H U R A G A N
  Aktualności
  Wyniki
  Tabela
  Kadra
  O klubie
  Stadion
H I S T O R I A
  Klub
  Wyniki
  Zawodnicy
  Władze
K I B I C E
  Klub Kibica
  
  Liga Kibiców HP
  Piłkarz Meczu
  Flagi
  Bilety
G A L E R I E
  Mecze
  Wydarzenia
M Ł O D Z I E Ż
  Juniorzy
  Trampkarze
  Młodsi
19.12.2011 - Gala Piłkarska Huraganu Pobiedziska - podsumowanie roku 2011
Gala za nami!
     W piątek 16 grudnia w Auli Kom- pleksu Edukacyjno Sportowego odbyła się Gala Piłkarska Huraganu Pobiedziska - podsumowanie roku 2011.
     Z przyczyn technicznych relacja pojawia się z kilkudniowym opóźnieniem za co przepraszamy.
     W obecności ponad 200 osób Zarząd Huraganu w blisko dwugodzinnej prezentacji multimedialnej podsumował mijający rok, przedstawił perspektywy działania na rok 2012 oraz wyróżnił pucharami 24 osoby w kilku kategoriach.
     Na gali pojawili się licznie zaproszeni goście m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Pobiedziska Pan Michał Podsada, jego Zastępca Pan Ireneusz Antkowiak, Przewodnicząca Rady Gminy Pobiedziska Pani Dorota Nowacka oraz Pan Jacek Masiota członek Zarządu Polskiego Związki Piłki Nożnej.
     Wyróżnienia wśród orlików otrzymali kolejno: Jakub Maciejewski i Wojciech Bissinger, młodzików Mikołaj Kistowski i Grzegorz Karasiewicz, trampkarzy Norbert Zieliński i Patryk Bąkowski, juniorach Mateusz Pawłowski oraz Norbert Darzecki.
     W kategorii orlików Piłkarzem Roku został Szymon Zieliński, młodzików Hubert Rogowski, trampkarzy Jan Paczyński, a juniorów Dariusz Borowik.
     W ekipie seniorów statuetki powędrowały do: Bramkarz Roku - Robert Raszewski, Obrońca - Tomasz Andersz, Pomocnik - Patryk Cieśla, Napastnik - Mikołaj Witaszyk, Odkrycie - Marcin Kamiński, Młodzieżowiec - Patryk Jóźwiak. Piłkarzem Roku 2011 został 25 letni wychowanek Huraganu Arkadiusz Powałowski!
     Za wybitne osiągnięcia w roku 2011 wyróżnienie otrzymał grający trener drużyny seniorów Włodzimierz Watras.
     Nie zabrakło również podziękowań za wieloletnią pracę dla dobra naszego klubu. Takie właśnie wyróżnienia otrzymali Panowie: Andrzej Ritter, Władysław Szymkowiak oraz Marian Bętkowski. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!
     Cała prezentacja multimedialna z gali dostępna będzie wkrótce w zakładce Wydarzenia. Wkrótce również w internecie dostępny będzie skrót filmowy z tego piątkowego wieczoru.
     Fotorelacja dostępna na facebook.com (gkrawczyk)
18.12.2011 - Wigilia 2011
    W piątek 9 grudnia w Hotelu Bachus odbyło się spotkanie opłatkowe w którym uczestniczył zarząd klubu, zawodnicy oraz zaproszeni goście.
    Na początku spotkania głos zabrał Prezes Huraganu Grzegorz Krawczyk, który wszystkim zgromadzonym złożył życzenie świąteczne oraz noworoczne, a samym zawodnikom życzył przede wszystkim aby w roku 2012 mogli cieszyć się z awansu do IV ligi.
    Wśród zaproszonych gości na klubowej wigilii pojawiła się Pani Przewodnicząca Rady Gminy Pani Dorota Nowacka oraz jej zastępca Pan Jarosław Balcerek.
    Na koniec zarząd wyróżnił czwórkę najczęściej trenujących zawodników (Piotr Król, Norbert Darzecki oraz Patryk Jóźwiak i Dawid Gocałek), a poźniej wszyscy zawodnicy obdarowali się prezentami co było bardzo sympatycznym akcentem tego spotkania.
06.11.2010 - Podsumowanie 2011 roku
  
    W czasie trwania imprezy Zarząd Klubu podsumuję mijający rok, przedstawi swoje plany na pierwsze półrocze 2012 roku oraz nagrodzi po trzech zawodników z czterech drużyn młodzieżowych.
    W części głównej dotyczącej podsumowania roku w drużynie seniorów statuetki otrzymają Bramkarz, Obrońca, Pomocnik i Napastnik Roku oraz Młodzieżowiec i Odkrycie. Na koniec wybrany zostanie oczywiście Piłkarz Roku 2011. Początek godzina 19. WSTĘP WOLNY! Zapraszamy!
    Patronat medialny nad imprezą: Głos Wielkopolski, Radio Planeta oraz serwis WielkopolskiFutbol.pl.
02.12.2011 - Koniec roku 2011
Plan przygotowań - wiosna 2012
     W miniony czwartek 1 grudnia po raz ostatni na powietrzu trenowali zawodnicy drużyny seniorów. Finałowym akordem roku 2011 będzie turniej halowy, który odbędzie się 16 grudnia w Kiszkowie. Do tego czasu piłkarze Huraganu spotykać się będą raz w tygodniu w hali kompleksu edukacyjno sportowego w Pobiedziskach.
    Do treningów Huraganiści powrócą 16 stycznia. Prawdopodo- bnie już sześć dni później nasz zespół weźmie udział w halowym turnieju we Wrześni. Pierwsze spotkanie kontrolne podopieczni Włodzimierza Watrasa rozegrają 28 stycznia z Mawitem Lwówek (kl. okręgowa - zachód, 8 m-ce). 4 lutego rywalem będzie Obra Kościan
(IV liga - południe, 4 m-ce).
    W dniach 6-10 luty zawodnicy uczestniczyć będą w obozie dochodzeniowym, który zorganizowany zostanie na obiektach w Pobiedziskach. 8 lutego w środę nas zespół zmierzy się z Tarnovią Tarnowo Podgórne (IV liga - północ, 7 m-ce).
    Kolejnymi rywalami Huraganu będą: 11 luty PKS Racot (kl. okręgowa - Leszno, 3 m-ce), 18 luty Sokół Pniewy (kl. okręgowa - zachód, 1 m-ce), 25 luty Luboński FC (IV liga - północ, 1 m-ce), 3 marzec Lechia Kostrzyn (IV liga - północ, 5 m-ce,), 10 marzec Victoria Września (IV liga - południe, 9 m-ce).
    Większość spotkań odbędzie się w Poznaniu na boisku przy ulicy Armii Poznań (boisko ze sztuczną trawą). Wyjątkiem będą mecze z Lechią (wyjazd) oraz Victorią (dom).
     Terminarz sparingów w zakładce Huragan >>> Wyniki (gkrawczyk)
28.11.2011 - Z cyklu: "Huraganiści w sieci"
Piotr Król
    Wiemy, że w latach poprzednich borykałeś się z kontuzjami. Jednak od początku tej rundy jesteś podstawowym zawodnikiem pierwszej "11". Wreszcie pech Cię opuścił? A może to zasługa czegoś innego?
    Jestem podstawowym zawodnikiem dzięki systematycznej i ciężkiej pracy na treningach. W ten sposób powracam do dawnej formy.
    W latach poprzednich nie miałem szczęścia, dokuczały mi różne urazy i z tego powodu musiałem opuścić wiele spotkań. W tym sezonie jest inaczej, nic mi nie dolega i mam nadzieję, że tak zostanie.

    Gra obronna Huraganu to na pewno duży atut. Nie stosujecie wariantu na tzw. "wyjazd" co powoduje, że akcja zaczyna się od bloku defensywnego. Jak Ty odnajdujesz się w roli rozgrywającego obrońcy?
    Staramy się nie grać na tzw. "wyjazd" tylko konstruować powoli każdą akcję od tyłu. W roli rozgrywającego obrońcy odnajduję się bardzo dobrze. Rola ta nie jest mi obca ponieważ podczas gry w juniorach grałem na pozycji ostatniego stopera i tak naprawdę każda akcja była rozgrywana przeze mnie.
    Czy przed sezonem przewidywałeś, że znów znajdzie się drużyna, którą będziemy musieli gonić? Czy jest szansa, że przy Kiszkowskiej zawita IV liga?
    Poprzednie lata pokazują nam, że w każdym sezonie nie jest łatwo. Nie spodziewałem się, że będziemy musieli gonić akurat Kotwicę Kórnik. Myślałem, że będą to zespoły z Murowanej Gośliny lub Obornik. Są to spadkowicze z IV ligi i sądziłem, że będą chciały do niej szybko powrócić.
    Naszym założeniem jest awans do IV ligi. Mamy bardzo zgrany zespół i jestem pewien, że nam się uda!

    W seniorskim zespole grasz prawie od trzech lat. Twój najlepszy i najgorszy mecz w barwach Huraganu?
    Najlepszym meczem był mój debiut z Phytopharmem Klęka. Graliśmy wtedy w Pobiedziskach i wygraliśmy 4:1. Udało mi się strzelić w tym meczu bramkę z rzutu karnego. Natomiast najgorszy mecz zagrałem z Wełną Rogoźno w tym sezonie. Niestety przegraliśmy 0:1. (gkrawczyk)
26.11.2011 - Piłkarz Amator roku 2011 - Głos Wielkopolski
Prasa o Huraganie
     W środowym wydaniu Głosu Wielkopolskiego w artykule dotyczącym wyborów na najlepszego piłkarza amatora 2011 można było dostrzec akcenty związane z Huraganem (zdjęcie obok).
    Redaktor "GW" Radosław Patroniak przytoczył słowa Prezesa Grzegorza Krawczyka dotyczące zgłoszeń zawodników do zabawy oraz pokrótce przedstawił sylwetkę najlepszego strzelca naszej drużyny - Mikołaja Witaszyka.
    Była również mowa o Gali Piłkarza Huraganu Pobiedziska, która odbędzie się 16 grudnia... nie w Restauracji Ostoja jak przeczytać można w gazecie, a w Auli Kompleksu Edukacyjno Sportowego przy Zespole Szkół w Pobiedziskach. Więcej informacji dotyczących imprezy podana zostanie wkrótce.
    Przypomnijmy, że do plebiscytu zgłoszeni zostali zawodnicy Huraganu. Są nimi: Tomasz Andersz (treść SMS - PILKA.1 pod numer 72355), Przemysław Andrusieczko (PILKA.2), Patryk Cieśla (PILKA.7), Patryk Jóźwiak (PILKA.13), Arkadiusz Powałowski (PILKA.36) oraz Mikołaj Witaszyk (PILKA.54).
     Regulamin oraz wszystkie informacje dotyczące plebiscytu dostępne są na stronie internetowej Głosu Wielkopolskiego. Bezpośredni link tutaj. (gkrawczyk)
26.11.2011 - Puchar Polski
VI runda OPP - GKS Dopiewo
     Po pokonaniu zespołów występujących na boiskach IV ligi Zjednoczonych Trzemeszno (1:0) i Błękitnych Owińska (2:1) w kolejnej rundzie Okręgowego Pucharu Polski Huragan zmierzy się z trzecioligowcem - GKS Dopiewo.
     Drużyna z Dopiewa na półmetku rozgrywek III ligi kujawsko- pomorsko- wielkopolskiej zajmuję 13 pozycję. Na swoim koncie GKS zgromadził 18 punktów strzelając przy tym 21 bramek, tracąc 25.
     Od 22 listopada trenerem drużyny z Dopiewa jest były już szkoleniowiec Kotwicy Kórnik Marek Pawłowski, który zastąpił na tym stanowisku Ryszarda Rybaka.
     Mecz odbędzie się 17 lub 18 marca przyszłego roku w Pobiedziskach. Godzinę rozegrania spotkania poznamy w późniejszym terminie.
     Terminarz sparingów w zakładce Huragan >>> Wyniki (gkrawczyk)
21.11.2011 - Piłkarz Amator roku 2011 - Głos Wielkopolski
Głosujmy na Huraganistów!
     Głos Wielkopolski po raz drugi z rzędu organizuję plebiscyt w którym wybierać będziemy najlepszego piłkarza amatora. Do konkursu zgłoszeni mogli zostać zawodnicy występujący od IV ligi do B-klasy. Dla zwycięscy organizator ufundował nagrodę w postaci dwutygodniowych wakacji w Turcji.
    Głosowanie rozpoczęło się dziś tj. 21 listopada, a zakończy 30 grudnia. Głosy oddawać można za pomocą SMS wysyłając go pod numer 72355 w treści wpisując "PILKA.numer zawodnika".
    Do plebiscytu zgłoszeni zostali oczywiście zawodnicy Huraganu. Są nimi: Tomasz Andersz (treść SMS - PILKA.1), Przemysław Andrusieczko (PILKA.2), Patryk Cieśla (PILKA.7), Patryk Jóźwiak (PILKA.13), Arkadiusz Powałowski (PILKA.36) oraz Mikołaj Witaszyk (PILKA.54).
     Regulamin oraz wszystkie informacje dotyczące plebiscytu dostępne są na stronie internetowej Głosu Wielkopolskiego. Bezpośredni link tutaj. (gkrawczyk)
20.11.2011 - Z cyklu: "Huraganiści w sieci"
Marcin Kamiński
    Jak oceniasz zakończoną rundę? Czego możemy spodziewać się na wiosnę 2012 roku?
    Osobiście jestem zadowolony z wyników osiągniętych przez nas w tej rundzie, pokazaliśmy nasze umiejętności, wolę walki i udowodniliśmy całym zespołem, że Huraganowi należy się gra w wyższej lidze.
    Jesteśmy na dobrej drodze do awansu, pierwsze miejsce na półmetku, dobry bilans bramkowy oraz pucharowe zwycięstwa nad rywalami z IV ligi tylko potwierdzają siłę naszego zespołu.

    Jesteś zaskoczony, że od razu po wejściu do seniorskiego zespołu tak często jesteś bramkarzem nr 1? Jak oceniasz swoje występy w tej rundzie?
    Zdecydowanie tak, nie liczyłem, że dostanę szansę na grę w takiej ilości spotkań. Wydaje mi się, że trener zna moje możliwości (chociażby po barażowym meczu w Złotowie) i docenia zaangażowanie na treningach.
    Swoje występy w większości mogę zaliczyć do udanych. Sądzę, że brak mi jeszcze pewności siebie, jednak z każdym meczem zdobywam cenne doświadczenie.

    Jak układa się współpraca z doświadczonym Robertem Raszewskim?
    Świetnie się z Robertem dogadujemy, w walce o miejsce w składzie jest tylko i wyłącznie sportowa koleżeńska rywalizacja co dobrze wpływa na moją jak i Roberta formę, poza tym "Rasa" przekazuje mi swoją wiedzę, która jest bardzo przydatna.
    Nie wszyscy wiedzą, że niespełna rok temu interesował się Tobą juniorski zespół Lecha Poznań. Skąd wzięło się to zainteresowanie i dlaczego nie doszło do transferu?
    Ostatni rok w drużynie juniorskiej miałem okazje grać przeciwko takim drużynom jak MSP Szamotuły, Warta czy też Lech Poznań. W każdym meczu prezentowałem równy wysoki poziom co z pewnością zostało zauważone przez część trenerów.
    Po meczu z Szamotułami otrzymałem od trenerów bramkarzy 2 specjalne piłki do treningu bramkarzy, a po meczu z drużyną Lecha miałem rozmowę z trenerami "Kolejorza". Wszystko było na dobrej drodze, lecz jedyną i największą barierą był mój wiek.
    Wiem, że władze Huraganu Pobiedziska robią wszystko by nikomu nie powtórzyła się moja historia i by młode talenty jak najwcześniej miały okazję się pokazać. Wierzę, że dzięki temu w przyszłości uda się komuś z najmłodszych kadr Huraganu przejść do większych klubów i rozpocząć profesjonalną karierę piłkarską.
(gkrawczyk)
13.11.2011 - Liga Kibiców HP
Oceny wyłącznie "dobre" i "dostateczne"
    Wszyscy biorący udział w typowaniu w tym tylko jedyna kobieta, pani Wanda Kwiatkowska przewidzieli zwycięstwo Huraganu.
    Jednocześnie kilkanaście osób bliskich było poprawnego wyniku z typami 5:0, 4:1, 5:2 czy też nawet 6:0. Tym samym wszyscy otrzymali cztery lub trzy punkty. Samodzielnym liderem został Błażej Grempka (typ 4:1 i strzelec Mikołaj Witaszyk) a Michała Pilarczyka dogonił Andrzej Osak.
     Przy okazji informujemy, iż szerzej LKHP podsumujemy niebawem a dla nowych kibiców, którzy zaczną przychodzić na mecze dopiero od wiosny - przygotujemy niespodziankę... i równolegle prowadzoną klasyfikację "Rycerza wiosny"! O nagrodzie wkrótce.
     Tabela kibiców oraz wcześniejsze edycje w zakładce po lewej: KIBICE >>> Liga Kibiców HP (PKrawiec)
11.11.2011 - Piłkarz meczu z Wielkopolską Komorniki
Andruty zamiast rogali!
    Tradycja świętomarcińska nakazuje w Poznańskiem objadać się rogalami i to najlepiej takimi z certyfikatem... My za to proponujemy dziś świętować chrupiącymi andrutami, bo to Przemysław Andrusieczko zdominował środek pola w meczu z Wielkopolską i dał tym samym możliwość konstruowania finezyjnych akcji Huraganowi. Dodatkowo swój występ okrasił nawet bramką na 5:0.
    Ponadto wyróżnili się strzelec dwóch goli, obrońca (!) Tomasz Andersz oraz zdobywca pozostałych bramek Mikołaj Witaszyk. Dziś kibice mieli raczej problem bogactwa wyboru a to jak wiadomo wszyscy lubimy najbardziej!
     Wyniki głosowania w zakładce po lewej: KIBICE >>> Piłkarz Meczu (PKrawiec)
11.11.2011 - HURAGAN - Wielkopolska Komorniki 5:1 (4:0)
Lider w Pobiedziskach!
     W ostatnim meczu rundy jesiennej sezonu 2011/12 Huragan rozgromił dziewiątą drużynę ligi - Wielkopolskę Komorniki 5:1! Po porażce Kotwicy Kórnik 2:3 z Wełną Rogoźno to nasz zespół przezimuje na fotelu lidera poznańskiej klasy okręgowej.
     Mecz rozstrzygnięty był już po 45 minutach. Po bramkach Mikołaja Witaszyka i Tomasza Andersza, którzy zdobyli po dwa gole Huragan prowadził 4:0. Jak sam wynik wskazuje to nasz zespół przeważał w pierwszej odsłonie meczu. Warto zaznaczyć, że gdyby Huraganiści wykorzystali wszystkie dogodne sytuacje wynik mógłby być znacznie wyższy.
     Tuż po przerwie piąte trafienie dołożył Przemysław Andrusieczko. Kibice spodziewać się mogli kolejnych bramek lecz festiwal niewykorzystanych sytuacji przeszkodził w zdobyciu kolejnych goli.
     W 90 minucie goście zdobyli bramkę honorową i mecz zakończył się pewnym zwycięstwem naszej ekipy! Tym samym wspaniałe pożegnanie z roku 2011 stało się faktem.
     Aktualne statystyki zawodników w zakładce Huragan >>> Kadra
     Składy w pliku PDF w zakładce Huragan >>> Wyniki
     Fotorelacja dostępna na facebook.com (gkrawczyk)
09.11.2011 - Zapowiedź - 11 listopada (piątek) - godz. 13.00: HURAGAN - Wielkopolska Komorniki
11 listopada świętujemy zawsze do zera!!!
    Czwarta drużyna poprzedniego sezonu okręgówki zachodniej dziś mierzy się z rywalami na wschód od Poznania. Została przeniesiona do naszej grupy według klucza geograficznego i wiedzie się jej troszkę gorzej.

    Wyniki rywala obecnej jesieni są przeciętne. Dwukrotnie goście wygrywali na wyjazdach, w Łopuchowie oraz Rogoźnie. Ostatnie dwa mecze rywala to hokejowe rezultaty i ogromna skuteczność napadu (wygrana 7:3 i przegrana 4:5!). Trudno będzie więc podtrzymać passę "na zero z tyłu" natomiast łatwiej może być pod bramką rywala! Trzymamy kciuku za Robert Raszewskiego i Marcina Kamińskiego - oby nie dali się pokonać w świąteczne, piątkowe popołudnie. (PKrawiec)
08.11.2011 - Wyniki młodzieży i najmłodszych
Koniec rundy jesiennej
     W pierwszy weekend listopada rozgrywki zakończyła młodzież Huraganu. Na boiskach trawiastych orlików, młodzików, trampkarzy i juniorów zobaczymy na wiosnę przyszłego roku.
     Drużyna orlików w swoim debiucie ligowm rundę zakończyła na czwartej pozycji, wyprzedzając zespoły Orkana Działyń oraz OKSiR Witkowo. Najlepszym strzelcem został Szymon Zieliński z dziesięcioma bramkami na koncie.
     Na trzecim miejscu uplasował się zespół młodzików, który przed sezonem był jednym z faworytów w swojej grupie rozgrywkowej. Sześć bramek z siedemnastu zdobył Hubert Rogowski co dało mu pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców.
     Poniżej oczekiwań wypadła ekipa trampkarzy. Piąte miejsce w sześciozespołowej grupie na pewno nie jest powodem do dumy. Najwięcej goli, osiem uzyskał Jan Paczyński.
     Środek tabeli z kolei przypadł juniorom prowadzonym przez Tadeusza Stręka. Zważywszy na szczupłą kadrę i kontuzję przytrafiające się zawodnikom w trakcie rozgrywek można uznać jesień za udaną.
     Juniorzy łupem bramkowym podzieli się solidarnie. Aż czterech zawodników zdobyło po trzy gole: Dariusz Borowik, Mateusz Pawłowski, Łukasz Piechocki oraz Maciej Szymkowiak.
     Komplet wyników, tabele oraz wykaz strzelców drużyn młodzieżowych znaleźć można w lewej dolnej części strony w zakładce Młodzież. (gkrawczyk)
02.11.2011 - Zapowiedź - 5 listopada (sobota) - godz. 14.00: KS 1999 Łopuchowo - HURAGAN
Złapać punkty w Łopuchowie!
    Pomijając niespodziewaną dla wszystkich przegraną w Rogoźnie, ostatnie osiem meczów (!!!) to same zwycięstwa ligowe i pucharowe.
    Trudno jednak o wielką motywację przystępując do meczu wyjazdowego z rywalem, który jest aktualnie czerwoną latarnią ligi.
A jednak sam fakt, że KS z Łopuchowa na swoim terenie skóry tanio nie sprzedaje (8 punktów zdobytych!) powinien odpowiednio nastawić naszą drużynę. Owszem, sobotni gospodarze przegrywają regularnie wszystko... ale tylko na wyjazdach! (PKrawiec)
01.11.2011 - Z cyklu: "Huraganiści w sieci"
Radosław Sobkowicz
    Na początek należałoby przybliżyć Twoją sylwetkę kibicom. Gdzie grałeś wcześniej, jak przebiegała Twoja piłkarska kariera?
    Mam 26 lat. Moją ulubioną pozycją na boisku jest prawa pomoc. Uważam, że moim dużym atutem jest szybkość i gra obunóż.
    W seniorskiej piłce debiutowałem w drużynie Tęczy Stanisławów (klasa okręgowa - województwo mazowieckie), później była Mazovia Mińsk Mazowiecki. Po przeprowadzce do Poznania występowałem w Poznaniaku, a później w Jurandzie Koziegłowy.

    Jesteś w Huraganie od 3 miesięcy. 3 bramki, kilka asyst w lidze - wygląda to całkiem nieźle. Jak Ty oceniasz swój początek w Pobiedziskach?
    Myślę, że mogę być zadowolony ze swoich początków w klubie. W swoim pierwszym oficjalnym meczu w barwach Huraganu strzeliłem gola i zaliczyłem asystę - myślę, że każdy zawodnik chciałby tak rozpoczynać przygodę z nowym klubem.
    Wiemy, że miałeś propozycję z innych klubów. Co to były za zespoły i dlaczego wybrałeś właśnie Huragan?
    To fakt. miałem propozycje z klubów występujących obecnie w IV lidze ale ten temat jest już zamknięty. Czuję się w tutaj bardzo dobrze, atmosfera w klubie jest wspaniała i uważam, że wszystkie klubu powinny brać przykład z Huraganu.
    Jak oceniasz potencjał zespołu? Czy kibice mogą spodziewać się 1 miejsca na koniec sezonu?
    Założeniem drużyny przed sezonem był awans do IV ligi. Zespół jest bardzo mocny i jesteśmy wszyscy odpowiednio zmotywowani do walki o najwyższe cele. Wierzę, że uda nam się osiągnąć cel, czyli pierwsze miejsce na zakończeniu sezonu. Warunek jest jeden - musimy cały czas prezentować formę podobną do tej z początku sezonu.
    I na koniec - możemy liczyć na więcej takich bramek jak ta z meczu przeciwko Lechicie Kłecko?
    Każdemu przynajmniej raz wychodzi taki strzał życia. Moją bramką życia był gol w meczu przeciwko Lechicie Kłecko (zobacz gola). Jeśli dalej będę ciężko pracował to kibice mogą liczyć na jeszcze piękniejsze bramki. Na koniec - pozdrawiam wszystkich kibiców Huraganu Pobiedziska! (gkrawczyk)
31.10.2011 - Liga Kibiców HP
Grempka, M. Pilarczyk i Tomaszewski na "5"
    Trzy razy pięć punktów dopisaliśmy po meczu ze Spartą.
Do "6" zabrakło wytypowania strzelca jedynego gola meczu Patryka Cieśli. Nikt spośród wszystkich graczy nie obstawił poprawnie tego bonusowego rozstrzygnięcia...
     Statystycznie najczęściej typowany był Witaszyk (wśród nich Błażej Grempka), Sobkowicz (Michał Pilarczyk - Mistrz I edycji) a nawet Powałowski którego wybrał p. Kazimierz Tomaszewski z Bocińca.
     Tabela kibiców oraz wcześniejsze edycje w zakładce po lewej: KIBICE >>> Liga Kibiców HP (PKrawiec)
31.10.2011 - Wyniki
Bramkostrzelny Szymkowiak
     W zupełnie innych nastrojach niż tydzień temu mecze kończyły nasze drużyny. Zwycięstwo i dwie porażki - oto dorobek pobiedziskiej młodzieży w dziewiątej serii spotkań.
     Drużyna orlików przed własną publicznością uległa MKS Trzemeszno aż 1:8. Była to najwyższa porażka naszych najmłodszych zawodników w tym sezonie. Honorowe trafienie dla czerwono czarnych w drugie połowie zaliczył Wojciech Bissinger dla którego był to premierowy gol w barwach Huraganu.
     Zespół młodzików niespodziewanie uległ w Trzemesznie tamtejszemu MKS 2:5. Bramki najlepszego strzelca zespołu Huberta Rogowskiego i regularnie trafiającego w ostatnich kolejkach Igora Watrasa nie zmieniły losów spotkania. Mecz z MKS był ostatnim w tej rundzie. Kolejne spotkania ligowe młodzików na wiosnę.
     Trampkarze musieli uznać wyższość lidera z Gniezna. Drużyna Klubu Sportowego Gniezno zaaplikowała naszej młodzieży aż 5 bramek i spokojnie wygrała 5:0.
     Dobrą passę podtrzymuję juniorzy. Po zwycięstwie w Kostrzynie, tym razem u siebie pokonali Vitcovię Witkowo 3:0. Gole w tym meczu były dziełem dwóch zawodników. Pierwszą bramkę zdobył kapitan zespołu Mateusz Pawłowski, a pozostałe dwa trafienia zaliczył Maciej Szymkowiak. Szczególnie ładną bramką była pierwsza autorstwa Szymkowiaka, który z ok. 20 metrów przelobował niezbyt pewnie interweniującego bramkarza gości.
     Przyszła kolejka będzie ostatnią dla orlików, trampkarzy oraz juniorów w tej rundzie. Więcej informacji w zakładkach poświęconych drużynom młodzieżowym w lewej dolnej części strony. (gkrawczyk)
30.10.2011 - Piłkarz meczu ze Spartą Oborniki
Gary Cooper, Patryk Cieśla i inni...
    W 1952 r. Gary Cooper otrzymał Oscara za rolę w filmie "W samo południe", westernie o stróżu prawa, który samotnie broni mieszkańców przed bandą obcych szukających zemsty...
    Dziś, poza wyjątkową porą rozpoczęcia meczu, kontekst w Pobiedziskach był inny. Tłem akcji nie było miasteczko filmowe, Cieśla nie jest policjantem a piłkarze z Obornik nie byli oprychami napadającymi niewinnych ludzi... Jednak to jego rola została zauważona najbardziej przez widownię, pomimo, że wszedł na boisko z ławki jak przed dwoma tygodniami Andrusieczko. Dawno temu Cooper dostał Oscara, dzisiaj Cieśla otrzymał "Piłkarza Meczu". Taka "ława" to skarb i klucz do awansu. Brawo!
     Wyniki głosowania w zakładce po lewej: KIBICE >>> Piłkarz Meczu (PKrawiec)
30.10.2011 - HURAGAN - Sparta Oborniki 1:0 (1:0)
Trzy punkty zdobyte!
     W XI kolejce Huragan pokonał rywala w walce o IV ligę Spartę Oborniki 1:0. Tym samym nasi umocnili się na fotelu wicelidera i mają już 4 punkty przewagi nad trzecim obecnie zespołem.
     W pierwszych 45 minutach ciężko szukać klarownych sytuacji. Gospodarze podobnie jak i goście starali się konstruować akcje od defensywy. Widać było asekurację w poczynaniach obu zespołów. W 22 minucie na boisku za kontuzjowanego Patryka Jóźwiaka pojawił się Patryk Cieśla.
     Do pierwszej części spotkania sędzia Arkadiusz Koronka doliczył 2 minuty. W ostatniej akcji pierwszej odsłony lewą stroną zaatakował Damian Gocałek, minął rywala i dośrodkował na 5 metr gdzie znalazł się Mikołaj Witaszyk. Po strzale głową "Kity" bramkarz gości "wypluł" futbolówkę a do piłki doskoczył wprowadzony w 22 min. Cieśla i do szatni Huraganiści schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.
     Druga połowa to mądra gra obronna Huraganu, który wyprowadzał zabójcze kontry. Swoje okazje mieli kolejno Sobkowicz, Cieśla, Cegielski oraz Witaszyk lecz niestety nikt z tej czwórki nie skierował piłki do bramki rywala. Od 75 min. Sparta grała w "10" po drugiej żółtej kartce dla zawodnika z Obornik.
     Końcówka spotkania była jednak nerwowa. W 87 minucie okazję do wyrównania miał były piłkarz Huraganu grający obecnie w Sparcie, Łukasz Skolasiński lecz z 5 metrów nie zdołał pokonać dobrze dysponowanego tego dnia Marcina Kamińskiego.
     Wygrana ze Spartą daje nam komfort w walce o fotel lidera. Kotwica Kórnik po zwycięstwie nad Concordią Murowana Goślina 2:1 nadal przewodzi w tabeli z przewagą 6. punktów nad naszym zespołem.
     Aktualne statystyki zawodników w zakładce Huragan >>> Kadra
     Składy w pliku PDF w zakładce Huragan >>> Wyniki (gkrawczyk)
27.10.2011 - 30 października (niedziela) - godz. 12.00: HURAGAN - Sparta Oborniki
W samo południe...
    Sparta nie przegrała dotąd na wyjeździe. Na obcych boiskach radzi sobie zdecydowanie lepiej.
    Ostatnia porażka gości to mecz z... Kotwicą Kórnik w III kolejce!!! Powinno to wystarczyć aby odpowiednio zmobilizować naszych, tym bardziej, że ze Spartą u siebie ostatnio wygraliśmy 12 sierpnia 2001 r...
    Rozpędu nabiera nasza liga kibiców i ten mecz może wywindować kogoś z czołówki. W przerwie oczywiście losujemy nagrody dla kibiców. Zapraszamy w samo południe na Kiszkowską!
     Weź udział w wydarzeniu na facebook.com i pojaw się na stadionie! (PKrawiec)
27.10.2011 - Piłkarz pucharowej konfrontacji z Błękitnymi
Trudny wybór
    Najlepszym piłkarzem pucharowego spotkania z Błękitnymi uznany został Bartosz Kwiatkowski. "Kwiatek" rozegrał dobre zawody wywiązując się ze swoich zadań defensywnych. Dodatkowo często włączał się w zaczepne akcje ofensywne co przyniosło mu pomeczowe wyróżnienie.
    Cały zespół zagrał na równym poziomie dlatego jak widać po wynikach głosowania różnice pomiędzy pierwszą trójką są minimalne.
     Wyniki głosowania w zakładce po lewej: KIBICE >>> Piłkarz Meczu (gkrawczyk)
26.10.2011 - V runda OPP: HURAGAN - Błękitni Owińska 2:1 (1:1)
Udany rewanż
     W V rundzie Okręgowego Pucharu Polski Huragan pokonał lidera IV ligi drużynę Błękitnych Owińska 2:1. Kolejna VI runda rozegrana zostanie na wiosnę 2012 roku. Prawdopodobnie rywalem będzie drużyna grająca na co dzień w III lidze.
     Lepiej mecz rozpoczęli gospodarze, którzy spokojnie kontrolowali przebieg spotkania. W 17 minucie doskonałą interwencją popisał się Marcin Kamiński, który sparował strzał zawodnika Błękitnych na rzut rożny. W 27 minucie Huragan prowadził 1:0. Po dośrodkowaniu Przemysława Andrusieczki strzałem głowa gola zdobył Tomasz Andersz. Niestety niespełna 10 minut później było 1:1. Po stracie piłki przez strzelca bramki, Andersza sytuację sam na sam wykorzystał napastnik gości Mateusz Kobiela.
     W 41 minucie dobrą okazję na zdobycie bramki miał Adrian Miążek. Radosław Sobkowicz minął kilku rywali zagrał na 8 metr do "Adiego" lecz ten nie trafił czysto w piłkę.
     Druga odsłona meczu to wyrównana gra z lekką przewagą na korzyść gości, którzy próbowali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Nie mieli oni jednak ani jednej klarownej sytuacji w której trudzić musiałby się Kamiński.
     W 84 minucie akcję Sobkowicza skopiował Patryk Cieśla, minął kilku rywali, wyłożył piłkę na 6 metr Dawidowi Gocałkowi, a ten silnym strzałem nie dał szans Wojciechowi Frąckowiakowi. Do końca meczu Huragan nie oddał już prowadzenia i zapewnił sobie awans do kolejnej rundy.
     Warto zaznaczyć, że Huragan niczy nie ustępował liderowi IV ligi. Nasz zespół przez większość meczu kontrolował przebieg gry, a gdy do głosu dochodzili goście mądrze się bronił i wyprowadzał groźne kontry.
     Aktualne statystyki zawodników w zakładce Huragan >>> Kadra
     Składy w pliku PDF w zakładce Huragan >>> Wyniki (gkrawczyk)
25.10.2011 - środa, 26 października - godz. 15.30, HURAGAN - Błękitni Owińska
    Mamy przyjemność zaprosić na ostatnią przewidzianą na ten rok rundę Okręgowego PP. W 1/16 finału przed nami mecz przeciwko bardzo silnej drużynie z III ligowymi aspiracjami. Błękitni są dziś liderem IV ligi wlkp. północnej.
    Dla nas najważniejsza jest liga więc ewentualna przegrana nie będzie tragedią, tym bardziej, że w niedzielę o godzinie 12. czeka nas arcyważny mecz z bezpośrednim rywalem z tabeli ligi okręgowj Spartą Oborniki. Ewentualna wygrana dałaby nam przewagę pięciu punktów nad rywalem i zbliżyła być może do liderującej niepodzielnie Kotwicy Kórnik.
     Weź udział w wydarzeniu na facebook.com i pojaw się na stadionie! (PKrawiec)
22.10.2011 - Wyniki
Hat-trick Zielińskiego!
     Bardzo blisko było aby w tej kolejce spotkań wszystkie nasze zespoły zgarnęły komplet punktów. Ta sztuka nie udała się wyłącznie trampkarzom, którzy musieli uznać wyższość rywala.
     Fenomenalnie w Działyniu spisali się Orlicy. Zwycięstwo 10:1 to jak do tej pory najwyższa wygrana chłopców z rocznika 2001. Bramki w meczu przeciwko Orkanowi zdobywali: najlepszy strzelec zespołu Szymon Zieliński, który ustrzelił hat-tricka, 2 - Marcin Jesionkowski oraz Jakub Maciejewski, którego gole określić można mianem stadiony świata! Po jednym trafieniu dołożyli Daniel Przybylski oraz Ryszard Wierzbiński.
     Drużyna młodzików wygrała trzeci mecz w rundzie pokonując Piast Kobylnica 3:1. Do bramki rywala trafiali Igor Watrasi Mikołaj Kistowski a trzecia bramka to gol samobójczy.
     Wspominani wcześniej trampkarze pechowo przegrali na własnym obiekcie 3:4 z ekipą Unii Swarzędz tracąc gola w końcówce spotkania. Bramki zdobywali niezawodni Jan Paczyński i Mikołaj Kidawa oraz Maurycy Szumiński.
     Bardzo dobrze zaprezentowali się juniorzy pokonując Lechię Kostrzyn 2:1. W drużynie Lechii wystąpiło czterech zawodnilów występujących już w pierwszej drużynie IV-ligowca. Autorami bramek byli Łukasz Piechocki oraz Dariusz Borowik, którego perfekcyjny strzał z rzutu wolnego dał nam zwycięstwo.
     Więcej informacji w zakładkach poświęconych drużynom młodzieżowym w lewej dolnej części strony. (gkrawczyk)
21.10.2011 - Stella Luboń - HURAGAN 0:4 (0:3)
Rywal na kolanach
     Mecz ze Stellą pokazał, że nasi zawodnicy już dawno zapomnieli o ostatnim wyjazdowym niepowodzeniu w Rogoźnie. Po zwycięstwie tydzień temu u siebie z Vitcovią 4:1 tym razem Huragan zmiótł Stellę Luboń 4:0!
     Już w 1 minucie nasz zespół mógł objąć prowadzenie. Po akcji prawą stroną boiska i dośrodkowaniu Sobkowicza w poprzeczkę trafił Napieralski. Niespełna dwie minuty później z piątego gola w sezonie cieszył się wspomniany już Adam Napieralski. Tym razem po akcji z lewej strony boiska i szybkim wznowieniu gry wrzutem z autu Piotra Króla, do głowy wyskoczył "Karmel" i przelobował bramkarza gospodarzy.
     Szybko strzelona bramka ułatwiła zadanie naszym zawodnikom. Pewność siebie i spokojna, wyważona gra całego zespołu, a przede wszystkim bloku defensywnego kierowanego przez doświadczonego Tomasza Andersza mogła się podobać - takiego właśnie stylu zabrakło 2 tygodnie temu w Rogoźnie.
     W 28 minucie za sprawą lewego pomocnika Damiana Gocałka było już 2:0, który wykorzystał idealnie dośrodkowanie prawoskrzydłowego, Sobkowicza.
     Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwsza część spotkania na 3:0 podwyższył będący ostatnio w tzw. "gazie" Andrusieczko. Po zgraniu piłki przez Napieralskiego "Andrut" uderzył silnie bez zastanowienia obok bezradnego golkipera Stelli.
     W drugiej odsłonie Huragan w pełni kontrolował przebieg meczu. Piłkarze Stelli zagrozili naszej bramce dwukrotnie. W 78 min. piękną paradą popisał się Raszewski, a w 81 min. z opresji ratował Huragan Darzecki, który w ostatniej chwili zablokował strzał napastnika gości.
     W 88 minucie swoje debiutanckie trafienie dla czerwono czarnych dołożył starszy z braci Gocałków, Dawid, który tym samym przypieczętował w pełni zasłużone zwycięstwo Huraganistów!
     Warto zaznaczyć, że w Luboniu nie wystąpiła dwójka etatowych pomocników: Patrykowie Cieśla i Jóźwiak. Zmiennicy zastąpili ich bez zarzutu co cieszy i pokazuję, że dysponujemy wyrównanym zespołem.
     Aktualne statystyki zawodników w zakładce Huragan >>> Kadra
     Składy w pliku PDF w zakładce Huragan >>> Wyniki (gkrawczyk)
20.10.2011 - Sobota, 22 października - godz. 15.00 w Luboniu ze Stellą
    Po ostatnim zwycięstwie Huraganu nad teoretycznie słabszym rywalem czas na kolejnego przeciwnika z dolnych rejonów tabeli.
    Ostatni, kwietniowy mecz w Luboniu wygraliśmy 2:0 po golach Damiana Gocałka i Adama Napieralskiego. "Czerwień" zobaczył wtedy za dwa faule Dariusz Kosmaczewski ale za to goście kończyli mecz w... dziewiątkę.
    Stellę w tym sezonie w Żabikowie (dzielnica Lubonia) jednak trudno pokonać. Jej wyższość zdążyć uznały juz ekipy z Komornik i Murowanej Gośliny (!) a tylko punkt wywiozła drużyna Wełny Rogoźno.
    Przed nami trudne mecze i warto byłoby podjąć Błękitnych i Spartę Oborniki w dobrych humorach... (PKrawiec)
19.10.2011 - Puchar Polski
V runda OPP - Błękitni Owińska
     Po zwycięstwie z IV ligowym zespołem z Trzemeszna w V rundzie Okręgowego Puchary Polski Huraganiści zmierzą się z niedawnym ligowym rywalem drużyną Błękitnych Owińska.
     Drużyna z Owińsk po dwunastu kolejkach zgromadziła na swoim koncie 26 punktów (bilans bramek 26-11) i zajmuję drugą pozycję w tabeli IV ligi. Do lidera, Lubońskiego FC traci zaledwie dwa punkty i liczy się w walce o awans do wyższej klasy rozgrywkowej.
     Oba zespoły ostatnio spotkały się pod koniec maja tego roku na poziomie klasy okręgowej. Pamiętny mecz w którym goście z Owińsk zdobyli zwycięskiego gola w 90 minucie i wygrali 2:1. Dzięk tej wygranej to właśnie drużyna Błękitnych w ostatecznym rozrachunku awansowała do IV ligi.
     Kibicom z Pobiedzisk na pewno marzy się rewanż za porażkę i promocja do kolejnej rundy OPP. W przypadku awansu kolejne pucharowe spotkanie rozegrane zostaną wiosną przyszłego roku.
     Mecz odbędzie się w środę 26 października o godzinie 15.30 w Pobiedziskach. Serdecznie zapraszamy! (gkrawczyk)
17.10.2011 - Wyniki
Drugie zwycięstwo orlików
     Trzy zespoły młodzieżowe walczyły w minionej kolejce o ligowe punkty. Jednak tylko jednej ekipie udało się podreperować zdobycz punktową.
     Nasz najmłodszy zespół pokonał przed własną publicznością ekipę OKSiR Witkowo 2:1. Dla podopiecznych trenera Watrasa było to drugie zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach. Przed przerwą bramkę dającą prowadzenie zdobył Jakub Maciejewski, a zwycięstwo w końcówce spotkania zapewnił Szymon Zieliński dla którego było to 6 trafienie w sezonie.
     Poniżej oczekiwań spisuję się drużyna młodzików, która przegrała u siebie z Mieszkiem Gniezno 0:1. Warto zaznaczyć, że przed sezonem zespół był typowany w roli faworyta rozgrywek, a na dwie kolejki przed końcem rundy zajmuję 3 miejsce w ligowej tabeli.
     Z Trzemeszna punktów nie przywieźli również trampkarze, którzy ulegli drużynie MKS 1:3. Honorowe trafienie zaliczył Eryk Kowalczyk.
     W minionej kolejce pauzowała drużyna juniorów. Najbliższy mecz podopieczni Tadeusza Stręka rozegrają w niedzielę o godzinie 11. w Kostrzynie z tamtejszą Lechią.
     Więcej informacji w zakładkach poświęconych drużynom młodzieżowym w lewej dolnej części strony. (gkrawczyk)
17.10.2011 - Liga Kibiców HP
Wszyscy na "tróję" za Vitcovię!
    Nikt nie ustrzelił nawet "4" a ostatnio przecież cztery razy padły "6"! Nie stało się tak pomimo zwycięstwa Huraganu a to zawsze generuje dobre żniwa punktowe. Czyli w czołówce bez zmian. Korekta to tylko spadek z 11. na 16. miejsce jedynego nieobecnego z pierwszej 25-tki Marka Kurczalskiego.
     Pragniemy podkreślić, iż ostatni mecz ligowy na wiosnę wyłączony został z typowania aby roztrzygnąć grę i wręczyć nagrody! Jest jeszcze dużo czasu na zmiany w tabeli. Zostało aż siedem meczów do obstawienia!
     Tabela kibiców oraz wcześniejsze edycje w zakładce po lewej: KIBICE >>> Liga Kibiców HP (PKrawiec)
17.10.2011 - Piłkarz konfrontacji z Vitcovią
Zmienił oblicze tego meczu...
    Przemysław Andrusieczko pokazał jak ważna może być decyzja trenera aby dać impuls drużymie, której nie idzie w pojedynku ze słabszym rywalem.
    Od kiedy na boisku pojawił się Andrut zaczęło robić się gorąco pod bramką gości. Strzelecki festiwal rozpoczął swoim firmowym uderzeniem z lewej nogi z rzutu wolnego a potem dołożył swoje dwie asysty i bramkę na 4:1! Nie pamiętamy od lat takiej zmiany na Kiszkowskiej!
     Wyniki pierwszej trójki głosowania w zakładce po lewej: KIBICE >>> Piłkarz Meczu (PKrawiec)
16.10.2011 - HURAGAN - Vitcovia Witkowo 4:1 (0:1)
Kreatywny Andrusieczko!
     Szóste zwycięstwo w dziewiątym meczu tej rundy zano- towali piłkarze Huraganu. Po emocjonującym meczu i dwóch różnych połowach nasz zespół pokonał Vitcovię Witkowo 4:1.
     Pierwsza odsłona to ciągłe ataki Huraganu. W 24 minucie powinno być 1:0. Adam Napieralski uwolnił się spod opieki obrońców i w sytuacji sam na sam trafił prosto w golkipera gości. Kilka minut później gola mógł zdobyć Damian Gocałek, którego strzał również sparował bramkarz.
     Drużyna z Witkowa oddała dwa celne strzały na bramkę Raszewskiego w tej części gry. W 44 minucie po uderzeniu napastnika Vitcovii z ok. 20 metrów piłka wpadła "za kołnierz" wysuniętego Raszewskiego i rywale niespodziewanie objęli prowadzenie. Minutę później "Rasa" zrehabilitował się jednak i uratował nasz zespół przed stratą gola broniąc sytuację sam na sam z zawodnikiem gości.
     W 45 min. powinien być już remis. Piłka po dośrodkowaniu Gocałka przeleciała przez całe pole karne, spadła pod nogi Radosława Sobkowicza, który jednak nie spodziewał się, że otrzyma futbolówkę i z 5 metrów trafił w słupek.
     Po przerwie, aż do 70 minuty skutecznie bronili się goście. Dopiero po pięknym strzale z rzutu wolnego Przemysława Andrusieczki był remis. Od tego momentu grał już tylko nasz zespół. Bramki Mikołaja Witaszyka (73 min.), Patryka Cieśli (85 min.) i ponownie Andrusieczki (90 min.) dały wysokie zwycięstwo.
     Wiele ożywienia w poczynaniach zespołu wniósł Andrusieczko, który pojawił się na boisku w 58 minucie i miał udział przy wszystkich 4 bramkach dla HP (dwie bramki i dwie asysty)! Jego kreatywna gra pozwoliła na "rozmontowanie" obrony Vitcovii i zdobycie jakże ważnych 3 punktów!
     Aktualne statystyki zawodników w zakładce Huragan >>> Kadra
     Fotorelacja dostępna na facebook.com
     Składy w pliku PDF w zakładce Huragan >>> Wyniki (gkrawczyk)
13.10.2011 - 16 października (niedziela) - godz. 15.00: HURAGAN - Vitcovia Witkowo
Ważny mecz!
    Vitcovia przegrała tylko trzy razy i to... w pierwszych czterech kolejkach. Na inaugurację u siebie pogrążyła ich Kotwica, która to ma chyba szczęśliwie "pod siebie" ułożony kalendarz meczów.
    Dość powiedzieć, że nasi niedzielni rywale ostatnie cztery ligowe mecze wygrywali z Komornikami oraz Łopuchowem oraz remisowali ze Stellą i na wyjeździe w Obornikach ze Spartą!
    Ostatniej porażki doznali na początku września podobnie jak Huragan w ubiegłą sobotę w Rogoźnie. Więc niech nikogo nie myli pozornie niskie miejsce Witkowian w tabeli bo do wicelidera z Pobiedzisk tracą tylko 7. oczek. My jednocześnie potrzebujemy niczym ryba wody kolejnych punktów po tym jak niespodziewanie wyrzuciło nas tydzień temu na brzeg...
     Weź udział w wydarzeniu na facebook.com i pojaw się na stadionie! (PKrawiec)
11.10.2011 - Wyniki
Trzeci remis juniorów
     Ze zmiennym szczęściem prezentowały się młodzieżowe zespoły Huraganu w szóstej serii spotkań (początek rundy rewanżowej).
     Drużyna orlików przegrała na wyjeździe z Mieszkiem Gniezno po bardzo zaciętym meczu 3:4. Bramki zdobywali: Daniel Przybylski, Marcin Jesionkowski oraz Szymon Zieliński.
     Zespół młodzików po raz drugi uległ Liderowi Swarzędz. Tym razem rywale zaaplikowali naszej drużynie dwa gola i wygrali 2:0.
     Bez walki punkty w tej kolejce zainkasowali trampkarze. Wełnianka Kiszkowo nie stawiła się na mecz i sędzia po 15 minutach odgwizdał koniec meczu - walkower 3:0 dla HP.
     Prawdziwą huśtawkę nastrojów przeżyli z kolei juniorzy. Do przerwy drużyna prowadzona przez Tadeusz Stręka prowadziła po bramkach Dariusza Borowika i Łukasza Piechockiego 2:0 z Mieszkiem Gniezno by ostatecznie zremisować 2:2. Był to trzeci remis juniorów w piątym meczu tego sezonu.
     Więcej informacji w zakładkach poświęconych drużynom młodzieżowym w lewej dolnej części strony. (gkrawczyk)
11.10.2011 - Z cyklu: "Huraganiści w sieci"
Adrian Miążek
    Twoje początki z Huraganem to sezon 2006/07. Pamiętasz swój debiut w I zespole?
    Pierwszy mecz zagrałem w sparingu z Phytopharmem Kleka i był to premierowy kontakt z seniorska piłką w Huraganie.
    Z kolei oficjalny debiut o ile się nie mylę miałem w Nowym Tomyślu w październiku 2006 roku. Udało mi się nawet zdobyć tam bramkę - był to mój pierwszy gol na czwartoligowych boiskach. Gdyby nie kontuzja przed samym rozpoczęciem sezonu zadebiutowałbym pewnie szybciej.

    Jesteś jednym z trójki zawodników spoza Pobiedzisk. Jak to się stało, że znalazłeś się w Huraganie?
    W czasie kiedy byłem jeszcze zawodnikiem juniorów Lotnika Poznań postanowiłem rozwijać się dalej i spróbować sił w seniorskiej piłce. Tak się akurat złożyło, że mój wujek Tadeusz Łuczak objął wtedy Huragan wiec zadzwoniłem i zapytałem się czy nie dałby mi szansy się wykazać.
    Trzeba od razu zaznaczyć ze wszystko odbyło się na zdrowych sportowych zasadach - przeszedłem 2 tygodniowe testy i zostałem zawodnikiem Huraganu.

    Prawie 5 lat w jednym klubie to niezły wynik. Jak oceniasz te lata, twój najlepszy mecz w czerwono czarnych barwach?
    Bardzo zżyłem się z Pobiedziskami, ludźmi oraz całą piłkarską otoczką towarzyszącą Huraganowi. Byłem i jestem z klubem na dobre i na złe. Myślę że nie pokazałem jeszcze pełni swoich możliwości. Wierzę, że stać mnie na wiele więcej i w końcu będzie mi dane to pokazać.
    Najbardziej w pamięci zapadło mi spotkanie z października 2010 roku w Zaniemyślu. Pojechaliśmy tam w czternastu, a ja nie trenowałem przez okres miesiąca z powodu kontuzji. Los chciał, że musiałem zagrać i udało mi się zdobyć jedyną, zwycięską bramkę w tamtym spotkaniu. Jak się później okazało była to jedna z ważniejszych bramek w tamtym sezonie co w ostatecznym rozrachunku dala nam baraże.

    Jak sądzisz - czy Huragan pod względem sportowym oraz organizacyjnym stać na awans w tym sezonie?
    Myślę ze w tym sezonie wszystko idzie w dobrym kierunku. Zarząd daje nam wsparcie organizacyjne co na pewno poprawiło nastroje w szatni i podniosło morale w drużynie. Możemy w końcu skupić się na formie sportowej, co pomoże w osiągnięciu celu jaki sobie założyliśmy, czyli awansu.
    Zrobimy wszystko żeby powrócić do IV ligi gdzie nasze miejsce oraz miejsce obiektu, który jak najbardziej na to zasługuje. Czas pokaże ale jestem dobrej myśli!

    1 bramka w obecnej rudzie - będzie więcej?
    Jeśli będę się starał na treningach, a forma będzie rosła to na pewno dostanę więcej szans na to aby pokazać, że stać mnie na wywalczenie miejsca w pierwszej jedenastce. Konkurencja jest duża ale to tylko wychodzi na dobre.
    Brakuje mi jeszcze trochę więcej pewności siebie i spokoju pod bramką ale myślę ze w końcu się przełamie, a następne bramki będą kwestia czasu.
(gkrawczyk)
08.10.2011 - Wełna Rogoźno - HURAGAN 1:0 (0:0)
Za słabi...
     W VIII kolejce spotkań piłkarze Huraganu przegrali w Rogoźnie z tamtejszą Wełną 0:1. Była to druga porażka podopiecznych Włodzimierza Watrasa w tej rundzie.
     Mecz, który przyszło oglądać "aż" ok. 40 osobom (w tym 10 z Pobiedzisk) był lekko mówiąc marnym widowiskiem.
     Ponuro, zimno i nudno na boisku jak i poza nim. Przez całe 90 minut Huraganiści oddali 2 celne strzały na bramkę gospodarzy, które jednak niczym nie zagroziły Wełnie. Podobnie jak ekipa z Rogoźna z tą jednak różnicą, że to właśnie gospodarze wykorzystali swoją okazję, gapiostwo naszych obrońców i ostatecznie wygrali 1:0...
     Pierwsza połowa to walka w środku pola obu zespołów. W 20 minucie strzał z rzutu wolnego Radka Sobkowicza, po którym bramkarz Wełny łapię piłkę "na raty". Chwilę później po uderzeniu z rzutu wolnego z ok. 25 metrów piłka minimalnie mija bramkę strzeżoną tego dnia przez Marcina Kamińskiego.
     W 52 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową uderzał Arek Powałowski, jednak minimalnie nad bramką. Bramka dla Wełny padła w 62 minucie. Po krótko rozegranym rzucie rożnym, zawodnik gospodarzy dośrodkował na 5 metr idealnie na głowę napastnika Wełny i Kamiński bez szans - 0:1.
     Po straconym golu Huragan próbował atakować jednak dobrze zorganizowana obrona z Rogoźna nie dała się niczym zaskoczyć i nasz zespół przegrał mecz z zespołem, który przed tą rundą spotkań zajmował 13 miejsce w tabeli. Na domiar złego w 75 min. boisko z powodu urazu kostki opuścić musiał Patryk Jóźwiak.
     Lider z Kórnika pokonał u siebie Lechitę Kłecko 3:0 i z przewagą 9 punktów nad naszym zespołem nadal prowadzi w tabeli poznańskiej klasy okręgowej, ma jednak rozegrany jeden mecz więcej. Huragan nadal zajmuję drugą pozycję z dwoma punktami przewagi nad trzecią Spartą Oborniki.
     Składy w pliku PDF w zakładce Huragan >>> Wyniki
     Aktualne statystyki zawodników w zakładce Huragan >>> Kadra (gkrawczyk)
06.10.2011 - 8 października (sobota) - godz. 16.00: Wełna Rogoźno - HURAGAN
Zawsze było ciężko!
    Sobotni rywal bardzo dobrze radził sobie w ubiegłym roku. Wysokie 6. miejsce w lidze napawało optymizmem przed nowym sezonem... a jednak Wełna gra dziś o wiele słabiej.
    Zaledwie jeden tirumf w lidze u siebie z Vitcovią to trochę za mało by stanowić siłę w rozgrywkach i budzić respekt przed rywalami.
    Sądząc jednak po historii zmagań ostatnich lat w Rogoźnie łatwo na pewno nie będzie a najczęstszy wynik tej pary to remis 0:0... (PKrawiec)
06.10.2011 - Jóźwiak po raz pierwszy
    Patryk Jóźwiak wybrany został najlepszym zawodnikiem w pucharowej potyczce przeciwko Zjednoczonym.
    Kreatywna gra, walka w środku pola oraz przede wszystkim piękna bramka - to dało Jóźwiakowi pierwszy w tym sezonie tytuł Piłkarza Meczu. Józek wygrał tuż przed Bartoszem Kwiatkowskim i Patrykiem Cieślą, który ponownie znalazł się w pierwszej trójce.
     Wyniki głosowania w zakładce po lewej: KIBICE >>> Piłkarz Meczu (gkrawczyk)
05.10.2011 - HURAGAN - Zjednoczeni Trzemeszno 1:0 (0:0)
Czwartoligowiec pokonany
     W IV rundzie Okręgowego Pucharu Polski Huragan pokonał czwartoligowca z Trzemeszna 1:0. Po dość wyrównanym meczu w którym to jednak nasz zespół miał znacznie więcej dogodnych sytuacji do zdobycia bramki - mamy zapewniony udział w kolejnej rundzie. W pierwszej "11" zabrakło Raszewskiego, Andersza, Witaszyka oraz Króla.
     W 2 minucie mogło być już 1:0. Po strzale z ok. 15 metrów Jóźwiaka piłka trafiła w poprzeczkę. Swoje okazje mieli w pierwszej połowie kolejno: Napieralski, Gocałek, którego ładny strzał z rzutu wolnego wybił na rzut rożny bramkarz oraz Sobkowicz.
     W drugiej odsłonie groźniej zaatakowali goście, którzy w 49 min. mogli zdobyć gola, jednak strzał napastnika z Trzemeszna minął bramkę strzeżoną przez Marcina Kamińskiego. W 72 minucie swoja okazję miał Witaszyk lecz górą bramkarz Zjednoczonych Szymon Płoszyński, który wybił futbolówkę przed siebie wprost pod nogi Adriana Miążka, który jednak przeniósł piłkę nad bramką.
     Cztery minuty później za sprawą Patryka Jóźwiaka było 1:0, który jeśli strzela bramki to tylko tzw. stadiony świata. Tym razem "Józek" huknął z ok. 20 metrów, a silnie kopnięta piłka wpadła tuż przy słupku bramkarza Zjednoczonych.
     Doskonałe okazje do zdobycia bramki mieli jeszcze kolejno w 80 min. ponownie Miążek, który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem oraz w 87 min. Sobkowicz, którego strzał obronił golkiper gości.
     Kolejnego rywala poznamy w przyszłym tygodniu. Jednak patrząc na specyfikę losowań WZPN będzie to prawdopodobnie ktoś z trójki: Mieszko Gniezno, Lechia Kostrzyn lub Lechita Kłecko.
     Składy w pliku PDF w zakładce Huragan >>> Wyniki
     Aktualne statystyki zawodników w zakładce Huragan >>> Kadra (gkrawczyk)
04.10.2011 - Nasz Głos Poznański
Prasa o Huraganie
     3 października w dwutygodniku Nasz Głos Poznański ukazał się artykuł poświęcony naszej drużynie. Bezpłatny dwutygodnik mieszkańców okolic Poznania drukowany jest w 15 000 egzemplarzach i dostępny w 20 miastach m.in. Poznaniu, Swarzędzu, Tarnowie Podgórnym, Opalenicy, Luboniu, Kostrzynie, Kórniku i Buku.
     W 11 numerze na stronie 13 przeczytać można o naszym Huraganie. Dowiedzieć się możemy, że drużyna seniorów typowana jest w gronie faworytów do awansu ale Klub myśli również o młodzieży w której upatruje swoją przyszłość. Bezpośredni link do gazety w wersji elektronicznej tutaj.
     W październikowym wydaniu znajdziemy również materiały o obwodnicy Pobiedzisk oraz informację na temat konferencji "Aglomeracja Poznańska, a Pobiedziska".
     Gazeta dostępna jest m.in. w Urzędzie Miasta i Gminy, na dworcu PKP oraz w sklepach: POLOMarket oraz Składzie Handlowym "Szczepańscy".
     Zapraszamy do lektury! (gkrawczyk)
04.10.2011 - Wyniki
Młodzież bez punktu
     Słabo wypadły w ostatni weekend zespoły młodzieżowe Huraganu. Trzy mecze przed własną publicznością i trzy porażki - oto bilans V kolejki, w której nie zaprezentowała się ekipa młodzików (pauza).
     Orlicy po bardzo zaciętym i ciekawym meczu ulegli w hokejowym stosunku 5:7 Lechii Kostrzyn. Bramki zdobywali: 2x Szymon Zieliński, 2x Marcin Jesionkowski oraz niezawodny Ryszard Wierzbiński, który ma na swoim koncie już siedem goli.
     Trampkarze do przerwy prowadzili z ekipą Mieszka Gniezno 2:1 lecz ostatecznie przegrali 2:4. Prowadzenie dał Wojciech Bieganowski, a tuż przed przerwą drugą bramkę zdobył Mikołaj Kidawa.
     Z kolei juniorzy musieli uznać wyższość Piasta Kobylnica. Porażka 1:3 i tym samym pierwsza przegrana w tym sezonie. Honorowego gola strzelił Mateusz Pawłowski, było to jego drugie trafienie w tej rundzie.
     Więcej informacji w zakładkach poświęconych drużynom młodzieżowym w lewej dolnej części strony. (gkrawczyk)
02.10.2011 - Liga Kibiców HP
Cztery razy po 6. oczek!
    Rekordowa ilość trafień za maksymalne sześć punktów w histrii naszej gry. Na listę najlepszych dzisiejszego dnia wpisał się Krzysztof Flisiak oraz były bramkarz Huraganu Andrzej Osak - obaj zostali liderami tabeli. "6" zanotował również mistrz I edycji z sezonu 2004/05 Michał Pilarczyk z Poznania oraz uwaga... Piotr Wala, który zawiesił buty na kołku po ubiegłym sezonie. Średnia pana Piotra jest imponująca...
     Tabela kibiców oraz wcześniejsze edycje w zakładce po lewej: KIBICE >>> Liga Kibiców HP (PKrawiec)
02.10.2011 - Mikołaj Witaszyk bez wątpliwości
    Mikołaj Witaszyk "musiał" zostać wybrany przez kibiców i zarząd.
    W meczu, kiedy zwycięstwo rodzi się w bólach a strzelcem obu goli zostaje ten sam gracz nie mogło być inaczej. Kita wyprzedził tym samym dwóch Patryków - Cieślę i Jóźwiaka.
     Wyniki głosowania w zakładce po lewej: KIBICE >>> Piłkarz Meczu (PKrawiec)
02.10.2011 - HURAGAN - Piast Kobylnica 2:1 (1:1)
Walczak Witaszyk
     W VII kolejce poznańskiej klasy okręgowej Huragan pokonał rywala zza miedzy - Piast Kobylnica 2:1. Dzisiejszy mecz nie był dla Huraganistów tzw. spacerkiem podobnym do potyczek z Piastem z lat poprzednich.
     Prowadzenie dla naszej ekipy już w trzeciej minucie meczu dał Mikołaj Witaszyk, który wykorzystał podanie powracającego po kontuzji Adama Napieralskiego i z 5 metrów pokonał bramkarza gości. Niestety Huraganiści nie cieszyli się z prowadzenia zbyt długo. Kilka minut później padła bramka wyrównująca. Strzał z ok. 20 metrów z rzutu wolnego i mamy 1:1.
     W pierwszej części spotkania nasz zespół powinien strzelić jeszcze co najmniej jedną bramkę. Swoje sytuację mieli kolejno Napieralski oraz Gocałek.
     Druga odsłona podobnie jak pierwsza była dość wyrównana. Jednak to nasz zespół miał bardziej klarowne sytuacje. Po strzale Patryka Jóźwiaka piłka odbiła się od porzeczki, trafiła w linie bramkową i wróciła na boisko. Dogodne okazje miał również Andrusieczko i Miążek.
     W 66 minucie po raz kolejny Mikołaj Witaszyk ucieszył ok. 250 kibiców zgromadzonych na pobiedziskim stadionie! Dośrodkowanie z prawej strony Jóźwiaka spadło na głowę "Kity", a ten pewnie trafił do bramki rywala.
     Obok strzelca dwóch bramek dobre spotkanie rozegrał Patryk Cieśla, którego rajdy wprowadzały dużą nerwowość w szeregach rywala. Pochwalić należy jednak cały zespół za walkę oraz konsekwencję w grze, a przede wszystkim za zdobycie 3 punktów! Brawo Panowie!
     Składy w pliku PDF w zakładce Huragan >>> Wyniki
     Aktualne statystyki zawodników w zakładce Huragan >>> Kadra
     Fotorelacja wkrótce dostępna na facebook.com (gkrawczyk)
04..2011 - VIDEOHURAGAN
Rogal Sobkowicza, główka Witaszyka      Zakładka video od dziś wzbogaciła się o kolejne dwa nagrania. Tym razem "oko kibica" uwieczniło dwie bardzo ciekawe sytuacje. Oba filmiki autorstwa członka zarządu Pawła Krawczyka.
     Pierwsza z nich to bramka Mikołaja Witaszyka z meczu barażowego przeciwko złotowskiej Sparcie z czerwca tego roku.
     Silny strzał Patryka Cieśli z rzutu wolnego "wypluł" bramkarz ze Złotowa, a "Kita" w swoim walecznym stylu wepchnął piłkę do bramki rywala. Bezpośredni link do gola tutaj.
     Drugie nagranie to fenomenalny gol zdobyty przez Radosława Sobkowicza w meczu z Lechitą Kłecko. Bramka bezpośrednio z rzutu rożnego to prawdziwy klasyk. Czekamy na więcej takich widowiskowych bramek Panie Radosławie! Najbliższa okazja już w niedziele! Bezpośredni link do gola tutaj.
     Więcej amatorskich filmików nakręconych przez kibiców w zakładce Do Pobrania >>> Video (gkrawczyk)
29.09.2011 - Niedziela, 2 października - godz. 15.00, HURAGAN - Piast Kobylnica
    Goście u siebie w lidze wygrywali do tej pory wszystko, na wyjazdach natomiast tylko zremisowali w Witkowie i przegrali w Obornikach. 15. marca tego roku odbył się ostatni taki mecz w Pobiedziskach. Huragan po raz czwarty pewnie pokobnał Piasta strzelając kolejny, czwarty raz z rzędu aż cztery gole.
    Do pięciu razy sztuka? Czyżby? Chyba nie. Nie tak brzmi polskie przysłowie... Passa więc powinna trwać dalej!
    Przypominamy o lidze kibiców, wygrać można m.in. rower oraz kanapę "Finkę" ufundowaną przez Sklep Meblowy Olejniczak. Po meczu tradycyjnie zachęcamy do wyboru naszego najlepszego zawodnika. (PKrawiec)
27.09.2011 - Początek zmagań pucharowych
IV runda OPP
     Od czwartej rundy rozpoczną swoją przygodę z Okręgowym Pucharem Polski piłkarze Huraganu. Pierwszym rywalem naszego zespołu będzie ekipa Zjednoczonych Trzemeszno występują na co dzień w IV lidze.
     Nasi rywale po IX kolejkach zgromadzili na swoim koncie 12 punktów i zajmują 10 miejsce w ligowej tabeli.
     Oba zespoły ostatni raz spotkały się w lutym tego roku przy okazji meczu sparingowego w którym padł remis 1:1. Bramkę dla Huraganistów w tym spotkaniu zdobył Tomasz Andersz.
     Mecz odbędzie się w środę 5 października o godzinie 16. w Pobiedziskach. Serdecznie zapraszamy! (gkrawczyk)
26.09.2011 - Wyniki
Rogowski najskuteczniejszy      Poniedziałkowym meczem orlików w Trzemesznie drużyny młodzieżowe zakończyły zmagania w czwartej serii spotkań.
     Wspomniani orlicy musieli uznać wyższość ekipy MKS Trzemeszno. Nasz najmłodszy zespół przegrał na wyjeździe aż 0:6. Po tej porażce drużyna zajmuje 4 miejsce w ligowej tabeli i wyprzedza Orkana Działyń oraz OSRiK Witkowo.
     W zupełnie odmiennych nastrojach mecz kończyli młodzicy. Podopieczni Andrzeja Rittera zrewanżowali się za porażkę młodszych kolegów i pokonali MKS Trzemeszno 8:0. Bramki w tym spotkaniu zdobywali: 3x Hubert Rogowski, Igor Watras, Jan Masiota, Kamil Grzybowski, Mikołaj Kistowski oraz Radosław Kowalczyk.
     Podobnie do orlików zaprezentowali się trampkarze, którzy również 0:6 przegrali swoje spotkanie. Sześć bramek naszej drużynie zaaplikował zespół KS Gniezno.
     Juniorzy z kolei po bramce Filipa Laskowskiego zremisowali w Witkowie z tamtejszą Vitcovią 1:1 i tym samym zaprzepaścili możliwość awansu na pierwsze miejsce w ligowej tabeli.
     Więcej informacji w zakładkach poświęconych drużynom młodzieżowym w lewej dolnej części strony. (gkrawczyk)
26.09.2011 - Nasz ślad na PGE Arena w Gdańsku...
    Nasza flaga na meczach Reprezentacji to już tradycja.
     Nie inaczej było blisko trzy tygodnie temu (6. września) przy okazji meczu Polska - Niemcy.
    Mieliśmy niestety okazję przekonać się jak boli i frustruje strata decydującej bramki w samej końcówce meczu. Jej brak dałby nam historyczne, pierwsze zwycięstwo nad zachodnim sąsiadem...
    Na myśl przychodzą od razu nasze lokalne, feralne końcówki w bojach z Błękitnymi Owińska oraz ostatni z Kotwicą Kórnik... Oby mniej takich dramatycznych momentów! (PKrawiec)
24.09.2011 - Concordia Murowana Goślina - HURAGAN 0:2 (0:1)
Wypunktowani!
     Po pechowej porażce w ostatniej kolejce z Kotwicą Kórnik, Huragan pokonał Concordię z Murowanej Gośliny 2:0. Przed meczem kibice oraz zawodnicy zdawali sobie sprawę, iż mecz ten będzie trudną przeprawą. Drużyna z Murowanej Gośliny na własnym, specyficznym boisku w tej rundzie jeszcze nie przegrała.
     Huragan pokazał jednak, że wpadka z poprzedniego tygodnia to już historia. Po ambitnej walce całej drużyny i bramkach Patryka Jóźwiaka oraz Radosława Sobkowicza zainkasował komplet punktów.
     Przyznać trzeba jednak, że to Concordia w pierwszej połowie była lepszym zespołem. Wysoki pressing oraz ostra gra zupełnie nie leżała naszym zawodnikom. Huragan szukał swoich szans w grze z kontry. W 42 minucie po zamieszaniu w polu karnym bez zastanowienia uderzył Jóźwiak i do przerwy było 1:0!
     W drugiej części mecz się trochę wyrównał i oba zespoły mogły zdobyć po kilka bramek. Fakt, że jednym z najlepszych zawodników na boisku był Robert Raszewski pokazuje, że nie był to spacerek.
     Popularny "Rasa" w kilku sytuacjach fruwał w swojej bramce jak 18 latek! Najgroźniejszą sytuację wybronił w 50 minucie meczu. Po dośrodkowaniu z lewej strony piłka niefortunnie trafiła w naszego obrońcę. Zmierzającą futbolówkę pod poprzeczkę Raszewski instynktownie wybił na rzut różny i tym samych uchronił HP przed stratą gola.
     W 69 minucie swoje trzeciego gola w barwach Huraganu zdobył Sobkowicz. Po podaniu od Witaszyka, minął trzech obrońców i silnym strzałem pod poprzeczkę z lewej nogi zdobył drugiego gola.
     Swoje szanse miał również Witaszyk. Dwa razy jednak nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Raz fenomenalnie obronił bramkarza gospodarzy, a w drugiej sytuacji zabrakło mu zdecydowania.
     Mecz ten pokazał, że gdy na boisku jest jeden z dwójki Witaszyk - Napieralski Huragan imponuje w ofensywie i zdobywa bramki. Witaszyk już w Murowanej Goślinie zagrał, a Napieralski w tym tygodniu wraca do treningów co napawa optymizmem przed kolejnymi spotkaniami.
     Więcej o meczu oraz składy w pliku PDF w zakładce Huragan >>> Wyniki
     Statystyki oraz nowe zdjęcia zawodników w zakładce Huragan >>> Kadra (gkrawczyk)
22.09.2011 - 24 sierpnia (sobota) - godz. 13.00: Concordia Murowana Goślina - HURAGAN
Do Murowanej po 3. punkty!
    Z Concordią w lidze ostatnio spotkaliśmy się w sezonie 1994/95. Były to rozgrywki klasy A i ostatnie do tej pory gry Huraganu na tym szczeblu rozgrywek.
    W tym sezonie rywale u siebie pewnie pokonali Vitcovię 3:1 oraz zremisowali z innynm spadkowiczem z IV ligi Spartą Oborniki 1:1.
    Wierzymy, że po pechowej przegranej z Kotwicą nasi pokażą charakter i przywiozą punkty z ciężkiego terenu. (PKrawiec)
21.09.2011 - Z cyklu: "Huraganiści w sieci"
Tadeusz Stręk - trener juniorów
    Jak Pan może ocenić mijający sezon w drużynie juniorów. Czy była szansa powalczenia o utrzymanie w Wlkp. lidzie juniorów?
    Mijający sezon był wyjątkowo trudny nie tylko dla drużyny ale i dla szkoleniowca. Zespół uzyskał awans do najwyższej ligi rozgrywek juniorów starszych. Pragnę przypomnieć, że był to pierwszy awans do tej klasy rozgrywkowej.
    Istotnym elementem było to, że inna grupa zawodników wywalczyła awans, a inna grała. Z zespołu odeszły jego filary i kreatorzy gry: Jóźwiak, Cegielski, Napieralski, Darzecki oraz Kamiński. Przyszła grupa młodych zawodników, którzy rocznikiem byli w juniorze młodszym. To im przyszło zmierzyć się z kolegami z Lecha, Warty, Sparty Szamotuł i innymi wyrównanymi zespołami, które nad nimi górowały prawie pod każdym względem. Była to jednak nauka, która może przynieść im wiele korzyści.

    Jakie założenia na nowy sezon stawia Pan przed drużyną?
    Jak wspomniałem przed nami praca na 2-3 lata, która ma ukształtować chociaż jednego czy dwóch zawodników przygotowanych do gry w pierwszym zespole. Drużyna musi poprawić grę piłką tj.: utrzymywać się przy niej jak najdłużej, musi potrafić grać pod wysoką presją przeciwnika, starać się grać na 2-3 trzy dotknięcia.
    Musimy doskonalić również grę taktyczną. Jednocześnie nie zapominać o indywidualnym szkoleniu umiejętności technicznych poszczególnych zawodników.

    W ostatnim czasie z drużyny juniorów, która jest bezpośrednim zapleczem I zespołu przeszło kilku zdolnych graczy. Jak może ich Pan scharakteryzować i ocenić pod kątem przydatności do drużyny seniorów?
    Podstawowym zadaniem szkoleniowca drużyny juniorów starszych jest rokrocznie przygotowanie jednego, a przy dużym szczęściu dwóch trzech zawodników, którzy będą zmienikami w drużynie senio- rskim. Doskonale jest wtedy kiedy zawodnicy kończący wiek juniora przechodzą do gry w I zespole i stanowią o jego sile. Wtedy możemy powiedzieć, że praca trenera jest właściwa i pełna zadowolenia.
    Obecna polityka władz klubu jest właściwa, ponieważ opiera drużynę seniorską o wychowanków klubu, którzy spełniają w nich pokładane nadzieje. W ostatnich 2 latach pierwszy zespól został wzmocniony aż przez 5 juniorów, którzy grają w pierwszej drużynie. Są nimi wspomniani wcześniej Jóźwiak, Cegielski, Napieralski, Darzecki i Kamiński.

    Czy dziś w drużynie widzi Pan zdolnych zawodników, którzy z powodzeniem mogą zasilić I zespół?
    Na tą chwilę w drużynie jest zawodnik, który z powodzeniem będzie mógł grać w drużynie seniorskiej. Jest nim Dariusz Borowik ze sporymi umiejętnościami technicznymi.
    Jest Pan trenerem drużyny juniorów od kilku lat, był Pan także wieloletnim zawodnikiem Huraganu. Jak ocenia Pan obecna sytuacje w klubie na przestrzeni ostatnich lat? Jakie widzi Pan plusy, a jakie minusy?
    Przed obecnym zarządem stoi tytaniczna praca, która wymaga dużo wysiłku i poświęcenia wolnego niezapłaconego czasu. Efekty czasami widać dopiero po wielu latach, kiedy nie ma już tych osób, które przyczyniły się do widocznych zmian. Jak powiedziałem wcześniej polityka klubu jest jak najbardziej właściwa i korzystna dla samych zawodników. (gkrawczyk/mwalkowiak)
     Więcej o drużynie juniorów: Młodzież >>> Juniorzy.
19.09.2011 - Wyniki
     Trzy zwycięstwa i porażka - oto dorobek pobiedziskiej młodzieży po ostaniej weekendowej kolejce.
     Drużyna orlików pokonała Orkan Działyń 9:1. Było to premierowe zwycięstwo nowo powstałej drużyny, która wystąpiła w ubiegłą sobotę w nowych "Huraganowych" strojach ufundowanych przez Stację Kontroli Pojazdów "Rosiak". Bramki w tym spotkaniu zdobywali: 6x Ryszard Wierzbiński, Jakub Maciejewski, Marcin Jesionkowski oraz Szymon Zieliński.
     Młodzicy pokonali ekipę Piasta Kobylnica 3:0 po dwóch bramkach Huberta Rogowskiego oraz jednym golu samobójczym. Z kolei trampkarze wysoko bo aż 5:0 ulegli Unii Swarzędz i tym samym przerwali serie 2 meczów bez porażki.
     Pierwsze zwycięstwo w sezonie zanotowali juniorzy pokonując u siebie Lechię Kostrzyn 3:1. Gole w tym meczu strzelali: Mateusz Pawłowski, Maciej Szymkowiak oraz Łukasz Piechocki.
     Zdjęcia, terminarze, wyniki oraz strzelcy bramek drużyn młodzieżowych od dziś w dziele, który poświęcony jest drużynom młodzieżowym.
     Zakładka z informacjami o juniorach: Młodzież >>> Juniorzy, trampkarzach: Trampkarze, młodzikach: Młodziki oraz orlikach: Orliki. (gkrawczyk)
19.09.2011 - Liga Kibiców HP
Tylko jedna "trójka" i "dwójka"
    Spośród sześćdziesięciu graczy tylko kibic z Kórnika przewidział porażkę Huraganu. Ten, kto widział ten mecz może się jednak zgodzić, że 58 osób, które typowały zwycięstwo Huraganu miało pełne prawo tak obstawiać... bo to Huragan był lepszy na boisku! Stało się inaczej i tylko Pan Błażej Grempka z Pobiedzisk przewidując 0:0 zdobył 2 punkty za udział i poprawne wytypowanie braku strzelca bramki po naszej stronie. Blisko było "szóstki", bardzo blisko... My również żałujemy, pan Błażej byłby wtedy samodzielnym liderem.
     Tabela kibiców oraz wcześniejsze edycje w zakładce po lewej: KIBICE >>> Liga Kibiców HP (PKrawiec)
19.09.2011 - Wybrano grającego trenera
    Włodzimierz Watras w oczach kibiców najlepiej pracował na płycie boiska.
    Ciężko wybiera się najlepszego gracza w takich okolicznościach kibicom i równie trudno pewnie cieszyć się z wyróżnienie a wtakich okolicznościach.
     Wyniki głosowania w zakładce po lewej: KIBICE >>> Piłkarz Meczu (PKrawiec)
18.09.2011 - HURAGAN - Kotwica Kórnik 0:1 (0:0)
Przeważali ale przegrali...
     Huragan w dość dramatycznych okolicznościach przegrał z bardzo przeciętną Kotwicą 0:1. Czerwono-czarni przystąpili do gry bez dwóch podstawowych napastników i niestety brak duetu Witaszyk - Napieralski był aż nadto widoczny. Pomimo pełnej kontroli nad przeciwnikiem przez 88 minut wystarczyły trzy minuty dekoncentracji aby stracić punkty i przegrać...
     Pierwsza odsłona pokazała, że to Huragan w tym meczu będzie zespołem dyktującym warunki. Ładna kombinacyjna gra cieszyła oko kibica. Akcje Sobkowicza, Gocałka czy Miążka nie dawały jednak rezultatu w postaci bramki, a Kotwica z kolei przez pierwsze 45 minut niczym nie zagroziła naszej bramce.
     Podobnie wyglądała druga połowa. Wymiana podań przez Huraganistów kończyła się na dobrze zorganizowanej tego dnia obronie Kotwicy. Od 60 minuty coraz lepiej radzili sobie goście atakując sporadycznie bramkę strzeżoną przez Raszewskiego.
     Kiedy kibiców zgromadzonych na stadionie w liczbie ok. 250 ogarniało poczucie niedosytu, że Huragan nie wykorzysta możliwości awansu na 1 miejsce w ligowej tabeli i tylko zremisuje - nadeszła 88 minuta.
     Wtedy właśnie coś w zawodnikach Huraganu pękło. Seria błędów zakończyła się w 91 minucie utratą gola. Po stracie piłki w środku pola obrońcy nie zdołali zatrzymać wbiegającego w pole karne napastnika Kotwicy, który silnym precyzyjnym strzałem tuż przy słupku pokonał Roberta Raszewskiego.
     Po dzisiejszym meczu miał być lider w Pobiedziskach, a jest póki co 4 miejsce ze stratą 6 punktów do prowadzącej Kotwicy Kórnik. Należy zaznaczyć jednak, że klub z Kórnika ma rozegrany mecz więcej. Fotorelacja dostępna na facebook.com
     Składy w pliku PDF w zakładce Huragan >>> Wyniki (gkrawczyk)
15.09.2011 - Niedziela, 18 września - godz. 15.00, HURAGAN - Kotwica Kórnik
    Z liderem o lidera... tak w telegraficznym skrócie można zapowiedzieć ten mecz.
    Kotwica po udanym ubiegłym sezonie nie zwalnia tempa i pokazała już, że będzie się liczyć w walce o awans. "Problem" w tym, że u nas sprawa wygląda identycznie a to zapowiada arcyciekawe spotkanie. Patrząc na historię ostatnich meczów powinno być tym razem nasze zwycięstwo.
    W przerwie meczu tradycyjnie losowane będę nagrody dla kibiców, którzy zakupią bilet.
    Przypominamy o lidze kibiców w której wygrać można m.in. rower oraz kanapę "Finkę" ufundowaną przez Sklep Meblowy Olejniczak oraz wyborze najlepszego zawodnika. Zapraszamy! (PKrawiec)
15.09.2011 - Z cyklu: "Huraganiści w sieci"
Andrzej Ritter -
trener młodzieży

    Jak Pan może ocenić mijający sezon w drużynie trampkarzy i młodzików?
    Dla drużyny młodzików był to bardzo dobry sezon. W rundzie jesiennej drużyna zajęła 2 miejsce w tabeli, wyprzedził nas tylko zespół Lecha Poznań. Nasz dorobek to 7 zwycięstw i 2 remisy.
    Zespół trampkarzy wypadł przeciętnie, w rundzie jesiennej i wiosennej zajął 4 miejsca w tabeli. Uważam, że trampkarze indywidualnie prezentuję niezłe umiejętności piłkarskie, nie tworzą jednak drużyny, która chce wspólnie osiągać określone cele.

    Jak przebiegały przygotowania do obecnego sezonu?
    Tradycyjnie przygotowania rozpoczęliśmy obozem, który na przełomie lipca i sierpnia odbył się w Pobierowie. Uczestniczyło w nim 16 zawodników drużyny młodzików i trampkarzy. Trenowaliśmy w bardzo dobrych warunkach, na boisku z sztuczną trawą. Doskonaliliśmy umiejętności techniczno-taktyczne, na plaży i terenie pracowaliśmy nad sprawnością ogólną.
    Jakie założenia na nowy sezon stawia Pan przed drużynami. Czy jest szansa powtórzyć wynik drużyny młodzików z poprzedniego sezonu?
    Nie ukrywam, że celem drużyny młodzików w nadchodzącym sezonie będzie walka o zwycięstwo w swojej grupie i awans do grupy mistrzowskiej. Z jakim skutkiem zobaczymy na końcu października.
    Zespół trampkarzy praktycznie tworzymy od nowa, dlatego sam jestem ciekawy ich postawy. Mam nadzieje, że z meczu na mecz będzie lepiej.

    Czy wśród młodej kadry Huraganu widzi Pan potencjalnych przyszłych ligowców, którzy przy dobrym prowadzeniu mogą zasilić drużynę juniorów, a następnie seniorów?
    Zawsze uważałem, że klub w tak małej miejscowości jak Pobiedziska powinien pełnić dwie podstawowe funkcje. Po pierwsze organizować zajęcia sportowe dla młodzieży z naszej gminy, aby zapewnić wszystkim chętnym możliwość aktywnego spędzenia czasu wolnego, a więc pełnić funkcje sportowo-wychowawcze.
    Po drugie, najzdolniejszym i najbardziej zdeterminowanym chłopcom zapewnić jak najlepsze warunki do podnoszenia swoich umiejętności piłkarskich, a więc szkolić piłkarzy dla potrzeb drużyny seniorów. Tym zaś, którym marzy się gra na wyższych szczeblach, na rozsądnych warunkach, pozwolić się sprawdzić. Tak się składa, że od kilku lat, co roku drużynę seniorów zasilają najzdolniejsi juniorzy i w chwili obecnej kadrę zespołu tworzą niemal w 100% nasi wychowankowie.

    Jak ocenia Pan obecną sytuację w klubie na przestrzeni ostatnich lat? Czy widzi Pan różnice pomiędzy wcześniejszym zarządzaniem klubu, a obecnym?
    Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat Huragan przechodził różne wzloty i upadki, od małego lokalnego klubu do klubu występującego w rozgrywkach szczebla centralnego (III liga w sezonie 2000/2001), od klubu robiącego drogie transfery zawodników do klubu będącego na granicy upadłości, ściganego przez liczne grono wierzycieli.
    Od roku 2007 zaczynamy zaczyna powoli wychodzić na prostą. I gdyby nie determinacja grupy ówczesnych działaczy, nie byłoby dzisiaj naszej rozmowy. Warto o tym pamiętać.
    Wejście do Zarządu grupy młodych działaczy z Grzegorzem Krawczykiem jako Prezesem, dało nowy impuls do działania i wprowadziło nową jakość w pracy Zarządu. Dzięki ich zabiegom dało się pozyskać dodatkowe środki, które wpływają na poprawę warunków pracy.
    Sądzę, że postrzeganie Klub przez społeczeństwo oraz władze lokalne również uległo poprawie co cieszy. Mam tylko nadzieję, że jako Zarząd będziemy mocno stąpać po ziemi i nie damy się ponieść fantazji, jak to wcześniej bywało.
(gkrawczyk/mwalkowiak)
13.09.2011 - Powiadamienie sms o meczach!
    Mamy przyjemność poinformaować, że Urząd Miasta i Gminy w Pobiedziskach wprowadził nową, nieodpłatną usługę SiSMS polegającą na informowaniu mieszkańców o lokalnych wydarzeniach.
    W szerokiej gamie tematycznej znalazło się ku naszej uciesze miejsce na sport. Wysyłając sms o treści "Tak.pz12ks" na numer 661 000 112 (koszt wg taryfy) aktywujecie Państwo powiadamianie o wydarzeniach sportowych i kulturalnych, w tym oczywiście o każdym meczu seniorów Huraganu.
    Zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą darmowych usług na stronie UMiG. Zapraszamy! (PKrawiec)
12.09.2011 - Wyniki
     W swoim drugim oficjalnym meczu drużyna orlików Huraganu zremisowała w Witkowie z OSKiR Orlik 3:3. Młodzi zawodnicy z Pobiedzisk prowadzili już 2:0 po bramkach Mateusz Kozłowskie- go oraz Szymona Zielińskiego by w końcówce przegrywać 2:3. Remis dało samobójcze trafienie zawodnika z Witkowa. Kolejne spotkanie orlików w najbliższa sobotę 17 września o godzinie 11. w Pobiedziskach. Przeciwnikiem będzie Orkan Działyń.
     Młodzicy zremisowali na wyjeździe po zaciętym meczu z Mieszkiem Gniezno 0:0. W III kolejce rywalem będzie Piast Kobylnica. Mecz odbędzie się w sobotę na własnym boisku. Początek godzina 11.
     Jedynym zwycięskim zespołem okazała się ekipa trampkarzy, która pokonała 3:2 MKS Trzemeszno. Bramki w tym spotkaniu zdobyli: Jan Paczyński, Mikołaj Kidawa oraz Kacper Mizgajski. Następny mecz trampkarze rozegrają w Swarzędzu z Unią w najbliższą sobotę o godzinie 10.
     Meczu w ubiegły weekend nie rozegrała drużyna juniorów (pauza). W III kolejce spotkań podopieczni Tadeusza Stręka zagrają w Pobiedziskach z Lechią Kostrzyn. Pierwszy gwizdek o godzinie 16. (gkrawczyk)
10.09.2011 - Kłos Zaniemyśl - HURAGAN 0:2 (0:1)
     W IV kolejce klasy okręgowej Huragan pewnie pokonał w Zaniemyślu tamtejszego Kłosa 2:0. Zwycięstwo, które mogło być zdecydowanie wyższe potwierdziło dobrą formę Huraganistów.
     Już w 2 minucie czwarte trafienie w obecnym sezonie zanotował Adam Napieralski, który wykorzystał dokładne podanie Sobkowicza i strzałem z 5 metrów pokonał bramkarza gospodarzy. Ten sam zawodnik mógł w pierwszej połowie zdobyć jeszcze co najmniej jednego gola lecz zabrakło mu skuteczności. W 20 min. na trybuny za skandaliczne zachowanie odesłany został trener Kłosa Włodzimierz Bajer, który odepchnął rezerwowego tego dnia Andrusieczkę. Fakt, iż sam Andrusieczko sprowokował szkoleniowca z Zaniemyśla nie usprawiedliwia tak "amatorskiego" zachowania doświadczonego trenera.
     Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy było 2:0. Kopia sytuacji z 2 minuty, strzelcem ponownie Napieralski. Tym razem asystował Witaszyk, który minął obrońcę i wyłożył piłkę "Karmelowi" na 5 metr, a ten bez problemów skierował piłkę do bramki rywala. Swoje sytuacje mieli również rezerwowi Darzecki oraz Miążek ale w przypadku pierwszego zabrakło szczęścia, zaś po zdobyciu bramki przez Miążka sędzia odgwizdał faul na bramkarzu Kłosa. Gospodarze poza jedną okazją, którą świetnie wybronił Marcin Kamiński nie zagrozili naszej bramce.
     Kłos mecz skończył w dziewiątkę. Dwie czerwone kartki w doliczonym czasie gry były oznaką bezsilności w poczynaniach gospodarzy tego dnia. Huragan tym samym odniósł kolejne ważne zwycięstwo i po IV kolejkach ma na koncie 10 punktów.
     Skład oraz szczegóły meczowe w pliku PDF w zakładce Huragan >>> Wyniki (gkrawczyk)
09.09.2011 - Klubowe gadżety na allegro.pl
Zostań kibicem HP
     Od dziś nie wychodząc z domu można zakupić gadżety klubowe. Sprzedaż odbywa się za pośrednictwem portalu allegro.pl.
     Obecnie dostępne są koszulki meczowe, szaliki, proporczyki oraz brązowe odznaki Huraganu. Już niedługo nabyć będzie można również m.in. koszulki polo, kubki oraz smycze.
     Wszystkich kibiców Huraganu zachęcamy do promowania Klubu za pomocą dostępnych gadżetów!
     Link do aukcji z klubowymi gadżetami allegro.pl (gkrawczyk)
08.09.2011 - Sobota, 10 września - godz. 15.00, Kłos Zaniemyśl - HURAGAN
    Najbliższym rywalem drużyna, która do samego końca deptała nam po piętach w ubiegłm sezonie. To właśnie Kłos przegrał baraże z Huraganem tylko dzięki bilansowi bezpośrednich meczów (2:2 u siebie i 1:0 dla nas w Zaniemyślu).
    W ubiegłym sezonie i teraz gospodarze lepiej radzą sobie na wyjazdach, co widać po najnowszej histroii potyczek z nami...
    Z Kłosem nie przegralismy ostatnimy czasy w ogóle. Wypada podtrzymać tę serię i dołożyć cenne trzy punkty przed meczem na szczycie u siebie z Kotwicą Kórnik. (PKrawiec)
06.09.2011 - Wyniki drużyn młodzieżowych
Debiut orlików
     W ubiegły weekend młodzi Huraganiści zainaugu- rowali rozgrywki. W tym roku czerwono czarne barwy reprezentują drużyny w czterech kategoriach wiekowych: juniorzy, trampkarze, młodzicy oraz debiutujący w rozgrywkach orlicy.
     Juniorzy po dobrym meczu zremisowali na wyjeździe z faworyzowanym Mieszkiem Gniezno 0:0. Trampkarze z kolei rozgromili 12:0 w Kiszkowie miejscową Wełniankę. Bramki w tym spotkaniu zdobywali: 6x Jan Paczyński, 3x Mikołaj Kidawa, Patryk Bąkowski, Sebastian Stasiak oraz Kacper Mizgajski.
     Młodzicy przegrali w Swarzędzu 1:2 z drużyną Lidera. Honorowe trafienie w tym spotkaniu zaliczył Mikołaj Kistowski. Natomiast debiutujący w rozgrywkach zespół orlików (zdjęcie z lewej) trenowany przez Włodzimierza Watrasa przegrał na własnym boisku z Mieszkiem Gniezno 1:3. Bramkę w tym spotkaniu zdobył Marcin Jesienkowski. Drużyna orlików powstała przed obecnym sezonem przy współpracy z pobiedziskim OSiR.
     Więcej informacji o drużynach wkrótce w zakładkach poświęconych młodzieży. (gkrawczyk)
04.09.2011 - Liga Kibiców HP
Dwie "szóstki" w 2. meczu!
    Druga rozgrywka przyniosła pierwsze rozciągnięcie stawki. Panowie Adam Dąbrowski i Zbigniew Bąkowski zgarnęli pełną pulę poprzez strzał w dokłany wynik oraz wybór Adama Napieralskiego jako strzelaca pierwszej bramki.
     Pan Leon Dąbrowski oraz Mikołaj Kistowski zainkasowali "piątkę" za wynik 4:1 a aż 13 osób przewidziało zwycięstwo HP oraz trafnie strzelca pierwszego gola (4 punkty). Dalej 34 osoby za 3 punkty (zwycięstwo naszej drużyny) oraz 4 typy za udział... 1 punkt (obstawiały remis lub porażkę Huraganu). Przypominamy, że wielokrotne typowanie to brak punktów.
     Tabela kibiców oraz wcześniejsze edycje w zakładce po lewej: KIBICE >>> Liga Kibiców HP (PKrawiec)
04.09.2011 - Radosław Sobkowicz najlepszy na boisku!
Rogal nagrodzony!
    Dziś kibice i zarząd wybrali jako najlepszego nową twarz Huraganu.
    Pomimo, co nas bardzo cieszy, bardzo wyrównanego poziomu jaki reprezentowali nasi wybór okazał się bardziej jednoznaczny pewnie dzięki niecodzienności i urodzie bramki laureata. Radosława Sobkowicza poparło blisko 40% spośród oddających głos - do czego w przyszłości oczywiście zapraszamy.
     Wyniki głosowania oraz wcześniejsze edycje w zakładce po lewej: KIBICE >>> Piłkarz Meczu (PKrawiec)
04.09.2011 - HURAGAN - Lechita Kłecko 4:1 (2:0)
Huragan zmiótł Lechitę
     Z dużymi obawami wyczekiwano na potyczkę z Lechitą w Pobiedziskach. Siła rywala byłą wielką niewiadomą z uwagi na komplet sześciu oczek zgromadzonych przez Kłecczan do tej pory. Huragan jak wiadomo zdążył już stracić dwa punkty.
     Wyjaśnienie powyższej wątpliwości przyszło nadspodziewanie szybko. W pierwszej odsłonie goście nie mieli kompletnie nic do powiedzenia bezładnie biegając za piłką i zawodnikami gospodarzy, którzy z dużą łatwością i finezją konstruowali akcje dzisiejszego upalnego popołudnia. Pierwszą bramkę już w 7 min. uzyskał Adam Napieralski wykorzystując wrzutkę Radosława Sobkowicza. Ten ostatni ukoronował dobrą postawę całej drużyny zdobyciem gola bezpośrednio z rzutu rożnego w 45 minucie!!!
     W drugiej części do głosu zaczęli dochodzić Lechiści jednak znów to dwa razy piłka lądowała w siatce golkipera z Kłecka. W 65 min. prostopadłe podanie Patryka Cieśli wykorzystał w akcji sam na sam Mikołaj Witaszyk a osiem minut przed końcem wynik meczu ustalił Adrian Miążek. Obrazu gry nie zmieniło nawet przypadkowe trafienie gości kiedy to po błędzie Kamińskiego zrobiło się 3:1... Bramek dla Huraganu mogło być więcej ale nie możemy narzekać na skteczność naszych piłkarzy. W trzech meczach jedenaście bramek - tego nie było już dawno. Brawo!
     Fotorelacja dostępna na facebook.com
     Składy w pliku PDF w zakładce Huragan >>> Wyniki (PKrawiec)
01.09.2011 - Niedziela, 4 września - godz. 15.00, HURAGAN - Lechita Kłecko
    Rywalem Huraganu będzie tym razem ekipa z Kłecka, która przebojowo zaczęła sezon. Niespodziewane zwycięstwo z silną Spartą Oborniki na wyjeździe oraz wygrana z drużyną Wielkopolski Komorniki stawia Kłecczan w roli drużyn z którymi trzeba się liczyć.
    Spośród meczów z ostatniej dekady widać, że tylko raz udało się pewnie pokonać rywala. Pozostałe mecze nie przyniosły już kompletów punktów. Świeżo w pamięci mamy ostatni mecz ligowy zeszłego sezonu, kiedy to obie ekipy nie chcąc robić sobie krzywdy podzieliły się punktami wyczekując końcowego gwizdka...
    W przerwie meczu tradycyjnie losowane będę nagrody dla kibiców, którzy zakupią bilet. Będą to m.in. bony do wykorzystania w hurtowni budowlanej MAXBUD (100zł) i w sklepie z artykułami biurowymi MK Style (20zł) oraz lutownica transformatorowa ufundowana przez firmę budowlaną ZBYSZKO.
    Przypominając również o lidze kibiców i wyborze najlepszego zawodnika zapraszamy na mecz! (PKrawiec)
27.08.2011 - TPS Winogrady Poznań - HURAGAN 2:2 (2:2)
     W drugiej kolejce poznańskiej klasy okręgowej Huragan zremisował w Poznaniu z tamtejszym TPS Winogrady 2:2. Obiekt TPS rządzi się swoimi prawami i jak pokazuje historia nie służy on piłkarzom z Pobiedzisk. Zaznaczyć należy, że remis jest wynikiem sprawiedliwym.
     Gospodarze od samego początku ruszyli do ataku. Huragan z kolei spokojnie rozgrywał piłkę kontrolując sytuację. W 11 min. z ok. 40 metrów Raszewskiego zaskoczył napastnik TPS Dawid Borkowski, który zdecydował się na uderzenie. Po jego strzale piłka wpadła za plecy golkipera Huraganu. Wyrównanie padło za sprawą obrońcy drużyny z Poznania, który po dośrodkowaniu Sobkowicza skierował futbolówkę do własnej bramki.
     Dwie minuty poźniej było już 2:1 dla gospodarzy. Błąd tym razem defensywy bez skrupułów wykorzystał Dawid Leszczyński. Wyrównanie padło w 40 min. po rzucie wolnym. Silny strzał Przemysława Andrusieczki dał nadzieję na korzystny rezultat.
     Druga odsłona nie przyniosła żadnej z drużyn upragnionego gola, który rozstrzygnąłby losy spotkania. Huragan podobnie jak TPS miał swoje szanse lecz w decydujących momentach brakowało skutecznego wykończenia. W 92 min. zwycięską bramkę zdobyć mógł Damian Gocałek ale jego strzał z ok. 10 metrów nie znalazł drogi do bramki strzeżonej przez 42 letniego Jacka Przybylskiego.
     Skład z meczu w pliku PDF w zakładce Huragan >>> Wyniki (gkrawczyk)
26.08.2011 - Powiadamienie sms o meczach!
    Mamy przyjemność poinformaować, że Urząd Miasta i Gminy w Pobiedziskach wprowadził nową, nieodpłatną usługę SiSMS polegającą na informowaniu mieszkańców o lokalnych wydarzeniach.
    W szerokiej gamie tematycznej znalazło się ku naszej uciesze miejsce na sport. Wysyłając sms o treści "Tak.pz12ks" na numer 661 000 112 (koszt wg taryfy) aktywujecie Państwo powiadamianie o wydarzeniach sportowych i kulturalnych, w tym oczywiście o każdym meczu seniorów Huraganu.
    Zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą darmowych usług na stronie UMiG. Zapraszamy! (PKrawiec)
25.08.2011 - Lider w Poznaniu - Sobota, 27 sierpnia - godz. 17.00: TPS Winogrady Poznań - HURAGAN
    Dwa zwycięstwa, dwa remisy i dokładnie tyle samo przegranych to bilans najnowszej historii wyjazdowej rywalizacji ligowej z Poznaniakami.
    W ubiegłą sobotę pierwsza potyczka TPS-u zakończyła się niespodziewaną porażką z beniaminkiem z Łopuchowa, co z pewnością podziała mobilizująco na zespół z Winograd.
    Ostatnia jesień była dla naszego rywala bardzo dobra. Do końca rundy znajdowali się w czubie tabeli. Jak będzie tym razem zobaczymy... Nas najbardziej interesuje skuteczna gra i komplet punktów. (PKrawiec)
22.08.2011 - Klubowe gadżety na allegro.pl
Zostań kibicem HP
     Od dziś nie wychodząc z domu można zakupić gadżety klubowe. Sprzedaż odbywa się za pośrednictwem portalu allegro.pl.
     Obecnie dostępne są koszulki meczowe, szaliki, proporczyki oraz brązowe odznaki Huraganu. Już niedługo nabyć będzie można również m.in. koszulki polo, kubki oraz smycze.
     Wszystkich kibiców Huraganu zachęcamy do promowania Klubu za pomocą dostępnych gadżetów!
     Link do aukcji z klubowymi gadżetami allegro.pl (gkrawczyk)
22.08.2011 - Liga Kibiców HP - Ruszył peleton!
    Wystartował maraton pobiedziskich typerów. Cieszymy się, iż spora grupa sympatyków uczestniczyła w grze już przy pierwszej okazji (za udział 1 punkt).
     Znakomita większość obstawiła zwycięstwo Huraganu (+2 punkty) a dziesięciu osobom udało się dodatkowo trafić strzelca pierwszej bramki (+1 punkt). Nikt nie przewidział dość trudnego do zgadnięcia wyniku. Najbliżej był sekretarz Klubu Michał Walkowiak z typem 5:1...
     Przypominamy, iż wielokrotne głosowanie w jednym meczu oznacza brak punktów.
     Przy tej okazji informujemy, iż członkowie zarządu (którzy oczywiście również kupują bilety) biorą udział w zabawie lecz nie wygrywają nagród.
     Tabela kibiców oraz wcześniejsze edycje w zakładce po lewej: KIBICE >>> Liga Kibiców HP (PKrawiec)
22.08.2011 - Mikołaj Witaszyk pierwszym nagrodzonym!
    Po długiej przerwie znów mieliśmy niemałą przyjemność wybierać najlepszego zawodnika Huraganu w meczu mistrzowskim.
    Wybór był wyjątkowo trudny, bo cała drużyna zagrała na wysokim poziomie. Odzwierciedleniem tego były wyniki głosowania. Mikołaj Witaszyk (22% głosów) minimalnie wyprzedził Przemysława Andrusieczkę oraz Radosława Sobkowicza.
     Wyniki głosowania oraz wcześniejsze edycje w zakładce po lewej: KIBICE >>> Piłkarz Meczu (PKrawiec)
21.08.2011 - HURAGAN - Warta Śrem 5:2 (3:1)
Lider jest nasz!
     Ostre strzelanie zafundowali piłkarze kibicom oglądającym spotkanie przy Kiszkowskiej. Huraganiści pewnie pokonali warciarzy ze Śremu 5:2. Po tym zwycięstwie Huragan zajmuje pierwsze miejsce w ligowej tabeli.
     Od samego początku widać było kto będzie groźniejszy w tym spotkaniu. Szczególnie pierwsza połowa, w której to bramki zdobywali kolejno Witaszyk, Napieralski oraz Damian Gocałek pokazała, że nasz zespół jest bardzo dobrze przygotowany do sezonu. Ładna, kombinacyjna gra mogła się podobać i trzy bramki to najmniejszy wymiar kary jaki spotkał w pierwszej odsłonie drużynę ze Śremu. Warta dwukrotnie zagroziła bramce Raszewskiego i po jednej z akcji przy niezdecydowaniu obrońców padło wyrównanie.
     Wynik 3:1 do przerwy lekko rozluźnił miejscowych i druga połowa nie była już tak emocjonująca jak pierwsza. Czwartą bramkę zdobył Patryk Jóźwiak, który pięknym strzałem z ok. 30 metrów przelobował słabo dysponowanego tego dnia bramkarza Warty, a wynik przypieczętował Sobkowicz.
     Po dzisiejszym meczu cały zespół zasłużył na duże uznanie, ponieważ pierwsze ligowe spotkanie stanowi pewną niewiadomą. Zawodnicy potwierdzili swoje wysokie aspiracje. Świetny debiut w Huraganie zaliczył wspomniany wcześniej Radosław Sobkowicz, który zdobył piątą bramkę oraz asystował przy trafieniu Witaszyka. Oby tak dalej!
     Skład wyjściowy: Raszewski - Andersz, Powałowski, Darzecki, Cegielski - Watras, Sobkowicz, Gocałek, Andrusieczko - Napieralski, Witaszyk.
     Fotorelacja dostępna na facebook.com (gkrawczyk)
13.08.2011 - HURAGAN - Polonia Poznań 4:0 (2:0)
     Na 8 dni przed inauguracją sezonu Huragan pokonał pewnie wicemistrza poznańskiej klasy A, drużynę Polonii Poznań 4:0. Był to ostatni test podopiecznych Włodzimierza Watrasa przed pierwszym meczem ligowym z Warą Śrem.
     Bramki: 12', 85' Gocałek, 42', 63' Napieralski.
     Skład: Raszewski - Darzecki, Andersz, Powałowski, Król - Sobkowicz, Watras, Andrusieczko, Damian Gocałek - Napieralski, Witaszyk.
     Ponadto zagrali: Kamiński (br), Cegielski, B. Kwiatkowski, Jóźwiak, Dawid Gocałek, Miążek, Kostrzewa (testowany). (gkrawczyk)
11.08.2011 - HURAGAN - Mawit Lwówek 3:0 (1:0)
     W kolejnym meczu kontrolnym Huragan pewnie pokonał grający w poznańskiej lidze okręgowej zachodniej Mawit Lwówek.
     Bramki: 7' Witaszyk, 64' Dawid Gocałek, 67' Napieralski.
     Skład: Raszewski - Darzecki, Andersz, Powałowski, Król - Sobkowicz, Watras, Jóźwiak, Damian Gocałek - Andrusieczko, Witaszyk.
     Ponadto zagrali: Kamiński (br), Cegielski, Napieralski, Cieśla, Dawid Gocałek, Miążek, Kostrzewa (testowany).
     Terminarz gier kontrolnych w dziale Huragan >>> Wyniki (gkrawczyk)
07.08.2011 - Orlik Miłosław - HURAGAN 0:5 (0:3)
     Efektownym zwycięstwem zakończyła się potyczka Huraganu z drużyną Orlika Miłosław. Wynik 5:0 to najniższy wymiar kary, ponieważ Huraganiści mogli zdobyć przynajmniej jeszcze raz tyle goli.
     Drużyna z Miłosława na co dzień występuje w konińskiej klasie okręgowej. Na prośbę gospodarzy spotkanie trwało 80 minut.
     Cały mecz stroną przeważającą był nasz zespół. Spokojna gra piłką pozwoliła na okazałą zdobycz bramkową. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Przemysław Andrusieczko, który kreował grę oraz nowy nabytek Radosław Sobkowicz - nie do zatrzymania na lewej stronie boiska (3 asysty).
     Należy zaznaczyć, że na pochwałę zasługuje cały zespół, którego gra momentami cieszyła oko kibica. Z meczu na mecz widać duży progres, który miejmy nadzieję 21 sierpnia przyniesie pierwsze ligowe 3 punkty!
     Bramki: 30', 39' Napieralski, 23' Miążek, 73' Kostrzewa, 78' Andrusieczko.
     Skład: Raszewski - Andersz, B. Kwiatkowski, Powałowski, Król - Sobkowicz, Watras, Andrusieczko, Cieśla - Miążek, Napieralski. Ponadto zagrali: Kamiński (br), Darzecki, Borowik (junior), Kostrzewa (testowany).
     Terminarz gier kontrolnych w dziale Huragan >>> Wyniki
     Fotorelacja dostępna na facebook.com (gkrawczyk)
02.08.2011 - Z cyklu: "Huraganiści w sieci"
Przemysław Andrusieczko
    Sezon 2010/11 za nami. Jesteś zadowolony ze swojej postawy? Który sezon w twojej dotychczasowej karierze był najlepszy?
    Poprzedni sezon na pewno nie był za dobry w moim wykonaniu, w rundzie jesiennej częściej byłem jedynie zmiennikiem. Wiosna była już chyba bardziej udana, mam nadzieje jednak, że nadchodzący sezon będzie dużo lepszy od poprzedniego zarówno dla mnie jak i całej drużyny.
    Jeżeli chodzi o to który sezon był dla mnie najlepszy w Huraganie to myślę ze taki dopiero nadejdzie.

    Czy po zmianie zarządu są widoczne zmiany? Wśród zawodników jest nadzieja na to, że będzie jeszcze lepiej?
    Na pewno zmiana Zarządu wyszła naszemu klubowi na dobre, już po niespełna pół roku są widoczne efekty działania, co na pewno jest tez dodatkową motywacją dla samych zawodników grających w klubie.
    Dobrze zorganizowany obóz dochodzeniowy przed obecnym sezonem jest dobrym przykładem na to, że klub po zmianie zarządu zaczął odpowiednio funkcjonować.

    Nowy sezon będzie lepszy czy gorszy od poprzedniego? Twoja ocena od czego może to zależeć?
     Ostatni sezon był dla nas bardzo dobry, zajęliśmy drugie miejsce w lidze co dało nam szanse gry w meczach barażowych. Na pewno trudno będzie powtórzyć wynik z poprzedniego sezonu, myślę jednak, że stać nas na to żeby walczyć o czołowe miejsca na koniec rozgrywek.
    Mamy bardzo młody zespół a dla niektórych zawodników którzy stanowili o sile drużyny poprzedni sezon był dopiero pierwszym w seniorskiej piłce. Dlatego też mamy podstawy by wierzyć, że następny sezon na pewno nie będzie gorszy od poprzedniego a być może nawet uda się powalczyć o będący tak blisko w zeszłym sezonie awans do IV ligi!

    Jaka panuję atmosfera w zespole przed nowym sezonem? Możemy liczyć na walkę o najwyższe cele?
    Atmosfera przed zbliżającym się sezonem jest bardzo dobra, zresztą od kiedy gram w seniorach to w szatni każdy czuł się bardzo dobrze. Trzeba zaznaczyć, że atmosfera w szatni zależy w dużej mierze od wyników, a my podbudowani ostatnim sukcesem bo tak przecież należy nazwać ostatni sezon jesteśmy zmobilizowani i pełni optymizmu przed zbliżającymi się rozgrywkami. Na pewno my - zawodnicy ze swojej strony zrobimy wszystko żeby w każdym meczu uzyskać jak najlepszy wynik. (gkrawczyk/mwalkowiak)
01.08.2011 - 22 Bieg Jagiełły z udziałem Huraganistów
     17 lipca na terenie gminy Pobiedziska odbył się 22 Bieg Władysława Jagiełły. W tegorocznym półmaratonie (21,1km) udział wzięły cztery osoby związane z naszym klubem.
     Wśród uczestników byli: prezes klubu - Grzegorz Krawczyk, zawodnik drużyny seniorów - Damian Gocałek, członek klubu - Grzegorz Walkowiak oraz sympatyk Huraganu Radosław Skrodzki.
     Najlepszym z biegnącej czwórki okazał się Damian Gocałek co na pewno nie było zaskoczeniem. Miejsce 222 na blisko 550 zawodników jest na pewno bardzo korzystnym wynikiem.
     Udział w kolejnym wydarzeniu odbywającym się na terenie miasta i gminy przez Huraganistów ma na celu promocję Klubu oraz pokazuję, że Huragan bierze czynny udział w życiu społecznym miasta.
     Fotorelacja dostępna na facebook.com (gkrawczyk)
01.08.2011 - Trwa nabór do seniorów
     Zarząd MGKS Huragan Pobiedziska oraz sztab szkoleniowy pierwszego zespołu cały czas poszukuje zawodników chętnych do reprezentowania czerwono czarnych barw w nadchodzącym sezonie.
     Zainteresowani odbyciem testów proszeni są o kontakt z trenerem Włodzimierzem Watrasem pod numerem telefonu +48 604 817 354. (gkrawczyk)
01.08.2011 - Podsumowanie sezonu 2010/11. Zapraszamy do działu >>> Historia >>> Wyniki
     Do IV ligi awansowali Błękitni Owińska. Szeregi klasy okręgowej wschodniej opuściły aż trzy drużyny. Kolejno Jurand Koziegłowy, Phytopharm Klęka oraz rezerwy średzkiej Polonii.
     Przegląd ostatniego sezonu w wykonaniu Huraganu do wglądu w naszym archiwum, czyli tabela, wyniki, kadra, i strzelcy bramek. Przypominamy, że ciągle w przygotowaniu sezony z lat 70' i 80'. Kolejny raz ponawiamy prośbę o kontakt wszystkich mających jakiekolwiek materiały archiwalne (tabele, zdjęcia, notatki) dot. informacji z lat wcześniejszych.
     Informacje do obejrzenia w dziale Historia >>> Wyniki (PKrawiec)

30.07.2011 - Oficjalne otwarcie sezonu 2011/12
     W ubiegłym tygodniu, w czwartek 20 lipca w gościnnych progach Restauracji Ostoja w Pobiedziskach odbyło się oficjalne otwarcie sezonu. Obok uroczystej prezentacji drużyny seniorów przedstawiono nowe cele oraz podsumowano ostatni rok. Podziękowano za grę Dariuszowi Kosmaczewskiemu oraz Piotrowi Wali, którzy zakończyli piłkarską karierę. Na spotkaniu nie zabrakło Władz Miasta z Burmistrzem i jego Zastępcą na czele oraz sponsorów.
     Przedstawiono nowości, które pojawią się wraz z nowym sezonem. Mowa przede wszystkim o debiucie nowej drużyny orlików (rocznik 2001 i młodsi) oraz powrót do urozmaicenia meczów seniorów w postaci typowania wyników przez widzów - tzw. Ligi Kibiców oraz wybór przez nich nagradzanego za to "Piłkarza Meczu". W przerwach losowane będą nagrody a dla mistrza Ligi Kibiców Zarządu ufunduje nagrodę na zakończenie sezonu. Klasyfikacja aktualizowana będzie na bieżąco na stronie internetowej.
     Po uroczystości oficjalnej był czas na część bankietową. Zarząd Klubu serdecznie przy tej okazji jeszcze raz dziękuje za organizację imprezy właścicielom Pensjonatu i Restauracji Ostoja w Pobiedziskach.
     Fotorelacja dostępna w dziale Galerie >>> Wydarzenia oraz bezpośrednio tutaj. (PKrawiec)
30.07.2011 - HURAGAN - Luboński FC 0:0
     W czwartym testmeczu Huragan zremisował z szóstym zespołem IV ligi ubiegłego sezonu Lubońskim FC 0:0. Pierwsza połowa była wyrównana i to Huragan mógł prowadzić za sprawą Witaszyka, który nie wykorzystał sytaucji sam na sam.
     W drugiej części Huragan ćwiczył tzw. "obronę Częstochowy". Atak za atakiem perfekcyjnie rozbijała pobiedziska defensywa. Przy odrobinie szczęścia jednak to Huraganiści mogli prowadzić. Dwa kontrataki powinny zakończyć się zdobyciem gola. Po akcjach Andrusieczki oraz Miążka bardzo dobrze zachował się bramkarz.
     Dla Lubońskiego dzisiejszy mecz był generalnym sprawdzianem przed występami w IV lidze. Warto zaznaczyć, że drużyna z Lubonia jest faworytem do awansu do III ligi.
     W meczu z Lubońskim wystąpiło trzech nowych zawodników. Radosław Sobkowicz (26 lat) - ostatnio w Jurandzie Koziegłowy - w minionym sezonie najlepszy zawodnik tego zespołu, Dawid Kostrzewa (19 lat) - zawodnik Kopernika Poznań, ostatnio występował w Sucharach Suchy Las (A-klasa) oraz Dariusz Borowik (17 lat) wyróżniający zawodnik drużyny juniorów.
     Skład: Raszewski - Andersz, Powałowski, Darzecki, Cegielski - Watras, Sobkowicz (testowany), Andrusieczko, Cieśla, Jóźwiak - Witaszyk. Ponadto zagrali: Kamiński (br), Tomczak (br), Napieralski, Miążek, B. Kwiatkowski, Borowik (junior), Kostrzewa (testowany).
     Terminarz gier kontrolnych w dziale Huragan >>> Wyniki (gkrawczyk)
24.07.2011 - HURAGAN - SKP Słupca 0:0
     W kolejnym sparingu Huraganiści zremisowali z ósmym zespołem IV ligi grupy południowej minionego sezonu SKP Słupca 0:0.
     Mecz był bardzo wyrównany i ciekawy ponieważ spotkały się dwa zespoły, które próbowały rozgrywać piłkę w sposób kombinacyjny. Z przebiegu całego spotkania jednak to Huragan miał więcej sytuacji bramkowych. Strzały m.in. Cieśli, Watrasa czy Miążka albo skutecznie blokowane były przez obrońców albo drużynę goŚci ratowała poprzeczka.
     Warto zaznaczyć, że SKP Słupca już za dwa tygodnie rozpoczyna ligę a Huragan jest na początku przygotowań, Świeżo po męczącym dla zawodników obozie dochodzeniowym. Wynik oraz gra w tym spotkaniu napawa dużym optymizmem przed kolejnymi spotkaniami.
     Skład: Raszewski - Andersz, Król, Powałowski, Darzecki - Watras, Gocałek, Andrusieczko, Cieśla - Witaszyk, Miążek. Ponadto zagrali: Kamiński(br), Gocałek, Napieralski, P. Jóźwiak.
     Terminarz gier kontrolnych w dziale Huragan >>> Wyniki (gkrawczyk)
22.07.2011 - HURAGAN - Sparta Złotów 2:3 (2:1)
     W drugim test meczu piłkarze Huraganu ulegli Sparcie Złotów 2:3. Do przerwy bramki Patryka CieŚli oraz Mikołaja Witaszyka dawały nam prowadzenie.
     Druga odsłona należała już jednak do goŚci, którzy w 54' i 80' trafiali do bramki Raszewskiego. Warto zaznaczyć, że w tym meczu popularny "Rasa" w kilku sytuacjach zachował się wzorowo chroniąc Huragan przed utratą kolejnych goli.
     Skład: Raszewski - Andersz, Powałowski, Darzecki, Król - Gocałek, Watras, Andrusieczko, CieŚla - Witaszyk, Miążek. Ponadto zagrali: Tomczak (br), M. Kosmaczewski, Gocałek, Napieralski, P. Jóźwiak, Cegielski.
     Terminarz gier kontrolnych w dziale Huragan >>> Wyniki (gkrawczyk)
16.07.2011 - Nowa drużyna od przyszłego sezonu
Nabór Orlików
    Od sezonu 2011/12 do rozgywek Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej z inicjatywy nowego Zarządu zgłoszono najmłodszy spośród obecnie występujących w rozgrywkach zespół. Obok drużyny seniorów, juniorów, trampkarzy i młodzików do rywalizacji pod szyldem HP staną dziesięcioletni i młodsi piłkarze z Pobiedzisk.
    Młodym zawodnikom kibicować będziemy z równie wielką uwagą, bo to z nich właśnie za kilka lat będziemy mieli pożytek w piłce juniorskiej i w seniorach... (PKrawiec)
16.07.2011 - Z cyklu: "Huraganiści w sieci"
Adam Napieralski
    Jak oceniasz zakończony sezon? Czy spełnione zostały Twoje założenia?
     Miniony sezon był dla mnie podobnie jak dla całej drużyny udany lecz moje (nasze) oczekiwania, przede wszystkim w rundzie wiosennej były nieco inne. Mam tutaj na myśli awans do IV ligi i jestem przekonany, że cała drużyna podziela moje zdanie. Osobiście jestem niezadowolony z mojego dorobku bramkowego. 11 trafień w całym sezonie to nie jest zbyt imponujący wynik jak na moje ambicje. Myślę ze wiele osób zgodziłoby się z tym, że stać mnie na dużo więcej.
    W zeszłym sezonie zagrałeś w każdym meczu? Który był Twoim najlepszym a który najgorszym?
    Z mojego punktu widzenia najlepszy mecz w moim wykonaniu to występ przeciwko Wełnie Rogoźno, strzeliłem wtedy 3 bramki. Było to jedno z lepszych spotkań, które rozegrałem w Huraganie. Natomiast jeśli chodzi o najgorszy mój występ to mecz barażowy z drużyną Sparty Złotów. Był to mecz o taką stawkę, że powinienem walczyć, walczyć i jeszcze raz walczyć ale cóż - nie wyszło. Niestety i takie mecze również się zdarzają. Taki jest po prostu ten sport.
    Jak układała sie współpraca miedzy Tobą a Mikołajem Witaszykiem?
     Jeśli chodzi o współpracę z Mikołajem to uważam, że nie jest źle ale muszę przyznać, że mogłaby układać się lepiej. Być może jest to spowodowane tym, iż zagraliśmy ze spobą dopiero jeden sezon i brakuje nam trochę zrozumienia ale myślę, że da się to poprawić.
    Czy to prawda, że w nowym sezonie możemy Ciebie nie ujrzec w drużynie Huraganu?
     Istnieje taka możliwość. Wszystko zależy od tego jak potoczą się sprawy w Swarzędzu i czy Zarząd Unii będzie mną zainteresowany ale również czy w przypadku zainteresowania moją osobą, Kluby porozumieją się w sprawie odstępnego. Wszystko wyjaśni się w przyszłym tygodniu. (gkrawczyk/mwalkowiak)
14.06.2011 - Okres przygotowawczy rozpoczęty
     Zajęciami w terenie oraz 30 minutową gierką treningi rozpoczęła drużyna seniorów. W pierwszych zajęciach udział wzięło 15 zawodników. Pierwszy test mecz rozegrany zostanie już w najbliższą sobotę o godzinie 16. w Obornikach z tamtejsza Spartą.
     Od przyszłego poniedziałku z kolei Huraganiści uczestniczyć będą w obozie dochodzeniowym, który odbędzie się na obiektach sportowych w Pobiedziskach. Przewidziane są dwie jednostki treningowe dziennie. Zawodnicy dodatkowo korzystać będą z sauny, która po kilku latach znów jest do dyspozycji drużyny, solanki oraz usług masażystki. Uczestnicy obozu mają również zapewniony obiad, który serwowany będzie przez Restaurację - Pensjonat Ostoja.
     Pięć spotkań spośród siedmiu rozegrane zostanie w Pobiedziskach na głównej płycie stadionu miejskiego. Terminarz gier kontrolnych w dziale Huragan >>> Wyniki (gkrawczyk)
13.07.2011 - Rocznica śmierci Michała Zaporowskiego

    Dokładnie rok temu po ciężkiej walce z chorobą zmarł Michał Zaporowski.
    Pragniemy przypomnieć, że podczas seniorskiej kariery występował kolejno w Miedzi Legnica (w sezonie 98/98), Odrze Szczecin i Warcie Poznań (98/99), GKP Gorzów i Pomeranii Police (99/00), Mieszku Gniezno (2002-04) oraz holenderskim SV Zwauwen Wierden (2004-08).
    W Huraganie występował w sezonach 2000/01 i 2001/02. W III lidze strzelił 2. bramki (w meczach Kotwicą Kołobrzeg i Astrą Krotoszyn) natomiast w IV lidze uzyskał 7. trafień i miejsce drugiego strzelca czerowno-czarnych.
(PKrawiec)
11.07.2011 - Nabór do drużyny seniorów
Zapraszamy na testy do HURAGANU!
     Klub MGKS Huragan zaprasza zawodników chętnych do gry w drużynie występującej w poznańskiej klasie okręgowej. Pierwszy trening odbędzie się 14 lipca (czwartek) o godzinie 18. na Stadionie Miejskim przy ulicy Kiszkowskiej 7.
     Klub oferuję m.in. zwrot kosztów dojazdów na treningi i mecze, sprzęt sportowy oraz doskonałą bazę treningową. Więcej informacji uzyskać można pod numerem telefonu + 48 691 150 501. Zapraszamy!
     Informujemy również, że mecze sparingowe ze Spartą Oborniki oraz Orlikiem Miłosław rozegrane zostaną na boiskach rywala, a nie jak planowano wcześniej w Pobiedziskach. (gkrawczyk)
09.07.2011 - Z cyklu: "Huraganiści w sieci"
Patryk Jóźwiak
    Drugie miejsce, walka w barażach - z perspektywy całego roku jestes zadowolony z minionego sezonu?
    Patryk Jóźwiak: I tak, I nie, ponieważ drugie miejsce naprawdę cieszy, szczególnie w sytuacji w jakiej znajdował się nasz Klub. Lecz po uzyskaniu tego miejsca a poźniej przegranej walce o IV ligę entuzjazm trochę podupada. Dlatego powiem tak: z mojej strony z przebiegu sezonu jestem zadowolony, natomiast z samych barażów już nie do końca...
    Do meczu z Błekitnymi byłes można powiedziec "nie do przejścia", koncówka sezonu jednak nieco słabsza. Możesz to jakoś wytłumaczyć?
    W pewnym sensie się z tym zgadzam, możliwe, że było to spowodowane brakiem świeżości oraz odpowiedniego regenerowania sił. Jednak trzeba również pamiętać o tym, że jest to pierwszy mój sezon w seniorskiej piłce.
    Gra w juniorach różni się diametralnie od tej w seniorach. Jednakże jestem pewien, że po tym sezonie i po ograniu się, zdobyciu odpowiedniego doświadczenia następny sezon będzie mój!!!(śmiech)

    Kibice chcieliby na pewno dowiedzieć się jak zmiana Zarzadu podziałała na zespół - czy z perspektywy zawodnika widać jakieś zmiany i perspektywy na nowy sezon?
     Tak. Poprzedni Zarząd chciał dla nas jak najlepiej, lecz z różnych względów nie do końca zapewniał tego czego nam brakowało i było nam potrzebne. Teraz po zmianie Zarządu zapaliło się dla nas światełko w tunelu, które zmieniło w tak krótkim czasie nasz Klub.
    Trzeba zaznaczyć, że do dobrej gry nie wystarczą sami zawodnicy, cały Klub musi odpowiednio funkcjonować. Dla nas zawodników zostaje to, co jest najprzyjemniejsze, czyli wyjście na boisko i gra. Zarząd natomiast zapewnia nam wszystkie niezbędnę rzeczy, które są nam potrzebne aby osiągać jak najlepsze wyniki. Tak więc przyszły sezon zapowiada się naprawdę obiecująco.

    Jak oceniasz szanse zespołu w walce o awans w nowym sezonie?
    Uważam że mamy naprawdę duże szanse. Naszym atutem jest młody zespół, który posiada to, co najważniejsze czyli doświadczonych piłkarzy. Musimy się dobrze przygotować do nadchodzącej rundy i dać z siebie maksimum naszych możliwości a wtedy na pewno będzie dobrze! (gkrawczyk)
02.07.2011 - Podsumowanie sezonu - część 1
Nadszedł czas rozliczeń
     Sezon 2010/11 za nami. Do 20 sierpnia mamy czas na analizę i podsumowanie minionego roku. Na początek rozliczenie zawodników. Czas gry, zmieniany, z ławki, ilość kartek czy bramek - oto informacje, które zawarte zostały w sporządzonych statystykach.
     Najwięcej grającym zawodnikiem był Arkadiusz Powałowski - 2310 minut. Dwudziesto cztero letni filar defensywy a pod nieobecność kontuzjowanego Tomasza Andersza kapitan zespołu w rundzie wiosennej wystąpił we wszystkich spotkaniach w pełnym wymiarze czasowym. Tuż za nim uplasował się grający trener Włodzimierz Watras z 2223 minutami gry. Na "pudle" znalazł się również "boiskowy pracuś" Patryk Jóźwiak - 2146 minut.
     Adam Napieralski to jedyny zawodnik, który wystąpił we wszystkich 29 meczach w sezonie (liga 25 oraz 2 potyczki pucharowe). Popularny "Karmel", wicelider klasyfikacji strzelców zespołu (11 bramek) bryluję również w statystyce graczy najczęściej zmienianych - 14 razy. Z kolei etatowym dublerem okazał się Patryk Cegielski, który z ławki do gry wchodził w 15 spotkaniach.
     Mikołaj "Kita" Witaszyk - lider klasyfikacji strzelców zespołu w sezonie 2010/11. Walka, ambicja i... dyskusję z sędziami to jego żywioł. W przyszłym sezonie liczymy jednak na więcej a są ku temu powody. W rundzie jesiennej 8 bramek, wiosennej 4. Przydałyby się dwa równe skoki - jak u Małysza Panie Mikołaju!
     Niezłą średnią pochwalić się mogą również bramkarze - 28 wpuszczonych bramek w 29 spotkaniach to całkiem przyzwoity wynik. Najczęściej naszej bramki strzegł Robert Raszewski - w sumie 1686 minut.
     Na uwagę zasługuję fakt, że w dwudziestu dziewięciu spotkaniach żaden z zawodników nie obejrzał bezpośrednio czerwonej kartki. W trzech przypadkach jednak konsekwencja drugiej żółtej dawała wykluczanie Witaszkowi, liderowi tej klasyfikacji Dariuszowi Kosmaczewskiemu (8 żółtych kartek) oraz Bartoszowi Kwiatkowskiemu, który wziął sobie do serca apel o większe zdyscyplinowanie i w rundzie wiosennej obejrzał tylko jeden kartonik.
     Statystki wszystkich zawodników, którzy wystąpili w brawach HP w minionym sezonie można zobaczyć w dolnej części strony Huragan >>> Kadra (gkrawczyk)
29.06.2011 - Plan sparingów
     W czwartek 30 czerwca sezon zakończą piłkarze Huraganu. Po ostatnim treningu zawodnicy udadzą się na zasłużony odpoczynek, który potrwa do 14 lipca. Wtedy to Huraganiści rozpoczną przygotowania do nowego sezonu, którego początek planowany jest na 20/21 sierpnia.
     W dniach od 18 do 22 lipca zawodnicy wezmą udział w tzw. obozie dochodzeniowym, który odbędzie się na obiektach w Pobiedziskach.
     Sparingpartnerami w okresie przygotowawczym będą: 16.07 Sparta Oborniki, 20.07 Sparta Złotów, 23.07 SKP Słupca, 30.07 Luboński FC, 06.09 Orlik Miłosław oraz 12.08 Mawit Lwówek. Wszystkie spotkania odbędą się na płycie głównej stadionu miejskiego w Pobiedziskach. (gkrawczyk)
Właśnie się tworzy historia...Dziękujemy za odwiedziny nr:
Stronę współtworzą: Paweł Krawczyk i Grzegorz Krawczyk