnich ligowych meczów z Piastem został wygrany. Po drugie, 11 listopada Huragan nigdy nie przegrał (!), a po trzecie ostatnio w Pucharze Polski było w Kobylnicy aż 8:0...
    Jest za to jedna rzecz, która przepowiada niebezpieczeństwo. Zjawisko często krzyżujące plany faworytom to oczywiście zbytnia pewność siebie. Wierzymy, że nasi nie pozwolą sobie na lekceważenie rywala, tym bardziej, że w październiku Piast pokonał na wyjeździe Vitcovię! (PKrawiec)
Listopad 2012 - Piłkarz Amator 2012 roku w Wielkopolsce
Oddaj głos na Patryka Jóźwiaka!
    Gorąco zachęcamy do oddawania głosów na Patryka Jóźwiaka w konkursie na najlepszego piłkarza amatora roku 2012 organizowanym przez Głos Wielkopolski. Aby oddać głos na "Józka" należy wysłać sms o treści PILKA.22 pod numer 72355.
    W wydaniu gazety z dnia 29.10 przeczytać można rozmowę z prezesem HP oraz kilka słów na temat Patryka. Tam również o nagrodach oraz regulamin zabawy.
     Aktualne wyniki głosowania oraz wspomniany artykuł na stronie gloswielkopolski.pl
06.11.2012 - Z cyklu: "Huraganiści w sieci"
Marcin Pająk
    Jesteś wychowankiem złotowskiej Sparty. Ostatnio reprezentowałeś barwy Mawitu Lwówek. Co skłoniło Cię do przenosin do Pobiedzisk?
    Chciałem zmienić środowisko, pobyt w Lwówku wspominam bardzo dobrze, jednak daleka odległość z Poznania w połączeniu z obowiązkami w pracy ciężko było pogodzić.
    Wcześniej grałem w Jurandzie Koziegłowy z Radkiem Sobkowiczem i w samych superlatywach polecał Huragan Pobiedziska...
Więcej

05.11.2012 - Wyniki młodzieży i dzieci
Trampkarze o krok od triumfu!
     Pierwsze punkty w tym roku na swoim koncie zgromadziła drużyna orlików. Karolinka Koziegłowy nie pojawiła się w Pobiedziskach i tym samym zwycięstwo walkowerem przypadło naszej drużynie.
     O krok od wygrania swojej ligi są podopieczni Andrzeja Rittera. Po zwycięstwie nad Karolinką Koziegłowy 9:0, wystarczy zainkasowanie kompletu punktów w meczu z Piastem Kobylnica. Jeśli się to uda młodzi Huraganiści wiosną rywalizować będę m.in. z Lechem Poznań.
     Bramki w meczu z Karolinką zdobyli kolejno Hubert Rogowski (3), Bartosz Łaganowski (2), Grzegorz Karasiewicz, Dawid Hamera, Oskar Rosalski po 1 i jeden gol samobójczy.
     Juniorzy oraz młodziki w tej kolejce pauzowali. W najbliższy weekend wszystkie zespoły młodzieżowe Huraganu wybiegną na boisko po raz ostatni w tym roku. (gkrawczyk)
04.11.2012 - Polonia Poznań - HURAGAN 0:2 (0:1)
Zgodnie z planem!
    W przedostatnim meczu tego roku Huragan pewnie pokonał Polonię Poznań 2:0. Był to już trzynasty mecz bez porażki z rzędu w wykonaniu podopiecznych Krzysztofa Pancewicza.
    Wyniki meczu w 14. minucie gry otworzył Mikołaja Witaszyk, który z bliska skierował piłkę głową do bramki rywala. Dokładnym dograniem przy trafieniu "Kity" popisał się Marcin Pająk, który godnie zastąpił w tym meczu kontuzjowanego Damiana Gocałka.
    Za sprawą Witaszka już w 5. minucie powinno być 1:0, lecz w sytuacji sam na sam z bramkarzem nasz snajper uderzył ponad poprzeczką. Gospodarze największe zagrożenie stwarzali po stałych fragmentach gry.     Na 2:0 w 63. minucie podwyższył Patryk Stawiarski, który uderzył z ok. 11. metrów tuż obok interweniującego golkipera gospodarzy. Przy bramce "Stawiara" asystował Mikołaj Witaszyk.
    Na dużą pochwałę zasługuje cały zespół lecz warto podkreślć bardzo istotną rolę jaką odegrał w tym meczu blok defensywny razem z Robertem Raszewskim. Mądra, konsekwentna gra wprowadzała dużo spokoju w poczynaniach całej drużyny.
    Po porażce Kotwicy w Śremie z tamtejszą Wartą Huraganiści tracą do kórniczan tylko dwa punkty. W ostatniej kolejce jesieni Kotwica zmierzy się z Vitcovią Witkowo a Huragan zagra przed własną publicznością z Piastem Kobylnica.
     Składy oraz przebieg meczu w pliku PDF w zakładce Huragan >>> Wyniki
     Aktualne statystyki zawodników w zakładce Huragan >>> Kadra (gkrawczyk)
02.11.2012 - Zapowiedź - 4 listopada (niedziela), godz. 11.00; Polonia Poznań - HURAGAN
Skazani na 1:1!?
    Polonia po powrocie do "okręgówki" radzi sobie nadspodziewanie dobrze. U siebie wygrała pięć na sześć rozegranych meczów! Jak widać ze "współczesnej historii potyczek" z poznaniakami mamy tam remisową tradycję, którą czas złamać i... strzelić jednego gola więcej. Nie grają już w barwach Huraganu ostatni strzelcy bramek przeciwko Polonii na wyjeździe. Czy uda się komuś z obecnych graczy odmienić ten hermetyczny, "remisowy układ"?
    Z powodu choroby na pewno zabraknie Mateusza Pawłowskiego, a pod znakiem zapytania z przyczyny urazów stoi występ Radosława Sobkowicza i Damiana Gocałka.
    Mecz poprowadzi trójka sędziowska: Katarzyna Lisiecka (główny), Piotr Stachowski oraz Jakub Strużyński. (PKrawiec)
30.10.2012 - Piłkarze Meczu ze Zjednoczonymi i Stellą
Zjednoczeni celem!
    Debiutujący meczem pucharowym przeciwko czwartoligowcowi z Trzemeszna Bartosz Żołądkiewicz pokazał, że jest zawodnikiem nietuzinkowym. Jego wejście na plac gry i kilka prostopadłych piłek wyraźnie ożywiło poczynania napastników. Mamy nadzieję, że jego, bądź co bądź, niespodziewana obecność w kadrze przyczyni się do upragnionego awansu do IV ligi...
    Mikołaj Witaszyk również jako rezerwowy popisał się w ubiegłą niedzielę wyśmienitą skutecznością i wykorzystał swoje szanse na bramki. Ten "stały bywalec" trójki najlepszych wreszcie na najwyższym stopniu podium w tym sezonie. Gratulujemy obu panom!
     Wyniki głosowania w zakładce po lewej: KIBICE >>> Piłkarz Meczu (PKrawiec)
29.10.2012 - Wyniki młodzieży i dzieci
Trampkarze przed dużą szansą
     Nadal bez punktu pozostają orliki. Tym razem na wyjeździe minimalnie ulegli TPS Winogrady Poznań 2:3. Pierwsza bramka to gol samobójczy, a drugie trafienie było autorstwa Oliviera Strosina.
     W derbowym pojedynku z Lechią Kostrzyn drużyna młodzików przed własną publicznością zremisowała 0:0. Warto podkreślić, że była to pierwsza strata punktów naszego rywala w tej rundzie.
     Trampkarze po sobotnim zwycięstwie z Sucharami Suchy Las 1:0 po bramce Pawła Skrodzkiego są bardzo blisko awansu do grupy mistrzowskiej. Wszystko rozstrzygnie się już w najbliższą sobotę kiedy to rywalem będzie Karolinka Koziegłowy, która na swoim koncie ma 0 punktów.
     Juniorzy zdobyli swój czwarty punkt w potyczce z Kopernikiem Poznań. Na terenie rywala padł remis 4:4. Bramki zdobyli Dariusz Borowik (2), Maciej Szymkowiak oraz Tomasz Jakubowski. (gkrawczyk)
28.10.2012 - Liga Kibiców Huraganu Pobiedziska
Pełen repertuar z szóstką włącznie!
    Dopiero piąty mecz przyniósł nam "6". Członek Zarządu Zbigniew Bąkowski został tym pierwszym, który trafił dokładny wynik i strzelca pierwszego gola dla czerwono-czarnych. Poza panem Zbyszkiem jeszcze piątka kibiców z Pobiedzisk przewidziała 3:1 dla Huraganu, z tą różnicą, że jako strzelca widzieli oni Patryka Stawiarskiego - stąd po pięć punktów dla Krzysztofa Flisiaka, obrońcy tytułu Andrzeja Osaka, Stanisława Słomki, Mateusza Wachowiaka oraz Jakuba Waligóry. Ponadto zanotowaliśmy "czwórki", "trójki" oraz jedną dwójkę... Takiego rozkładu punktów dawno nie było... Pomimo tego liderem ciągle Mikołaj Rżany z Pobiedzisk!
     Tabela w zakładce po lewej lub bezpośrednio: KIBICE >>> LKHP >>> Liga Kibiców HP (PKrawiec)
28.10.2012 - HURAGAN - Stella Luboń 3:1 (1:0)
Pewne zwycięstwo!
     Huragan podejmował dziś silną na wyjazdach Stellę. Poza pierwszą akcją meczu, gdzie w opałach był pewny punkt naszej drużyny Rober Raszewski, goście nie pokazali nic groźnego.
     Bramkę otwierającą wynik zdobył Damian Gocałek po perfekcyjnym dośrodkowaniu Patryka Jóźwiaka z rzutu wolnego. Strzeleckiego nosa w 2. połowie pokazał "Kita" wykańczając celnymi strzałami dwie akcje. Przy jego pierwszym trafieniu (52 min.) asystował strzelec pierwszej bramki Gocałek.
     Trzeci gol to 65. minuta i ładna akcja z kilkoma podaniami z tzw. "klepki" zakończona wygranym pojedynkiem sam na sam z bramkarzem. Przy tej bramce piękną asystą popisał się debiutujący w ligowym meczu w barwach Huraganu Bartosz Żołądkiewicz, który pojawił się na boisku zaraz po przerwie.
     Gdy wydawało się, że nie będzie nerwowo, w 72. minucie sędzia podyktował bardzo wątpliwy rzut karny dla gości, który został pewnie zamieniony na bramkę. Wypada tylko żałować, że tak rzadko na meczach klasy okręgowej bywają obserwatorzy, gdyż jakość sędziowania bywa przez to różna. Dziś bowiem sędziemu brakowało bardzo ważnej sędziowskiej cechy jaką jest konsekwencja w swoim działaniu. "Nie słyszał" on m.in. głośnych obelg skierowanych przez zawodnika gości Piotra Palacza w stronę trybun... stojąc od niego w odległości dwóch metrów!!! Czyż za takie zachowanie nie należy się czerwona kartka?
     Składy oraz przebieg meczu w pliku PDF w zakładce Huragan >>> Wyniki
     Aktualne statystyki zawodników w zakładce Huragan >>> Kadra (PKrawiec)
25.10.2012 - Zapowiedź - 28 października (niedziela), godz. 14.00 HURAGAN - Stella Luboń
Bezlitośni na wyjazdach!
    Stella Luboń, dawniej Stella Żabikowo - bo tak nazywa się dzielnica tego miasta - przyjeżdża do Pobiedzisk w ramach 11. kolejki rozgrywek.
    Goście są rewelacją wyjazdów. Spośród czterech zwycięstw aż trzy odnieśli na obcych boiskach pokonując Piasta (2:1), Kłosa Zaniemyśl (2:1) i Wełnę Rogoźno aż 6:1. Wyższość oddali miejscowym tylko w Witkowie podczas szóstej kolejki.
    Przed rokiem u siebie Huragan "zdmuchnął" Stellę prowadzoną przez obecnego szkoleniowca graczy z Kiszkowskiej 5:1, ale rok wcześniej goście potwierdzili swą nieobliczalność i wygrali w Pobiedziskach 3:1...
    Sędzią głównym niedzielnego meczu będzie Wojciech Brenk. Asystować mu będą Jacek Kołodziej oraz Tomasz Tatarski. Zapraszamy do Ligi Kibiców, wyboru Piłkarza Meczu oraz na występ Huragan Girls.
    Weź udział w wydarzeniu oraz konkursie na facebook.com i pojaw się na stadionie! (PKrawiec)
24.10.2012 - Transfery - jesień 2012
Nowa twarz w kadrze seniorów
     Tuż przed spotkaniem pucharowym do szerokiego składu Huraganu dołączył 18. letni pomocnik Bartosz Żołądkiewicz.
     Przygodę z piłką rozpoczynał w grupach młodzieżowych Huraganu. Kolejnym etapem w jego karierze była gra w Unii Swarzędz z której trafił do Lecha Poznań. Tam kilkukrotnie ocierał się o mecze w Młodej Ekstraklasie.
     Od początku tego sezonu bronił barw III-ligowego Lubuszanina Trzcianka z którym jednak rozwiązał umowę.
     Barw Huraganu bronił będzie co najmniej do końca obecnego sezonu. Debiut zaliczył już w ostatnim meczu pucharowym ze Zjednoczonymi Trzemeszno.
     Kadra ze zdjęciami i statystykami w Huragan >>> Kadra (gkrawczyk)
24.10.2012 - OPP: HURAGAN - Zjednoczeni Trzemeszno 3:0 (0:0)
Zagramy wiosną!
     W VI rundzie Okręgowego Pucharu Polski Huragan pewnie pokonał szósty zespół południowej IV ligi Zjednoczonych Trzemeszno 3:0. Tym samym nasza drużyna zapewniła sobie udział w kolejnej rudzie, która rozegrana zostanie wczesną wiosną przyszłego roku, a rywalem będzie prawdopodobnie III-ligowiec. Po raz kolejny trener Pancewicz dał szansę zawodnikom, którzy grają mniej. Tym samym w porównaniu z meczem w Witkowie nastąpiło aż siedem zmian w pierwszej "11".
     W pierwszej odsłonie gra była wyrównana i dało się odczuć, że jest to spotkanie pucharowe. Oba zespoły nie forsowały tempa. Gola otwierającego wynik w 65. minucie po pięknej zespołowej akcji zdobył Bartosz Kwiatkowski, który wykorzystał podanie Marcina Pająka.
     Dwie minuty później było 2:0 po akcji dwóch zawodników wprowadzonych po przerwie. Bartosz Żołądkiewicz debiutujący w czerwono czarnych barwach zagrał do Adama Napieralskiego, a ten spokojnie minął golkipera gości i zdobył gola. Wynik meczu ustalił Marcin Pająk, który trafił do siatki w ostatniej minucie gry po dograniu Patryka Stawiarskiego. Była to jednocześnie ostatnia akcja zawodów.
     Huraganiści pokazali, że gra im się dużo łatwiej z rywalem grającym otwartą piłkę. Warto zaznaczyć, że Zjednoczeni tracą do wicelidera IV ligi - Lechii Kostrzyn tylko cztery punkty.
     Składy oraz przebieg meczu w pliku PDF w zakładce Huragan >>> Wyniki
     Aktualne statystyki zawodników w zakładce Huragan >>> Kadra (gkrawczyk)
20.10.2012 - Vitcovia Witkowo - HURAGAN 1:1 (1:0)
Zagrali do końca!
     W X kolejce spotkań Huraganiści zremisowali na bardzo trudnym terenie z Vitcovią Witkowo 1:1. Był to już nasz 10. mecz z rzędu bez porażki (w tym OPP).
     Warto napisać, że niestety gospodarze nie do końca sprostali organizacji zawodów. Goście do szatni dostali się dopiero na 30. minut przed meczem... Podkreślić należy również, że płyta boiska w Witkowie jest na poziomie ligi amatorskiej...
     Gospodarze na prowadzenie wyszli już w 2. minucie. Po stracie piłki na środku boiska wyprowadzili szybką akcję po której w sytuacji sam na sam gola zdobył napastnik drużyny przeciwnej.
     Nasi zawodnicy próbowali jeszcze w pierwszej odsłownie wyrównać, lecz z przewagi optycznej nie wynikało zbyt wiele. Gospodarze z kolei często straszyli groźnymi kontratakami.
     W drugiej odsłownie spotkanie było dużo bardziej ciekawe za sprawą odważnej gry Huraganu, który w końcówce postawił wszystko na jedną kartę.
     Tuż po wznowieniu okazję na wyrównanie miał Andersz, lecz piękną paradą popisał się golkiper gospodarzy. W 70. minucie gola mógł zdobyć Patryk Stawiarski ale ponownie lepszy był Tomasz Roszyk.
     W ostatnich 10. minutach spotkania, gdy nasza drużyna atakowała prawie całym zespołem groźne kontry wyprowadzała Vitcovia, która powinna w przynajmniej dwóch sytuacjach podwyższyć prowadzenie, ale Robert Raszewski nie dał się pokonać.
     Bramkę na wagę cennego remisu w 93. minucie gry strzałem głową zdobył kapitan Tomasz Andersz. Zaraz po bramce sędzia zawodów zakończył mecz po którym doszło do sporych przepychanek na płycie boiska pomiędzy zawodnikami i sztabem szkoleniowym drużyn oraz trójką sędziowską. (gkrawczyk)
19.10.2012 - Zapowiedź - 20 października (sobota), godz. 15.00; Vitcovia Witkowo - HURAGAN
Po victorię do Witkowa!
    Tylko raz w ostatnich latach przegraliśmy na boisku w Witkowie, choć dwukrotnie nie przywieźliśmy stamtąd punktów. Ten drugi przypadek na skutek walkoweru po meczu wygranym aż 4:1...
    Później było już lepiej i pomimo trudnych pojedynków były zdobycze punktowe. Jak będzie jutro? Trudno powiedzieć, bo liga jest nieprzewidywalna, Vitcovia mocniejsza w tym sezonie, a Huragan ostatnio w tzw. "gazie"... (PKrawiec)
16.10.2012 - Piłkarz Meczu z Wartą Śrem
Wszyscy stanęli na warcie!
    Patryk Cieśla został wybrany najlepszym wśród graczy z Kiszkowskiej w meczu przeciw Warcie Śrem. Jego wola walki, pracowitość i skuteczność w odbiorze nie mogły zostać niezauważone.
      Drugi Tomek Andersz (na środkach przeciwbólowych z powodu kontuzji palca) okazał się odpowiedzialny za "zero z tyłu". Kapitan imponuje charakterem, co niewątpliwie pozytywnie wpływa na młodych, bo Oskar Włodarczyk pokazał się z bardzo pozytywnej strony i jego rozwój bardzo cieszy kibiców.
     Wyniki głosowania w zakładce po lewej: KIBICE >>> Piłkarz Meczu (PKrawiec)
16.10.2012 - Wyniki młodzieży i dzieci
Zwycięstwo młodzików
     Tylko drużyna młodzików pojawiła się na boisku w ubiegły weekend. Podopieczni Włodzimierza Watrasa pokonali przed własną publicznością 1:0 Mieszko Gniezno.
     Jedynego gola w pierwszej połowie gry po pięknym uderzeniu zza pola karnego zdobył Kuba Maciejewski.
     Juniorzy pomimo zaplanowanego spotkania z Lubońskim KS nie wybiegli na boisko ponieważ rywale nie pojawili się w Pobiedziskach. Tym samym młodzi Huraganiści zainkasowali pierwszy komplet punktów wygrywając walkowerem.
     Orliki oraz trampkarze w tej kolejce spotkań pauzowali. (gkrawczyk)
15.10.2012 - Okręgowy Puchar Polski
Znamy rywala
     W VI rundzie Huraganiści zmierzą się z drużyną Zjednoczonych Trzemeszno występującą na co dzień w IV lidze. Przypomnijmy, że awans do kolejnej rundy dało wysokie zwycięstwo z Piastem Kobylnica aż 8:0.
     Nasi rywale po XII kolejkach zgromadzili na swoim koncie 17 punktów i zajmują 8 miejsce w ligowej tabeli.
     Oba zespoły ostatni raz spotkały się we wrześniu ubiegłego roku również w OPP. Wtedy Huragan pokonał rywala 1:0 po bramce Patryka Jóźwiaka.
     Mecz odbędzie się w środę 24 października o godzinie 15.30. w Pobiedziskach. (gkrawczyk)
14.10.2012 - Liga Kibiców Huraganu Pobiedziska
Na taki wynik nie wpadł nikt!
    Może to taniec naszych Huragan Girls spowodował, że tuż po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Niepokonani dotychczas Śremianie aż trzykrotnie sięgali do własnej siatki. Aż czterech kibiców typowało identyczny wynik 2:0, który utrzymywał się do 89. minuty, co w połączeniu z wytypowanym strzelcem Patrykiem Stawiarskim przyniosłoby nam aż cztery "szóstki"... Cóż, czasem głowa boli od przybytku!
     Tabela w zakładce po lewej lub bezpośrednio: KIBICE >>> LKHP >>> Liga Kibiców HP (PKrawiec)
14.10.2012 - HURAGAN - Warta Śrem 3:0 (0:0)
Trzy do zera - pogrom lidera!
     W arcyważnym meczu dla układu tabeli Huragan gładko pokonał dotychczasowego lidera Wartę Śrem 3:0! Tym samym Huraganiści wskoczyli na pozycję wicelidera rozgrywek.
     Obie ekipy mecz rozpoczęły z dużym respektem. Akcje budowane były z dużą ostrożnością aby nie narazić się na niepotrzebny kontratak. W 23. min. boisko z powodu kontuzji opuścić musiał Piotr Król za którego wszedł Bartosz Kwiatkowski.
     W pierwszych 45. minutach dobre okazje do zdobycia bramki mieli m.in. Adrian Miążek oraz Damian Gocałek, lecz w kluczowych momentach zabrakło odrobiny szczęścia. Goście największe zagrożenie stwarzali po stałych fragmentach gry.
     Upragniona bramka dla ok. 200 kibiców zgromadzonych na trybunach padła zaraz na początku drugiej odsłony. Ósmego gola w sezonie zdobył Patryk Stawiarski, który wykończył akcję po podaniu Witaszyka.
     Później goście próbowali odrabiać straty lecz wyśmienicie spisywał się w tym meczu blok defensywny HP. W 79. minucie gry perfekcyjne dośrodkowanie Oskara Włodarczyka strzałem głową wykończył Damian Gocałek i było 2:0!
     Śremian dobił w 89. min. wprowadzony po przerwie Mikołaj Witaszyk, który otrzymał podanie ze środka pola od Stawiarskiego i spokojnie umieścił futbolówkę tuż obok interweniującego golkipera Warty.
     Cały zespół Huraganu zasłużył na słowa uznania za walkę i co najważniejsze za pewne trzy punkty, które ku naszej uciesze zostają w Pobiedziskach! Warto zaznaczyć, że była to pierwsza porażka naszych rywali w ligowych rozgrywkach.
     Składy oraz przebieg meczu w pliku PDF w zakładce Huragan >>> Wyniki
     Aktualne statystyki zawodników w zakładce Huragan >>> Kadra
     Fotorelacje wkrótce dostępna na facebook.com (gkrawczyk)
11.10.2012 - Zapowiedź - 14 października (niedziela), godz. 15.00 HURAGAN - Warta Śrem
Mecz warty lidera?
    Mecz kolejki z pewnością od będzie się w Pobiedziskach.
    Dotychczasowy lider zagra z Huraganem, który jak wynika z ostatnich meczów gra nieprzewidywalnie - wysoko gromi rywala, albo remisuje 1:1...
    Śremianie jak do tej pory bez porażki radzą sobie w rozgrywkach i marzą podobnie jak my o powrocie do 4. ligi. Ostatnie wyniki przy Kiszkowskiej napawają jednak optymizmem. Na inaugurację zeszłego sezonu było aż 5:2 dla gospodarzy. Ewentualna wygrana HP spowoduje awans w tabeli co najmniej na 2. miejsce.
    Warto zaznaczyć, że trener Krzysztof Pancewicz na to spotkanie ma do dyspozycji cały zespół. Mecz poprowadzi Maciej Śliwiński. Asystować mu będą Zbigniew Przybył i Olga Pietrzykowska.
    Tradycyjnie zapraszamy do Ligi Kibiców, wyboru Piłkarza Meczu oraz w przerwie na występ Huragan Girls.
    Weź udział w wydarzeniu oraz konkursie na facebook.com i pojaw się na stadionie! (PKrawiec)
10.10.2012 - OPP: Piast Kobylnica - HURAGAN 0:8 (0:2)
Rywal na łopatkach!
     W pierwszym spotkaniu tegorocznej edycji Pucharu Polski Huragan pokonał na wyjeździe ligowego rywala Piast Kobylnica aż 8:0!
     Podkreślić należy, że w porównaniu ze spotkaniem w Rogoźnie nastąpiło 7 zmian w wyjściowej jedenastce, a w kadrze zabrakło Sobkowicza, Stawiarskiego, Cieśli oraz Kwiatkowskiego.
     Huraganiści przez całe spotkanie, które rozgrywane było w fatalnych warunkach atmosferycznych (wiejący wiatr i padający deszcz) kontrolowali wydarzenia na boisku.
     W pierwszej odsłonie do siatki trafiali Oskar Włodarczyk dla którego był to debiutancki gol w seniorach oraz Marcin Pająk, który pięknym lobem nie dał szans golkiperowi gospodarzy.
     Worek z bramkami rozwiązał się w 58. minucie po golu Adama Napieralskiego, który był autorem również siódmego gola dla HP. Na listę strzelców wpisali się jeszcze Patryk Cegielski, Mikołaj Witaszyk oraz Adrian Miążek, a strzelanie w 90. minucie zakończył Damian Gocałek.
     Zmiennicy pokazali się z bardzo dobrej strony co oddaje wynik oraz dominacja w każdej strefie boiska. Trener Pancewicz na pewno będzie miał duży ból głowy przy wyborze kadry meczowej na ligowe spotkanie.
     Już w najbliższą niedziele o godzinie 15. na Stadionie Miejskim arcyważny mecz z Wartą Śrem, która również awansowała do dalszej fazy pucharowych rozgrywek wygrywając z Kłosem Zaniemyśl 1:0.
     Składy oraz przebieg meczu w pliku PDF w zakładce Huragan >>> Wyniki
     Aktualne statystyki zawodników w zakładce Huragan >>> Kadra (gkrawczyk)
08.10.2012 - Wyniki młodzieży i dzieci
Kistowski nie zwalnia tempa
     Drużyna orlików nadal pozostaje w ligowej rywalizacji bez punktu. Tym razem lepszy okazał się zespół Szóstki Śrem, który pokonał czerwono czarnych 6:1. Honorowe trafienie zaliczył Mikołaj Polcyn.
     Młodziki nie dali szans drużynie Orkana Działyń aplikując rywalowi aż 6. goli. Autorami trafień byli kolejno Marcin Jesionkowski (3), Szymon Zieliński, Jakub Maciejewski oraz Wojtek Bissinger.
     Remisem zakończyła się potyczka trampkarzy z Piastem Kobylnica. Gola dającego jeden punkt zdobył najlepszy strzelec drużyny Mikołaj Kistowski dla którego było to już 8. trafienie w czwartym meczu w tym sezonie.
     Bez punktu w tej rundzie pozostają również juniorzy, którzy tym razem ulegli Lechii Kostrzyn 2:3. Do przerwy było 2:0 dla Huraganu. Obie bramki zdobył Łukasz Piechocki. (gkrawczyk)
06.10.2012 - Wełna Rogoźno - HURAGAN 1:1 (0:0)
Tylko remis...
     Niestety nie udało się zmienić niekorzystnego bilansu spotkań z Wełną w Rogoźnie. W meczu w którym gospodarze raz stworzyli zagrożenie pod naszą bramką zremisowaliśmy 1:1...
     Bramka dla Wełny padła w 83. minucie, paradoksalnie po sytuacji w której gol nie miał prawa paść! Po wrzutce z rzutu rożnego piłkę z rąk wypuścił Robert Raszewski, ta spadła wprost pod nogi napastnika z Rogoźna i ku zdziwieniu wszystkich, nawet gospodarzy, było 1:0.
     Gola ratującego remis w 90. minucie, po dośrodkowaniu Arka Powałowskiego zdobył Damian Gocałek. Niestety na więcej zabrakło czasu... Gdyby udało się wykorzystać wszystkie 100% sytuacje to już od 15. minuty mogliśmy prowadzić i spokojnie kontrolować przebieg spotkania. Niestety dogodnych sytuacji nie wykorzystali m.in. Sobkowicz, Cieśla oraz Stawiarski.
     Składy oraz przebieg meczu w pliku PDF w zakładce Huragan >>> Wyniki
     Aktualne statystyki zawodników w zakładce Huragan >>> Kadra (gkrawczyk)
05.10.2012 - Działalność pożytku publicznego na rok 2013
List otwarty do Burmistrza
     Dziś złożony został w UMiG list otwarty w formie petycji, podpisany w ciągu kilku dni już przez 300 osób, którym los pobiedziskiego sportu i godne funkcjonowanie klubów sportowych nie jest obojętne. Zwracamy się w nim do p. Michała Podsady z prośbą o zrównoważenie wydatków przeznaczanych na sport dzieci i młodzieży na przyszły rok 2013 z tytułu działalności pożytku publicznego.
     W naszej ocenie i w porównaniu do sąsiednich gmin środki te są dramatycznie niewystarczjące i z roku na rok zmniejszane! Sytuacja ta jest niezrozumiała i nie znajdujemy uzasadnienia takiemu stanowi rzeczy.
      W załączeniu ww. pismo. Prosimy o zapoznanie się z jego problematyką. (Zarząd klubu)
04.10.2012 - Początek zmagań pucharowych
V runda OPP
     Od piątej rundy rozpoczną swoją przygodę z Okręgowym Pucharem Polski piłkarze Huraganu. Pierwszym rywalem naszego zespołu będzie ekipa Piasta Kobylnica z którą rywalizujemy również o ligowe punkty.
     Nasi rywale po VII kolejkach zgromadzili na swoim koncie 10 punktów i zajmują 7. miejsce w ligowej tabeli.
     Mecz odbędzie się w najbliższą środę 10 października o godzinie 16. w Kobylnicy. (gkrawczyk)
04.10.2012 - Zapowiedź - 6 października (sobota), godz. 14.00; Wełna Rogoźno - HURAGAN
Bogata historia potyczek
    Już w sobotę, na prośbę gospodarzy wcześniej, bo o godz. 14. Huragan zmierzy się z Wełną. Z załączonego "obrazka" widać, że jak po grudzie idzie Pobiedziszczanom w Rogoźnie. Niezależnie od aspiracji jednych i drugich często zdarzało się nam przegrywać, a w ostatnich 10. meczach Huragan uzyskał tam tylko sześć bramek. Ostatnia autorstwa grającego nieprzerwanie do dziś Tomasza Andersza strzelona została ponad pięć lat temu... Oby była dobrą wróżbą na sobotę!
     Wytypuj wynik i wygraj kubek HP! Więcej na facebook.com (PKrawiec)
03.10.2012 - Wyniki młodzieży i dzieci
Festiwal strzelecki trampkarzy cz. 2
     W IV kolejce spotkań swoje mecze rozegrały tylko drużyny orlików oraz trampkarzy. Młodziki oraz juniorzy pauzowali.
     Trzeci oficjalny sprawdzian mają już za sobą orliki, którzy ulegli na wyjeździe Karolince Koziegłowy 2:4. Obie bramki dla podopiecznych Andrzeja Rittera zdobył Wojciech Pilarczyk.
     Trampkarze z kolei po raz kolejny bez skrupułów rozprawili się ze swoim rywalem, którym tym razem była drużyna Karolinki Koziegłowy. Pewne zwycięstwo 7:1 zapewniły cztery gole Mikołaja Kistowskiego oraz trafienia Grzegorz Karasiewicza, Dawida Hamery oraz Huberta Rogowskiego. (gkrawczyk)
01.10.2012 - Piłkarz Meczu z Lasem Puszczykowo
Wiara Stawiara!
    Patryk Stawiarski w ostatnim wywiadzie z 18 września br. wytłumaczył kibicom, że "do trzech razy sztuka" i nie pomylił się ani trochę!
     Wespół z kolegami rozmontował obronę Puszczykowian już w 5. minucie meczu i pięknym, soczystym strzałem umieścił piłkę w siatce. Ten sam zawodnik był jeszcze strzelcem trzeciego gola. Solidarność napastników godna podziwu, bo poza Patrykiem jeszcze Adrian Miążek oraz rezerwowy Mikołaj Witaszyk ustrzelili po dwa gole. Według kibiców jednoznacznie tytuł Piłkarza Meczu należał się strzelcowi pierwszego gola. Na drugim miejscu waleczny i skuteczny w pomocy Damian Gocałek, trzecie miejsce dla Mikołaja Witaszyka.
     Wyniki głosowania w zakładce po lewej: KIBICE >>> Piłkarz Meczu (PKrawiec)
01.10.2012 - Liga Kibiców Huraganu Pobiedziska
W czołówce bez zmian
     Status quo w pierwszej dwudziestce. Nie mogło być inaczej, bo notowaliśmy tylko czwórki i trójki. Oczko więcej zanotowali fani talentu Patryka Stawiarskiego. Swojego nosa w tej kwestii pokazała pierwsza piątka kibiców. Na uwagę zasługuje bliski trafienia wyniku Paweł Krawczyk, którego zaskoczył jedynie przypadkowy "samobój" Piotra Króla... i odebrał pewną "piątkę" za wytypowane 7:0...
     Tabela w zakładce po lewej lub bezpośrednio: KIBICE >>> LKHP >>> Liga Kibiców HP (PKrawiec)
30.09.2012 - HURAGAN - Las Puszczykowo 7:1 (4:1)
Las zmieciony przez Huragan!
     W VII kolejce spotkań po bardzo widowiskowym meczu Huragan pokonał Las Puszczykowo aż 7:1!
     Warto dodać, że w porównaniu do spotkania z Kłosem trener Krzysztof Pancewicz dokonał aż czterech zmian w podstawowej "11".
     W 5. minucie wynik otworzył Patryk Stawiarski dla którego było to debiutanckie trafienie przed własną publicznością w czerwono czarnych barwach. "Stawiar" dołożył jeszcze gola dwadzieścia minut później.
     Drugie i czwarte trafienie w 23. i 28. minucie było autorstwa Adriana Miążka. W 30. minucie w stosunkowo niegroźnej sytuacji gola zdobyli goście po pechowej interwencji Piotra Króla, który zaskoczył Roberta Raszewskiego i skierował piłkę do własnej bramki.
     W drugiej odsłonie nadal niezmiennie dominowali Huraganiści. W 60. minucie za Miążka na placu gry pojawił się Mikołaj Witaszyk.
     Bramka numer 5. znalazła się w siatce po trafieniu wprowadzonego właśnie Witaszyka. Chwilę później pierwszego gola w sezonie po stałym fragmencie gry ustrzelił kapitan Tomasz Andersz a tuż przed końcem rywala dobił ponownie Witaszyk.
     Spotkanie obserwowane przez ok. 150 kibiców było ciekawym widowiskiem. Bardzo dobrą dyspozycję naszej drużyny potwierdza wynik, który mógł być znacznie wyższy, gdyby udało się wykorzystać wszystkie stworzone okazje. Na pochwałę zasługuje oczywiście cały blok ofensywny oraz defensywny, który często inicjował akcje bramkowe.
     Miejmy nadzieję, że za tydzień Huraganiści pokuszą się o podobny wyczyn na trudnym terenie w Rogoźnie! Oby tak się stało!
     Fotorelacje dostępna na facebook.com
     Składy oraz przebieg meczu w pliku PDF w zakładce Huragan >>> Wyniki
     Aktualne statystyki zawodników w zakładce Huragan >>> Kadra (gkrawczyk)
27.09.2012 - Zapowiedź - 30 września (niedziela), godz. 15.00; HURAGAN - Las Puszczykowo
Przyrodnicza zagadka
    Poprzedni sezon zakończył się dla gości historycznym awansem do klasy okręgowej. Puszczykowianie radzą sobie nadspodziewanie dobrze jak na beniaminka. Przegrywali do tej pory tylko jeden raz i mają tyle samo punktów co gracze z Kiszkowskiej.
    Czy jednak Las nie ugnie się przed naporem Huraganu w sąsiedztwie jeziora biezdruchowskiego? Mamy nadzieję, że nie zabraknie ostatniego z żywiołów, czyli ognia... w sercach i mięśniach czerwono-czarnych!
    Zapraszamy na stadion i udział w Lidze Kibiców HP. Mecz poprowadzi Łukasz Jaskólski. Asystować mu będą Dawid Maciejewski i Krzysztof Gruszka.
    Weź udział w wydarzeniu na facebook.com i pojaw się na stadionie! (PKrawiec)
26.09.2012 - Występy pobiedziskich cheerlederek w przerwach meczów seniorów!
Huragan Girls!
     Licealistki i gimnazjalistki z własnej inicjatywy w 2012 r. reaktywowały swoją działalność na potrzeby Huraganu, aby swoim tańcem wspomóc pobiedziskich piłkarzy.
     Zespół tworzy "siódemka wspaniałych": Sara Kęsicka, Patrycja Kleczewska, Sandra Kluczyńska, Karolina Mikołajczak, Weronika Mikołaczjak, Maria Obara i Iza Pyrzanowska. Jesteśmy dumni z tej inicjatywy, bo jako jedyby klub w "okręgówce" znów dajemy coś więcej naszym kibicom!
     O sukcesach dziewczyn w nowej zakładce po prawej >>> WOKÓŁ KLUBU >>> Huragan Girls (PKrawiec)
25.09.2012 - Zawody dla piłkarzy amatorów o Puchar Prezesa MGKS Huragan
Zespół Orlik Old Boys 2001 najlepszy!
     15 września br. na boisku orlik przy ulicy Kiszkowskiej odbył się drugi w tym roku turniej dla piłkarzy amatorów z terenu miasta i gminy Pobiedziska zorganizowany przez Zarząd MGKS Huragan.
     W zmaganiach wzięło udział tym razem ok. 80 zawodników, którzy rywalizowali w dwóch czterozespołowych grupach.
     Po sportowej walce awans z grup udało się uzyskać Old Boys i Lech Bud oraz Ekipie Romana i Blokersom.
     Po zaciętych spotkaniach półfinałowych rozegrano mecze o poszczególne miejsca w stawce. Brązowe medale po zwycięstwie z ekipą Lech Bud przypadło drużynie Blokersów.
     W najważniejszym spotkaniu zawodów po emocjonującym meczu zwyciężyła drużyna składająca się z ojców oraz trenera zawodników występujących w młodzikach czerwono czarnych. Tym samym srebrnymi krążkami musieli zadowolić się zawodnicy Ekipy Romana.
     Najlepszym piłkarzem zawodów wybrany został Paweł Stachowiak reprezentujący Blokersów, a królem strzelców z dziewięcioma golami Szymon Porawski z Ekipy Romana. Najlepszym bramkarzem wybrano golkipera zwycięskiej drużyny Andrzeja Jesionowskiego.
     Organizatorzy oraz uczestnicy serdecznie dziękują Cukierni p. Jacka Grzeczki za słodkości przygotowane na czas trwania imprezy. (gkrawczyk)
24.09.2012 - Wyniki młodzieży i dzieci
Festiwal strzelecki trampkarzy
     Bardzo bliscy zdobycia pierwszych punktów w tegorocznych rozgrywkach byli zawodnicy drużyny orlików.
     Niestety brak skuteczności i fenomenalna postawa bramkarza TPS Winogrady nie pozwoliła na zdobycie bramki. W końcówce udało się to przyjezdnym, którzy wygrali 1:0.
     W lokalnych derbach zespół młodzików poległ na wyjeździe w potyczce z Lechią Kostrzyn aż 0:8.
     Trampkarze zgodnie z planem wysoko wygrali w Suchym Lesie z Sucharami 8:2. Gole strzelali Mikołaj Kistowski (3), Hubert Rogowski (2), Dawid Hamera (2) oraz Radosław Kowalczyk.
     Niestety trzeciej porażki z rzędu doznali podopieczni Tadeusza Stręka. Tym razem lepszy od naszych juniorów okazał się zespół Kopernika Poznań, który wygrał 5:3.
     Warto zaznaczyć, że po bramkach Darka Borowika, Macieja Szymkowiaka i Łukasza Piechockiego to Huraganiści prowadzali do przerwy 3:1. (gkrawczyk)
22.09.2012 - Kłos Zaniemyśl - HURAGAN 1:1 (1:0)
Remisowa porażka...
     W VI kolejce spotkań nie było dane wygrać naszej drużynie w Zaniemyślu z miejscowym Kłosem.
     Po bardzo przeciętnym meczu zainkasowaliśmy tylko jeden punkt, który niestety traktować można w kategoriach porażki.
     Od pierwszego gwizdka gospodarze czekali na Huraganistów na własnej połowie, czyhając na kontrataki.
     W 29. minucie było niestety 1:0 dla gospodarzy. Stosunkowo niegroźna wrzutka z prawej strony boiska w pole karne... wpadła za plecy Marcina Kamińskiego.
     Do końca pierwszej odsłony jak i na początku drugiej Huragan nie potrafił sforsować szczelnie ustawionej defensywy miejscowego Kłosa.
     Upragnione wyrównanie przyszło dopiero w 78. minucie. Długie podanie od Damiana Gocałka otrzymał Patryk Cieśla i w sytuacji sam na sam nie dał szans golkiperowi gospodarzy.
     Dopiero po wyrównaniu dobre okazje do podwyższenia wyniku mieli m.in. Stawiarski oraz Pawłowski lecz w decydujących momentach zabrakło precyzji i spokoju pod bramką gospodarzy. Szkoda, że cały mecz nie wyglądał jak ostatni kwadrans w wykonaniu czerwono czarnych...
     Warto podkreślić dobrą dyspozycję Arka Powałowskiego, który był praktycznie bezbłędny i skutecznie wyłączył z gry najlepszego strzelca przeciwników Marcina Duchałę.
     Niestety w kolejnym meczu to my musieliśmy gonić wynik co nie jest rzeczą łatwą przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych i skutecznej obronie całej drużyny przeciwnej.
     W sześciu ligowych kolejkach aż cztery razy traciliśmy pierwsi gola! Z dziewięciu straconych goli, sześć wpadło w pierwszej odsłownie a aż cztery w pierwszych dziesięciu minutach gry!
     Składy oraz przebieg meczu w pliku PDF w zakładce Huragan >>> Wyniki
     Aktualne statystyki zawodników w zakładce Huragan >>> Kadra (gkrawczyk)
21.09.2012 - Współpraca z partnerem medialnym JarderSport - Wielkopolski Futbol
Krzysztof Pancewicz
    Huragan Pobiedziska nie jest pierwszym wielkopolskim klubem, w którym Pan pracuje. Co zadecydowało, że podjął Pan pracę w Huraganie?
    Jednym z głównych czynników, dzięki któremu zdecydowałem się zmienić klub było spotkanie z Prezesem oraz działaczami z Pobiedzisk, którzy zaproponowali mi współpracę.
    Ja przyznam jednak szczerze, że będąc w innych wielkopolskich klubach zawsze zazdrościłem Huraganowi lokalizacji bazy treningowej i samego boiska położonego w tak malowniczej okolicy, w sąsiedztwie jeziora i lasów.

    Cały wywiad autorstwa Jarosława Derengowskiego na jardersport.pl.
20.09.2012 - Zapowiedź -22 września (sobota), godz. 16.00; Kłos Zaniemyśl - HURAGAN
Zwykle nie jest źle!
    Jak nieznane są wyroki w postaci wyników w naszej lidze niech świadczy fakt, że Kłos swój jedyny wygrany mecz zaliczył tydzień temu... w Kłecku wygrywając 3:1. Huragan właśnie z Lechitą uległ na inaugurację. Kłos od lat lepiej radzi sobie na wyjazdach, co potwierdza statystyka naszych pojedynków. Od czasu spadku z IV ligi nie przegraliśmy tam ani razu.
    Na pewno nie zobaczymy na boisku Marcina Pająka, Bartosza Kwiatkowskiego oraz Dawida Leszczyńskiego a pod dużym znakiem zapytania z powodów zdrowotnych stoją występy Patryków Jóźwiaka i Stawaiarskiego.
    Sędziują: Michał Gurajdowski oraz Zbigniew Giełda i Adam Giełda. (PKrawiec)
18.09.2012 - Z cyklu: "Huraganiści w sieci"
Patryk Stawiarski
    Jak to się stało, że znalazłeś się w klubie z Pobiedzisk? Co zadecydowało o tym, że dziś reprezentujesz barwy Huraganu?
    Wszystko potoczyło się szybko, duża zasługa w tym zarządu klubu, który wykazał się szybkością w działaniu oraz prostym ale niezwykle trafnym przedstawieniem sytuacji jaka panuje w klubie.
    Głównym aspektem, który zadecydował o moim pobycie tutaj, jest rozwój, najlepiej dający obustronne korzyści.
    Po poprzednim sezonie jestem silniejszy i wiem, iż na sukces...
Więcej

18.09.2012 - Wyróżnienie Wydziału Dyscypliny WZPN
Huragan z pucharem Fair Play
    Miło jest nam poinformować, że nasz klub otrzymał puchar Fair Play za sezon 2011/12. Huragan wyprzedził blisko 30 drużyn walczących na co dzień w poznańskich klasach okręgowych (wschód i zachód).
    Trofeum oficjalnie przed meczem z Kotwicą wręczyli członkowie władz WD WZPN Panowie Adam Mazur oraz Przemysław Jaworski. Puchar odebrał kapitan naszej "11" Tomasz Andersz.
    O wyróżnieniu decydowały nie tylko liczba żółtych i czerwonych kartek zebranych przez piłkarzy w trakcie poprzedniego sezonu, ale także organizacja zawodów, zachowanie wobec przeciwników, sędziego, zachowanie osób na ławce rezerwowych jak i postawa publiczności.
    Fotorelacje dostępna na facebook.com (gkrawczyk)
18.09.2012 - Wyniki młodzieży i dzieci
Bez zwycięstwa
     W swoim ligowym debiucie na piłkarskich boiskach drużyna orlików uległa na własnym terenie Polonii Środa 1:7. Honorowe trafienie zaliczył Mikołaj Polcyn.
     Młodziki pod wodzą Włodzimierza Watrasa zremisowali u siebie z faworyzowanym MKS 0:0. Po dwóch trudnych potyczkach i czterech punktach na koncie młodziki są w gronie faworytów do walki o grę w grupie mistrzowskiej.
     Trampkarze również podzielili się punktami. Podopieczni Andrzeja Rittera zremisowali z Liderem Swarzędz 0:0 i również realnie myślą o grze wiosną w najsilniejszej grupie rozgrywkowej.
     Juniorzy niestety drugi raz z rzędu schodzili z boiska pokonani. Tym razem lepszy okazał się zespół Juniora Koziegłowy, który zaaplikował gospodarzom aż 5 bramek. Nasi odpowiedzieli dwoma trafieniami Dariusza Borowika oraz Łukasza Piechockiego. (gkrawczyk)
17.09.2012 - Piłkarz Meczu z Kotwicą Kórnik
Damian po raz drugi...
    Drugi raz w czasie kiedy wybieramy "PM" Damian Gocałek okazał się najlepszy. Mamy jednak przekonanie, że statystyka ta krzywdzi starszego stażem "Gocała". Otóż w sezonach w których nie wybierano Piłkarza Meczu tj. 2008/09 i 2009/10 nasz pomocnik był... uwaga, najlepszym strzelcem Huraganu w sezonie, zdobywając kolejno 11 i 5. bramek!
    Wielkie brawa za niedzielne popołudnie również dla Tomasza Andersza, który przypłacił niesamowitą waleczność w grze głową pięcioma szwami na głowie oraz dla strzelca bramki Mikołaja Witaszyka.
     Wyniki głosowania w zakładce po lewej: KIBICE >>> Piłkarz Meczu (PKrawiec)
17.09.2012 - Liga Kibiców Huraganu Pobiedziska
Mikołaj Rżany prymusem!
    Tego dawno nie notowały kroniki LKHP. Mikołaj Rżany z Pobiedzisk jako jedyny ustrzelił piątkę i z 11. miejsca ex-equo wskoczył na miejsce samodzielnego lidera. Gdyby Patryk Stawiarski wykorzystał swoją główkę z 17. minuty i został strzelcem pierwszej bramki, mielibyśmy "6-tkę" dla pana Mikołaja!
    Swoją drogą czterech kibiców było jeszcze bliżej szóstki. Wystarczyło aby efekt przyniosła jedna z okazji do zdobycia gola dla Huraganistów i mecz zakończył się wynikiem 2:1. Cóż, nikt nie mówił, że będzie łatwo! Prosimy o zachęcanie do gry niezdecydowanych. Naprawdę warto!
     Tabela w zakładce po lewej lub bezpośrednio: KIBICE >>> LKHP >>> Liga Kibiców HP (PKrawiec)
16.09.2012 - HURAGAN - Kotwica Kórnik 1:1 (1:1)
Niewiele do zwycięstwa
     Kotwica od trzech lat wyraźnie "nie leży" czerwono-czarnym. Pechowa przegrana przed rokiem u siebie (0:1), zbyt wysoka w kontekście przebiegu meczu klęska na wyjeździe (0:3), bądź też prowadzenie 2:0 dwa lata temu w Kórniku, by ostatecznie przegrać 2:4...
     Mecz rozpoczął się od bramki już w 5. minucie gry. Prostopadłe podanie wykorzystał napastnik gości i pokonał Marcina Kamińskiego z dość ostrego kąta.
     Nasi nie załamali się i konsekwentnie próbowali szczęścia. Idealnej sytuacji do zdobycia gola nie wykorzystał Patryk Stawiarski. Piłka po perfekcyjnie bitym rzucie rożnym przez Damiana Gocałka spadła wprost na jego głowę i niestety o metr minęła słupek. Osiem minut później usłyszeliśmy ze stadionowych głośników upragnione "simple the best". Mikołaj Witaszyk wykończył w 25. min. akcję gospodarzy i z bliska tuż przy słupku wpakował piłkę do siatki.
     Szczęście uśmiechało się do Kórniczan jeszcze w 44. i 52. minucie meczu. Minutę przed przerwą piękna akcja Huraganu zakończyła się na słupku po strzale Radka Sobkowicza, a po przerwie Mikołaj Witaszyk wykorzystał swoją szybkość i wyszedł sam na sam z bramkarzem gości. Ten ostatni zdołał lekko otrzeć piłkę, która straciła impet i nie doturlała się do bramki. W końcówce obie drużyny próbowały atakować. Huragan naciskał atakiem pozycyjnym i nie wykorzystał kilku rzutów wolnych z dogodnych pozycji. Goście co oczywiste czyhali na szybkie kontry, jednak defensywa kierowana przez schodzącego co chwila na zmianę opatrunku Tomasza Andersza, pokiereszowanego w powietrznym pojedynku nie popełniła więcej błędów.
    Fotorelacje dostępna na facebook.com
     Skład oraz przebieg meczu w pliku PDF w zakładce Huragan >>> Wyniki
     Aktualne statystyki zawodników w zakładce Huragan >>> Kadra (PKrawiec)
13.09.2012 - Zapowiedź - 16 września (niedziela), godz. 15.00 HURAGAN - Kotwica Kórnik
Huragan gra fair!
     Równo trzy lata temu ostatni raz pokonaliśmy Kotwicę w Pobiedziskach. Wtedy po dwóch golach Damiana Gocałka i jednej Tomasza Andersza było pewne 3:0.
    Kórniczanie do tej pory jeszcze bez przegranej. Na wyjazdach pokonali Stellę i zremisowali w Kobylnicy. Mimo to oczko więcej ma w tabeli Huragan i szansę na powiększenie tej przewagi do 4. punktów.
    Informujemy również, że decyzją WZPN nasz klub został wyróżniony za postawę fair play w sezonie 2011/12 i przedstawiciele związku pojawią się na meczu aby wręczyć oficjalne wyróżnienia.
    Sędziują: Grzegorz Wojtaszyk oraz Adam Giełda i Kacper Kosmala. (PKrawiec)
11.09.2012 - Obchody 75. lecia powstania Huraganu
Turniej dla piłkarzy amatorów
     15 września od godziny 9.30 na boisku "orlik" przy Stadionie Miejskim Zarząd MGKS Huragan organizuje turniej piłkarski dla amatorów, mieszkańców miasta i gminy Pobiedziska. Zawody są przeznaczone dla zawodników, którzy ukończyli 16. rok życia.
     Zespoły rejestrować można pod numerem telefonu 691 150 501. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.
     Podobne zawody w których rywalizowało blisko 100 zawodników rozegrane zostały w lipcu tego roku. Wtedy najlepsza okazała się drużyna Letniska. Kto zdobędzie puchar tym razem? Przekonamy się już w najbliższą sobotę! (gkrawczyk)
10.09.2012 - Wyniki młodzieży i dzieci
Ruszyli!
     W kolejce inaugurującej rozgrywki młodzieżowe na murawę wybiegły tylko drużyny młodzików oraz juniorów. Rywale orlików (Salos Poznań) oraz trampkarzy (Unia Swarzędz) wycofały się z rozgrywek tuż przed pierwszym meczem.
     Młodziki rundę jesienną rozpoczęli od spokojnego zwycięstwa w Gnieźnie z tamtejszym Mieszkiem 2:0. Autorami bramek Ryszard Wierzbiński oraz Adam Ostajewski.
     Drużyna juniorów w swoim pierwszym spotkaniu uległa na wyjeździe drużynie Lubońskiego KS 2:3. Obie bramki dla czerwono czarnych zdobył Dariusz Borowik.
     Terminarze oraz kadry drużyn dostępne w zakładce Młodzież w lewej dolnej części serwisu. (gkrawczyk)
08.09.2012 - 1999 Łopuchowo - HURAGAN 2:6 (1:3)
Na szóstkę z małym minusem!
     Drugie z rzędu pewne wyjazdowe zwycięstwo odnieśli nasi piłkarze. W obecnym sezonie mecze Huraganu są nadzwyczaj widowiskowe, co powinno tylko cieszyć i przyciągać kibiców.
     Wynik w 10. minucie otworzył Patryk Stawiarski. Dwie minuty po tym rzut karny przestrzelił zawodnik gospodarzy, by po kolejnych dwóch było 2:0 po golu Mikołaja Witaszyka. Dwudziesta czwarta min. przyniosła już trzecią bramkę dla gości autorstwa Damiana Gocałka, a tą ciekawą połowę dość przypadkowym golem zakończyli gospodarze tuż przed zejściem do szatni.
     Zmiana stron nie przyniosła zmian w obrazie gry. Czerwono-czarni z dużą łatwością konstruowali akcje, czego efektem była druga bramka Witaszyka w 61. minucie. Goście po upływie pięciu minut znów zdołali zmniejszyć rozmiary porażki, ale było to już wszystko z ich strony tego dnia.
     Strzelecki show zakończył Adrian Miążek, który uzyskał jeszcze dwa swoje pierwsze trafienia w tym sezonie. Rzadkiej urody była szczególnie piąta bramka po wrzutce z rzutu rożnego Przemysława Andrusieczki.
     Fotorelacje dostępna na facebook.com
     Skład oraz przebieg meczu w pliku PDF w zakładce Huragan >>> Wyniki
     Aktualne statystyki zawodników w zakładce Huragan >>> Kadra (PKrawiec)
06.09.2012 - Zapowiedź - 8 września (sobota), godz. 16.00; 1999 Łopuchowo - HURAGAN
Jedyny taki rywal...
    Przed nami arcytrudny mecz na specyficznym boisku w Łopuchowie, najmniejszej miejscowości spośród rywali w tym sezonie. Otoczka i sama atmosfera mają tam specyficzny wymiar, co nie zawsze sprzyja gościom...
    Rywale jedyny mecz u siebie wygrali z nienajmocniejszym w tym sezonie Piastem Kobylnica, by ulec w Kłecku i na wyjeździe z Polonią. My w historycznym pierwszym meczu przed rokiem szczęśliwie pokonaliśmy gospodarzy 2:1 po golach Patryków Cieśli i Jóźwiaka.
    Mecz poprowadzi Adam Szuda. Asystować mu będą Dawid Maciejewski i Filip Kalwaczyński. (PKrawiec)
06.09.2012 - Najnowszy Bezpłatny Informator Kibica dostępny na naszej stronie
Cała kadra wystąp!
    Na meczu inaugurującym sezon udało się nam wydać papierowy 45. numer Bezpłatnego Informatora Kibica. Poza prezentacją szerokiej kadry można znaleźć tam również krótki wywiad z trenerem Krzysztofem Pancewiczem przeprowadzony jeszcze przed sezonem oraz harmonogram jesiennych meczów HP. Warto przy tej okazji wpsomnieć, że nasz BIK obchodził 23 sierpnia już swoje czternaste urodziny! Zapraszamy do lektury.
     Gazetka do obejrzenia w zakładce KIBICE >>> Archiwum BIK lub bezpośrednio tutaj. (PKrawiec)
04.09.2012 - Liga Kibiców Huraganu Pobiedziska
Trójka kibiców na czele
    Ostatni wicemistrz Błażej Grempka wraz z Patrykiem Owockim i Elizą Żołądkiewicz zostali pierwszymi liderami po pierwszej kolejce 5. edycji LKHP. Wyżej wymienieni zdobyli po pięć punktów (udział - 1 punkt oraz dokładny wynik - 4 punkty). Miejsca od 4. do 10. okupują kibice z czteroma punktami (udział, przewidzenie zwycięstwa HP - 2 punkty oraz wytypowanie Witaszyka jako strzelca pierwszego gola - 1).
    Poza Pobiedziskami w zabawie udział wzięli mieszkańcy Poznania, Bocińca, Uzarzewa i Iwna. Oby było nas jeszcze więcej! Zapraszamy!!!
     Tabela w zakładce po lewej lub bezpośrednio: KIBICE >>> LKHP >>> Liga Kibiców HP (PKrawiec)
04.09.2012 - Piłkarz Meczu z Winogradami Poznań
Jóźwiak wie jak!
    Bez "strzałów ostrzegawczych" jak to było jeszcze niedawno w polskiej policji - pewnie i co najważniejsze skutecznie z remisu na 3:1 wyprowadził nasz zespół dwoma celnymi jedenastkami Patryk Jóźwiak. Nie mogło to zostać niezauważone i to on został pierwszym w sezonie PM.
    Tuż za nim wyróżniono strzelca pierwszego gola Mikołaja Witaszyka oraz nie mniej niezawodnego w bramce Marcina Kamińskiego.
     Wyniki głosowania w zakładce po lewej: KIBICE >>> Piłkarz Meczu (PKrawiec)
02.09.2012 - Prezentacja drużyny seniorów
II Oficjalne otwarcie sezonu
     W ubiegły piątek 31 sierpnia o godzinie 19. tuż przed pierwszym meczem na własnym obiekcie w gościnnych progach hotelu Bachus odbyło II Oficjalne otwarcie sezonu. Na spotkaniu obecne było grono sponsorów, zawodnicy oraz zarząd naszego klubu.
     Przypomnijmy, że rok temu tego typu wydarzenie odbyło się w restauracji pensjonatu Ostoja.
     W części oficjalnej w godzinnej prezentacji multimedialnej przedstawiona została kadra Huraganu na rundę jesienną trwającego już sezonu 2012/13 oraz plany i założenia na drugie półrocze tego roku.
     Na zakończenie głos zabrał trener drużyny seniorów Krzysztof Pancewicz, który pracę w Pobiedziskach rozpoczął 1 lipca tego roku. Wyraził on duże zadowolenie z atmosfery oraz organizacji jaką zastał w klubie. Stwierdził, że brakuje tylko sukcesu sportowego, jakim jest awans na czwartoligowe boiska.
     Zarząd MGKS Huragan jeszcze raz serdecznie dziękuje wszystkim obecnym za przybycie na spotkanie. W szczególności dużej liczbie darczyńców bez których obecnie klub nie mógłby funkcjonować. (gkrawczyk)
02.09.2012 - HURAGAN - TPS Winogrady Poznań 5:1 (0:1)
Kolejny komplet punktów!
     Pierwsze spotkanie tego sezonu przed własną publicznością zakończyło się pewną wygraną Huraganu z TPS Winogrady 5:1. W meczu z różnych powodów trener Pancewicz nie mógł skorzystać z Powałowskiego, Andrusieczki oraz Napieralskiego.
     Mecz rozpoczął się podobnie źle jak w Kłecku. Pierwsza akacja gości i ku zdziwieniu ok. 150 kibiców zgromadzonych na trybunach prowadzenie objęli przyjezdni. Nasza drużyna starła się jak najszybciej wyrównać, lecz albo pięknymi interwencjami popisywał się bramkarz TPS, albo piłka minimalnie mijała bramkę drużyny z Poznania.
     Po przerwie do ataku ponownie rzucili się Huraganiści. W 50. minucie było 1:1. Dośrodkowanie z lewej strony Damiana Gocałka na bramkę zamienił Mikołaj Witaszyk.
     Dwa kolejne trafienia to dzieło Patryka Jóźwiaka, który wykorzystał rzuty karne po faulu najpierw na Witaszyku, a później na Leszczyńskim. Na 4:1 w 77 min. podwyższył Mateusz Pawłowski, który na boisku pojawił się 30. sekund wcześniej i był to jego pierwszy kontakt z piłką! Dla Pawłowskiego, wychowanka naszego klubu było to pierwsze trafienie w seniorskiej drużynie.
     Wynik spotkania ustalił na trzy minuty przed końcem meczu w debiucie przed pobiedziską publicznością Marcin Pająk, dobijając piękny strzał z rzutu wolnego Jóźwiaka.
    Fotorelacje dostępna na facebook.com
     Skład oraz przebieg meczu w pliku PDF w zakładce Huragan >>> Wyniki
     Aktualne statystyki zawodników w zakładce Huragan >>> Kadra (gkrawczyk)
29.08.2012 - Zapowiedź - 2 września (niedziela), godz. 15.00 HURAGAN - TPS Winogrady Poznań
Rusza Liga Kibiców
    TPS przystąpił do rozgrywek tydzień później i rozpoczął remisem z pogromcą Huraganu Lechitą Kłecko. W drugiej kolejce Poznaniaków na własnym obiekcie rozgromił Piast Kobylnica aż 5:1.
    Jesteśmy zdecydowanym faworytem pierwszej ligowej potyczki przed własną publicznością. Nie inaczej mówi zestawienie ostatnich meczów z TPS-em. Jedyna przegrana miała miejsce 8 lat temu.
    Pierwszy mecz to również okazja na pierwsze punkty dla widzów w Lidze Kibiców. Życzymy wielu "szóstek"!
    Wraz z biletami kibice otrzymają 45. numer Bezpłatnego Informatora Kibica, a w nim krótki wywiad z trenerem Pancewiczem oraz kadra Huraganu ze zdjęciami wszystkich zawodników!
    W przerwie meczu wystąpią czerwono czarne cheerliderki "Huragan Girls", które będą od tej rundy uatrakcyjniać mecze w Pobiedziskach.
    Sędzią głównym będzie Robert Bubacz. Na liniach pomagać będą Dariusz Nowicki i Marek Sroka.
    Weź udział w wydarzeniu na facebook.com i pojaw się na stadionie! (PKrawiec)
28.08.2012 - Status organizacji pożytku publicznego
Walne Zebranie Członków Klubu
     W poniedziałek 28 sierpnia o godzinie 19. w budynku klubowym przy ulicy Kiszkowskiej odbyło się Walne Zebranie Członków Klubu.
     Głównym tematem spotkania były zmiany w statucie stowarzyszenia niezbędne do starania się o status organizacji pożytku publicznego, który umożliwia otrzymywanie 1% podatku od osób fizycznych.
     Poza tym obecni na zebraniu rozmawiali o bieżących sprawach Huraganu oraz planach na drugie półrocze tego roku.
     Poruszony został również temat spotkania z dnia 2 lipca br. które odbyło się w UMiG na wniosek stowarzyszeń (piłka nożna, hokej, judo, tenis). Celem było przedstawienie uwag i zastrzeżeń dotyczących współpracy pomiędzy klubami, a Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Pobiedziskach. (Zarząd MGKS Huragan)
25.08.2012 - Concordia Murowana Goślina - HURAGAN 1:3 (1:3)
Hat-trick i pewne trzy punkty!
     Drugi mecz wyjazdowy i oczekiwane pierwsze punkty zostały przywiezione do Pobiedzisk. Huragan rozpoczął znakomicie. Gospodarze nie zdążali za składnymi akcjami i skuteczną grą w odbiorze gości. Pierwsza połowa to popis dwóch zawodników. Radosław Sobkowicz rządził, dzielił, odbierał i podawał. Był bezbłędny i nie do zatrzymania przez obrońców, czego efektem był jego udział przy każdej bramce niezawodnego egzekutora Patryka Stawiarskiego. Ten ostatni bezlitośnie zakończył trzy składne i przemyślane akcje Huraganu. W 9. min. czubkiem buta uderzył piłkę podaną od Witaszyka i było 1:0. Sześć minut później bezpośrednio po wrzucie z autu Radka Sobkowicza Patryk Stawiarski głową podwyższył wynik, by w 28. minucie dobić strzał Mikołaja Witaszyka.
     Na dziesięć min. przed końcem 1. połowy dość przypadkowego gola po błędzie obrony zdobyła Concordia, ale to było wszystko na co tego dnia pozwolił dobrze zorganizowany i podrażniony po ubiegłotygodniowej przegranej Huragan. Brawo panowie!
     W drugiej odsłonie w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy znalazł się w 65 min. Witaszyk, a kilkanaście minut później Leszczyński lecz w obu sytuacjach strzały nie były skierowane w światło bramki.
     Skład oraz przebieg meczu w pliku PDF w zakładce Huragan >>> Wyniki
     Aktualne statystyki zawodników w zakładce Huragan Huragan >>> Kadra (PKrawiec)
23.08.2012 - Zapowiedź - 25 sierpnia (sobota), godz. 17.00; Concordia Murowana Goślina - HURAGAN
Murowana walka o punkty!
    Drugie mecze przed nami i szansa na pierwsze zwycięstwo dla obu ekip.
    Huragan uległ jak wiadomo w dość niecodzienny sposób w Kłecku, a Concordia wywiozła punkt z gorącego Rogoźna, gdzie nigdy nie jest łatwo.
    Sobotnie późne popołudnie przyniesie zapewne wiele emocji. Znów historia stoi za czerowno-czarnymi. Ostanie trzy mecze (wraz z Pucharem Polski) to dość pewne wygrane Huraganu... W zeszłym sezonie w Murowanej Goślinie po golach Patryka Jóźwiaka i Radka Sobkowicza wygraliśmy 2:0.
    Mecz poprowadzi Aleksander Nowowiejski. Asystować mu będą Przemysław Ciborek i Przemysław Grzywaczyk. (PKrawiec)
21.08.2012 - Nabór do drużyn młodzieżowych
Zostań piłkarzem Huraganu!
     MGKS Huragan Pobiedziska cały czas prowadzi nabór do grup młodzieżowych naszego klubu. Treningi odbywają się od początku sierpnia. Wszystkie grupy trenują na boisku orlik przy ulicy Kiszkowskiej. Więcej informacji od trenerów poszczególnych drużyn.
     Orliki (rocznik 2003-04) prowadzone przez Andrzeja Rittera (606 325 972) trenują w poniedziałki oraz czwartki (godz. 17.).
     Młodziki (2001-02) pod wodzą Włodzimierza Watrasa (604 817 354) przygotowują się we wtorki (godz. 18.) oraz piątki (godz. 17.).
     Trampkarze (1999-00), których podobnie jak orlików trenuje Andrzej Ritter zajęcia odbywają w poniedziałki, środy oraz czwartki (godz. 15.30)
     Juniorzy (1994-97) z kolei szkolą się pod okiem Tadeusza Stręka. Treningi we wtorki (godz. 18.), czwartki (godz. 17.) i piątki (godz. 18.)
     Przypomnijmy, że pierwsza kolejka drużyn młodzieżowych planowana jest na 8 września. Niestety na dzień dzisiejszy nie znamy jeszcze ligowych rywali ani terminarza rundy jesiennej. (gkrawczyk)
19.08.2012 - Klubowe gadżety
Karnety na rundę jesienną
    Są już w sprzedaży karnety na rundę jesienną rozpoczętego sezonu 2012/2013. Cena karnetu to 25 zł. Umożliwia on wstęp na trybunę otwartą i krytą na mecze ligowe oraz pucharowe. Posiadacz wejściówki oczywiście bierze udział w losowaniu nagród oraz w Lidze Kibiców HP.
    Pierwsze spotkanie przed własną publicznością nasz zespół rozegra 2 września o godzinie 15. Przeciwnikiem będzie TPS Winogrady.
    Przypominamy przy okazji o naszym szerokim asortymencie Huraganowych gadżetów. Szalik, kubek, smycz, breloczek, zapalniczka, żel do włosów czy samochodowa pacynka z logiem HP może być świetnym prezentem dla wiernego kibica.
    Wszystkie gadżety oraz karnety nabyć można w sklepie MK Style w Galerii Różana (przy Polo Markecie) codziennie w godzinach 8-19. Cały wpływ ze sprzedaży przeznaczany jest wyłącznie na działalność statutową klubu. Promuj Huragan i Ty!
     Więcej o gadżetach w zakładce Kup nasze gadżety >>> Sklep (gkrawczyk)
18.08.2012 - Lechita Kłecko - HURAGAN 3:2 (1:0)
Szczęście jednak nie sprzyja lepszym!      W meczu inaugurującym sezon 2012/13 Huragan niespodziewanie uległ na wyjeździe Lechicie Kłecko 2:3.
     Nasi zawodnicy schodzili z boiska pokonani pomimo tego, że przez... 85. minut meczu byli zdecydowanie lepsi od zawodników z Kłecka.
     Niestety gospodarze od 4. minuty prowadzili 1:0. Ryzykowane zagranie Andersza do Kamińskiego zakończyło się złym przyjęciem piłki przez naszego bramkarza i faulem, po którym sędzia podyktował rzut karny...
     Bramkę wyrównującą w 55. minucie gry zdobył Mikołaj Witaszyk, który wykorzystał dogranie Bartka Kwiatkowskiego. Dwanaście minut później nasza drużyna "planowo" prowadziła już 2:1. Autorem bramki był debiutujący w czerwono-czarnych barwach Patryk Stawiarski.
     W pierwszej i drugiej odsłownie piłka po strzałach m.in. Sobkowicza kilkukrotnie lądowała na słupku bądź poprzeczce. Okazje na podwyższenie prowadzenia mieli również m.in. Leszczyński oraz Andrusieczko.
     Niestety nadeszło ostatnie feralne pięć minut meczu. Bramki dla gospodarzy w 85. i 89. minucie ku zdziwieniu wszystkich widzów dały gospodarzom pierwsze trzy punkty...
     Skład oraz przebieg meczu w pliku PDF w zakładce Huragan >>> Wyniki
     Aktualne statystyki zawodników w zakładce Huragan Huragan >>> Kadra (gkrawczyk)
16.08.2012 - Zapowiedź - 18 sierpnia (sobota), godz. 16.00; Lechita Kłecko - HURAGAN
Ligi czas
    Za nami dwa i pół miesiąca przygotowań.
    Już w sobotę czeka nas pierwsza walka o punkty. Rywal "leży" Huraganowi. W ostatnich latach nie przegraliśmy w Kłecku ani razu. Jedyna porażka miała miejsce jeszcze w IV lidze w... Trzemesznie.
    Pierwsze mecze to jednak wielka niewiadoma i trudno jednoznacznie przewidzieć losy tego pojedynku, choć wierzymy, że to Pobiedziszczanie są faworytami tej potyczki... (PKrawiec)
11.08.2012 - Sparing: Patria Buk - HURAGAN 1:3 (1:0)
Ostatni sprawdzian
     Huragan podejmował dziś o godz. 11. w Buku tamtejszą Patrię w ostatnim meczu kontrolnym przed ligą. Już w pierwszej minucie zaatakowali gospodarze, Marcin Kamiński minął się z piłką, a tą "zaopiekował" się napastnik gospodarzy i zrobiło się 0:1.
     W 5. minucie gry vis a vis bramkarza w odległości 11. metrów stanął Przemysław Andrusieczko, jego strzał obronił jednak Robert Raszewski... i wynik do przerwy nie uległ zmianie.
     Drugie 45 minut to już dominacja gości potwierdzona trzema trafieniami. Pięć minut po przerwie wrzutkę w pole karne Patryka Stawiarskiego na gola niechcący zamienił zawodnik Patrii. Dwadzieścia minut później na prowadzenie wyprowadził nas Patryk Jóźwiak pewnie egzekwując rzut karny. Na 3:1 analogicznie i pewnie karnego wykorzystał Jóźwiak po faulu na Stawiarskim i wynik nie uległ już zmianie.
     Między słupkami piłkarzy z Buku wystąpił Robert Raszewski... dzięki czemu obaj nasi bramkarze zagrali pełne 90. minut. Poza obsadzeniem bramki Patria wystąpiła w optymalnym składzie.
     Wyniki oraz dokładny terminarz rozgrywek ligowych w zakładce Huragan >>> Wyniki (PKrawiec)
08.08.2012 - Sparing: HURAGAN - Polonia Poznań 2:0 (2:0)
Z Poloniami na remis...
     Huragan podejmował powracającą do okręgówki po dwuletniej banicji Polonię Poznań.
     Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla gospodarzy. Gola w 30. min. uzyskał Dawid Leszczyński wykańczając jedną z wielu akcji pierwszych 45. minut. Sytuacje mieli jeszcze Marcin Pająk, Adrian Miążek i Patryk Stawiarski, ale żadnemu z trójki nie udało się pokonać dobrze dysponowanego tego późnego popołudnia bramkarza gości.
     W drugiej odsłonie zwycięstwo przypieczętował Damian Gocałek, którego filmowe uderzenie z 77. minuty gry pozwoliło spokojnie dokończyć ten przedostatni mecz przed ligą.
     Wyniki oraz dokładny terminarz rozgrywek w zakładce Huragan >>> Wyniki (PKrawiec)
07.08.2012 - Podsumowanie sezonu 2011/12. Zapraszamy do działu >>> Historia >>> Wyniki
Kolejny dobry sezon - nie zabrakło walki
     Rok temu otarliśmy się o awans. Pomimo, że tym razem w barażach zagrała Kotwica Kórnik to Huragan również do samego końca liczył się w walce o IV ligę.
     Znów okazało się, że jest ktoś silniejszy od czerwowno-czarnych... Sparta Oborniki nie dała szans rywalom i odrobiła w stosunku do piłkarzy z Pobiedzisk na wiosnę aż 17. punktów!!! Odejście trenera w końcówce sezonu nie zbawiło naszych, ale wierzymy, że przyniesie korzyści w nadchodzącym sezonie.
     Dodatkowo żal, że ubiegłoroczna rewelacja, drużyna Błękitnych Owińska, która wywalczyła awans kosztem Huraganu i występowała w zeszłym sezonie z powodzeniem w IV lidze wycofała się już z rozgrywek... Oto właśnie polska piłka, gdzie ciągle organiczną, długofalową pracę z młodzieżą wypierają krótkotrwałe harce lokalnych biznesmenów...
     Informacje do obejrzenia w dziale Historia >>> Wyniki (PKrawiec)

06.08.2012 - Kadra seniorów na sezon 2012/2013
Gotowi do ataku na IV ligę
     Znamy już kompletny skład drużyny seniorskiej, która po raz kolejny powalczy o upragniony awans na boiska IV ligi. Kadrę stanowi 23. graczy.
     W stosunku do poprzedniego sezonu nastąpiło kilka zmian. Najistotniejszą jest roszada na stanowisku szkoleniowca. Od 1 lipca w klubie pracuje Krzysztof Pancewicz, który zastąpił grającego trenera Włodzimierza Watrasa.
     Do drużyny dołączyła piątka zawodników. Na stałe z zespołem związał się Dawid Leszczyński, który przez ostatnie pół roku grał w Pobiedziskach na zasadzie wypożyczenia z TPS Winogrady. W składzie pojawili się również juniorzy Mateusz Pawłowski oraz Oskar Włodarczyk.
     Z A-klasowego Maratończyka Brzeźno do Huraganu przeniósł się mierzący blisko 190 cm, 20 letni napastnik Patryk Stawiarski, który w poprzednim sezonie w 25. spotkaniach ligowych zdobył 28 bramek.
     Konkurencję w formacji pomocy zwiększy doświadczony 29. letni Marcin Pająk, który w ostatnim sezonu reprezentował barwy Mawitu Lwówek.
     Z powodu kontuzji treningi zawiesił Mateusz Kosmaczewski, a z gry zrezygnował Włodzimierz Watras.
     Cała kadra na sezon 2012/2013 w zakładce Huragan >>> Kadra (gkrawczyk)
04.08.2012 - Sparing: HURAGAN - Polonia środa Wlkp. 1:3 (1:1)
Cenna gra kontrolna
     Huragan doznał pierwszej przegranej w ramach przygotowań do sezonu. Dzisiejszym rywalem czerwowno-czarnych był III-ligowiec, drużyna śremskiej Polonii.
     Mecz zakończył się dwubramkową przewagą gości. Gospodarze wprawdzie wyrównali stan meczu po strzale Przemysława Andrusieczki jeszcze przed przerwą ale druga połowa pokazała kto dziś rozgrywa mecze ligowe dwie klasy wyżej.
     Mecz mógł się podobać, a szczególnie pierwsza połowa w której to optymalna tego dnia jedenastka Huraganu podjęła rękawicę i nie oddawała pola teoretycznie silniejszemu rywalowi. Bramki w 2. części dla gości padły w 74. i już w doliczonym czasie gry.
     Skrót meczu oraz wywiady z trenerami obu drużyn - Krzysztofem Pancewiczem oraz Marianem Kurowskim na stronie internetowej Polonii Środa: kliknij tutaj.
     Więcej informacji wkrótce. Wyniki oraz dokładny terminarz rozgrywek w zakładce Huragan >>> Wyniki (PKrawiec)
28.07.2012 - Sparing: Wełna Skoki - HURAGAN 0:1 (0:0)
Znów lepsi w sparingu!
     Kolejny mecz przygotowawczy do sezonu za nami i kolejne zwycięstwo z teoretycznie silniejszym rywalem. Wełna po swoim historycznym sukcesie przygotowuje się do rozgrywek IV ligi o którą to my bijemy się od kilku lat bez happy-endu.
     Pierwsza połowa z lekkim wskazaniem na gospodarzy, jednak bez klarownych sytuacji dla Wełny. Za to jedna z dwójkowych akcji Mikołaj Witaszyk - Dawid Leszczyński mogła zakończyć się golem, ale strzał tego ostatniego był niecelny.
     Druga odsłona to już bardzo wyrównana gra. Decydująca sytuacja zakończona golem dla Huraganu autorstwa testowanego Pawła Polarczyka po podaniu od Norberta Darzeckiego miała miejsce w 86. minucie gry. W samej końcówce jeszcze potężna bomba z 20. metrów mogła zaskoczyć bramkarza miejscowych, ale ten zdołał wyjść z opresji.
     Dokładny terminarz dalszych gier kontrolnych oraz ligowych w zakładce Huragan >>> Wyniki (PKrawiec)
25.07.2012 - Sparing: HURAGAN - Mieszko Gniezno 4:3 (4:2)
Grad goli
     W kolejnym meczu kontrolnym Huraganiści odnieśli trzecie zwycięstwo w czwartym meczu pokonując Mieszko Gniezno 4:3. Do przerwy gospodarze zaaplikowali rywalom aż 4 gole.
     Pierwsza bramka dla Huraganu padła w 4. minucie za sprawą dwójki testowanych zawodników. Patryk Stawiarski zagrał idealnie na głowę do Marcina Pająka, a ten nie dał szans bramkarzowi gości. Niestety w 8. min. było już 1:1 po rzucie rożnym Mieszka.
     Cztery minuty później znów prowadził Huragan. Tym razem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Radka Sobkowicza bramkę strzałem głową zdobył Patryk Stawiarski. Na 3:1 podwyższył pięknym strzałem z rzutu wolnego kolejny Patryk, tym razem Jóźwiak.
     W ostatnich pięciu minutach pierwszej części padły dwa gole. Najpierw na 4:1 podwyższył Adrian Miążek, który dobił strzał Marcina Pająka, a na minutę przed końcem strzałem głową drugiego gola zdobyła drużyna z Gniezna.
     W drugiej odsłonie trener Pancewicz przeprowadził aż dziewięć zmian, co niestety odbiło się na grze drużyny. Gol na 4:3 dla rywala padł w 82. minucie.
     Po meczu odbyło się godzinna analiza video spotkania z Lubońskim, co jest nowością w naszym klubie. Mecz z Mieszkiem również był rejestrowany dla celów szkoleniowych.
     Następnym rywalem będzie na wyjeździe w najbliższą sobotę o 16. czwartoligowa Wełna Skoki.
     Skład oraz dokładny terminarz dalszych gier kontrolnych w zakładce Huragan >>> Wyniki (gkrawczyk)
21.07.2012 - Sparing: HURAGAN - Luboński KS 2:1 (1:1)
III-ligowiec pokonany!
     Zwycięstwem 2:1 zakończyło się spotkanie kontrolne w którym to Huragan na własnym boisku podejmował III ligowy Luboński Klub Sportowy.
     Warto zaznaczyć, że dla drużyny z Lubonia, która do Pobiedzisk przyjechała w najsilniejszym składzie była to pierwsza porażka od 40. konfrontacji. W zeszłym tygodniu w meczu rozegranym w Sierakowie drużyna z Lubonia zremisowała 1:1 ze Zniczem Pruszków (II liga).
     Huraganiści zagrali bardzo mądrze taktycznie. Spotkanie mogło się podobać kibicom zasiadającym na trybunach. Obie drużyny zagrały ofensywnie i stworzyły sobie po kilka dogodnych sytuacji.
     Wynik w 15. minucie po perfekcyjnym prostopadłym podaniu otworzyli goście po strzale Dawida Skrzyckiego. Wyrównanie padło w 38. min. po idealnie zagranej akcji przez kolejno Sobkowicza, Cieślę, Kwiatkowskiego oraz Witaszyka który dokładnie dośrodkował do zawodnika testowanego, a ten na raty pokonał bramkarza gości. Należy zaznaczyć, że strzelec bramki, rosły mierzący blisko 190 cm zawodnik pokazał się z bardzo dobrej strony w tym meczu.
     W drugiej odsłonie więcej z gry mieli goście, lecz nie stwarzali większego zagrożenia pod bramką Kamińskiego. Nasza drużyna spokojnie rozgrywała akcje czyhając na kontry.
     W 80. minucie w środku pola piłkę wyłuskał Oskar Włodarczyk, zagrał idealnie do Mateusza Pawłowskiego, a ten spokojnie przyjął piłkę, minął bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki. Tym samym mecz zakończył się naszą wygraną i po remisie z Victorią Września (IV liga) 3:3, zwycięstwie z Lechią Kostrzyn (IV liga) 1:0 nadal pozostajemy bez porażki w grach kontrolnych.
     Kolejnym rywalem naszej drużyny będzie w najbliższą środę drużyna Mieszka Gniezno z którą walczyć będziemy również w zmaganiach ligowych. Początek o godzinie 18. na Stadionie Miejskim.
     Skład oraz dokładny terminarz dalszych gier kontrolnych w zakładce Huragan >>> Wyniki (gkrawczyk)
18.07.2012 - Sparing: Lechia Kostrzyn - HURAGAN 0:1 (0:0)
Pełne zaangażowanie
     W drugim test-meczu Huraganiści pokonali na wyjeździe IV ligowca, rywala zza miedzy Lechię Kostrzyn 1:0.
     Spotkanie odbyło się na wyśmienicie przygotowanej murawie boiska w Kostrzynie. Niestety o takiej płycie zarówno boiska głównego jak i treningowego my możemy póki co pomarzyć...
     Nasz zespół z przebiegu całego spotkania zaprezentował się dużo lepiej na tle rywala. Piłkarzem meczu bezapelacyjnie został bramkarz gospodarzy Kamil Osior. W pierwszej i drugiej części golkiper Lechii momentami bronił tzw. strzały "nie do obrony".
     Bramce drużyny z Kostrzyna po rzutach rożnych zagrażali kolejno Andersz, Powałowski, Leszczyński, Gocałek oraz Witaszyk. Bardzo aktywnie w akcje zaczepne angażowali się boczni obrońcy Król oraz Sobkowicz, którzy psuli dużo krwi defensorom Lechii.
     Drugą połowę świetnie rozpoczął Dawid Leszczyński. Jego strzał z 49. min. zdołał obronić Osior, lecz już dwie minuty później po akcji Jóźwiaka, Króla oraz Gocałka "Leszczu" dał nam prowadzenie.
     Drużyna Lechii w ostatnich 20. minutach lekko przejęła inicjatywę lecz nie stworzyła sobie ani jednej dogodnej sytuacji do zdobycia bramki strzeżonej w drugiej połowie przez Marcina Kamińskiego.
     Już w najbliższą sobotę w kolejnym meczu kontrolnym nasza drużyna na własnym obiekcie zmierzy się z silnym III-ligowym zespołem Lubońskiego KS, dla którego będzie to generalny sprawdzian przed kolejną rundą Pucharu Polski na szczeblu centralnym. Początek spotkania na Stadionie Miejskim o godzinie 11.
     Skład oraz dokładny terminarz dalszych gier kontrolnych w zakładce Huragan >>> Wyniki (gkrawczyk)
17.07.2012 - Zawody dla piłkarzy amatorów
Turniej z okazji 75. powstania HP
     Blisko stu zawodników uczestniczyło w turnieju piłki nożnej dla amatorów zorganizowanym przez Zarząd MGKS Huragan z okazji 75. rocznicy powstania klubu z Pobiedzisk. W zawodach udział wzięło 10 drużyn. Zespoły rywalizowały w dwóch grupach pięciozespołowych.
     Do rywalizacji przystąpiły ekipy składające się wyłącznie z zawodników z miasta i gminy Pobiedziska.
     Najwięcej emocji było w grupie "A" w której do końca o awans walczyły wszystkie zespoły. Ostatecznie jednak udało się to Old Boys 2001 oraz drużynie Oj Tam Oj Tam.
     W grupie "B" z kolei od początku prym wiodła ekipa Letniska, która zgromadziła na swoim koncie komplet punktów. Tuż za nią uplasowała się drużyna FC Gladiatorzy.
     Ostatecznie po półfinałach w walce o 3. lokatę od Gladiatorów lepszy okazał się zespół Oj Tam Oj Tam, a finał bezapelacyjnie wygrało Letnisko.
     Najlepszym zawodnikiem zawodów wybrano Włodzimierza Watrasa z Old Boys 2001 Pobiedziska, który jeszcze do niedawna był grającym trenerem seniorów HP, a bramkarzem Pawła Gierzyckiego z drużyny Gilberth Old Team.
     W całym turnieju padło 128 goli. Królem strzelców został zawodnik drużyny z Letniska Piotr Wala, który zgromadził na swoim koncie 8 trafień.
     W czasie trwania zawodów na każdego uczestnika czekała grochówka zrobiona przez Hotel Bachus oraz słodkości przygotowane przez Sieć Cukierni Grzeczka.
     Fotorelacja oraz dokładne wyniki na facebook.com (gkrawczyk)
czerwiec/lipiec 2012 - Kadra seniorów czeka na wzmocnienia
     Zarząd MGKS Huragan Pobiedziska oraz sztab szkoleniowy pierwszego zespołu poszukuje zawodników chętnych do reprezentowania czerwono czarnych barw w nadchodzącym sezonie.
     Zainteresowani odbyciem testów proszeni są o kontakt z trenerem Krzysztofem Pancewiczem pod numerem telefonu +48 504 294 453. Pierwszy trening planowany jest na 4 lipca. Zapraszamy! (PKrawiec)
16.07.2012 - Odwołany mecz kontrolny z Wartą
Niepoważny rywal z Międzychodu
     Nie doszedł do skutku sparing z Wartą Międzychód, który planowany był na ubiegłą sobotę. Rywale poinformowali w piątek ok. godziny 21., że nie pojawią się w Pobiedziskach. Warto przypomnieć, że na prośbę przeciwników dwukrotnie zmieniana była godzina rozegrania meczu.
     Należy podkreślić, że był to już trzeci umówiony wcześniej mecz towarzyski z Wartą, który nie odbył się z winy rywala... To na pewno świadczy dużo o poziomie organizacji i zarządzania klubem z Międzychodu.
     Naszym zawodnikom niestety nie pozostało nic innego jak gra wewnętrzna (2x 35 minut) w której uczestniczyło 21 zawodników w tym dwóch testowanych.
     Już w najbliższą środę Huraganiści zmierzą się z Lechią Kostrzyn (IV liga). Początek tego spotkania na boisku rywala o godzinie 18. Trzy dni później tj. w sobotę o 11. na własnym terenie z kolei zmierzymy się z III ligowym Lubońskim Luboń.
     Terminarz dalszych gier kontrolnych w zakładce Huragan >>> Wyniki (gkrawczyk)
11.07.2012 - Sparing: Victoria Września - HURAGAN 3:3 (2:3)
Optymistyczny początek
     W pierwszym test meczu pod wodzą nowego szkoleniowca Krzysztofa Pancewicza nasza drużyna zremisowała w Sokołowie z Victorią Września 3:3. Do przerwy Huraganiści prowadzili z IV ligowcem 3:2.
     Przypomnijmy, że ten tydzień to ciężka praca w wykonaniu naszych zawodników, którzy uczestniczą w obozie dochodzeniowym, który odbywa się na pobiedziskch obiektach.
     Pierwsza odsłona meczu podobnie jak i druga bardzo dobra w wykonaniu naszej drużyny. W 17. minucie pierwszą bramkę w meczu zdobył Patryk Cieśla, który wykorzystał błąd bramkarza po dośrodkowaniu Mikołaja Witaszyka. Niestety dwie minuty później było 1:1.
     W 42. min. niezdecydowanie Raszewskiego wykorzystali zawodnicy z Wrześni i objęli prowadzenie lecz minutę i dwie minuty po stracie gola bramki zdobył Mikołaj Witaszyk i do przerwy to my prowadziliśmy.
     W drugiej połowie w obu zespołach trenerzy dokonali wielu zmian. Szansę na podwyższenie prowadzenia mieli Dawid Gocałek oraz Adrian Miążek ale niestety nie wykorzystali sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Wyrównanie padło w 80. minucie po kontrze Victorii.
     W spotkaniu w czerwono czarnych barwach wystąpiła trójka graczy testowanych. O ich dalszych losach trener zadecyduje w najbliższych dniach. Kolejny test mecz już w najbliższą sobotę. Rywalem będzie IV ligowa Warta Międzychód.
     Skład oraz dokładny terminarz dalszych gier kontrolnych w zakładce Huragan >>> Wyniki (gkrawczyk)
07.07.2012 - Obchody 75. lecia powstania Huraganu
Turniej dla piłkarzy amatorów
     14 lipca od godziny 9. na boisku "orlik" przy Stadionie Miejskim Zarząd MGKS Huragan organizuje turniej piłkarski dla amatorów, mieszkańców miasta i gminy Pobiedziska. Zawody są przeznaczone dla zawodników, którzy ukończyli 16. rok życia. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.
     Będzie to kolejny punkt obchodów 75. lecia powstania naszego klubu. Podobne zawody rozegrane zostaną również we wrześniu. Więcej informacji na temat turnieju na plakatach oraz tutaj.
     Przypomnijmy, że punkt kulminacyjny obchodów planowany jest na drugie półrocze tego roku. Jaka to będzie atrakcja dowiemy się niedługo! (gkrawczyk)
05.07.2012 - Początek przygotowań do sezonu 2012/13
Zwarci i gotowi!
     4 lipca o godzinie 18. zainaugurowali przygotowania do nowego sezonu Huraganiści. Na pierwszym treningu, który poprowadził nowy trener Krzysztof Pancewicz pojawiło się 22 zawodników.
     Z zespołem oprócz dwóch juniorów trenowało trzech zawodników testowanych, którzy szansę pokazania się dostaną w najbliższym sparingu.
     Pierwszy mecz kontrolny nasz zespół rozegra już w najbliższą środę 11 lipca. Rywalem będzie IV- ligowa Victoria Września. Początek spotkania na boisku rywala o godzinie 18.30. Dwa dni później na własnym obiekcie Huragan zmierzy się z kolejnym czwartoligowcem Wartą Międzychód. Pierwszy gwizdek o godzinie 17. na Stadionie Miejskim w Pobiedziskach.
     Znamy również pozostałych rywali w meczach kontrolnych. Będą nimi m.in. Polonia Środa, Luboński, Mieszko Gniezno oraz Lechia Kostrzyn. Ostatnim sprawdzianem przed ligą, która rozpocznie się 18 sierpnia będzie mecz z Patrią Buk.
     Krótka fotorelacja z pierwszych zajęć treningowych dostępna na facebook.com (gkrawczyk)
04.07.2012 - Obchody 75. lecia powstania klubu
I Rodzinny Piknik Piłkarski
     W ostatni weekend czerwca, dokładnie 23. dnia miesiąca na Stadionie Miejskim odbył się I Rodzinny Piknik Piłkarski z okazji 75. lecia powstania naszego klubu. Organizatorami imprezy był Zarząd Huraganu.
     Zabawa rozpoczęła się o godzinie 12. Pierwszym większym wydarzeniem tego dnia był mecz Reprezentantów Ligi Kibiców Huraganu Pobiedziska z seniorskim zespołem HP. Spotkanie poprzedził występ Huraganowych cheerliderek. Mecz zakończył się wynikiem 7:4 dla seniorów a piłkarzem meczu bez wątpienia został bramkarz LKHP pan Andrzej Osak, który kilkukrotnie fenomenalnie bronił strzały m.in. Jóźwiaka, Leszczyńskiego czy Damiana Gocałka.
     Później do głosu doszli najmłodsi adepci futbolu w Pobiedziskach wspierani przez rodziców. Brali oni udział w konkursach m.in. żonglerki, rzutów karnych oraz mini turnieju dla ojca lub matki i dziecka.
     Na koniec w meczu ponad dwudziestu Huraganistów z drużyn orlików, młodzików oraz trampkarzy zmierzyło się z juniorami i seniorami. Tutaj nie było niespodzianki i... wygrała drużyna złożona z najmłodszych, która dała lekcję swoim starszym kolegom i wygrała 8:5.
     Zapraszamy również do obejrzenia fotorelacji z pikniku, która już wkrótce pojawi się na portalu facebook.com. (gkrawczyk)
Właśnie się tworzy historia...Dziękujemy za odwiedziny nr:
Stronę współtworzą: Paweł Krawczyk, Grzegorz Krawczyk